Új hozzászólás Aktív témák

  • usergefi

    kezdő

    válasz NORBl #786 üzenetére

    Nem vagyok jó madár felismerésből, illetve madár határozóm sincsen, de egyszer valami nagyobb testű héja/sas kezdett el keringeni körülötte, egyszer pedig talán fecskék. Amit hallottam még, hogy tengerparton a sirályok sem szeretik, hajlamosak megtámadni a drónt.

    Alkalmazásban én csak a DJI hivatalosát használtam, egyébre nem mertem rábízni. Tudom, hogy nem tökéletes, de ha probléma van, akkor szerintem nagyobb eséllyel garizzák, ha a hivatalos appjukat használtad.

    ND filter meg azért kell (legalábbis nekem), mert szép, filmszerű videóhoz a framerate-ed 2x-esét ajánlott beállítani záridőnek. Mivel én 24fps-el veszek fel, ez azt jelenti, hogy 50 körüli rekeszidőt kell beállítani. Ha ezt ND filter nélkül csinálnám, akkor gyakorlatilag teljesen kiégne minden a képen, annyira világos lenne. És ehhez nem kell nappal szemben sem repülni, kb mindegy, hogy merre fordulsz, ha süt a nap. Persze enélkül is fel lehet venni: vagy autón hagyod, vagy beállítod kézzel ahogy neked jó, tökéletesen működőképes úgy is, csak a felvétel más lesz. Nagyon nehéz lenne leírni, hogy miben, érdemes rákeresni erre youtube-on, hogy láss pár konkrét példát.

    https://www.youtube.com/channel/UCOUWT6usZkzhcyJKaA3e-QQ

Új hozzászólás Aktív témák