Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kecsetif

    aktív tag

    válasz BBéci #2638 üzenetére

    Koszi a valaszt. Ezek szerint szakemberrel van dolgom, ez remek hir. ;)

    Sajnos digitalis videozasrol nem sokat tudok, eddig eleg volt a szamitogep meg a kmplayer. Most szuksegbol a helyzet megvaltozott. Ezert jottem ebbe a forumba. 25 eve kezdtem a hifizest, Proxima, Philips, Technics, majd Denon, Marantz. Ladakbol a kep meg vegyesebb volt... High endre mondjuk eddig nem futotta. A teszteket mindig elolvastam, de csak a fulemnek hittem. Szakuzletben vasarolok, sokszor tobb oranyi osszehasonlitgatas utan. A fulem nem csalhatatlan, de szakmambol kiolyolag naponta 20 alkalommal kell nagy biztonsaggal megmondanom, hogy van-e hang, milyen, meddig tart, termeszete, stb. Ettol sajnos a fulem valahogy kivajodott, ami zenekedvelokent rossz hir nekem, mert igy a hobbi sokba kerul.

    A kabel dolgot arnyaltabban latom. Analog atvitelnel egy vacakkal sok a zaj, a dinamikatartomany lecsokken es kulonbozo frekiket nem biztos, hogy ugyanugy atvisz. Digitalis jelatvitellel ez a problema megoldodott, hacsak nem valami hibas vagy nagyon gagyi kabelrol beszelunk. Audio CD-nel regen ezert szamitott a lejatszo olyan sokat, hiszen az dolgozta fel a jelet, a kabel pedig analog jelet vitt at, igy mindketto fontos volt. (Talan neked is megvolt pl. a marantz cd-63se okozta all leeses. :Y ) Lehet igazabol a fulem nem eleg jo, de erezheto kulonbseget nem hallok futomuk kozott, ha digitalis a jelatvitel. Persze erosito, hangfalkabel, hangfal mar mas teszta. Pl. nekem egyertelmu a differencia 2,5 es 4 mm2 hangfalkabel kozott es a kabel hossza is "hallhato". Sajnos tovabbra sem talalom a korabban emlitett irast, pedig most jol jonne. A lenyege az volt, hogy az audio CD-rol leolvasott digitalis adat bitre pontosan megegyezik leolvaso berendezestol fuggetlenul, ami azt hiszem alatamasztja korabbi alitasomat.

    Termeszetesen te vagy a szakember es nem akarlak megkerdojelezni. Viszont a hallaselmeny nagyon szubjektiv dolog. Sokszor tapasztalom am magamon is a placebo hatast. :D

    De nem szeretnem szetoffolni ezt a topikot, ha gondolod beszelhetunk meg a dologrol a megfelelo topikban is (ha eliranyitasz) vagy privatban is akar. A villasdugomegforditast meg kiprobalom, ha hazaertem. :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák