Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz Nisida #4005 üzenetére

    Nekem az M.2 cucc egy TOSHIBA XG3 lesz, vagyis még nincs meg. Egyszóval nem tudom. Arr aszámítok, hogy simán jó lesz, a ram löket többet dob majd, az biztos. Sajnos nekem a rendszer egy szűkös 128 gb-s Kingstone V300-on van, ami nem lenne olyan ócska, bár csak alap, de olyan instabil, hogy a hajam kihull tőle. Konkrétan 2-3 hetente eldobja az agyát és a bios nem látja, ergó nem indul, majd 30 perc bűvészkedés a gépházban és a biosban és egyszer csak megint megy, megőrülök tőle. Sajnos ezt menet közben is tudja produkálni, akkor lefagy az egész gép majd a fenti "nem indulok" állapot jön.
    Így nem az ezredeket várom, mert nem tudom észrevenni, de ott már elfér a rendszer és egy AKTÍV-MUNKA nevű mappa, amiben dolgozom. Ez aztán egy klienssel felszinkronizálja a tartalmat a szerverre, de annak a sebessége nem lényegi szempont, mert az csak a távoli eléréshez kell és így olyan minden mint a dropbox, csak saját és gyak. korlátlan :) (Ez most mondjuk off volt, de egy jó irány a munka környezetre, nekem úgy néz ki nagyon beválik.)

    A vga kérdéshez:
    Ha 10 gépbe kellene vgat fejleszteni, és gépenként 160 a keret, akkor abból szűken, még bruttóban is kijon egy 8gb rammal szerelt 256bites GTX1070. Itt nem tudom ki van pariban az AMD vonalon, így azt nem említem.
    Sajnos ennyi keretből nem jön ki egy értelmes 3d kártya sem munkaállomás fronton, amik vannak ennyiért, azok csak 2d környezetre valók, persze kihajtanak 4 monitort is :) de 3d-s teljesítményük gyak. kuka.
    itt belépőszinten a 3d-ben a K1200-t látom, többnyire 110-130 bruttó között, majd a K2200 135-160 k között.
    A k1200 szerintem felejtős, 128 bit sávszél nem egy fenékig tejfel ennyi pénzért. A K2200 ugyanezzel a sávszéllel, de 4gb rammal van. Aztán akad br 196k-ért K4200. Ez már 256 bit, és 4gb gddr5, kb a duplája teljesítménnyel mint a K2200, de árban csak egy 50-essel több. Sajnos ez már kereteteken felül van, de ha lehetne, ezt venném, mert munkára termett nem fps hajhászásra. Plusz potenciál, hogy a jövőben, ha bekerül a képbe egy olyan szoftver, ami tényleg kiaknázza a kártyában lakó erőt, akkor az nagy támogatás a melónak. Amikor eladtam fillérekért a K4000-em, akkor egy gépész tervező srác vásárolta meg két részletben. Nagyon lelkes volt, úgy örült neki, mint majom a micsodájának. Ő mesélte, hogy teljesítményben a kari olyat lökött a korábbi gtx-hez képest, amit remélni sem mert. (Konkrétan egy több mint 800 mb-os cad filet nyitott meg, valami 10000 feletti alkatrésszel, aminek a nyitása korábban volt fél óra, itt néhány percre redukálódott).

    A Firepro vonalat most nem néztem, de nem gondolom, hogy sokkal olcsóbban lesz jó teljesítményű tevrező kártya náluk, bár próba cseresznye. Nekem a Dell Precisionokban a Quadro helyett a Fireprok jöttek be eddig jobban. :D

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

Új hozzászólás Aktív témák