Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tom956ster

    aktív tag

    Sziasztok kollégák és lelkes hozzáértők!

    Sok sort nem pocsékolnék bemutatkozásra. 16 éve tudom mi az az AutoCad, 8 éve csak Civil 3D-vel dolgozom, mint építőmérnök tervező. A hardveres részre van némi rálátásom, de nem vagyok nagy szaki.
    Eddig sosem kérdeztem itt, de most egy esetet követően megteszem:

    A story:
    A héten eladtam a Quadro K4000 vga-t az otthoni munkagépből. Csak mert úgy tűnt / éreztem, hogy a 2016-os (2012-es sem) Civil 3D nem használja ki a kártya adta erőforrást, gyakorlatilag semennyire.
    Legfrissebb Quadro driver fenn, mégis lassú.
    Jellemzően a civil 3d-vel 1 néeztablakkal dolgozom, de nyomtervmodellezésnél 3 ablakban megy a móka és mivel szeretem megépíthetőre tervezni a létesítményeket, így 3d-ben is véglegesre van minden kimaxolva, egyébként is, ha már a szoftver tudja, nehogy a hardver végett ne legyen kicsiszolva minden.
    Egyszóval, elment a K4000, mert haragudtam rá. Egy valag pénzbe került még használtan is 1 éve, 65-ért alig tudtam eladni most :((
    Vásároltam helyette egy Palit GTX 1060 6gb Super Jetstream vga-t.
    Tudom, hogy ez nem quadro, úgyhogy a "fölséges" autodesk nem certifikája, de azt nem gondoltam volna, hogy egyáltalán nem is használja a kártyát.

    Az eset így történt:

    Volt egy kis hobby projekt egy karácsony előtt, csináltam belőle egy renderelt videós év végi köszöntőt.
    Ezt tegnap tesztként rátoltam az új gépre. (I5 6600 Skylake, 16 gb DDR4, a fenti VGA). Kb a sírás kerülgetett. Minden driver fenn, minden friss. HW gyorsítás bekapcsolva. És úgy akad 3D környezetben, hogy a könnyeim potyognak, hogy megint oda több mint 100k és még mindig egy kicsszett szar.
    Nem tudom, mit kellene tenni, hogy a K4000-ben lévő 756 cuda maghoz képest a Palitban lévő 1260-ból csak egyet is észrevegyen a civil 3d, de gondolom, csodát senki nem tud tenni vele, ha már a certifikált K4000-el is egy tetű volt... a több szálas cpu kezelést nem is említem, 2016ban ez no comment..... :o :o :O
    Nem tudom mitévő legyek, biztosan nem fogok venni egy xeonos workstationt 1,5-2 millióért egy certifikált vga-val, mert a végén még azon is beakadna a kis hobby projekt...

    Elnézést az indulatoktól nem mentes első postomért, de 16 év után már kicsit sem tudok elnéző lenni egy több milliós szoftverrel (amit ma már meg sem lehet venni, csak bérelni... :O :O )

    Ha van valakinek egy pici ötlete, hogy csavarjam ki a GTX1060-ból a lehető legtöbbet, kérem jelezze.

    Még valami: miközben próbáltam volna 3d-ben "dolgozni", persze ment a Palit saját vga kezelő szoftvere, gyakorlatilag a vga ventillátora el sem indult, végig alap órajel, memória használat alig (kb. mintha a gépben sem lett volna)...

    Thx mindenkinek! :R

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz kriszpontaz #3863 üzenetére

    Köszönöm, 1:1-ben igaz akkor, amit gondoltam / tapasztaltam :O

    Akkor most csak egy kicsit örülök, hogy végül meglett az M6800 Precision, Ati FirePro M6100 vga-val, mert gyakorlatilag csak az i7-nek köszönhetem, hogy elketyeg a C3D...

    Komolyan mondom, ez szörnyű. Nem egy 100k-s szoftverről beszélünk, aminek el lehetne nézni ezt, hiszen olcsó...

    Akkor megy a szenvedés tovább, ha megoldás nincs rá (a C3D-t meg nem tudom lecserélni, egyenlőre nincs jobb alternatíva tervezésre.)

    Köszönöm a segítő választ! :R

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz komyka #3885 üzenetére

    Csak mint laikus felhasználó tudok ehhez hozzáfűzni annyit, hogy két opció van pdf esetében (nekem a K4000 kártyát is kinyírta, a legfrissebb driverrrel): az első, ha digitális a pdf forrás, ki lehet kapcsolni a rasztert, így nem fog tárgyraszter pontokkal bajlódni, gyorsabb, de pontatlanabb... A második, és szerintem itt ez áll fenn: a pdf forrás analóg, így nincs raszter sem. Ebben az esetben nagyon rossz döntés a pdf mert az erős gépek is csak szenvednek... érdemes, ha van mód rá átkonvertálni kép formátumra, nekem a jpg jött be eddig legjobban (több km2 topográfiai referencia sem döntöttet meg a gépeimet, ha ez pdf lett volna, az egy katasztrófa lett volna.) Egy próbát megér, ez volt az én tippem.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz komyka #3888 üzenetére

    Igazán nincs mit, egy próbát megér. Esetleg dobd át a referenciát, rápróbálok az aláírásomban lévő gépekkel, meglátjuk mit dob...

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz akos3 #3890 üzenetére

    Talán próbáld a ribbon parancsot.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz hawrlantb #3892 üzenetére

    Annyival egészíteném ki Nisida kolléga meglátásait, hogy a GTX 960ad sajnos nem igen certicikált a Graphisoft részéről, mivel nem CAD hw, sanszos, hogy a GPU számítási kapacitása nincs kihasználva. A géped egyébként szimpatikus, de prociban inkább egy Xeon lenne jobb a cadhez...( bár nekem sem az van, de nem is renderelek a Civil3D-ből nagyon...)

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz Nisida #3896 üzenetére

    Sziasztok!
    Próbálok mindenkihez írni...

    Godlike79: Nekem is volt Quadrom, már nincs. Egy vagyon volt és sajnos a Civil3D alatt szart sem ért, persze örülhettem, mert a pipa ott volt mindenhol, meg hogy hű de fasza célhardverem van, csak épp valamiért a Civilt (meg a sima AutoCad /amit nem használok/), seikerült úgy megalkotni, hogy nem veszi figyelembe, micsoda fegyvertárad van a videókariban... (megjegyzem, mostani GTX1060am valami 1265 Cuda magot tartalmaz. Ez biztos jól hangzik, főleg, hogy a 3x drágább Quadro K4000 kártya csak 768 magot tartalmazott. Sajnos egyik tény sem hatotta meg a cadet... (persze csak azért, hogy menjen, nem térek át 3dsMax-ra, abban ugyan már hogy tudnék utakat és egyéb infrastruktúrát tervezni?)
    Bocsi, a hangnem nem neked szól, de gyakorlatilag folyamatosan pipa vagyok a kib@szott Autodeskre. Vásároltam anno milliókért egy Civilt, építgettem hozzá a certifikált hardvert, majd amikor (idén tavasszal) meglett a Qudra is hozzá (és épp egy nagy melóban voltam benne), kiderül, hogy a softver alatt a vas sajno nem sokat ér, és persze majd megdöglik a nyomtervmodellezésben...ami persze csak úgy rabolja az óráimat...
    mindegy, nem puffogok...

    Nisida: Nekem az aláírásomban találod a hw-t, amivel próbálok dolgozni. (Az asztali persze erősebb mint az M6800 Precision, de az is betyáros... i7 4820 van benne, 8 mb cache, és tojást is süt ha kell, mert nagyon tud melegedni, ha hajtom.)
    Igazából azért ruháztam be a 6600K procira, mert a 6700K egy éve még jelentősen drágább volt, mint a 6600K és csak 100 mhz az órajel eltérés. Tudom, dupla annyi mag, de ez engem nem hoz lázba, sem a Civilt. Oda kell egy mag, ami ha lehet pörögjön vagy 5Ghz-en, a többi nem téma.
    Azt viszont tudom, hogy a komoly tervező gépek (workstation masinák), mind egy szerver arzenált vonultatnak fel (és baromi drágák).

    Fontos tudni, hogy milyen cad szoftvert akarsz hajtani?? Ebből ki lehet indulni az építkezéskor.
    Tavaly elköltött pénzemből, ma valószínű, hogy valami szerver deszkát nézegetnék és egy egy magban is erős, minél nagyobb cache-el rendelkező Xeont vadásznék bele, (meg valami alap videó karit / persze a GTX 1060 is jó valamire: játszani a kisfiamnak :D/)

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz kriszpontaz #3918 üzenetére

    Ha jól tudom a ph!-n a topkgazdáknak van jogosultságuk szerkeszteni egy összefoglalót.
    Egyébként jó öteltnek tartom. Itteni aktivitásotok és tapasztalatotok alapján javasolnám kettőtöket topik gazdának, ha elfogadjátok.
    Nekem sajnos nem kedvem, hanem időm és elég specifikus tapasztalatom nincs foglalkozni vele...

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz Ozsi009 #3927 üzenetére

    Én első körben nyitnék egy sima acadiso sablont.
    A rajzból mindent kijelölnék és ctrl+c-vel kivenném, majd bedobnám eredtei koordinátával.
    Így kiküszöbölhető az esetleges sablon hiba.
    Nekem hasonló akkor volt, ha valamely blokk rakoncátlankodott, illetve fontos, hogy a tárgyraszter mennyire van belőve, ott is fordulnak elő lassulások, ha minden pontot fog. És közben jött egy újabb ötlet: nincs-e véletlenül kirakva panelben a tulajdonságok?? A legutóbb az szivatott hasonlóad, illetve a pdf alávetítés természetesen bekapcsolt raszterrel :)

    Remélem adtam pár jó ötletet.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz Invi_12 #3932 üzenetére

    Le kell próbálni. Szerintem nem. A tört verzió egyébként szerintem ezen a fórumon warez és tiltott. Senki nem használ olyat...
    Abból kiindulva hogy pl a civilemhez csak serialra lehetett megvenni a huncv kiegészítést és csak együtt működik a jogtiszta hozza passzoló alapverzioval, sanszos hogy nem megy bár nem ismerem a kiegészítést.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz Nisida #3935 üzenetére

    Épp most nézegetem...
    Ha mondjuk itthon akarsz bérelni szoftvert, akkor nincs havi opció (hungarocad, varinex), minimum 3 hónap, de ha jó akarsz járni, min. 1 év. Mivel ebben az esetben egy serial numbert kapsz, ami ugye a tartozáka lesz a linszenszelt szoftnak, ehhez fűződik minden héj. Nyilvén, ha nincs aktív bérlet, a héj sem indul.

    Csak sejtem, mert nem tervezek bérlést, (örökös liszenszem van), de vélhetően ha már egyszer bérelted a szoftvert, amire külsős fejlesztett valami okosságot, azt a bérelt szoftvert kb semmilyen úton nem teszed "véglegessé", mivel a héjad illeszkedik a bérelt liszenszed számához. Ezen a liszensz számon meg nem tudod "véglegesíteni", ebben biztos vagyok.

    Lehet, hogy nem egész jó a meglátásom, de így gondolom logikusnak, illetve egy részét adja a gyakorlat.

    Egyébként épp recap 360-at akarok bérelni, ha összejön, mert abból kinti autodesk-nél van havi, és meglehet, hogy megéri, de nem akarom elkiabálni... (lehet, hogy tud egy tuti dolgot, ami nekem most nagyon kell!!!) :DDD

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz kőbaltazár #3941 üzenetére

    Van.
    Ha használsz eszköztárakat, akkor a fóliák eszköztáron van egy ikon a fólia neve ablak mellett: FÓLIAAKTUÁLIS
    Kiválasztasz egy elemet a fólián, majd ráböksz erre az ikonra, vagy kiadod parancssorból.
    Angolban: laymcur

    Remélem megy...

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz djsilas #3944 üzenetére

    Én is épp ezért örülök, hogy sikerült beszerezni egy 2012-es Civil örök liszenszet.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz tkesy #3947 üzenetére

    Szia.
    Javaslom, hogy felejtsd el a win 10-et. Nekem a Civil 3D 2012 meg se moccan vele. Sajnos csak a 2017 kompatibilis vele natívan. Nekem a win7 a legjobb megoldás.

    ;)

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz tpeter77 #3950 üzenetére

    Én csak a vgához szólnék, átalakítóban nem vagyok otthon.
    Nekem GTX1060 lett a Quadro K4000 után. Nem rosszabb, de nem is jobb. Egyszerűen a Civil 3d (és az AutoCad is) sz@rik rá milyen kari van benn. Sajnos az OpenGl bevezetése óta csak a prociból számol, így minnél erősebb processzor, és ott is csak egy magra vonatkozóan, mivel a 8 magot sem izgatja nagyon...

    Remélem nem írok hülyeségeket, a lényeg ennyi. Egyébként a vga-ból azt venném, ami közelebb áll a büdzséhez, csere óta nekem csak játékra van kihasználva kb. (Ezért ment el a Quadro is. Aki megvette, Ő gépész cuccot hajt, nem tudom pontosan mi, de nagyon megvolt elégedve a teljesítménnyel.)

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz kriszpontaz #3955 üzenetére

    Az utolsó sor nagyon jó.. Intel HD lassító :D
    A DX 11 dolgot nem tudom, de a lényeg kb ennyi. Lassú. Ezzel tudom összefoglalni.
    Most, alig fél km nyomterv van benne 4 csomópont tervvel (csak kicsik) és most is lassú... mi lesz majd, ha elkészülök? 12 km 55 csomóponttal?? Nem fog menni, már most érzem, csak 100 felé darabolva.
    Mindegy, a keserű pirula csak annyi, hogy ez egy M6800 precision, 4. gen Intel Core i7 4820 procival, ami már nem az ovodai homokozó kategória, de ez is karcsú (viszont még mindig jobb, mint az otthoni 6600 Skylake).

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz tpeter77 #3960 üzenetére

    Ha nem szeretnéd játékra is befogni a gépet, csak dolgozni rajta, akkor bőven elég.
    A ram jó ötlet, bár nekem eddig sose kellett több mint 8 gb. illetve egyszer, amikor egy 20 millió pontból álló pontfelhőt töltöttem be a Civilbe, ott 15 gb ramot evett, és még kért... AutoCad alatt sosem volt ilyen mértékű étvágy.
    A ram nekem eddig csak az Aigis nevű szoftvernél jött ki, ott ultra finom részletességnél a rendereléshez (több mint 100 mill. pontból álló pontfelhő) 320 gb ramot kérne, ennek még a felét sem tudom betölni a laposba, se az asztaliba :D, egyszóval, én mág a 8 gb rammal is vígan ellennék a helyedben. Ha lehet, inkább a cpu upgradbe tolnám a "felesleget".

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz Hóvihar #3963 üzenetére

    Ifjonc koromban voltam 3d bútor tervező egy Ipoly Design nevű bútorgyárban. Itt most az AutoCad ellen szólok, ott nem használtunk ilyet, helyett egy gépész specifikus Prodesktop 8 nevű szoftvert használtunk, ami végül sokkal inkább felhasználó barát volt a bútorgyártásban, ráadásul ügyesen megszülte az elem rajzokat különböző metszetekben, profilokban, ráadásul a vezető tervező valamivel át forgatta a 3d modelleket és kiküldte a cnc lapszabász és furó gépre, és ment magától minden...
    Szóval, vállalni ugyan nem tudom, sok a meló szernecsére, de én javaslom a Prodesktop, vagy valamely gépész szoftver használatát a nyertesnek, abból is van sima cades dwg kimenet...

    Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz Petike168 #3968 üzenetére

    Én az Any Soft konvertereit szoktam használni, ügyes cuccok.
    Ha a pdf scannelt anyga, akkor majdnem használhatatlan lesz az eredmény, ha digitális lenyomat, akkor van esély némi használhatóságra, de nem kis szívás leszen a mjeló.
    Hacsak nem veszett oda valahol a dwg, jobban járnátok, ha megpróbálnátok valahonnét beszerezni...
    Esetleg behívni a tervet pdf ként xref csatolásban, és manuálisan kitakarni a módosuló részeket. Be tudjátok léptékezni és úg rá lehet kvázi rajzolni a helyes tervet. Ez szerintem célravezetőbb, mint a konvertálás. Ott a feliratok szokták nagyon megsínyleni...

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    Nekem erős a gyanúm, hogy nem. A fórum szellemiségét jól mutatja, hogy segítőkészségben nincs hiány. Vagyunk itt vagy egy mareknyian, akik ha tudnak segítenek. Legalábbis én így vagyok vele.
    Mivel ez idáig nem került fel megoldás ide, szerintem ezt vagy nem vágja senki, vagy nem használja senki. Én pl csak az egy betűs parancsokat használom billlentyuzetrol, az gyors, de ballal potyogni, azt nem nekem találtak ki. Azért majd utannanezek, hátha lesz valami (biztos lesz, ez AutoCad) de már az év végi szabimat töltöm....

    Kellemes Karácsonyt mindenkinek!!

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz belagezabela #3976 üzenetére

    Akkor egyikünknek sem sikerült feltalálni a spanyol viaszt :))
    Valójában a találati listával van a gond?
    Mert az bizony nekem is valcakul jön fel, nagyon nem kívántam vacakolni vele.
    Valamilyen rendszer változó??

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz MasterDeeJay #3999 üzenetére

    Én is 2012 vel dolgozom, csak Civil3d.
    Itt elméletileg nincs meg open gl, de nekem elég vegyes a tapasztalatom.
    Volt anno Quadro K4000 kari, most van egy GTx1060 Palit Super Jetstream.
    A gtx harmad annyiba volt mint a quadro, és kb ugyanazt a teljesítményt hozza autocad alatt.
    Sajnos ez ilyen. Ami most komolyabb teljesítmény növekedést hozott az a 6600k órajelét feltoltam 3,5-ről 4,5 GHz-re. Ezt viszont egészen jól észre lehet venni.
    Ha használnál Solid edge vagy bármely más gépész vagy 3dsmax féle valós 3D szoftvert, csak a Quadrot ajánlanám. Így viszont szerintem nem eri meg beruházni, egy gtx1060 doszt elég, 6 gb rammal.
    A 3D egyébként is elég szívás alap autocadben, persze nem lehetetlen :)

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz rgqjx #4001 üzenetére

    Hopsz, igen. Ezt lehagytam. Nem csak nvidia létezik szerencsére a világon. Mostani workstationben (Precision M6800) épp egy Firepro W6100 van, 2 gb gddr5 rammal. Egész príma cucc, bár itt megint előjön a hitvány kihasználás... :((

    Viszont pl. Agisoft photoscan esetében hasít mint állat!

    No igen, ssd. Nekem az asztali lapban épp egy M.2 SSD (csak NVME) a következő upgrade, 32 gb/s mégis több mint a sima sata3 6 gb/s-os teljesítménye... illetve a ram... a jelenlegi 2400 mhz-es ramok le lesznek cserélve 3400 mhz-es modulokra, min 16 gb, de jobb lenne a 32 ( Az Agisoftnak valójában a fullos kiszereléshez kellene a hihetetlen 256gb vagy több ram :((( )

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz Nisida #4005 üzenetére

    Nekem az M.2 cucc egy TOSHIBA XG3 lesz, vagyis még nincs meg. Egyszóval nem tudom. Arr aszámítok, hogy simán jó lesz, a ram löket többet dob majd, az biztos. Sajnos nekem a rendszer egy szűkös 128 gb-s Kingstone V300-on van, ami nem lenne olyan ócska, bár csak alap, de olyan instabil, hogy a hajam kihull tőle. Konkrétan 2-3 hetente eldobja az agyát és a bios nem látja, ergó nem indul, majd 30 perc bűvészkedés a gépházban és a biosban és egyszer csak megint megy, megőrülök tőle. Sajnos ezt menet közben is tudja produkálni, akkor lefagy az egész gép majd a fenti "nem indulok" állapot jön.
    Így nem az ezredeket várom, mert nem tudom észrevenni, de ott már elfér a rendszer és egy AKTÍV-MUNKA nevű mappa, amiben dolgozom. Ez aztán egy klienssel felszinkronizálja a tartalmat a szerverre, de annak a sebessége nem lényegi szempont, mert az csak a távoli eléréshez kell és így olyan minden mint a dropbox, csak saját és gyak. korlátlan :) (Ez most mondjuk off volt, de egy jó irány a munka környezetre, nekem úgy néz ki nagyon beválik.)

    A vga kérdéshez:
    Ha 10 gépbe kellene vgat fejleszteni, és gépenként 160 a keret, akkor abból szűken, még bruttóban is kijon egy 8gb rammal szerelt 256bites GTX1070. Itt nem tudom ki van pariban az AMD vonalon, így azt nem említem.
    Sajnos ennyi keretből nem jön ki egy értelmes 3d kártya sem munkaállomás fronton, amik vannak ennyiért, azok csak 2d környezetre valók, persze kihajtanak 4 monitort is :) de 3d-s teljesítményük gyak. kuka.
    itt belépőszinten a 3d-ben a K1200-t látom, többnyire 110-130 bruttó között, majd a K2200 135-160 k között.
    A k1200 szerintem felejtős, 128 bit sávszél nem egy fenékig tejfel ennyi pénzért. A K2200 ugyanezzel a sávszéllel, de 4gb rammal van. Aztán akad br 196k-ért K4200. Ez már 256 bit, és 4gb gddr5, kb a duplája teljesítménnyel mint a K2200, de árban csak egy 50-essel több. Sajnos ez már kereteteken felül van, de ha lehetne, ezt venném, mert munkára termett nem fps hajhászásra. Plusz potenciál, hogy a jövőben, ha bekerül a képbe egy olyan szoftver, ami tényleg kiaknázza a kártyában lakó erőt, akkor az nagy támogatás a melónak. Amikor eladtam fillérekért a K4000-em, akkor egy gépész tervező srác vásárolta meg két részletben. Nagyon lelkes volt, úgy örült neki, mint majom a micsodájának. Ő mesélte, hogy teljesítményben a kari olyat lökött a korábbi gtx-hez képest, amit remélni sem mert. (Konkrétan egy több mint 800 mb-os cad filet nyitott meg, valami 10000 feletti alkatrésszel, aminek a nyitása korábban volt fél óra, itt néhány percre redukálódott).

    A Firepro vonalat most nem néztem, de nem gondolom, hogy sokkal olcsóbban lesz jó teljesítményű tevrező kártya náluk, bár próba cseresznye. Nekem a Dell Precisionokban a Quadro helyett a Fireprok jöttek be eddig jobban. :D

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz Ödike #4017 üzenetére

    Ezt én is letöltöttem. Köszönöm! Szalagba megy, de nekem nem indul... hol is kell engedélyezni? Mit is? (Nem használok semmilyen addont, ez nekem új...)
    Köszi!

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz Nisida #4008 üzenetére

    A rendszer megépült, bekerült az 512gb-os NVMe ssd. SK Hynixet vásároltam, néhány Samu mellett ezt támogatja a lapom. Hát, azér egy gyenge besz@rok kicsúszott, amikor betöltöttem róla egy 24 mb-os Civil 3d állományt. (Ezt azért írom nagynak, mert ritkán megy 10 mb fölé, legalábbis nekem). Konkrétan a betöltési állapotjelző sávot nem látni, úgy pattan fel, hogy nincs... :)
    A mentés is hasonlóan megy, de ott valami aprócska lag akad, szerintem a Civil 3d vacakol...

    Lefuttatam egy sebesség tesztet is, a csúcs tempó olvasásban 2234 MB/s írásban 882 mb/s (Ez 1gb-os méretű adattal tesztelve), de 4k randomban is nagyon meggyőző. Remélem hosszútávon beválik a cucc.

    A fentiek alapján csak javasolni tudom az ez irányban történő fejlesztést!
    Ellenben a Raid1 tömbön elgondolkodnék. Nem biztos, hogy nyerő lesz. Van egy HP Microserverem is, (Gen8-as), ez volt a másik áldásos fejlesztés aminek nagyon örülök. Itt Synology DSM rendszert futtatok, nem akartam görcsölni a win 2012 server-rel, és a Synonak nagyon komoly a mobilos app támogatása is, full távoli elérés, egyszerűen mindent kiszolgál. Úgy szoktam mondani, hogy mintha dropboxom lenne, csak ez 2TB-os és még tudom bővíteni.

    Ennek a fejlesztésénél a Gen8 topikban lebeszéltek a Raid1 kialakításon. És valóban. Ha a tömbből kidől egy winyó, elméletileg betolod az újat és leklónozza a még éppet. DE mii van, ha nem jön össze: lehet kapaszkodni, hogy sikerül-e a fennmarad winyóról leszedni valahogy a fontos dolgaid. Nem utolsó sorban, ha a fő winyón összejön egy hibás szektor vagy valami hasonló, akkor azt tükrözi a háttérre is.
    Ez helyett a szerveren én két külön kötetet hajtok. 2x2TB, SHR formátumban (Ez a Synology sajátja), a fő kötetet minden nap 9 órakor bacuppolja a 2. kötetre. Ezt ráadásul úgy teszi, hogy akár 1 hónappal előbbi dátumról is tudok visszaállítást végezni. Bármelyik kötetre... ( mivel a Gen8-ban 4 slot van, így 4 db 3,5" HDD és még 2 kábeles megoldást is belel lehet mókolni akár ssd-kkel).

    Kicsit megszaladt, elnézést. Egyszóval, nem ajánlom a Raid1 tömböt. Aminek itt van értelme, az a RAID5 és attól felfele.

    Egyébként az meg örök szabály, hogy legyen havi legalább egy offline mentés egy külső vinyóra, ami nem egy fizikai helyen van a géppel, de még csak nem is egy épületben (betörés, tűz egyéb szörnyűségek).

    Kriszpontaz:
    Ez a paneles dolog nem jött össze, köszönöm az iránymutatást, majd próbálom még. Most nekem elég sebes a cucc, nem panaszkodom a panelek sebességére. :)

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz pf-prg #4047 üzenetére

    Üdv!
    Örömmel látom, hogy feltűnt maroknyi kis közösségünk körében kedves Ferenc!

    Sajnos a feladott témában egyáltalán nem tudok segíteni, de örömmel tölt el, hogy itt is megtalálható, szükség esetén a kapcsolat itt is felvehető. Munkásságát és oldalát a mai napig követem, egyúttal köszönök minden ingyenesen hozzáférhető autocad kiegészítőt az egész hazai autocad-es társaság nevében is! :R :R :R
    Ha zavarhatom, szeretném privátban is megkeresni egy autocad kiegészítő kapcsán.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz yuyizi #4138 üzenetére

    Ugyan Krisznek igazat adva, de picit kiegészítve: igen. Ha nem újban gondolkodsz, hanem megfelel a használt is, akkor már csak kell egy megszűnő céget találni, ahol van egy eladó licensz. Barátaim kettő 2009es LT-t is szereztek be így potom áron.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz Geresics #4144 üzenetére

    Kb értem, mit szeretnél, de mért nem próbálod meg sima Többszörös mutatóval? Ott elvileg mindent tudsz amit szeretnél. (Van alakzat, benne szerkeszthető szöveg, háttérrel, minden objektum fölött), a mutatót meg simán letiltod és csak egy buborék marad felirattal.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz kőbaltazár #4173 üzenetére

    Szia
    Ha jól tévedek akkor az F9 lesz a nyerő. Jobb klikkel van lehegóség a raszter méreteit beállítani.
    Az F7 bekapcsolja a grid módot. Ha azonosra állítod a raszter mérettel a rács méretet, segíthet a termelésben....

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz kriszpontaz #4176 üzenetére

    Nagy vagy Krisz! :R

    Egyébként épp pár napja egy forgalomtechnikai terv kapcsán fejlesztettem egy dinamikus blokkot a tábla oszlopaként, amelyben kapcsolható állapot a "meglévő" és "tervezett" stílus. Épp ez volt annak is megoldása. :R :R

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz z0d1@Ku$ #4184 üzenetére

    Saját tapasztalataim alapján egyiket sem javaslom.

    Itt már kiveséztük párszor, hogy az AutoCad sajnos nem használ minden Cpu magot, leginkább csak egyet.

    Amiket linkeltél, elég hervadt procival vannak. (Légyszi ne szóljatok le, ez van sajnos.) Attól ,hogy i5 sajnos még harmatos a kiszemelt két példány, de lehet azok közt is magasabb órajelűt találni.

    Eddigi tapasztalatok (csak workstationt említek, gamert nem próbáltam, de jó lehet):

    -Hp 8740w i7-740 (4mag - 8 szál, FX2800-al): nem volt rossz. Simán síkrajzot jól viszi, nagyobb referenciákkal, főleg pdf döglődik.

    -Dell M6500 Precision Covet Edition i7-920xm Black (4mag - 8 szál, FX3800-al /ez betegeskedett, jött bele egy gyári FirePro): majdnem az eddigi legjobb! Majdnem partiban van teljesítményben a következővel, hangyányival lemaradva! Kifejezetten ajánlott, ma már jó áron lehet egyet-egyet elcsípni, a titok nyitja a 920xm volt, msata ssd és 16 gb Ram.

    Mostani: Dell M6800 Precision i7-4800 MQ (FirePro M6100-al) hangyányival gyorsabb Cad alatt mint a Covet volt. Ott hiába 3 gen-el réegbbi a cpu, egyszerűen a nyers órajel többlet beéri a 4. gen i7-et, amely viszont kisebb órajelen megy.

    Asztali: i5-6600K: alapból 3,5 ghz órajel, ezt sikerült felhúzni stabilan 4,5-re és a hűtési oldal még engedne némi pluszt. Itt nagyon szembetűnő volt az órajel emelést követő munkatempó növekedés. Vagyis, jó lehet az i5-ös gép, de inkább csak asztaliban, ott tudsz órajelet húzni megfelelő cpu esetén, ezt laptopon még nem próbáltam, mivel mindegyik fenti gép olyan forrón üzemel a gyári órajelen, hogy nem igen bírna többet, tojást meg nem akarok sütni rajtuk :))

    Egyébként a Hp 8570p-t nem venném semmi pénzért, abból csak w szériát, a p inkább irodai megoldásokra jó, de nem cad-re. (ettől elfut rajta, de az integrált vga mégiscsak kevesebb mint egy dedikált, még ha nem is használja rendesen a szoftver, amit egy közelmúltban történt vga halál igazolt az asztali gépemben, így 1 hónapig vga nélkül dolgoztam... )

    Remélem segítettem.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz kriszpontaz #4191 üzenetére

    Szigorúnak tetszik lenni a szerencsétlen hjúletpakkardal a Mérnök Úr, de lehet, hogy igaza van. :DD :))

    Nekem nem volt túl beteges a 8740W, de volt vele pár anomália, egy cimbinek kezedettől máig szolgál egy 8540W. Ami igaz az igaz, az M6500-al sokkal kevesebb, sőt, 0 hiba volt, amíg az volt a mobil munkagép....ellenben a HP-vel.

    (Sajnos idén év elején ezt nem tudtam elmondani az M6800-ról, de attól még jó. Főleg, hogy volt rá gari. Lehet, hogy asztalin kellett volna kiszámoltatni azt a 20 millió pontból álló pontfelhőt, de mostmár ugye mindegy... a vga bánta...)

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz kőbaltazár #4196 üzenetére

    Szia!

    ennek a sokszor idegesítő future-nek a rendszerváltozója:

    selectionpreview

    alap beállítás többnyire : 3

    ha ezt 0-ra állítod, nem lesz a célkeresztben lévő elem kijelölve (előzetese kiválasztásra megjelölve).

    működését limitáltan is lehet kezelni:

    SELECTIONPREVIEWLIMIT

    erről viszont kb ennyit tudok, én alapból rühellem az egészet.

    Összes rendszerváltozóra igazán jó megoldást nem tudok, de google a barátod... meg az F1!

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz zedii #4232 üzenetére

    Pár oldallal hátrébb veséztük a témát, meg sokkal korábban is biztosan.
    Ha idióta lennék, fészbuk stílusban benyomnám: Vótmá...

    A megfejtés pár egybehangzó vélemény alapján kb ez:
    Sima AutoCad esetén és Civil 3D esetén sem érdemes csillagászati összegeket beruházni a nagy nevek workstation modelljeibe. Nekem az aláírásom szerinti munkaállomás a mobil gépem, vagyis benti, otthon asztalin tolom. Egy Dell M6800 Precision. Nem én vagyok az első tulaj, de nem éri meg civil 3d és autocad esetében a milliós vételárat. Vannak természetesen más, ipari programok amiket csodásan hajt, sajnos előbbieket nem.
    Ami a lényege a rizsának: közepes vga elég, ha jobb az csak jó, de nem feltétel. A legfontosabb: egy magra vetített maximális órajel. Sajnos ez a két program nem használ sem 4 sem 8 szálat, így pont felesleges neki egy i7. Jó kis tapasztalat ez: asztaliban i5 6600K proci, 8 gb ddr4 ram 2400 mhz-en, proci felhúzva 3,5-ről 4,5 ghz-re.
    Notiban: i7 48xx pontosan nem tudom, de 8 szál 3,3 ghz turbó, 16 gb ddr3 ram. Nem kell mondani sem, hogy az asztali mennyivel gyorsabb. Pedig: az autocad és a civil is aláírja, hogy bizony a notin egy certifikált hardveren futnak.
    Én ha vennék, ma laposnak egy jó gamer gépet vennék, ha lehet csak i5-el, mert az i7 felesleges és még jobban termeli a hőt, fele annyiért mint egy dell vagy hp workstationt. Asztaliban csak magam építenék, ahogy eddig is, ott az i5 TOP Cpuját választanám, ha lehet vízhútéssel, min 5ghz-en járatva. Memória terén már 3000 mhz alatt nem keresgélnék, ami még áldásos, egy gyors NVME M.2 ssd. Itt min. 2000 mbit/s felettiek az érdekesek.
    Azt hiszem, ebben @kriszpontaz véleménye is hasonló lesz, ugye?

    Remélem segítettem. Keress egy Asus ROG gépet, az Alienware megint feleslegesen sok. :)

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz Klon #4238 üzenetére

    Azért majd lehet hogy belefutsz egy 2013 vs Win10 balhéba. Nekem a 2012 nem indul win10el.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz oleandro #4241 üzenetére

    Szia
    Kész is van.

    [link]

    Üdv

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz pf-prg #4263 üzenetére

    Sajnos nem vagyok egy cpu guru, ez nem az én asztalom. Laikusként annyit látok, amit a hardver gyártók közölnek a mezei felhasználókkal, vevőkkel, az ötlete ellenben köszönöm, ki fogom próbálni!

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz L4mie #4349 üzenetére

    Végül mi lett az ellenőrzésből? Tán többeket is érdekel...

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz L4mie #4354 üzenetére

    Köszi, hogy megosztottad a fejleményeket! GDPR végett is érdekes a mikéntje az egész folyamatnak... meg úgy általában.
    Hasonló ellenőrzésről érdeklődtem egy hazai szoftver terjesztő cég emberénél. Annak kiváltó oka egy meg nevezett debreceni kereskedő cég riogató hírlevele volt (Kriszpontaz tudja, miről van szó), melyre annyit mondott a terjesztő cég belső embere, hogy az, hogy az autodesk személyesen kezd el szoftver licenszeket ellenőrzni véletően kacsa... eddig még sosem találkoztak ilyen esettel.
    Ettől függetlenül bármi megeshet, azt hiszem, ezt leszögezhetjük! :D

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz lumpy92 #4357 üzenetére

    A megoldás lehet az is a problémádra, hogy a távolság 1 paraméter végpontjára illesztesz egy "hely" paramétert. Majd ebből a paraméterből indítod a rézsűt, ahol a "szög" paraméter kiválasztási halmazhoz hozzáadod a "hely" paramétert. Így ha beállítasz egy új távolságot, az viszi a hely paramétert, ami viszi a szöget.
    Egyébként azért esik szét, mert ahogy növeled a távolságot, úgy azonnal - előjelet kap az addigi pozitív forgatás (vagy épp fordítva), a lényeg, hogy inverzbe megy át.

    Azt már csak halkan kérdem, hogy milyen mazohizmus vezet oda, hogy blokkok segítségével rajzolsz ilyet gyalog módszerrel, amikor erre van szoftver?

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz t_totyo #4363 üzenetére

    Párszor már kiveséztük, hogy merre hány méter hardver fronton AutoCad témában.
    Ami a lényeg:

    - 8gb ram, de ha több az jó
    - ssd sokat tol rajta
    - cpu: egy szálon a legmagasabb órajel (Autocad, Civil 3d sajnos nem kezeli le a több magot /nem tudom mi újság a 2019es szoftverekkel/ így felesleges a 8mag.
    - vga: volt drága workstation quadro vga, autocad és civil alá felesleges. Egy inventor alá meg kötelező! Simán jó egy bármilyen dedikált vga. Uygan elmegy az alaplapival is, de ahogy a kolléga szólt előttem, néha megreccsen, nálatok vélhetően síkrajzok mellett nem fog.
    Ellenben amire nektek kell, simán jó az i3 alaplapi vgaval, 8gb rammal, ssd-vel. Ha lehet, az órajelet tartsátok szem előtt... itt lhet hogy előrelépés lehett akár olcsóbban mint az i3, ha AMD vonalon kerestek egy magasabb órajeles 2-4 magos procival szerelt vasat.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz Nisida #4490 üzenetére

    Szia kolléga. Van rá egy nyomtató lispem bár már rég nem használtam. Ha gondolod utánna járok, mi anno cirka 1000 pár db keresztszelvényt toltunk ki egy kis A4 lézerre. 12 példányos volt a doksi, szóval szívás lett volna egyesével megoldani, így is kidőlt a nyomtató kétnaponta.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz Nisida #4494 üzenetére

    Elvileg itt elérhető, de éjjel kinyomom a szervert, szóval napközben : PRT.LSP:
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz tammmy #4514 üzenetére

    Szia
    Sajnos csak a 6600k oldaláról van tapasztalat, így kezeld ezek szerint, de én nem váltok. Nekem egy Z170xp-sli lapban van, felhúzva 4,5 ghz-en, stabil és hűvös. Ott érezni már, hogy az alaphoz képest fürgébb. Lenne még feljebb, de felesleges, inkább legyen stabil.

    Az intel Ark alapján ígéretes a CPU. Alap jel 3,7 GHz, turbóban tud 4,6ot, ha ezt megpiszkálja az ember egy jó hatásfokú hűtéssel, bármikor megy 5 GHz körül az 1 mag, ami autocad szempontból lényeg. Ami még jó pont, az a 9 MB cache. Ez 3-al több mint most... akkor már csak jó lehet.

    Meg kell nézni mi pénz lappal együtt. Lehet érdemes lépni... Én is átgondolom.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz Jazz #4519 üzenetére

    Ha sraffal oldod meg, akkor amit fehéren szeretnél látni a nyomtatásban, adj neki 255 színkódot és jó lesz.
    Egyéb megoldás a fekete háttérre nem jut eszembe, tervet így leadni nem lehet.... :) szóval eddig nem volt ilyen igény.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz Grave_444 #4556 üzenetére

    Alapból lehet, de ahogyan már kiveséztük, itt inkább a CPU teljesítménye a lényeg egy szálra vetítve (5 ghz felett már egész jó)...
    Nekem vgaban volt certifikált quadro K4000is, meg most van 2x GTX1060 6GB. Egyik se jobb a másiknál sima cadre csak a quadro legalább drága volt...
    Alaplapi vgaval csak rövid ideig kínlódtam, ott azért vannak limitek a grafikus gyorsítás terén.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz hidaipetya #4564 üzenetére

    Statikus üldözőtökbe helyett javaslom keress olyan szoftvert amivel dinamikus üldözőgörbét tudsz kreálni a kíván jármű paraméterekkel. Akad próbaverzió pl az Autodesk Vehicle tracking nevű szoftverből, jól használható.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    Kedves kollégák!

    Kriszpontaz kollégával már megvitattuk, de kíváncsi lennék személyes tapasztalatra is, ha van:

    Monitor cserén gondolkodom, nagyon kevés már a 27" önmagában. Merre induljak?

    Sík vagy ívelt?
    Ha ívelt, akkor 34" lenne a cél, ultrawide formátum, (esetleg 32" nem ultrawide, 2560*1440-el?) nem akarok két monitor közötti keretet bámulni, tervezéshez meg nagyon jól jönne többféle tartalom a többabalkos mód segítségével. Használ valaki íveltet Cad-re? Zavaró vagy épp jó? Baromira érdeklne, de az árak itt sokkal fentebb vannak, a ppi viszont kb épp ugyanaz (32" sima - 34" uw).

    Ha sík, akkor min. 32" a cél, de ez fullHD-ben már kevés, így ott is a 2560*1440 lenne a min. viszont a 4k is elgondolkodtató.
    Sajnos a hely elég szűkös, nem igen megy be 34" uw, vagy 32" normál formátumtól nagyobb, kb 0,9-1 m-re ülök a képernyő előtt.

    Köszi a tapasztalatokat előre is.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz rgqjx #4571 üzenetére

    Nisida: Köszi a tapasztalatokat!
    rgqjx: Szintén köszönöm!

    Egyben foglalnám össze, mivel nagyjából hasonló javaslatokat kaptam:

    A linkelt képen ezért eléggé aprócska minden. Ugyan még szemüvges nem vagyok, de ez csak arra terelne.
    A 4K-t akkor látom élhetőnek, ha minden szöveges és ikonos megoldást fel lehet skálázni. Így marad a megszokott gomb és szüveg méret, és kapok nagyobb tartalmat a modell térben.

    Mivel én még R14-en kezdtem az ipart, és már nem voltam akkor sem iskolás, így ma is nagyon szeretem a gomos eszköztásak használatát, persze sokminden megy inkább parancssorből, sokszor gyorsabb. (Ha lenne egy komolyebb billentyűm, akkor 8-16 makrót belőnék a sokszor használt funkciókra).

    A civil (és alap autocad) beállítási felületen is van egy kapcsoló: nagy gombok használata. Azt hiszem ezt már 4k-nál nekem kötelező lenne használni, 2560-nál meg ajánlott.

    A hely: sajnos helynek szűkében vagyok, 3 monitoros megoldás nem fér el sajnos, kettő sem. Hogy miért?
    Mert van egy amolyan dolgozó szoba fejedelmien nagy panelünkben, amit sikerült az építészeknek 1,90 szélesre tervezni és ebben van még bútor és egy normál ágy is. Szóval az íróasztal az ablaknál, ami faltól falig ér és használjuk is. Ha én ezt bepakolom monitorra, akkor nem tudjuk használni. Az egyetlen kompromisszumos megoldás: a monitor jelenleg is bal szélen van, 30fokban befordítva, ezt tudom növelni uw szélességben, vagyis 3440*1440 pixelben. Itt jön képbe, hogy mit kapok: alapból 2560*1440-et vennék valószínű, de itt van 880 pixel többlet...

    Hogyan dolgozom:
    A panelek közül csak a tulajdonságot használom lebegőben, vagyis ha nem kell összezár. Saját tapasztalat, ha ezt nyitva hagyom fixen, egy nagyobb melónál már egy sima kiválasztásnál is érezhetően lassabb a rendszer, akad, gondolkodik engem meg kinyír idegileg!!
    Ami mindig megy az a civil eszköztár. Ez alap. Fóliázni utálok, csak annyit foglalkozom vele amennyire a megrednelőim elvárják, egyébként leszarom, a civilben megvan szerencsére egy alapból jól strukturált fólia kiosztás, de ezt nektek nem kell bemutatni, ezen kívül csak annyit lépek amennyit kell ezen a téren...
    Egyszóval, nem kívánok plusz egy monitort használni csak arra, hogy panekkel tömjem meg.
    Viszont: mivel alapból nyomvonalas létesítményeket és leginkább utakat tervezek, így elvérés, hogy egy NAGY ablakot úgy tudjak felosztani, hogy legyen egy helyszínrajzom, egy hossz-szelvényem és kereszt vagy mintakereszt ablakom. Nekem nyomterv modellezésnél ezek a legfontosabbak. Nem szeretnék semmilyen keretet látni a kis abalkok között és most az lenne a cél, hogy ami 27" full hd-n kis ablak, az eztán nagy legyen, amennyire a hely szűke engedi.

    Elénézést, hogy ez az üzenet nem ment az elózó hszembe, ott jobb lett volna, mert megkíméllek benneteket a kimerítően hosszú pötyögéstől, amit újfent köszönök, hogy megosztottátok velem!!! :R :R

    Szóval amit a fentiekből leszűrten kipróbálnék: sík, 34" 3440*1440 uw 21:9 monitor... :Y bejöhet? :F

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

Új hozzászólás Aktív témák