Aktív témák

  • rudeee

    őstag

    válasz Ebit #3876 üzenetére

    Azért érdemes odafigyelni a tápokra.
    Hogy miért is:
    Nemrég eladtam az x800xl kártyámat és egy 2500+ Barton-t ami nálam a Chieftech 420-ról ment.
    Aki megvette, neki egy 9600 és Sempronja volt egy 350W-os valamilyen táppal.
    Mondtam neki, hogy az x800xl jóval több kraftot igényel és figyeljen oda, mert a táp lehet megnyekken.
    Másnap a gépet összerakta belement a kártya, a Barton 2200Mhz-en és a gép indult, majd nemsokkal utána nyekkent a gép és s táp szétégett a terheléstől...csoa hogy a cuccok nem mentek tönkre.
    Másnap irány a bolt, vett bele egy Trust 420W-os csodát, amivel ment a gép amíg meg nem kapta a 3D-s terhelést és nyekk->újraindulás. Lássatok csodát, szegény táp nem bírta a terhelést, mert a régi laphoz csak 20pinnel csatlakozott a táp és elvileg 24pinen tudna leadni 420W-ot...szerintem ez vicc...
    Rékövetkező nap újra bolt, gari és Trust 520W beficcen, ezzel már szépen tudott menni a gép terhelés alatt is.
    Számomra nevetséges, hogy egy ilyen konfighoz ekkora táp kelljen.
    Ezért számít az, hogy márkásra ruházzatok be és a tápon ne spóroljatok semmiképpen, mert annak meg lesz a következménye.
    Érdekes, hogy nekem a 420-as Chieftech 1.3-as gyárilag 20pines tápom égy átalakítóval 24-pinessé alakult és a 2,8Ghz-re húzott X2-t és az x1950Pro-t kiszolgálja, talán nem véletlenül.

Aktív témák