Új hozzászólás Aktív témák

  • csakb

    őstag

    válasz JONAS77 #855 üzenetére

    "Sajnos nem fog kijönni a keretből egy komolyabb Canon EOS-ra, de ezt rendeltem helyette, nektek mi a véleményetek, astrofotózásra megfelel!?"

    Az "ez" az micsoda? Oly E-450?
    Persze, megfelel asztrofotózásra. Nincs hozzá annyi gadget, mint a Kanyonokhoz, meg a zajkarakterisztikája sem annyira jó, de tökéletesen elég lesz tanulni a dolgot. Hosszabb távon, és ha komolyan csinálod, akkor érdemes lehet egy használt, belépő szintű Canont is beszerezni, és kiszedni a gyári IR-blokk szűrőt.

    "Úgy olvastam, hogy max. exponálási idő 30 perc, elég!? mélyégi objektumokra?"

    Ha megnézel pár DSLR-es asztrofotót, akkor látni fogod, hogy senki sem használ fél órás expókat, hanem max. 3-5 perceseket, de abból sokat.

    A #840-ben linkelt két cikket mindenképp olvasd el sokszor, mielőtt bármibe is kezdenél.

    A kezdeti próbálkozásokhoz kell majd egy vezetékes, esetleg infra távkioldó. Hosszabb távon egy programozható távkioldó, vagy valami házi barkács PC soros porthoz.

    "SkyWatcher 250/1200 EQ6-os, az okulárba mivel tudom behelyezni a kamerát?"

    Nem kell sokat visszalapoznod, csak 5 hsz-t. A Canon szót természetesen Olympusra kell cserélni.

Új hozzászólás Aktív témák