Új hozzászólás Aktív témák

  • belovary

    senior tag

    Sziasztok!

    Mielőtt elzavartok, hogy amatőr, meg olvassak előbb, stb... :) tudnotok kell, hogy ezen már túlvagyok, és természetesen nem csak lövöldözök össze-vissza...

    Szóval gyakorlok ezerrel a terepen, és készítem szép számmal a képeket, nem igazán sok sikerrel eddig.
    Az olvasottak, és itt ajánlottak, és a helyszín adottságai alapján próbálok ügyeskedni, de valahogy nem a várt eredményt érem el. Igazán fényszennyezettségtől mentes helyre még nem sikerült keverednem sajnos, ezért eleve nem olyanok a képek, de nagyon sok képet láttam itt a fórumon is, videómegosztókon, stb... amelyeken város fényei felett csodás égbolt, vagy jobb sarkában észlelhető valamilyen fényforrás, stb... Sőt, vannak azok a képek is, amelyeken az előtér (fák házak, akármi) szinte totál fekete, mint egy sziluett, és mégis pöpec képek. Most ugye volt 1-2 próbálkozás az elején, amelyre az volt a válasz, hogy túl sötét, nem látni nagyon az előteret, a hegyet, stb... Azt gondoltam, mivel a csillagos égbolt lenne a fő, így nem is annyira kell, hogy minden kivehető legyen szépen, mint egy nappali képen. Próbálkoztam ezzel az ETTR módszerrel is, de nekem abszolút nem sikerült.

    Na a mostani képeknél egy folyó közepén, egy kis átvezető hídon találtam optimálisnak a dolgot. Folyó hosszan, mellette végig fák követik a partot, szemben egy hegy, felette a csillagos égbolt. Tetszett, nagyon is. Persze amikor elkezdtem fotózni, láttam, hogy innen - onnan beszűrődnek lámpafények sajnos. Na de minden féle beállítással készítettem képet, majd utána kicsit megdolgozva őket sem kaptam olyan eredményt hogy azt mondhatnám, hogy húúúú.... Iszonyat zajos az oké, de hogy a fák mondjuk láthatóak legyenek ,csak olyan szintű minőségromlással érhető el, hogy kuka az egész. Ha a csillagokra koncentrálok, azok jók lesznek, de az előtér egy feketeség. Próbálkoztam maszkolással is, de a fák miatt elég nehéz, és az sem volt megoldás. Szóval tudom, hogy a fényszennyezettség is rossz, meg a kezdetleges tudásom is, de próbálok előrébb jutni, de valami miatt elakadok...

    Fotóztam egy autópálya hidat is, alatta folyó, nem rossz, de nem is az igazi...

    Na ha legyűrtétek magatokban, hogy elküldjetek a francba, :R akkor szívesen várom a segítségeteket, tanácsotokat. Készítsek több képet egymás után, és dolgozzam össze? Nem kell a partszakasznak kivehetőnek lennie, hogy élvezhető legyen a kép? Azért az írásokban ezek nincsenek így kiboncolva...

    Köszönöm, és bocsi hogy ennyit írtam... :R

Új hozzászólás Aktív témák