Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikusz77

    tag

    válasz thyeby #4082 üzenetére

    Ahhoz képest valag pénz, hogy én barkácsolok csak, és lehet hogy a gép meg maghalt és csak kidobtam a pénzt.
    Meg fogom mérni, bár több cellát nem lehet belepakolni mint ami kell, a feszültsége meg ezeknek mind 1,2 volt.
    Ahogy nézem a robbantott ábrát, ennek a motorjában sincs szénkefe ha jól látom. De ha sikerül szétkapni kiderül. Eszem megáll. Mert nekem nem 7-8 évet ment napi használatban, hanem jó ha 5 munkaórát!
    Ipari gép, és nem is kifejezetten könnyű(14.4 volt).

    Egyetértek -így utólag- most már én is vennék egy új makitát huszonezerért, csak úgy voltam vele hogy van egy jó (kézreálló, erős stb), szinte használatlan gépem, nekem itthonra elég egy akku ami viszont pöpec, stb...

    Torxot én ilyen olcsó készletben még nem láttam, de megnézem.

    Ha kiderül hogy kuka a gép, akkor megint ott vagyok hogy mi a gyíkot csináljak? Pénzem kevés... de csavarozó kell.
    1.vegyek egy 12 voltos új makitát két akkuval 25 e körül.
    2. kockáztassam meg ezt[link]-
    szinte ugyanolyan (14.4 voltos,-akkuja is kompatibilis az enyémmel) elvileg mint az enyém.-ez is dewalt tulajdon képpen.
    Így 10 ezerért lenne egy gépem, egy másik akkum és még egy töltőm (ami még kétszer olyan gyors is mint az enyém).
    Az eladó megbízhatónak,korrektnek tűnik(minden eladása pozítív).A gépet és az akkut is jó állapotúnak írja le. Ha tényleg jó a gép (és az akku) ahogy írja jó vétel lehetne.
    De ha nem, akkor adtam egy újabb pofont a szarnak.
    Max nyitok egy dewalt múzeumot :).

    Na mindegy először tudjam szétszedni a gépet.

    Más.
    Vettem a kisflexhez szerszámokat.
    Drótkorongot (Abraboro) 1300ft, ami csavart "csomós" visz rendesen egy hátránya van hogy rázza a gépet eléggé. Pedig márkás.
    Ezt szemből szokás vezetni a felületre, vagy "ferdén"?

    Vettem egy legyezőkorongot kipróbálni, jól visz, de egy perc után már kopnak a szemcsék róla (3M). 600ft.

    Műanyagtányér(dronco 900ft) rá való "papírral" 115 ft. Na ez tényleg jó, iszonyatos sebességgel csiszol, azt hittem ez is ráz majd mint a drótkorong, de nem, ez nagyon finoman,simán pörög.

    Meg vettem letesztelni (milyet érdemes használni majd) vágókorongot dronco1.6 és metabo1mm kb 300ft/db, illetve egy csiszolókorongot dronco: 400ft

    De most ez a csavarozó bassza a csőrömet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák