Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Madmax81

    aktív tag

    válasz Vikusz77 #4088 üzenetére

    Szia

    Régen volt az Elu cég nagyon jó gépeket gyártott európában lenyomta a Boscht és minden márkát csak a tengeren túl nem volt ismert ,volt a Dewalt cég kicsi volt de ambiciózus és hát a dollár többet ért a márkánál egy az egyben felvásárolta őket .
    Azóta a Dewalt abból a fejlesztésekből él " kicsit szánalmas " de hát a pénz az pénz , pár évig gyártották még az Elu gépeket aztán szépen eltűnt a márkanév .
    Elvileg a te géped Elu gép csak citrom sárga burkolatban :C

    1956-2010 07.22 Varga László

  • Vikusz77

    tag

    válasz Vikusz77 #4088 üzenetére

    Ez a korong alakú abraboro csavart 115-ös drótkefe használhatatlan.
    Olyan szinten rázza a gépet, és a kezemet hogy pár perc után nem lehet bírni, meg a gépet is féltettem hogy szétrázza a a csapágyat.
    Körbeforgatva szemmel látható hogy több mm-t üt. Ez mind ilyen, vagy én fogtam ki egy szart?

    A másik meg hogy szerintem kicsit túl durva festékeltávolításhoz, jobban jártam volna egy "sima" drótossal, ráadásul az nagyobb felületen is dolgozik.
    Fazékkefét ha veszek ezek után nem tudom milyen kéne: csavart vagy sima szálú? Ti használtok fazékkefét valamire?

  • thyeby

    őstag

    válasz Vikusz77 #4088 üzenetére

    "1.vegyek egy 12 voltos új makitát két akkuval 25 e körül."

    aha!

    "Ezt szemből szokás vezetni a felületre, vagy "ferdén"?"

    Inkább szemből, de bizonyos nyomásig jól működik ferdén is. Egy a lényeg: Szél, él mindig párhuzamosan és merőlegesen, a sarokra pedig sose rá, hanem mindig le róla.
    Egy idő után érezni fogod frankón. AZ érzést pedig nem nagyon tudom leírni: Aki nem evett még sose banánt, annak nem tudom elmondani, hogy az milyen ízű.

    Több fa van, mint asztalos!

  • mdk01

    addikt

    válasz Vikusz77 #4088 üzenetére

    Ez volt anno velem

    Nekem előtte Makita gépem volt és részben azért vettem ismét azt mert így tovább tudtam használni az előd aksijait.
    Ár szempontjából mint látszik is ki lehet fogni 25-30k között 12V-os gépeket csak meg kell keresni a megfelelő helyet meg kell hozzá egy kis szerencse.
    Viszont a te esetedbe mivel neked DeWalt géped van és van hozzá egy elvileg jól működő új aksid én a helyedbe a DeWalt gépek között nézelődnék, hogy az új aksidat tudd használni a jövőbe. Persze mielőtt beruházol 50k-t egy új gépre szedd szét a régit hátha meglehet javítani.
    ....sztem.

    ..és igen valóban sokak a teljesen lemerítés alatt azt értik hogy csutra lemerítés, ami téves, mert nem szabad állóra meríteni az aksikat, mert az már mély kisülést okoz.
    Az én leírásomba amit a géphez kaptam 2002-ben még azt is írták, hogy a merülőfélbe lévő géppel nem szabad dolgozni, mert az erőltetés a gépre is kihat nem csak az aksira és károsodik mindkettő.
    Én személy szerint úgy szoktam ha érzem, hogy merül a gép még kicsit dolgozok vele érzéssel és mikor elkezdene erőlködni akkor üresjáratba még annyira merítem, hogy lassan, de még egészségesen tudja forgatni a tokmányt. Nálam kb. ez jelenti a nem erőltetést és a nem teljesen lemerítést.

    Longeye:
    Ha jól emlékszem te hajó padlóztad a padlást.
    Senki nem említette, hogy a padlásra készülő hajópadlót luxus csavarral rögzíteni?
    Konkréten a szegelésre gondolok.:)
    A hajópadlót a lambériával ellentétbe fordítva szokták rakni és a csap felett szegelnek tehát még nem is lett volna nehézkes a lerakása.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák