Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    válasz Frawly #7343 üzenetére

    Bspwm-et használok, így nekem a gvfs nem húz be DE-s csomagokat használatra :) Amúgy a gvfs telepítése után 3MB-al emelkedett meg a használat. Meg is lepődtem, mert anno mikor elkezdtem Linuxozni, akkor sokkal többre emlékeztem. Ez a 3MB meg nudli. Nem úgy, mint az Udiskie (automountolást ezzel csináltattam, míg most be nem sokaltam), ami 36MB-ot zabál fel. Én meg nem értettem, hogy a rákba lett a Bspwm konfigom jóval több mem foglalásban még az Openbox-nál is. Hát ezért...Úgyhogy elkezdtem UDEV szabályt csinálni az automatikus felcsatolásra és Dunst-el notify-ok küldésére. Azt hittem minden fasza, mert exfat, vfat, linuxos partíciókra midnen jó volt. Otthon kipróbáltam az NTFS-es usb-s winyómmal, és semmi. És tegnap sem tudtam megoldani, egyszerűen nem csatolja fel. Akkor elkezdtem kipróblni két AUR-os automata felcsatoló scriptet. Egyiknél a szolgáltatás folyton failed-en van, és nem írhatóra csatolja az exfat és vfat eszközöket, a másik látszólag jól működik, de az sem képes írhatóra csatolni az előbb említett partíciókat. Úgyhogy elnyomtam magamban egy csendes b..dmeget, és leklónoztam azt az aur-os scriptet, amiben a szolgáltatás rendben működik, és annak a scriptjét használtam fel. Átirogattam, mert kicsit hülyén volt megírva. Pl nem foglalkozott, hogy milyen típusú a partíció, és ezért hogyan mountolja fel (naná hogy ezért nem lett írható). Ráadásul if-eket használt, mikor case-el egyszerűbb a sok lehetőséges választás. Szal azt átírtam úgy, hogy most már a linuxos partíciók is rendben vannak, exfat, vfat, ntfs is felcsatolódik, és írható, és persze a Dunst küld is notificationokat erről. Lecsatolás is automatikusan megcsinálja, törli a létrehozott könyvtárakat, és persze erről is van notification.
    Amúgy ez a megoldás Service, Udev rules és script hármasban működik. Úgy látszik sima Udev-el nem is oldható meg, mert azóta láttam még egy-két próbálkozást, és egyik sem csak udeves volt, szal az udev kicsit még sántít használatban.

Új hozzászólás Aktív témák