Új hozzászólás Aktív témák

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Frawly #7100 üzenetére

    Bizony! Gyakorlatilag a RPI4-re kotott PiDrive maximalis atviteli sebesseget surolja a letoltes.:)Ez korabban a Transmission-nel elkepzelhetetlen volt.
    Ha gondolod (es elaltattam a gyereket) lovok neked egy qBController screent:K

    ISP: DiGi (gigabit)

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • vargalex

    félisten

    válasz Archttila #7101 üzenetére

    Ez leginkább azért van, mert a transmission egyetlen magot használ. Az RPI4 egyébként sem combos CPU-jának 1 magja ennyire képes...

    Alex

  • Shyciii

    veterán

    válasz vargalex #7095 üzenetére

    vargalex

    Az is tartalmaz QT-s függőségeket, tehát nekem ugyanúgy kuka.

    Frawly

    De milyen funkciógazdagság kell? Nekem max annyi kell, hogy beállítható legyen, hogy .torrent file betöltésekor ne indítsa el automatikusan, hogy kiválaszthassam hogy azon belül mely fileokat töltse le, és kész. Ennyi. Meg persze rendben, és gyorsan szedje le. Ennél több nekem nem kell. Nem akarok statisztikát meg ilyeneket nézni. Jöjjön le, ami kell nekem, aztán kész :) CLI változatot én is kipróbáltam a böngésző miatt, de ugye böngészőt nem nyitogatok az infóhoz, pláne hogy az erőforrásigényesebb.

    sati

    Tranmission-gtk nekem lazán hozza a 921Mbit/sec-et. A Digi-m ugye 1000Mbites, szal majdnem a teljes sebességet hozza.

    [ Szerkesztve ]

  • vargalex

    félisten

    válasz Shyciii #7103 üzenetére

    Ahogy írtam, a Transmission 1 magon fut. Nyilván te egy viszonylag erős x86-on nézed, a kolléga pedig egy ahhoz képest meglehetősen gyenge ARM-en.

    Alex

  • Shyciii

    veterán

    válasz vargalex #7104 üzenetére

    ARM-on biztos, de hogy az én notebookon minden csak nem erős, az tuti. Egy 130eFt-os notebookról beszélünk. Core i3... :) Egyedül az 1Gbites hálókártya jó benne, meg az általam belerakott SSD (ugye anélkül nem bírna ekkora letöltést feldolgozni). Úgyhogy bár a Transmission 1 magot használ, de egy totál átlagos x éves i3-assal is lazán hozza a Digi 1Gbitjét. Szerintem ennél több nem kell. A több magos feldolgozás max akkor lenne értelmes, ha konkrétan seed szervert üzemeltetnék mondjuk 50-100 embernek.

  • Frawly

    veterán

    válasz Shyciii #7103 üzenetére

    Régen, míg nagy seedállományom volt, és nagy tételben csapattam a témát, 300+ torrent seedelése ment 24/7-ben, 50+ GB feltöltés/nap, addig szükségem volt olyan funkciókra, mint különböző sebességlimitek, napi feltöltéslimitek, finom szemcsés prioritás fájloknál, torrentek közötti sortartás és prioritás kezelése, napi, heti, havi statisztikák, stb.. Akkor sok minden kellett egy torrentkliensből, csak az uTorrent meg qBittorrent jött szóba, a többi akkor a nyomába se ért ennek a kettőnek featureset-ben. Ma már alig torrentezek, azon belül is előfizettem inkább, így nem kell seedelnem annyit, ezért elég egy alap szintű torrentkliens is, annyi, hogy a torrentek közötti sortartást kezelje, meg hogy milyen fájlokat töltsön le a torrentből, mivel néha sorozatmegapakkokat töltök, de egyszerre csak 1-2 évadot belőle. Nagyon másra nincs igényem, alap szintű lett a torrentezésem.

    Ez a qBittorrent ilyen régi szokásként maradt meg nálam, még azokból az időkből, mikor full featured bloat DE-t használtam, azon belül is KDE-t, meg Qt-s progikat. Azóta persze már rég nem ez a helyzet, ahogy egyre jobban elmentem a minimalizmus felé, de a qB egy olyan progi volt, ami túlélt eddig. Béke poraira. A végén már csak a Wine, Steam, Firefox, terminál marad a gépemen, ami GUI-s program, a többi mind CLI-s lesz. Esetleg a Thunderbird van még fent, ha a neomutt nem boldogulna valami e-maillel.

  • vargalex

    félisten

    válasz Shyciii #7105 üzenetére

    Azért egy bármilyen Core I3-at nem szabad összehasonlítani egy RPi-vel. Ég és föld a különbség. Láthatod, hogy nálad a transmission kihajtja a gigabitet, míg a kollégánál 80-160 Mbps-nél vége. Pedig a csúcs RPi-vel használja. Így nála teljesen jogos a több magos alkalmazás igénye.

    [ Szerkesztve ]

    Alex

  • Frawly

    veterán

    válasz vargalex #7107 üzenetére

    Ez van, a gigabit luxus, kihajtani csak extrákkal lehet, UTP6 kábel, gigabites router, erős proci, stb.. Nálam eleve csak egy magon is elég erős x86_64 procik futnak, és gigabites netem sincs, mindig 50 Mbit alatt, így nem érint, hogy mi hány magot használ. Ennek ellenére én is pozitívnak tartom, ha egy alkalmazás fel van készítve a több mag használatára, úgy a kernel szabadabban pakolgatja az erőforrásait, mégis csak segíthet a futásának az olajozottságán.

  • Shyciii

    veterán

    válasz Frawly #7106 üzenetére

    Frawly

    Érdekes amit írsz, mert mikor Windows-ról váltottam Linux-ra, akkor a megfelelő programok megtalálásakor a torrent esetén mivel uTorrentet használtam, akkor nekem is megszokásból a qBittorrent jöhetett szóba, mert nagyon hasonló még kinézetre is. Aztán mikor elkezdtem Openbox-ozni, akkor már jött az, hogy ha már minimalizűlom a linuxot, és gtk-s az openbox is, akkor minek tömjem még QT-s programokkal, de akkor még csak gondolatban volt ez. Majd mikor Bspwm-re váltottam, akkor már jött az, hogy mostmár tényleg, de nagyon :) Ekkor váltottam Transmission-re. Megpróbáltam a cli-s változatokat is, hogy ha már a szövegszerksztő, fájlkezelő is cli-s lett, de egyszerűen sehogyse jött be, úgyhogy lett a GUI-s Transmission. Ez még normálisan néz ki, és egész minimalista, és van belőle GTK-s változat is. Amúgy ez tök szimpi, hogy választható hogy GTK-s vagy QT-set használjon az ember.
    Haggyál már te is az erős procizással. A Core i3-nál már csak a szar Celeronok, meg Nxxxx-es procik a gyengébbek. Ennél már alig van lentebb olyan fos. Ha ez erős, akkor nem tom minek számít az i5, i7, i9, Ryzenek, Xeonok stb...Rég elmúlt azaz idő, hogy erős proci kell egy gigabites letöltéshez. Ehhez csak normális kábel, gigabites router, és egy gyors ssd. Ennyi. Nincs ebben már semmi luxus. Főleg úgy, hogy a Digi saját gigabites routere amit alapból adtak azt használom, semmit nem vettem pluszban. Diginek hála gyakorlatilag gombokért lehet gigabites letöltést produkálni.

    vargalex

    Én nem hasonlítottam össze, csupán az állításodat cáfoltam meg, miszerint nekem erős gépem van. Az RPi-t eleve nem nevezném desktop gépnek, sőt. Pedig a mostani céghez többek között azért vettek fel, hogy az infrastruktúrát átalakítsam, és mivel eléggé spúrok, így az operátoroknak RPi 4-es lett. Viszont bár nagyon nyomatják, hogy ez erős, mert még 4k-s videókat is lejátszik (khm), a valóság igencsak más. Ez is csak egy fos konstrukció: pl ha fektetve van, akkor jobban melegszik, mintha oldalt van állítva...(de nagyon durva különbséggel) Mindegy, a cégnek ez kell, ám legyen. Szal erre kellett kreaálnom egy minimális linuxot, ami netboot-os megoldásban, Asterisk voip-al kommunikálva, szal tudom milyen egy Pi. A lényeg továbbra is az, hogy az állításod miszerint erős gépem van és ezért gyors nálam a Transmission, az nem igaz. Egy borzalmas kommersz Core i3-nak semmi köze az erős gép fogalmához, kicsit sem.

  • vargalex

    félisten

    válasz Shyciii #7109 üzenetére

    Márpedig egy Core i3 nem csak egy RPi4-hez, hanem egy átlagos NAS CPU-jához (ami általában szintén ARM) igen is erős CPU-nak számít. Ezt kell elfogadni. Nem feltétlenül mai desktop CPU-khoz kell hasonlítani. Azoknak nyilván nem gond a gigabit. De nem is feltétlenül csak ARM-hez. Nagyon sokan, köztük én is "szar Celeron, meg Nxxxx-es" CPU-val szerelt lapokat (én konkrétan Intel J3455-öt) használnak otthoni mindenes szervernek. Elég lenne csak benézni a Home server / házi szerver építése topic-ba. Szerintem az én szerverem sem bírná a gigabitet torrentben 1 magon, persze kipróbálni nem tudom, mert 500 Mbps-es netem van. Szóval minden csak viszonyítás kérdése.

    És ugye az eredeti kérdező nem is desktopról beszélt, hanem konkrétan az RPi-ről. Amit egyébként én sem használnék desktop eszköznek (még az operátorok számára sem).

    Alex

  • Shyciii

    veterán

    válasz vargalex #7110 üzenetére

    Teljesen mindegy, hogy ki milyen procit használ a Home server topicban. Nézd meg világviszonylatban (igen, önmagában Magyarország nem számít annak), hogy a procik listáján hol szerepel egy 3-4 generációval régebbi noteboook Core i3-as. Még csak nem is középkategória, hanem jócskán azalatt. Attól hogy valakinek nincsen pénze opel corsa-ra, attól még a trabant nem erős autó...

  • vargalex

    félisten

    válasz Shyciii #7111 üzenetére

    Ez az x86 világban igaz. De mondom, nézz szét a NAS-ok között. Sőt, sokan használják android boxokat linux-al ilyen célra, amik szintén ARM-el szeretlek.
    A home szerver topicban pedig az a jellemző, hogy passzív hűtéssel ellátott lapokat használnak. Ezt az általad említett CPU-kkal nem tudod megtenni.
    És még egyszer mondom, ne desktop vonalban gondolkodj!

    Alex

  • Shyciii

    veterán

    válasz vargalex #7112 üzenetére

    Ha nem csak desktop vonalat veszem, akkor még rosszabb a helyzet, mert az összes szerver kategória is belekerül, meg a mobilplatform. Ami azért gáz, mert a jelenlegi mobilom grafikus chipjének számítási teljesítménye köröket ver rá...szal ha minden kategóriát beleveszek, akkor végképp a béka feneke alatt van az i3.
    Mégegyszer mondom: világviszonylatban a home server topic abszolút nem releváns. Még az is relevánsabb, hogy maga a gyártó, hova sorolja a saját prociját, pedig szeretnek túlozni. Továbbra sem a magyar home szerver topic határozza meg, hogy egy processzor a teljesítménye folytán mennyire számít erősnek. Rengeteg több szakma által elismert teszteket, hardveres architektúra felépítés stb alapján határozzák meg. Részemről lezárom ezt a témát, mert ez már átfordult a nevetséges kategóriába.

  • vargalex

    félisten

    válasz Shyciii #7113 üzenetére

    Ne a mobilod grafikus teljesítményét nézd, hanem a CPU számítási teljesítményét. Hiszen pl. a transmission nem a GPU-t használja! És ne is céges szerver kategóriát.
    De hagyjuk, nem akarod megérteni, hogy a többség (Magyarországon) Core i3-nál jóval gyengébb CPU-kon torrentezik. És még a routeren torrentezést nem is említettem, ahol még csak nem is ARM, hanem MIPS architechtúrán tolják ugyan ezt.
    Ezekhez képest írjuk itt mi az erős CPU-t. De ezt leírtam már az összes hozzászólásomban. Sehol nem írtam olyat, hogy nézd meg általánosságban. És valóban nevetséges, hogy csak részleteket ragadsz ki a hozzászólásaimból, a lényegén teljesen átsiklasz...

    Alex

  • Frawly

    veterán

    válasz vargalex #7110 üzenetére

    Ez igaz, az SBC-k nem érték még utol a desktop platformot. Meg talán sose fogják, mivel úgy vannak kitalálva, hogy 1/10-ed annyit fogyasszanak.

    Az i3 egy elég széles skálán mozgó proci egyébként. Nagyon nem mindegy, hogy mobil vagy dekstop, és hogy hányadik generáció. Pl. az i3-10100 egy elég combos proci, simán ver egy pár generációval előtte lévő asztali i5-i7-et! Ugyanis dupla annyi cache van benne, és dupla annyi mag/szál, mint a korai i3-akban, IPC is jócskán nőtt, meg megkapott egy csomó utasításkiegészítést, ami előtte nem volt i3-akon elérhető. De mondjuk egy i3-330M vagy i3-4120U az nem lesz valami combos, azzal sanszos nem lesz kihajtva még több magon sem a gigabites net, talán a 4120U az határeset lehet.

    Itt azt kell érteni, hogy bár megfizethető, a világviszonylatban a gigabit luxus. Bár megfizethetővé tette a Digi, meg a gigabites hálókártyák sem drágák már, de még sok ember UTP kábelinfrastruktúrája, routere, gépe nincs rá felkészülve, sem LAN-on, sem WAN-on.

    (#7109) Shyciii: még nem próbáltam ki a transmission-cli-t. Hétvégén sem volt rá időm. Fel van telepítve, de nincs bekonfigolva, nem röffentettem még be, igaz torrentet sem kellett letöltenem azóta. Lehet majd ezen a héten, mert vagy szabin vagy influenza miatti betegszabin leszek valószínű, így lesz elég időm és türelmem, hogy beállítsam, és megtanuljam használni.

    Mondom, nekem a qB-vel nem az a bajom, hogy Qt-s meg bloat, persze ezek hátrányai azért, hanem hogy a fejlesztők a libtorrent-rasterbar mögött kullognak rendszeresen, ez már rendszeres, hogy eltörik, és képtelenek időben kijavítani. Mert én vagyok a bloat legnagyobb ellensége, de ha valami tényleges átütő előnyt ad, azért néha használok én is bloat dolgokat, nyilván a minimumra szorítva, a legindokoltabb esetben. Ez utóbbi esetkörbe a qB eddig nálam belefért, de nem kap több esélyt.

    De ezen a ponton az bizonyosodott be, amit előre tudtam, meg ide a PH-ra is sokat írtam, hogy a minimalizmusnak pont az a lényege, hogy a minimalista/CLI programoknak nem nagyon van függősége, egyszerű a kódbázisa, így nincsen mi eltörjön rajtuk, nem függenek mindenféle más kódtól, és nincs az, hogy a sok függőség közül eltörik valami. Meg emiatt kódból forgatni is könnyebb, könnyebb frissen tartani ezeket a progikat, akkor is, ha nincsenek benne egy adott disztró tárolójában. Az már csak hab a tortán, hogy nagyon villámgyorsan is futnak, töltődnek be, és alig esznek memóriát.

  • Frawly

    veterán

    Na, sajnos a Transmission se jó. A saját cli-kliensük nem tud a saját transmission-daemon-jukhoz kapcsolódni, azt írja, hogy:
    Unsupported Transmission version: 3.00 (bb6b5a062e) -- RPC protocol version: 16
    Please install Transmission version 2.84 or lower.

    Ez azért azért gáz önmagában, amit tovább súlyosbít, hogy több mint egy éve ismert hiba, és nem hozták még helyre. Mindegy, egyelőre azért tesztelem a Transmissiont, mert a webkliens megy böngészőben. Plusz a CLI kliens problémáját megoldja a tremc-git AUR csomag, ami Python3-alapú CLI klienst nyújt, ami lényegében ugyanaz, mint a régi kliens, csak más nyelven írva. Bár nem tudom, hogy menyire van értelme a CLI kliensnek, mert az teljesen jó böngészőben, bloatabb ugyan a webes megoldás, de úgyis csak addig megy, amíg a futó torrenteket abajgatom, utána bezárom, és nem foglal, így teljesen mindegy, hogy a CLI kliens vagy a webkliens nem foglal.

    [ Szerkesztve ]

  • Gelmi

    tag

    válasz Frawly #7092 üzenetére

    Köszi!
    Lassan kivezetem ezt a Nast!

    A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

  • karamblo

    tag

    Szervusztok . Manjarot használok , az ottani fórumon is kérdeztem , de ez itt pörgősebb .

    Tehát az van , hogy nem csatlakozik a telóm a gépre .libmtp + gvfs-mtp +mtpfs telepítve van .

    Mi volna a további teendőm ?

  • Gelmi

    tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni !

    Lakásomban beüzemeltem egy régi laptopot amin mint az asztali számítógépen manjaro xfce fut .
    Otthoni megosztást szeretnék beállítani ! (semmi kívülről ! elérhetőséget ! )

    A laptop tartalmát vagy egy bizonyos mappát hogy tudom láthatóvá tenni az asztali gépem számára ???
    A későbbiekben pedig a laptopon szeretnék torrent letöltéseket beállítani amit az asztali gépről transgui -val vezérelnék .

    Kivitelezhető mindez ?
    És hogy kezdjek bele ?

    Segítségeket előre is köszönöm !

    Gelmi

    A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Frawly #7116 üzenetére

    Akkor most nem ertem, miert nem maradhat a qbittorrent-nox?:DDD Mert ugye azt irod, h megfelel ha weben ered el egy gyors mokolasra, akkor meg szvsz egy funkciogazdagabb (es alatalad amugy is kedvelt/megszokott) klienssel jobban jarsz nem?

    I3 vs ARM vitara:

    Elnezest en voltam felreertheto! Termeszetesen a ket kliens ARM! portjanak sebessegere szerettem volna reagalni, miszerint a qt arm joval gyorsabb mint a tr.
    x86 architecturan (biztosan) mas a helyzet...

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • Frawly

    veterán

    válasz Archttila #7120 üzenetére

    Mert a qBittorrent NOX sem megy, még mindig nem javították ki az új libtorrent-rasterbar library-vel való inkompatibilitást. Én meg nem várok tovább, míg méltóztatnak. Természetesen a qB is jó lenne pedig, akár csak ilyen nox-webes formában, ha menne. De nem megy.

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    Nem szeretnék elhamarkodottan ítélni, de a 9 év GNOME --> Xfce --> (kevéske) Openbox után úgy tűnik, hogy i3 tilling alatt már-már gyorsabban navigálok mint a fenti "egerezős" DE-k bármelyikén :) pedig még csak tegnap üzemeltem be és akkor is pusztán csak kíváncsiságból, viszont már most függője lettem. :K
    A legfélelmetesebb, hogy még magam sem ismerem az összes billkombót, de amit használok az nagyon logikusnak és átgondoltnak tűnik. Szinte adja magát, és a konfigurálás sem igényel rakétamérnöki diplomát, szóval tényleg nagy tetszik! :)

    Tilling-gel most ismerkedőknek szerintem ideális választás.

    ps.:
    Korábban volt egy próbálkozásom a sway-el de sajnos már az elején összevesztünk, mivel még a böngészőket sem akarta elindítani... nem találta a displayt... Nyilván egy kis keresgélés után megoldhattam volna a problémát, de mivel mostanában elég kevés az időm így nem vesződtem vele. (majd visszanézek egyszer ha sok időm lesz :D ) Bár bevallom csábít a Xorg mentes élet. :K

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • Frawly

    veterán

    válasz Gelmi #7117 üzenetére

    Sajnos ez ilyen műfaj. Pont ez lenne a lényege annak, hogy szabad/nyílt szoftverre érdemes támaszkodni, saját NAS-t építve felhúzol rá egy free + opensource megoldást. Persze, időrabló, meg tanulni kell hozzá, de ha megoldod magadnak, akkor egyrészt olcsóbban kijön, másrészt nem vagy gyártó kénye-kedvének kiszolgáltatva, hogy meddig támogatja az eszközöd, kiad-e rá új firmware-t, ha nem, akkor ott állsz, mint Rozi a moziban, megvetted a NAS-megoldásukat és az volt érte a hála, hogy cserben hagytak.

    Persze kidobni még nem kell, a net szerint elfut ezen a Zyxel NSA310-en az OpenWrt, Openmediavault, meg Debiant is lehet állítólag rátenni. Nem tudom, sose volt Zyxelem, nem ismerem ezt a modellt. Ha nem is tudsz rátenni semmi nyílt rendszert, akkor is egyelőre használd így SMB1 megosztással, míg nem upgrade-eled.

  • karamblo

    tag

    Na mégegyszer , talán . Tehát :

    Szervusztok . Manjarot használok , az ottani fórumon is kérdeztem , de ez itt pörgősebb .
    Tehát az van , hogy nem csatlakozik a telóm a gépre .libmtp + gvfs-mtp +mtpfs telepítve van .
    Mi volna a további teendőm ?

  • Frawly

    veterán

    válasz Archttila #7122 üzenetére

    Bizony, ezt írtam már többször, hogy a tilingnak nem az a lényege igazából, hogy felosztod a képernyőt, hanem hogy billentyűvezérlet, ami a legtöbb esetben hatékonyabb, mivel egy meghatározott billkombóra közvetlenül elérsz minden funkciót, minden bedrótozott progit, nem kell asztali ikonokkal meg dokkal és mindenféle panellel szórakozni, nem kell menüben 100 mélységig kattintgatni. Egy gyenge gépen is száguldani fog, olyan minimalista, RAM igénye majdnem 0. Mivel az egész egyetlen text alapú konfigfájlt használ, azért az egész konfigja egy mozdulattal elmenthető, a mentés visszahúzható, emiatt egyszer kell bekonfigolnod, és utána egy életre le van tudva a konfigurálással bajlódás. Sőt, mivel egyszerűbb, kevesebb függősége van, ezért kisebb eséllyel törik el frissítéskor, meg minden disztró tárolójában megtalálható, ha nem, akkor is könnyen és gyorsan lefordítható a kis kódméret okán forráskódból. Ez nem csak az i3-ra, Swayre, dwm-re igaz, hanem az összesre, Xmonad, awesome, bspwm, Openbox, *box, IceWM, JWM, stb..

    Ezzel szemben egy hagyományos desktopos bloat DE-t minden újratelepítéskor konfigurálhatsz elölről, lehet mindenféle menüben kattintani, meg beállításokat keresgetni, ami elég fárasztó, plusz mivel nagy, bonyolult kódméret, függősége sok van, ezért frissítéskor szeret eltörni, nehéz forráskódból kipörgetni, meg ki vagy szolgáltatva a fejlesztők kénye-kedvének, hogy egyszer csak kivesznek az új verzióból funkciókat, meg átrendezik a GUI-t az akaratod ellenére, lásd ahogy egyre inkább kinyírták a Gnome3-ban a funkciókat, lényegében hagyományos desktop helyett tabletfelületet csináltak belőle, azt is porig butítva, még asztali ikonokat sem lehet kitenni, mindenféle web extension-nel kell szenvedni. Ugyanez volt a helyzet a KDE4-ről váltásnál, mikor a KDE5-öt teljesen újraírták, és félkészen adták ki, vagy pl. most is volt egy csomó gikszer, mikor az Xfce váltott Gtk2 alapról Gtk3-ra, vagy az LXDE (ami még nem is bloat) váltott Gtk-ról, Qt-re (LXQt, igaz ez egy másik projekt, de már csak ezt gondozzák). Tiling WM-nél ilyen nincs, hogy átállnak másik alapra, meg elvesznek funkciókat, meg egyszer csak azon kapod magad, hogy Gtk2 helyett Gtk3-as vagy Qt-s lett, meg ilyen-olyan hülye trendek mentén rákényszerítenének olyan funkciót az emberre, amit nem szeretne, és lehet az egészet újra megszokni. A tilingot meg a minimalista stacking WM-et egyszer bekonfigolod, és biztos lehetsz benne, hogy egy apró konfigfájlt visszahúzva simán használható 10+ évig is ugyanúgy, megszokott működéssel és kinézettel, mindig lehet rá számítani. Vagyis inkább 2-3 konfigfájl, mert a panelnak, meg indítóalkalmazásnak is van konfigja általában, de a lényeg, hogy könnyen migrálható a beállítás néhány apró konfigfájl visszamásolásával.

    A Sway teljesen jó, 1+ éve használom már. Egy gondom van csak vele, hogy mivel systemd/elogind függősége van, ezért nem systemd-s disztrókon (meg pl. BSD-ken) bukta, hacsak nem telepítem az elogind-t, de akkor meg a systemd-s disztró értelme veszik oda, hogy hiába megy másik initrendszerrel, ha a systemd modulja (elogind) továbbra is fut a háttérben, akkor az ember csak magát áltatja, hogy nem systemd-t használ, közben pedig de.

    Egy dolog van, amit nem szeretek a tiling WM-ekben, az a teljes képernyős vagy floating ablakok primitív kezelése, pl. azonos munkaasztalon nem tudsz egyikben sem full screen vagy floating ablakot alkalmazásról elváltani másikra, vagyis a váltás megtörténik, de az előtérben lévő alkalmazás előtérben marad és kitakarja azt, amire váltottál. Csak akkor lehet váltani normálisan, ha kiteszed őket külön munkaasztalra és az asztalok között váltogatsz, de ez meg workaround, nem valódi megoldás. De ez megint csak nem az i3wm meg a Sway hibája, az összes tiling WM-re igaz..

  • Siriusb

    veterán

    Nem akarok senkit sem elkeseríteni, de
    [ALPM] upgraded libtorrent-rasterbar (1:1.2.8-1 -> 1:1.2.10-2)
    és megy a qbitorrent (4.2.5-1).

  • Siriusb

    veterán

    válasz karamblo #7124 üzenetére

    Arch wiki

    Ha csak fájlokat akarsz másolni, szerintem egyszerűbb a egy ftp szervert feltenni a gépre, aztán pl. FolderSync-kel automatikusan elvégeztetni a feladot, nálam legalábbis így megy.

  • Frawly

    veterán

    válasz Siriusb #7126 üzenetére

    Nem keserítesz el senkit, sőt, jó is, hogy írod, mert ebbe bele fognak futni páran. Egyelőre még csak én futottam bele, de ahogy az új libtorrent-rasterbar verzió lecsorog a stable tárolóba, más disztrókon is, nem árt tudni erről a problémáról. Elhiszem, hogy azóta megoldották a qB-fejlsztők, de hány hét is telt el? Mondjuk lehet csak disztrószinten fordították újra a libtorrent-rasterbart, és nem a qB-fejlesztők oldották meg, de akkor is. Ez így élből komolytalan. Én annyiból valóban sajnálom, hogy ha a fejlesztők nem lennének ilyen nemtörődöm hozzáállásúak, akkor simán a legjobb opensource torrentkliens lenne. De ahogy nézem, a torrent egyfajta rétegigénnyé süllyedt vissza, most majdnem minden fejlesztő hanyagolgatja a témát, lásd transmission-cli-nak sem megy a régi TUI kliense. Tényleg összeszedhetnék magukat, mert ez a torrent egy elég régi protokoll, nagy újítás nem érkezik bele, a klienseknek mostanra már ultrakiforrottnak kéne lennie. Ha valami új dolog lenne, akkor elfogadnám, hogy még csak kísérleteznek vele, nem ért még be az egész.

    Azzal viszont maximálisan egyetértek, hogy ilyen SMB-s szopások helyett sokkal egyszerűbb egy FTP szervert beröffenteni, általában minden támogatja szerver és kliens szintjén is, és ugyan semmivel nem biztonságosabb protokoll, de legalább ransomware-támadásoknak nem esik áldozatul, és tényleg multiplatform, és baromi egyszerű működésre bírni, én is ezt szoktam preferálni gépek közötti megosztásnál LAN-on. Nagyon gyorsan be lehet konfigurálni egy FTP-t, míg az SMB-vel, meg NFS-sel elég sokat lehet szívni, amire általában az esetek 99%-ában nincs idő.

  • BoB

    Topikgazda

    válasz Frawly #7128 üzenetére

    Nem nagyon fognak belefutni már.

    A testing tárolóba került be a problémás csomag, de ott is maradt, így ebben csak azok voltak érintve akik azt használják. A rendes tárolóba már csak a javított verzió került be.

    Tette a dolgát ahogy kell, pont erre van hogy az megfogja a bugos csomagokat és a stable már ne legyen érintett.

    [ Szerkesztve ]

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • Frawly

    veterán

    válasz BoB #7129 üzenetére

    A próféta szóljon belőled. Ennek ellenére nem teszem vissza. Nem durcizásból, hanem már tényleg nem először volt qB-tel problémám. Igaz nem is túl sűrűn, kb. 3 évente egyszer, de nem akarok gikszert legközelebb. Egy ideje már a minimalizmus jegyében váltani akartam qB-ről, de mindig halogattam, hogy egyelőre még jó lesz, majd máskor váltok, elfér még, és végül ez az utolsó probléma adta meg a lökést, hogy a váltást komolyan vegyem, ne halogassam.

    Egyébként meg a Testing tároló nem gáz, ez az első problémám vele, pedig már majd 2 éve engedélyeztem. Eddig még nem tört el ezen kívül semmit. Vagy csak nem futottam bele, mert nem használtam azokat a csomagokat, amik eltörtek másnál. Igaz nem is sok csomag van benne, meg ha valami el is törik, az szerintem a sok függőséggel rendelkező, komplex/bloat rendszerek csomagjainál van, tipikusan Gtk-s, Qt-s alklamazások és DE-k, DE komponensek, amiket nem használok. De abban igazad van, hogy a Testing pont erre való, hogy ezeket a problémákat megfogja. Amit nem értek, hogy mi tartott eddig, mire javították, több hét telt el.

    Windowsra viszont még mindig ajánlom, mert a uTorrentet fizetőssé tették, az ingyenes verziót telenyomták reklámokkal és bitcoin miner szeméttel. Így ezen a platformon a qBittorrent a legjobb, meg nem szokott vele baj lenni, mert többen használják, és nagyon alaposan tesztelt binárisokat kap ez a platform, hozzá vannak csomagolva a szükséges függőségek is, dll-ek formájában, így nincs az, hogy a függőség törik el. Windowson amúgy sincs értelme a minimalizmusnak, mert per definitionem az egész platform bloat.

    Bár nekem az a legnagyobb szívfájdalmam, hogy az rTorrentet már régóta nem fejlesztik, szerintem végleg magára hagyták. Az lenne a legminimalistább, tényleg csak pár dolog hiányozna belőle, hogy az megfeleljen (torrentek sortartása, áttekinthetőbb CLI felület).

    [ Szerkesztve ]

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Frawly #7125 üzenetére

    Egy gyenge gépen is száguldani fog, olyan minimalista, RAM igénye majdnem 0

    Gyakorlatilag össze sem lehet hasonlítani az Xfce teljesítményével, (RPI4) pedig ezidáig egy bloat rendszeren használtam tele olyan alkalmazással amire semmi szükségem. De ez ma változik :D

    Viszont most azon gondolkodom, hogy mi lenne ha mégis a Sway-t tolnám fel az új rendszerre, és megetetném a már félig-meddig testre szabott i3 configommal. Tudom a múltkor azt írtam, hogy a Sway nálam elhasalt amikor először teszteltem, de időközben utánanéztem és úgy tűnik nem volt elég csak a Sway-t telepíteni, a normális működéshez szükség van az xorg-server-xwayland csomagra is. :) (ezt sajnos a sway nem húzza be automatikusan)

    Egy dolog van, amit nem szeretek a tiling WM-ekben, az a teljes képernyős vagy floating ablakok primitív kezelése, pl. azonos munkaasztalon nem tudsz egyikben sem full screen vagy floating ablakot alkalmazásról elváltani másikra, vagyis a váltás megtörténik, de az előtérben lévő alkalmazás előtérben marad és kitakarja azt, amire váltottál

    Igen, sajnos ez engem is zavar egy kicsit de ennyi, együtt tudok vele élni. :K

    Viszont van itt egy dolog ami mostanra egyre sürgetőbbé vált, mégpedig az eddig megszokott alkalmazások lightweight-re való cseréje, amolyan QT/GTK mentes élet (már ha ez egyáltalán lehetséges)
    Reggel nézegettem kicsit és a böngésző alternatívákat, és sajnos ami szóba jöhet az vagy full QT (qutebrowser) vagy valami végtelen lassú (optimalizálatlan) motor van alatta. (surf)

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • Frawly

    veterán

    válasz Archttila #7131 üzenetére

    Magának a Swaynek nem kell a xwayland, mármint ahhoz, hogy önmagában fusson, azért nem húzza be függőségnek. De neked, mint X.org-os programokat is futtatni akaró felhasználónak kell, mert anélkül nem fognak menni.

    Azt se felejtsd el, hogy a Sway-jel egyidőben fel kell rakni a swaybg, swayidle, swaylock csomagokat és az AUR-ból a swaybar-t. Ezek megint nem futási követelmények, de enélkül nem lesz háttérképed, paneled, zárolód, képernyőleoltós megoldásod. Pl. az swaylock, swaybar teljesen úgy működik, úgy néz ki, úgy konfigurálható, mint az i3lock, i3bar.

    A másik oldala a Waylandnek, hogy nem jók a közvetlen X.org szervert birizgáló toolok, pl. xrand, de ez nem is kell, mert ennek a funkcionalitása be van építve a Sway-be. Meg pl. X.org-os redshift helyett az AUR-os redshift-wayland-git csomag kell, i3lock sem fog menni, azért kell helyette az azonos funkcionalitást nyújtó swaylock. Ami még nem fog menni, az még a X-es képernyőlopók, de ott van helyette a grim. De ezek a nem mennek dolgok, hangsúlyozom, hogy csak az X szerveres toolokra vonatkoznak, mivel a Wayland egész más protokoll, másképp működik. Viszont az X kliens programok, azaz a X.org-os progik 99,99%-a simán megy, miután feltetted az xwaylandet.

    Böngésző azon kevés műfajok egyike, ahol a bloatot nem lehet megúszni, mindenképpen vagy a Gtk, vagy a Qt kelleni fog, akár Firefox/PaleMoon, akár Chrome/Chromium, akár Opera/Vivaldi, akár Brave mellett döntesz. Ezek a surf, qutebrowser, Falkon, stb., csak másodlagos böngészőnek jók, egy csomó oldalt nem tudnak normálisan megjeleníteni.

  • Frawly

    veterán

    Előbb nem írtam, de ahogy i3wm alá is, Sway alá is kell egy indítómenü, ez lehet a dmenu, rofi, fzf, akármi. Illetve az alkalmazásváltás problémáját, ami engem és téged is zavar, meg lehet úgy kerülni, hogy ha előre tudod, hogy egy alkalmazás vagy floating vagy full screen módban fog menni, azt külön munkaasztalra nyitod, így el lehet róla váltani, át másik alkalmazásra. De mint írtam, ez utóbbi nem i3wm vagy Sway-pecifikus korlát, hanem a tiling WM-ek közül egyik se tudja.

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Frawly #7133 üzenetére

    Koszi ezeket tudtam, csak az xwayland nem volt tiszta:):R

    Kozben lezajlott a telepites es ez alapveto local etc konfiguraciokat is elvegeztem. Eloszor egy villogo kásás:DDD keppel fogadott a sway, de gyors google utan kiderult, h kell neki a vc4 modul... Miutan bevestem a boot/cmdline.txt -be a dtoverlay=vc4-kms-v3d sort (is), rendben gond nelkul elindult. link

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • Frawly

    veterán

    válasz Archttila #7134 üzenetére

    Ja, ha RPi-on használod, akkor neked kell a vc4 ahhoz, hogy legyen hardveres gyorsítás. Egyébként a Wayland jó dolog, a legtöbb esetben még gyorsabb, pattogósabb is, mint a X.org, mivel egy sokkal egyszerűbb protokoll, nem akar hálózaton transzparens lenni (emiatt nem apró objektumrajzoló utasításokból építi fel a grafikus képet, hanem egészében kezeli az egészet, pixelalapon), meg nem kell visszafelé kompatibilisnak lennie sok évtizedes ősi megoldásokkal (X1-X10). Eleve úgy van megtervezve, hogy minimalista legyen, a legtöbb grafikus dolgot a futó programokra bízza, hogy azok rajzolják a saját ablakukat.

    Plusz azt vettem észre, hogy mivel egyszerűbb a Wayland, ezért kevésbé is törik el, sok olyan gépen, ahol a X.org meg a X.org driver, vagy kompozitor szórakozik, bugzik a mesa-val, a Wayland hiba nélkül megy. Ami hátránya van még, hogy egyelőre kevés a választék wayland-es WM-ekből (csak a Sway és a Weston kiforrott) és DE-kből (lényegében csak KDE5, Gnome3), meg egyelőre kevés az olyan szoftver, ami natívan is tudja használni a Waylandet, és nem támaszkodik XWayland X.org emulációra. Wayland alatt tovább alapból nincs tearing, jobban kezeli a v-syncet (ami X.org alatt utángondolás, és a kompozitorok nehezen birkóznak meg vele), nincs az, hogy egy teljes képernyő játékba bekeverne a kompozitálás, rontaná a futási teljesítményét, lagoltatná, illetve Sway alatt már a FreeSync is támogatott.

    Egy dologgal még számolni kell, hogy mikor X.org-ot használó alkalmazásból valamit vágólapra teszel, azt nem lehet beilleszteni waylandes alkalmazásban és fordítva. De szokott lenni rá megoldás, hogy terminálban, meg a vonatkozó progiknál átállítani a vágólap nevét. Állítólag van rá kész megoldás, clipman-nak hívják, még nem próbáltam.

    [ Szerkesztve ]

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Frawly #7135 üzenetére

    Köszi a clipman tippet! :R

    Viszont történt ma egy érdekes dolog. Reggel az install SD kártyára történt az alábbi (hivatalos) guide alapján. Nincs is vele semmi gond, tökéletesen működik.
    Viszont délután kotortam egy tartalék SSD-t (amihez van kábelem) és gondoltam felrakom inkább arra (azért mégiscsak gyorsabb mint a kártya) DE! valami oknál fogva egyszerűen nem értelmezi amit a /boot/config.txt -be írok. Így vc4 híján nincs sway (se overscan se semmi)
    Legalább 4 guide alapján végigmentem mindenen de mindig ugyanaz, nem értelmezi a boot partíción lévő config fájl tartalmát. :W

    Mindössze annyi különbség van az SD és az SSD install között, hogy SSD-nél átírom /boot/config.txt -ben a root elérést sda1 -re. (tudom a PARTUUID elegánsabb de így átmenetileg gyorsabb és működik) illetve fstab-ban #-elem az SD -t. Ezt még mountolt állapotban csinálom mc edit-tel, csak utána csatolom le és úgy megy a PI-be.

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • Frawly

    veterán

    válasz Archttila #7136 üzenetére

    Próbálj mindenképp vagy UUID-t, vagy PARTUUID-t használni. Pont nem az elegancia miatt van kitalálva, hanem azon esetek elkerülésére, ami most nálad is előfordul, hogy rádugsz egy SSD-t, és eltolódnak a /dev/sda eszköznevek.

    A különbözőféle UUID-ket a blkid paranccsal tudod megnézni.

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Frawly #7137 üzenetére

    A különbözőféle UUID-ket a blkid paranccsal tudod megnézni.

    Igen ezt tudom, de itt ilyenről most (elvileg) nincs szó, mivel egyetlen meghajtóként van az eszközön az SSD ami bootol és működik.
    Mindig szépen rendben tartom az fstab-ot (állandó lemezek UUID alapján stb) csak itt gondoltam egszerűbb/gyorsabb (egyedüli lemezként) egy laza sda2 a configba (az előbb elírtam, nem sda1, mivel a root partition kell neki)

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Frawly #7137 üzenetére

    Rendbe raktam az fstab-ot es most mukodik.:R

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Archttila #7139 üzenetére

    Na szoval a folytatas...

    Miutan rendbe raktam az fstab-ot elkezdtem szepen lassan systematikusan belakni a rendszert. Telepitettem a sway-t, waybar-t, mako-t es meg par josagot ami a sway-hez kapcsolodik.
    Ezeken felul csak egy terminalt (termite) mc-t, dmenu-t, es egy bongeszot (firefox) raktam fel, a tobbit majd csak akkor, ha mar nagyjabol felkonfigoltam a szukseges dolgokat.

    Es akkor ezen a ponton jo lenne ha rendet raknatok a fejembe, mert nem teljesen tiszta ez a native wayland vs xwayland dolog.
    Amikor a sway telepitettem akkor direkt nem raktam melle az xwayland csomagot, mondvan jok lesznek nekem a nativ wayland-es alkalmazasok, de nagy meglepetesemre mar a dmenu sem indul nelkule, es a firefox-hoz is az /etc/environment -be kell bejegyezni egy sort, kulonben nem talalja a display-t.

    Szoval mit javasoltok, keressem folyamatosan a nativ wayland-es appokat (remenykedve h idovel egyre hosszabb lesz a lista) vagy engedjem el a dolgot es telepitsem az xwayland csomagot megkimelve magam jo sok szivastol, es felesleges munkatol?

    Egyebkent 145MB-ot eszik a cucc.:))es sokkal gyorsabb mint a Manjaro Xfce! :DDD(RPI4)

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • vargalex

    félisten

    Sziasztok!

    Érdekes esetem volt, gondoltam leírom, hátha mással is megesik:

    Szóval, van egy céges Dell Latitude 5590-es notebook-om, amin természetesen Arch linuxot használok. 2019 szeptemberében (alig 1-2 hetes volt a gép) munka közben szétesett a kép, össze-vissza villódzott, majd a bekapcsoló gomb hosszú nyomására történő kikapcsolás utáni bekapcsolásra csak hibakód villogást produkált (az elején lévő erre is szolgáló leden). Később mégis elindult, de jelentettük a Dellhez és cserélték is az alaplapot. Ez az alaplap az utóbbi 2 hétben viszont négyszer-ötször ismét hibakódot produkált (egy másikat, ez a ledek villogása szerint CPU hiba), így ismét jelentettük. Jött a szervizes, ismét cserélték az alaplapot (múlt pénteken).
    Ezután érdekes számomra a történet. Ugyanis az új alaplappal random idő után (2-10 perc közti időtartam) lefagyott a grafikus felület, az egér sem reagált. 1-2 perc múlva az egér visszajött, de a grafikus felület nem. Terminálon (tty3-on) be tudtam jelentkezni és GPU crash dump-ot láttam a logban. Ez azért érdekes, mert nincs külön GPU, a CPU-ba (I5-8350u) integrált van csak. Viszont újraidítva a grafikus felületet, ismét ment néhány percig, majd újra hiba. Újraindítás után ugyan ez folytatódott.
    Gondoltam megnézem LTS kernellel. Hibátlanul ment, egész hétvégén nyüstöltem.
    Persze még pénteken ismét lejelentettem, hogy nem jó az új alaplap, tegnap jöttek is ismét cserélni. Ez az alaplap viszont már a friss kernellel is hibátlanul működik.
    Láttatok már ilyen hibát? Az LTS kernel ennyivel hibatűrőbb lenne? Úgy gondolom, hogy nyilván volt valami hardware hiba a cserélt alaplapon, ha az előtte és az utána lévő sem produkálta ezt a hibát. De a CPU-ba integrált GPU?

    Annyit megtudtam a szervizestől, hogy ezek egyébként Csehországból érkeznek, javított, átnézett alaplapok.

    Alex

  • Frawly

    veterán

    válasz vargalex #7142 üzenetére

    Szerintem ez végig hardverhiba volt, azért jó a legújabb alaplappal minden kernel. Lehet az egyel régebbi alaplap már megbízhatatlanul működött, ami LTS kernelnél nem jött ki, mert az mondjuk nem rakott rá olyan terhelést, nem tartalmazott valami olyan optimalizációt, ütemezőt érintő módosítást, ami kiütköztette volna a hibát.

    Ilyen Windows esetében is láttam, hogy halódó hardveren még jól ment az XP (vagy talán még a Win7 is), de mondjuk az újabb windowsok nem, mert azok jobban meghajtják, és kiütközik a hiba. Sőt, ugyanez tuningnál is előfordul, hogy mikor már olyan magasra vannak húzva az órajelek, akkor félstabil állapotba kerül, és régebbi Windows verziók alatt, vagy 32 bit alatt stabilnak látszik, újabb 64 bites verziókkal újraindulgat, kékhalálozik. Ugyanez teszteknél, pl. Cinebench még lefut, de pl. a Prime95 már behasal rajta, de még GPU-nál is láttunk ilyet, hogy 3D Mariska, meg Unigine teszt rendben lement rajta, meg néhány játék, míg a FurMark teszt, meg néhány még újabb játék meg már hibát produkált vele. Ez ilyen műfaj, hardverek tudnak ilyen borderline hibát produkálni, miközben halódnak szép fokozatosan megfelé.

  • Frawly

    veterán

    válasz Archttila #7141 üzenetére

    XWayland mindenképp kell, nem úszod meg, telepítsed a csomagját. A dmenu is X alapú alkalmazás, meg a Termite is, hiába állítják utóbbinál hogy natív waylandes, ettől még nem rossz terminál, én is ezt használom.

    Ha jól emlékszem, Firefox alatt sem elég csak egy környezeti változót módosítani, valamit kell hozzá mókolni az about:config oldalon is, hogy tényleg Wayland-módban menjen, és még utána is lehet egyes Firefox-verzióknál instabilitással számolni, mert csak kísérleti szinten támogatott feature. A Firefox meg a böngészők is alapból X-et használnak, én is így használom.

    A Waylandnek ez a baja, hogy kevés alkalmazás van rá natívan, vannak, de nem mindenre, de ez nem baj, mert az X-es alkalmazások felé az XWayland tökéletesen működik, egyedül a vágólapkezelés problémás, amire múltkor írtam megoldást. Nem kell tőle tartani, mert nem dobja meg túlságosan az erőforrásigényt.

    Félre ne értsd nem bugos, amik vannak Waylandre alkalmazások és WM-ek, DE-ek, azok jól működnek, de még mindig nem túl sok minden támogatja natívan. Valahogy a fejlesztők lusták és konzervatívak, hogy jó volt eddig 30+ évig az X, akkor nem holnaptól fogják dobni, jó lesz az továbbra is alapon. Pedig már rég használható állapotban van a Wayland is, én már majd 2 éve használom, fél évig Gnome-mal, és másfél éve SwayWM-mel, de tettem kitérőt Westonra is.

    [ Szerkesztve ]

  • vargalex

    félisten

    válasz Frawly #7143 üzenetére

    Azt még elfelejtettem megírni, hogy futtattam memtest-et, illetve az LTS kernellel (nyilván csak ott tudtam) stress, illetve mprime teszteket is. Semmi hiba nem volt. Én is arra gondoltam, hogy terhelés alatt bármilyen kernellel ki kellene jönnie.

    Alex

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Frawly #7144 üzenetére

    Nagyon szepen koszonom!:R
    Lenne itt még valami!
    Úgy adódott, hogy az egyik displayt (HDMI-A-1) pivot modba kell raknom, de (tudom en vagyok a lama) egyszeruen nem talalom man-ba az ide vonatkozo reszt.

    output hdmiblabla resolution 1920x1080@60Hz position 1920,0

    Gondolom a vegere kellene meg valami --right kiegeszites, vagy tevedek rossz uton jarok?:) (csak mert egy piszok nagy piros error fogad) :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • Sonja

    veterán

    válasz Archttila #7146 üzenetére

    Szerintem a transform 270 kell.

    Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Sonja #7147 üzenetére

    Kozben megtalaltam. Azert koszi!:)

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • Frawly

    veterán

    válasz Archttila #7148 üzenetére

    Akkor jó. Már akartam írni, hogy a man sway-output oldalát olvasva lehet hozzájutni ehhez az infóhoz.

    Egyébként ez a Sway elég badass, sokat fejlődött az utóbbi időben, adaptive sync, fractional scaling, meg egy csomó mindent tud. Igaz a fractional scalingnél (HiDPI) azt írja, hogy X-es alkalmazások felé az XWayland nem támogatja. Vagyis át lesz méretezve az X-es alkalmazás is, de nem tört szorzóval, hanem egésszel.

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Frawly #7149 üzenetére

    Azert a nagy belakas kellos kozepen akadt egy kis problemam. A Firefox kb 10 sec utan elhasal. :O Terminalbol inditva ezt mondja:

    Exiting due to channel error.
    Exiting due to channel error.
    Exiting due to channel error.
    Exiting due to channel error.
    Segmentation fault (core dumped)

    Google-be nem talaltam semmi erdemleges infot.

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Új hozzászólás Aktív témák