Új hozzászólás Aktív témák

  • eddie1978

    aktív tag

    Sziasztok!

    Mikrokontrollereket programoz valaki Apple Silicon-os géppel? Most megérett a gondolat, hogy elővenném a régi cuccaimat mielőtt teljesen leépül az agyam a jelenlegi melómtól. Három eszközöm van. Silabs USB Debug Adapter, Atmel AVR Dragon és egy PicKit3. Mindhármat rádugtam a gépre, hogy lássam egyáltalán felismeri-e. Silabs ok. Felismeri, USB eszközként látszik a System Report alatt. AVR Dragon felismeri, de nem látom sehol. PicKit3 mintha ott sem lenne. Tápot kap, de semmi. Ez utóbbi kettő Microchip cucc, aki kerek perec megmondja, hogy Apple silicon nem támogatott fejlesztőkörnyezet oldalról. A Silabs az elméletileg igen. Amiket néztem még. TI, ott csak bizonyos kontrollerek. Találtam egy Segger nevű környezetet. Itt Arm procik vannak. Az USB debug motyó 1980 EUR. Játszani nekem nagyon sok.
    Mi az lsusb megfelelője macos-en? A nagy internet ezt dobta ki elsőre: ioreg -p IOUSB

    Érdemes Mac-en nekiindulni vagy inkább Win/Linux? Hazahoztam a Win10 Pro-s HP céges gépet. Ez mindhárom eszközt azonnal felismerte és használatra késznek mondja.

Új hozzászólás Aktív témák