Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz #32839680 #56852 üzenetére

    Egész pontosan milyen késleltetésre gondolsz?

    Az valóban megfigyelhető volt, hogy a 4 magos CCX-ek esetén a 8 magos lapkán belül a különböző magok közötti adatcserét lassította, mivel nem kötötte össze őket L3$. (valójában szerintem semmi sem kötötte össze őket)

    Itt van egy aida teszt az 5700G-ről: [link]
    Biztos megvan rá a magyarázat, de nem magasabb a chipletes verzió memóriaelérésének késleltetése, mint a monolitikusé.
    De lehet, hogy rossz tesztet nézek.

    Mindenesetre az biztos, hogy cache célra az, ahogy megoldották a zen1-2-3 chipleteket nem alkalmas.
    De én nem is ilyesmire gondoltam. a zenes chipletek nagyon messze vannak egymástól és az IF jelenlegi összekötettés túlságosan kis sávszélességet biztosít (persze egy CPU-nak nagy L3$-sel elég) és sokat is fogyaszt.

    De nézd meg ezt:

    A "Die to Die Cosslink"-re gondolok

    itt pedig egy ilyen patent van:
    [link]

    "Active bridge"

    Úgy képzelem, hogy lapkákat fognak majd úgy összekötni, mint a CDNA2 esetében valahogy úgy, mint az ott látható "Die to Die Cosslink", azzal a különbséggel, hogy a lapkákat nem közvetlenül egymáshoz kötik, hanem közbeékelődik (esetleg a két egymás mellé helyezett lapka illesztése fölé kerül hídként) egy cache lapka.

    Az elég valószínű, hogy az RDNA3 esetén ezt így fogják csinálni.

    Amit én mondok az az, hogy ezt az eljárást nagy (tehát kifejezetten nem a budget célra szánt pici) APU-k esetén esélyesebbnek látom, mint azt, hogy egy 300mm2-es monolitikus lapkára 3D tokozzanak.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák