Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Alogonomus #47442 üzenetére

    "Egyértelműen (minden valószínűség szerint?) a sweet spot környékén (vagy csak kicsivel afölött) üzemelt a 3950 X"

    Ezt nem tudom, mire alapozod.
    Szerintem csúcsra van járatva. ST-ben nem igazán tud feljebb menni. Nem TDP miatt. A feszültség nagyon magas lenne.

    MT használat esetén a TDP a limit, magasabb TDP-vel Lehetne magasabb frekvencia, de nem éri meg.
    Egy 150W-os Sku MT-ben lehet, hogy 10%-kal jobb eredményt érne el, de a 4.7GHz ST turbó és mondjuk gamingben nem lenne jobb.

    "A kérdés az, hogy a 3800 Ti szintén 250-300 W közötti fogyasztással lesz egálban (vagy pár százalékkal magasabban), vagy 350-400 W közötti fogyasztással?
    400 W körüli fogyasztással hiába lenne a 3080 Ti a Big Navi előtt mondjuk 5-10%-kal, mert az AMD is fel tudja vinni további 100 W fogyasztási kerettel 400 wattig a saját kártyáját"

    Úgy látom, nem ment át, amit mondtam.
    Épp az volt a lényege, hogy nem törvényszerű, hogy 300W fogyasztás esetén +100w-tal ugyanúgy +10%-ot hozzá lehet adni két különböző architektúra, két különböző design esetén.

    Erre remek példa az AMD intel. A zen2 szerver chipeket alacsony (sweet spot) frekvencián üzemelnek és adott TDP keretbe így kétszer annyi mag belefér, vagyis szignifikánsan jobb perf/w mutatóval bír.
    És ugyanaz a két mag közül a kevésbé energiahatékony eléri az 5.3GHz-et, a másik 4.7GHz-nél megáll. És ez nem amiatt van, mert előbbit engedik 2x annyit fogyasztani.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák