Új hozzászólás Aktív témák

  • stratova

    veterán

    válasz Malibutomi #11435 üzenetére

    Most Advanced Graphics még nekünk is nehéz volt legyártani - PowerColor ;)
    Reméljük nem csak a legfejlettebb, de a leggyorsabb is lesz majd vagy 390X vagy valamelyik iterációja. :K

    Egyébként átnevezés vagy sem, a 300-as szériából (< 390) még talán akkor is lehetne javítani pl. a mobil lapkák fogyasztásán, ha HP helyett pl. HPM-en gyártanák. Már ha ennek valóban kisebb a fogyasztása és elérhető vele a kívánt órajel. Xbox ONE APU-ja pl. HPM PS4-é viszont Chipworks szerint HP.

    The 28nm high performance (HP) process is the first option to use high-k metal gate process technology. Featuring superior speed and performance, the 28HP process targets CPU, GPU, FPGA, PC, networking, and consumer electronics applications. The 28HP process supports a 45 percent speed improvement over the 40G process at the same leakage/gate.

    The 28nm High Performance Mobile Computing (HPM) provides high performance for mobile applications to address the need for applications requiring high speed. Such technology can provide the highest speed among 28nm technologies. With such higher performance coverage, 28HPM is ideal for many applications from networking, and high-end smartphone/ mobile consumer products.

    Valahol érthető a lapkák esetleges átnevezése, funkcionálisan nem akarják őet csonkítani a fogyasztásért cserébe, utóbbit látszólag HBM-mel csökkentenék. Viszont a noti variánsoknak nem ártana, ha a jelen helyzetben jó esetben GTX 880M GTX 970M-mel versengő R9 M295X nem 125 W-ot enne, annyit a GTX 980M eszik. Adott kereten belül feltornászhatnák az órajelet (ebben jelenleg a FirePro M6100 ami Bonaire XT lapkán alapszik [75 W] és GTX 860M-GTX 960M [1029-1097 MHz] szinten teljesít, ehhez azomban neki is 1100 MHz-es órajel kell).

    (#11467) -Solt-: Megveszed az új Radeon-t, rögtön lekever kettőt a kis agresszor. :))

    (#11465) do3om :DDD

    TTomax Nyilván HBM-et az asztali csúcsra értettem, míg 28 nm HPM gyártást a mobil GPU-kra (Tonga XT-vel bezárólag, 14 nm érkeztéig), de értem én a tréfát :DDD :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák