Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz Ganz-[HUN] #59453 üzenetére

    1MB? Már abban is 4 van, de floppyval kicsit értelmetlen. Pont ez az, hogy vannak gépek amiknél nem akarok gányolni. Egy EP 128-nál a floppy meghajtók nagy része gányolt volt, de egy Almánál nem vállalok be ilyet. Sajnos a tényleg hozzá való HD20 ára összevethető a gépével. C64-ből már Dunát rekeszthetek, 1-2 darabot meg kellene javítani és továbbadni.

    A Classicot talán írtam, hogy jó. Nagyjából egy Plus újrafésülve. Egyetlen nagy negatívumot tudo mondani, ami a szándékos butítás:

    - Ugyanaz a CPU és ugyanúgy max 4MB RAM (Miért nem emelték a CPU-t 16MHz-re a Portable alapján nem értem, ahogy azt sem ,hogy a bevállt SIMM foglalatot miért rakták külön kártyára, így alaplapon 1MB, kártyán 1MB és még azon a foglalatba még 2MB. Teljesen idióta megoldás.)

    A pozitív oldal:

    + Van benne venti (A Plus háza konkrétan megolvadt egy helyen)
    + Belső SCSI meghajtó gyárilag (Plusba miért nem gondoltak erre???)
    + SuperDrive, HD-s floppy támogatással. Nem csak, hogy 1.44-es, de megfelelő programmal lehet a DOS-os floppykat is írni/olvasni vele. Ami még jobb, hogy PC-n lehet bootolható lemezt készíteni hozzá.
    + ADB, de ezt már írtam
    + ROM-ból indítható System 6.08

    Most 7.1 van rajta, de lassú ehhez a procihoz. Egy 6.08L-lel meg fog táltosodni, csak le kell menteni az adatokat előtte a merevlemezéről.

    Színesből egy IIsi várja a megújulást, lehet kap egy 25MHz-es kristályt is, ha jól viselkedik.

    Az El Cap a gyereknek bevállt. A laptopomon is az van, csak nem szabad szétvarázsolni, mert akkor jönnek a csodák. Ebbe én is belefutottam sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák