Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #97282 üzenetére

    Igen, ha a nyer órajelet nézzük, akkor a Bartonok voltak akkoriban a legkeményebbek. Valahogy így alakult a sorrend :
    P4 Celeron < P4 Prescott < P4 Northwood < Tualatin PIII < Duron < Athlon XP Thoroughbread < Barton

    Volt egyszer egy Bartonom (2500+ eredetileg) ami ment 11×250-et vagyis 250-es FSBvel 2750MHZ-et. Ez Barton mércével 4500+-ot jelentett. Sajnos eladtam 2004 nyarán, de abból lett a "Spieluhr" fantázia nevű konfig. Egy teljesen átlátszó plexiházba került egy NF2 Ultra chipsetes DeLuXe ASUS lapba, 2GB RAM társaságában, egy Radeon 9700Pro mellé, meg valami akkor kapható legnagyobb winyóval. Nagyon komoly kis gépezet volt, és évekig elégedetten használta tulaj, 2006 novemberében még tutira az volt a fő gépe. Végül egy jól meghúzott C2D E6300 váltotta le valamikor 2007-ben de az már azért teljesen más "kávéház" volt mint a Barton.

    "3 GHZ-en emlékeim szerint semmilyen s462-es Athlon XP nem vette fel a versenyt vele" - raktad volna mellé az én 1466@2669MHZ (3400+)-es CPUmat, vagy a fentebb említett Bartont :D

    Egyébként nekem is volt NW 1800A-m, 2660MHZ-en ment napira, ment volna 3GHZ-en is de akkor már brutálisan melegedett és hangos volt, így maradtunk 2660-on. (860MHZ sem volt rossz tuning akkoriban). Jó kis összehasonlítási alap volt a 2669MHZ-es Athlon XPvel szemben, ami minden létező dologban verte, miben jobban (pl játékok), miben kevésbé. A Tömörítés feküdt a legjobban a P4-nek ott szinte egy szinten voltak. (annyira minimális volt az AThlon XP előnye h kb mérési hibának is elment)
    tapasztalatból azt mondom, a 3GHZ-es NW-d mellé téve a 2669-es Athlon XP-met vegyes lenne a kép. Játékban talán jobb lenne az Athlon, de pl tömörítésben már tuti kikapna.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák