Új hozzászólás Aktív témák

  • MaxWil

    csendes tag

    válasz MasterDeeJay #92321 üzenetére

    Bocsánat! A képig olvastam csak az írásodat… Elszakadt a cérna és véresre karmoltam magam. :Y

    Az elképzelés érthető és jogos. Szüleim gépében én is egy márkás kis teljesítményű tápot használok, ahol nincs dedikált vga, se hdd :DD

    Néztem pár tesztet még annak idején, ebben a 100% körüli és feletti kihasználtság témában (nem a hatásfok.), de valahogy mindig is ódzkodtam tőle. Jó ha van tér nyújtózkodni, de azt is csak rövid ideig és csak akkor ha feltétlenül szükséges. Az önvédelmi funkciók tesztelése nálam kimaradt. Igyekeztem mindig a biztonságos oldalon maradni, mivel sose volt annyi fölösleges pénzem, hogy megengedhessek magamnak egy új alkatrész beszerzését a frissen megölt helyett. :DDD
    Erre jó példa a 3.06 GHz-es P4-em és a 300W-os Deer tápom esete. 3-4 alkalmanként nem volt hajlandó indulni. Hasonlóan A64 + 6800U kombódhoz.

    Szvsz a táp sorozat több tagja (300-350-400-500 W stb.) nem feltétlenül használja ugyan azokat az alkatrészeket (pl. az 500-asban legyen egy 25A-es FET, a 300-asba egy ugyan olyat raknak csak 15A-es változatban.) Ez már bőven elég ahhoz, hogy ne tudj kisajtolni belőle akkora pluszt.

    Sok sikert a teszteléshez. Imádkozom, hogy semmi ne haljon meg :R

    Ui: Azt viszont nem tudom, hogy egy kimeneten pl. zárlatos kondi, hogyan hat vissza a védelemre.
    (Szakmámat tekintve műszerész vagyok, de egyáltalán nem értek hozzá. :( )

    [ Szerkesztve ]

    A hülyék már a spájzban vannak...

Új hozzászólás Aktív témák