Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz DarthSun #73027 üzenetére

    Az 1600-as Rizsa teljesen jó, főleg az AF-es, ami egy kicsit visszavágott 2600-os. Én is egy sima 2600-ossal nyomom, még ezt sem használom ki. Elég sokáig elég lesz ez sok mindenre (játéknál 1080-1440p-t bőven kiszolgál még nagyon sokáig), főleg, hogy az AM4 egy elég upgrade-elhető platform (legalább is egy 3900-ig probléma nélkül), a B450 is (bár talán valami hack-kel az 5xxx is megoldható). Az a 8600-as kártya viszont rohadt underkill hozzá, ha nem is sikerül megvenni sokkal jobbat, de átmenetileg is egy 750Ti, vagy Radeon 7770 körüli szintet mellé kéne rakni, mert a 8600 nagyon-nagyon ősi.

    Én egy 4 gigás Gigabyte RX570-nel használom, amit 2 éve vettem rohadt olcsón, exbányász kártyaként, visszaflasheltem rá az eredeti VBIOS-t, teljesen jól megy a mai napig, 75 fok fölé nem melegszik, 1080p 60fps-ig nem nagyon okoz gondot neki semmi. De ez 2 éve volt, mostanra nagyon elszálltak az árak, részben koronabasz miatti szállítási/gyártási hiány, részben belendült coinbányászat, még a használt árak is elszálltak duplájára. Jó lenne, ha a kormányok betiltanák globálisan ezt a coinbányászati mizériát, felesleges készlethiányokat és felesleges erőforrás/árampazarlás, nagy MLM-szerű csalás az egész, mögöttes értékteremtű munka nélküli ügyeskedés. Aki pénzt akar, menjen el dolgozni, aki bányászni, elmegy tényleges csákányozni vagy az orrát túrja könyékig. A GPU-k meg legyenek arra használva, amire gyártva lettek, játékra :((

Új hozzászólás Aktív témák