Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz DarthSun #72762 üzenetére

    A mobil P1- ek nem indultak az Epoxban.Sebaj, Jöjjön a nagy öreg SL27S, P1/233MMX :

    Szó volt róla hogy a K6-2/333 vs P1MMX/233 kb döntetlen lehet :F :U , ezzel szemben az igazság pillanata :

    A frissített táblázatból vágtam ki az ide lényeges részt (a P1MMX a második sessionban, a K6-2 sor után látható). Lemérve : P1MMX def @233MHz 3.5x66, @285MHz 3x95, @280MHz 2.5x112- őn (300MHz- en már hibázik, legalábbis ez a példány).
    Jól látszik hogy az én tesztsorom szerint, alapórajelen a kanyarban sincs a 333- as K6-2- höz képest. 3x95- ön már vegyes, néhány tesztben jobb, összesítésben azonban veszít, 2.5x112- őn már sok tesztje jobb a K6- nál, de összesítésben még mindíg veszít - valójában itt már jobb az Intel, csak a tesztek/összesítés jellege miatt vesztett. Persze ehhez 112- es FSB kellett, ha így nézem, az AMD- t is hajthatom ilyen FSB- n.

    - hát 'evvan, de azért tisztelet a nagy öregnek hogy alacsonyabb abszolút órajelen is versenyben van
    - DOS éra ekkor még aktív volt, legalábbis nálam és a haveri körben is, azért mértem ott is, de amúgy is mániám :B :DDD , ennél erősebb gépen is
    - a 2.5x112 teljesítmény kb a 3x100- asnak felel meg, tehát sztem az Intel olyan 300 környékén éri el a 333- as AMD teljesítményt, 233- on jóval gyengébb
    - az Intelnél az alacsonyabb órajel ellénére is feltűnik az erős FPU, mely a AMD- ben is elég jó már, csak kicsivel gyengébb, ezért nem képes az alapórajeles Intel, a 333- as AMD közelébe sem érni
    - SS7 AGP lapban a K6-2 létjogosultsága így megkérdőjelezhetetlen, 400- on meg már tényleg nincs verseny, a 400- asból pedig tonnaszámra volt anno a piacon

    Vintage CPUz hasonlítgatásban is látszik/sejthető a fenti tendencia :

    3DMarkokból a 2.5x112- es resultokat szúrom be (a táblázatba linkeltem a 3x95- öst is) :

    Gondolkodtam melyik proci következzen, asszem egy K6-2+ a 128Kb L2- vel lehet hogy 617MHz fölé megy, így talán megközelítheti a K6-III+ eredményeit :U .

    A 3 test probléma nem megoldható.

Új hozzászólás Aktív témák