Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz DarthSun #72234 üzenetére

    Dübörög a folytatás. Lemértem a K6-2- őt pár frekin. A táblázatban új sessiont nyitottam neki (kéretik lejjebb scrollozni). A konfig és CPU fotók linkesítése után a 3DMarkok eredményeiről is linkesítés a cellákban, procinként, amelyikről készitettem/van shoot. A linkes cellák tartalma - aláhúzott+kék karakter-szín.

    A frissített táblázat

    - a már lemért procik eredményeit összesítettem. A Landmark2 CPU/FPU/video eredményt normalizáltam, a 3 értéket összeadtam és osztottam 100- al (látszik a tűrhető skálázódás), az eredmény a Landmark2 CPU/FPU/video overall cellákba került.
    - tehát a 2. sessionban a K6-2 sor. Jól skálázódik összesítve is. Habár 3x100- on összességében jobb mint 5x66- on, de ez borítékolható volt, nem véletlen vezették be a 100- as FSB- t. Lemérve akkor : @560MHz 5x112, def 550MHz 5.5x100, @400MHz 4x100, @300MHz 3x100, @333MHz 5x66- os frekiken.
    - így imitáltam a kisebb K6-2- őket (lap/foglalat-kímélés, minél kevesebb csere legyen). Az 550- es CXT magos, valamint a 333- as is (tehát elvileg nem okoz eltérést). Utóbbiból 2 fajta van, a sima 66FSB- s (AFR66), és 95- ös (3.5x95 AFR). Én 100 és 66- on mértem csak, szerintem aki SS7 lapba tette, úgyis 95 helyett kapásból 100- ra rakta. Sima S7- ben talán nem sok értelme volt ezen prociknak, mivel AGP video nélkül valahogy olyan okafogyott, vagy esetleg csak ha DOS alatt nyomult vele.
    - látszik hogy az első sessionban levő leggyorsabb (a K6-III+ után természetesen), különleges procit, a Rise iDragon-PAPH4/Q/ES @3x100- at is xarrá veri az ugyanezen órajelen futó K6-2, összesítésben.
    - a lépcsős frekicsökkentés azért történt a K6-2 esetén hogy majd lássuk, az Intel P1MMX melyik eredményt képes elérni/meghaladni.
    - közben néha toltam 1-1 tracket a Q1-Q2- vel, még a leggyengébb, 5x66- os beállításon is jó játékélmény, persze ehhez nyilván hozzátesz hogy a létező leggyorsabb SS7 lap, és a hozzá passzintható legerősebb videokártyán fut az eszme. 4x100- on meg már egyenesen pazarul folynak a pixelek - 400 és 450- enesekkel tömegesen el is volt árasztva a piac jóideig.
    - igen izgalmas számomra, a legsokoldalúbb system, SS7- be tehető a legtöbb fajta proci, és még jó sok vár tesztre.
    - többször említettem azonban hogy ezen rendszer kényesebb mint pld a BX, 3 Ghostom van jelenleg belőle, az egyiken próbáltam video és 4in1 drivereket váltogatni, de vagy lassul, vagy instabil lesz, tehát csakis 1fajta kombinációval jó.

    A kapcsolódó hsz- ban az aktuális proci 5x112- es 3DMark shootjai vannak, ide pedig most a legalacsonyabbakat szúrom be (5x66MHz) :

    Következik a procicsere Intel P1MMX- re, kiderül hol van az igazság...remélem... :)

    A 3 test probléma nem megoldható.

Új hozzászólás Aktív témák