Új hozzászólás Aktív témák

  • drdr

    senior tag

    válasz wdarty #12997 üzenetére

    Nekem is egy ilyen konfigom volt, kivéve a TV-t ;) Az alaplap azóta már kilehelte a lelkét...
    XBMC-vel nekem jól működött nem voltak "röccenések". Amit próbálj ki xbmc-vel:

    - maximált ablak helyett teljes képernyős lejátszás
    - képfrissítés igazítása a filmkocka sebességhez
    - hang legyen wasapi

    Catalystben:
    - ITC engelyézést esetleg kikapcsolni (van-e változás)
    - Videónál lejátszásnál, kiszedni minden pipát, egyedül az "egyenletes lejátszás kényszerítését" bekapcsolni

    Nem kell a desktopot 24p-re állítani 60p- jó, xbmc át fogja kapcsolni... Ha ezt leellenőrizted és valóban 24p-ben a tv és még mindig akadozik ("röccen" :), szép magyar szó), akkor még lehet próbálkozni:

    Biosban a processzor gpu-jának adj fixen 512MB ramot. Nekem auto-n és 256-on nem volt jó.
    XBMC-hez hozz létre egy [AdvancedSettings.xml] file-t. A <Video> szekció <AdjustRefreshRate> részében megadhatod pontosan milyen fps tartományra mit toljon ki a hdmi-n (23.976). Erre írtam én is itt példát ebben a topicban, keress vissza.
    Ha ezek után sem jó, akkor a videó is lehet hibás amit le akarsz játszani, vagy rosszul csinálsz valamit, de az is lehet valami szolgáltatás a háttérben "megakasztja" a lejátszást pl. vírusírtó, vagy windows service.
    Nekem ezzel az alaplappal az volt a tapasztalatom, hogy fel kellett tenni a [raid drivertl] is annak ellenére, hogy nem volt raid beállítva és használva.

    Utoljára pedig, ha semmi sem segít, Catalystban próbáld meg a Teljesítmény beállításnál a minimális órajelet fentebb venni úgy 2/3-ig. De ha nincs egyéb szoftveres probléma, akkor erre nem lesz szükség. (Nekem a raid driver telepítése, sok gondot, fagyás, kékhalált megszüntetett)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák