Új hozzászólás Aktív témák

  • barbikenje

    aktív tag

    Na most legyetek okosak, mert ezt a gondot én nem tudom megoldani:
    Helyzet a következő:
    A páncélos harcsáim (hogy melyik alfaj arról fogalmam sincs, de előveszem otthon a Zsilinszky-féle Akvarisztikát, oszt majd megmondom) lepetéztek... az akvárium oldalfalára. Ez nem lenne gond, ha az idegbeteg rózsás díszmárnáim nem oda járnának kaviár partit tartani... Már korábban is volt ilyen, (a harcsák éjszaka nyomják az ikrarakást, amikor mindenki alszik, csak néha hallatszik a csobogásuk, egyébként tök csendben nyomatják...) akkor azt a megoldást választottam, hogy a lebegő növényzetet elé húztam, aminek az lett a következménye, hogy az összes ikra megpenészedett, és ráadásul azt is megették a márnák...
    Tök szívesen leválasztanám a harcsákat, HA TUDNÁM valami isteni jelből, hogy le kell őket választani, mer' kezdődik a dzsembori... és itt a buktató, mert nem ismerem a jeleket... Illetve le lehet-e, vagy le szabad-e szedni a lerakott ikrákat, hogy más medencében keltesse ki őket az ember fia?

    Más kérdés, ez nem annyira nyomasztó:
    A szaporításra szánt vizinövényeimet homokba, vagy inkább tuningos (értsd:Pőzeges) táptalajba nyomassam? Csak mert sok panaszt hallani a tápos növényekre(főleg a nagykerektől származókra), amiket az ember megvesz drágapénzér', beteszi a medencébe, két hét múlva meg a kirohadt csonkjait zabálják a halak/csigák...

    Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

Új hozzászólás Aktív témák