Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • barbikenje

    aktív tag

    Mint általában, akár itt is lehetne csereberélni... Pl vizinövényeket, halakat... gondolom másnak is eszébe jutott már, de nem árt újra felhozni... Kezdő akvaristáknak ajánlott raklapnyi mennyiségű guppit (akár sügér/teknős etetésére is) felajánlanék vizinövényért cserébe (kardfüfek, valiznériák, szálas növények előnyben...)
    Később tudok ajánlani fodros levelű vizikalászt ( épp növésben vannak) is...

    [Szerkesztve]

    Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

  • barbikenje

    aktív tag

    Na most legyetek okosak, mert ezt a gondot én nem tudom megoldani:
    Helyzet a következő:
    A páncélos harcsáim (hogy melyik alfaj arról fogalmam sincs, de előveszem otthon a Zsilinszky-féle Akvarisztikát, oszt majd megmondom) lepetéztek... az akvárium oldalfalára. Ez nem lenne gond, ha az idegbeteg rózsás díszmárnáim nem oda járnának kaviár partit tartani... Már korábban is volt ilyen, (a harcsák éjszaka nyomják az ikrarakást, amikor mindenki alszik, csak néha hallatszik a csobogásuk, egyébként tök csendben nyomatják...) akkor azt a megoldást választottam, hogy a lebegő növényzetet elé húztam, aminek az lett a következménye, hogy az összes ikra megpenészedett, és ráadásul azt is megették a márnák...
    Tök szívesen leválasztanám a harcsákat, HA TUDNÁM valami isteni jelből, hogy le kell őket választani, mer' kezdődik a dzsembori... és itt a buktató, mert nem ismerem a jeleket... Illetve le lehet-e, vagy le szabad-e szedni a lerakott ikrákat, hogy más medencében keltesse ki őket az ember fia?

    Más kérdés, ez nem annyira nyomasztó:
    A szaporításra szánt vizinövényeimet homokba, vagy inkább tuningos (értsd:Pőzeges) táptalajba nyomassam? Csak mert sok panaszt hallani a tápos növényekre(főleg a nagykerektől származókra), amiket az ember megvesz drágapénzér', beteszi a medencébe, két hét múlva meg a kirohadt csonkjait zabálják a halak/csigák...

    Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

  • barbikenje

    aktív tag

    Sziasztok!
    Régen jártam erre, de gondoltam jelentkezem egy olyan felvetéssel, hogy az akvárium legszebb díszére, a vizinövényre, ha van kereslet, lehetne csere-berélni, azonban ez nem hardver, miszerint "öcsém vazze, nálam még működött" érdemes lenne a növények mellé egy kis személyes tájékoztatás...
    Mondanám mire is gondolok:
    Van egy 150 literes medencém, benne tengernyi (17-nél meguntam a számolást) Fodroslevelű vízikalász névre hallgató növény... három tővel kezdtem, most a legkisebb is 70 cm hosszú... Kicsit változatosabbá tenném a növényzetet, amennyiben valakit érdekelne a csere, nem lenne ellenemre... ami cserében érdekelne: átokhínár, valiznéria, esetleg kardfüvek...
    Ahogy én tartom:
    A növények "alapozását" én mindig rétegesre préselt tőzeggel kezdtem, amire finom, mosott homok (egész sötét színű, kutyaközönséges folyami homok, építkezésre szánt alapanyag) borít, erre a világosabb, akváriumi homok, majd fehér kavics került... ebből lett az, hogy a halaknak az élettere lassan konvergál a zéró felé, ellenben a növényeket kidobni nem vagyok hajlandó, mert egyszerűen pompás, erős növények, éveket kínlódtam (20-at egészen pontosan) a megfelelő tartással, és meg lett az eredménye...
    Ha valoakit érdekel az ötlet vagy a növények, jelezze priviben.
    Köszi a figyelmet!
    Üdv:
    Barbikenje

    Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

  • barbikenje

    aktív tag

    válasz Sirandrish #1620 üzenetére

    Köszönöm! Remélem van olyan, akit érdekel... A szállítás megoldhatónak kellene, hogy legyen, mert a cucc két napot kibírt egy költözés során vizes újságpapírba csomagolva. Bár pár levél elhalt (akkor még nagyon sajnáltam) de hamar erőre kapott a növény.
    Viszont ha kiskereskedésben akarod beszerezni, sajna manapság már elég körülményes, pedig nemrég még tök hulladék tucatgaznak számított...

    Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

  • barbikenje

    aktív tag

    válasz rien #1623 üzenetére

    A hitvány tartási körülményeket (kevés fény, sz@r altalaj) nagyon megsínyli a növény... tapasztalataim szerint nagyon komálja a gyökérzet a homokot, és persze a Horn-Zsilinszky Akvarisztikában megemlített szabályos gyökérzet beültetést. Ha kap fényt, nő mint a gomba... ha nem leszek lusta, feltöltök pár képet a dzsindzsásomról...

    Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

  • barbikenje

    aktív tag

    Sziasztok!
    Már korábban is jeleztem, hogy nagyon elszaporodtak a fodros levelű vízikalászaim (80-120 cm-es példányok hatalmas gyökérzettel és oldalhajtásokkal), azonban most már ki kellett őket venni, csak a "hulladék" maradt bent... Akinek nagy akváriuma van, és szeretne bele igazán impozáns vízinövényt nyugodtan keressen meg a csanki.gabor@freemail.hu e-mail címen, fényképet is szívesen küldök. Elsősorban csere érdekelne, csapathalak (zebradánió, neonhal, guppi), vagy más dísznövények formájában.

    Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

  • barbikenje

    aktív tag

    A növények cseréje tárgytalan, a növények sajnos rövid idő leforgása aladt elpusztultak...

    Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

Új hozzászólás Aktív témák