Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vinczepeter2

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretném megkérdezni, hogy a klipsch r15pm-ről mi a véleményetek?
    A mostani logitech hangfalamat cserélném erre. Mindenképpen aktív hangfalat szeretnék, mert egyáltalán nem értek az erősítőkhöz és félek, hogy nem tudnám őket megfelelően megszólaltatni. További szempont, hogy mindent rá tudjak kötni. Ebben tetszik, hogy usb-n keresztül lehet számítógépre csatolni, vezeték nélkül kompatibilis az ipod-dal/laptoppal, de még a régi lemezjátszónkra is rá tudom dugni.
    Van egy klipsch s4 ii fülhallgatóm és beleszerettem a hangzásába. Egyáltalán nem természetes jelleg, nagyon színezi a hangokat - noha az ízlés szubjektív nekem nagyon bejön. Kellően karakteresek/teltek a hangok, részletgazdag a középtartomány és elég hangsúlyos a magas. A mélyek pedig pont annyira erősek, hogy azt még ne zavarjon. Szerintetek várhatok hasonló teljesítményt ettől is? A basszus reflex pl elegendő mélyet tud biztosítnai?
    Főleg rock/metál zenét, illetve rádiót halgattok. A szobám pedig elég pici, durván 10 négyzetméteres.
    Ha van esetleg más alternatívátok számomra, természetesen arra is nyitott vagyok, ha pedig a klipshch hangfalakkal kapcsolatban van tapasztalatotok, annak külön örülnék. A segítségeteket előre is köszönöm.

    Péter

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz PuMbA #33772 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ PuMbA!
    Sajnos nincs lehetőségem meghallgatni őket, így csak a kritikákra és a ti véleményetekre tudok hagyatkozni :( Szerinted a Cnet kritikái mennyire objektívak? Pont az a5-tel hasonlították össze. :)

    Korábban editors choice volt náluk az a5, ugyanakkor a klipsch-ről pozitívabb véleménnyel vannak:

    “Hip hop producer/artist Earl Sweatshirt's "I Don't Like S**t, I Don't Go Outside" album energized the R-15PMs, and even when we pumped up the volume the speakers never cried "uncle." Switching over to a older pair of audioengine a5 (which sound very similar to the current A5+) powered monitor speakers, the sound was more muted, dynamically compressed, and less lively overall……The R-15PM is clearly a higher energy, more exciting speaker than the A5, but the A5's smoother sound is kinder to harsh, overcompressed music. Returning to the R-15PM the sound opened up, but along with that we heard vocal sibilance that added a small amount of harshness to the sound of vocals and acoustic guitars. We preferred vocals overall with the A5, but the A5 can't comfortably play as loud as the R-15PMs.”

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz F4ther #33777 üzenetére

    Értem, hát jó lenne meghallgatni, de sajnos nem mostanában megyek bp-re, itt veszprém megyében pedig ilyenre nincs lehetőség. Már szinte biztos, hogy ezt választom.

    Olvastam az összefoglalótokba, hogy az adatokkal nem kell foglalkozni, de nagyon izgatja a fantáziám és szeretném megkérdezni, hogy a 62 hz +/- 3 db mit is jelent pontosan?... Elég mélyet ad ez általános zenehallgatáshoz? Leginkább rock és metál zene kapcsán...

    A másik kérdesem az elhelyezéssel lenne kapcsolatos: Közre fogják fogni a polcok (alul/felül/balra-jobbra) úgy, minha egy szekrénybe lenne. Ez inkább javítana a hangzáson, mert a bass reflex-et felerősítené a zárt tér, vagy pont hogy rontana rajta? A hangfalat elölről nem határolná semmi...
    Köszi előre is!

    Péter

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz lezso6 #33781 üzenetére

    Tehát ha jól értem, akkor kissé erőtlen lesz az összhatás. pl egy slipknot vagy disturbe esetében, de ahol a gitár dominál pl metallica, ott a teljes hangkép jelen lenne?

    Ezeket írják még róla:

    Felépítés: kétutas, basszreflex rendszerű aktív hangfalpár (1 db aktív és 1 db passzív doboz)
    Hangszórók: 2,54 cm-es alumínium, Tractrix Horn tölcsérrel
    13,3 cm-es IMG membrános
    Bemenetek: USB-B, Bluetooth, AUX Jack, RCA (+ Phono földelés), optikai digitális
    Kimenetek: aktív mélysugárzó
    Frekvencia-átvitel: 62 Hz-24 kHz (+/- 3 dB)
    Keresztváltási frekvencia: 1800 Hz
    Beépített erősítő teljesítménye: 2 x 50 W
    Méretek: 318 x 178 x 206 mm
    Tömeg: 4,67 kg

    Te összességében ajánlanád?

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz lezso6 #33784 üzenetére

    hhmm nem fogom megúszni, hogy elutazzak Pestre. :) Bár mondjuk elég drága és tényleg jó lenne előtte kipróbálni! Te erre a célra melyik üzletet ajánlanád? Én az extremeaudio-ra gondoltam és ott is vásárolnék, ők megbízhatóak?

    thornadoj!

    Neked is köszönöm, jó hogy ilyen segítőkészek vagytok! Először arra gondoltam, hogy a szobámba rakom őket, mert ott nem lennének bezárva, de félek hogy túl kicsi az a szoba. (durván 10 négyzetméter)
    A másik lehetőség pedig a nappali. Ez már kb 20 négyzetméter, de itt vagy a polcok közé lenne berakva, (- ezt így el is vetem ha torzít a hangon) vagy a lemezjátszóra lenne rákötve. - Utóbbinál viszont nem lennének szemben a hangfalak. És akkor még ott van a kábelek elrejtése is... Nézzen is ki valahogy! :)

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz dudika10 #33787 üzenetére

    Nem ragaszkodom kimondottan a Klipsch-hez. Ebben az tetszett meg, hogy mindent rá tudok kötni és aktív hangfal és azt feltételezem, hogy szépen szól. Analóg kábellel lenne pc-re dugva, usb-vel a laptopra. Bluetooth-on keresztül pedig mp3 lejátszóra.
    Egy klipsch s4 ii fülhallgatóm van, ennek nagyon tetszik a hangzása, ennyi a tapasztalatom velük.
    Engem nagyon meglepett, hogy ennyire jó a fülhallgatójuk, mert elvileg elsősorban a hangfalaik híresek. Szóval arra jutottam, hogy ha így szól egy kis fülhallgatójuk, akkor biztos nagyon jók a hangfalaik…. Akkor ez most kognitív disszonancia? :)

    Egyáltalán nem fontos, hogy klipsch legyen, csak ez tűnik idáig a legpraktikusabbnak.
    Te milyet ajánalál ami ár-érték arányban jó a fenti szempontok alapján. Aktív hangfal, bluetooth, analog output, ( az usb és lemezjátszó kimenet nem olyan égető) max 150 ezret szánnék rá.

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz lezso6 #33790 üzenetére

    Minél többet olvasok róluk, annál bonyolultabb lesz. :)
    Ezzel az audioengine a5-tel is szemezgetek - pontosabban az a5+-al, mert állítólag a sima a5 overheat gondokkal küzd, míg utóbbin van egy hűtőrács ami ezt kiküszöböli. Na ez pl papíron és a kritikák alapján is jó hangfal, de állítólag a r15-höz képest erőtlen, még a mélyeknél is. - pedig az 62hz…

    Az r15-ről meg azt írják, hogy a kis méretéhez képest dinamikus izgalmas hangfal, telt hangokkal - aztán pro-kontra alatt az összesítésben megjegyzi, hogy a “little bit too bright for rock” :) ahaa hát döntsd már el. Amásik negatívum, hogy kell hozzá mélynyomó, de a kritikus szerint 20 négyzetméter alatt nem indokolt. Szóval van itt képzavar…
    Ha meg már a méretéről beszélünk, az én olvasatomban egy 30 centi magas, 20 centi mély, és durván 17centi széles hangfal minden, csak nem kicsi.

    És végül ott van a jbl is, amit említettél. Ez már 50 ezer forint körül megvásárolható és mindenhol csak jót írnak róla.

    Valóban az lesz, hogy elmegyek és meghallgatom őket. Tudnál/tudnátok ajánlani egy bemutatótermet, ahol ki lehet ezt a 3 hangfalat próbálni? Hogy néz ki egy ilyen próba, csak odamegyek és megmondom melyek érdekelnek? Minden hangfal már előre bejáratott? Az akusztikára is figyeltek, vagy minden láda ömlesztve egymás mellett van elhelyezve?
    Köszönöm a segítségeteket, nagyon hasznos!

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz lezso6 #33811 üzenetére

    Hát fiúk, már teljesen összezavarodtam. Én is kevesellem a 62-hz-et, de a kritikusok szerint meg erőteljes a basszus - lehet, hogy itt sem érvényesül a papírforma?

    Írtam az extremeaudionak, hogy szeretném kipróbálni, de náluk nem lehet meghallgatni - Annyit válaszoltak, hogy ha nem tetszik, visszaküldhetem 2 héten belül. :(
    Így most azon gondolkozom, hogy megveszem az r15pm-et, hallgatom durván másfél hétig - addigra talán bejáratódik, és a fülem is megszokja.
    Ha nem jön be, akkor elmegyek HitSpace-be és kipróbálom a jbl-t, illetve az A5-öt. Ha valamelyiket jobbnak ítélem, akkor azt megveszem és még mindig vissza tudom majd küldeni a klipsch-et.

    Leginkább rock/metál zenéket hallgatnék rajta (metallica, deftones, slipknot, disturbed, judas priest, pantera, foo fighters, korn, rise against…)
    A dobok, illetve a lábdob mondjuk nagyon hiányozna :(
    Talán a diszkós illetve a Hip-hop zenéknél lenne fontos a mélyebb tartomány.

    Rasiel Köszi a kiigazítást, én hangfalpárra gondoltam, de így mindjárt más! :) Azt hittem, hogy mivel régebbi termék, talán már olcsóbban meg lehet venni…

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz Tomacko #33816 üzenetére

    Találtam egy érdekes külföldi fórumot, itt pont a 60 hz alatti tartományt vizsgálják: http://www.harbeth.co.uk/usergroup/showthread.php?1842-Bass-response-how-deep-should-my-speakers-go-for-a-lifelike-sound-at-home

    Érdemes meghallgatni a sample fájlokat. Noha szerintem sincs sok értelme adatokkal dobálózni, mert zene tényleg nem erről szól, most viszont még is az a benyomásom, hogy 60 hz alatt, leginkább a mély duruzsolásáról marad le az ember. A 20-30 hz-es tartományban ez különösen igaz lehet…

    Arra azért kíváncsi lennék, hogy az én zenéimnél mennyi részlet veszne el, mert lehet ez (rage against the machines kívételével) leginkább vonósokra vonatkozik.

  • vinczepeter2

    csendes tag

    Egy normális hangfalon lévő bass reflex jobb, mint egy olcsóbb 5.1-hez tartozó subwoofer? Csak mert rájöttem, hogy van mélynyomóm, de úgy tűnik főleg 100 hz körül brummog - noha lemegy 50hz-ig, utána már kezd halkulni. Érdemes azért ezt rákötni, vagy túlzottan dübörög majd?

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz thornadoj #33894 üzenetére

    lezso6:
    Igen, sajnos nincsenek hangképek egyáltalán. A mély brummogás filmnézéskor tök jó, robbanásnál akció jeleneteknél, de máshol meg zavaró. Sőt megfájdul a fejem tőle, pedig csak a negyedéig van feltekerve a távirányítón…

    Még arra lennék kíváncsi, hogy ha rákötném az új hangfalra, akkor is érvényesülne ez a 100 hz körüli hangolás, vagy akkor a hangfalban lévő elektronika dolgozna és csak az alsó tartománynál (50hz körül) engedné működésbe lépni?
    Másrészt r15pm-nél is lehet állítani a mélyet…Azzal olyankor csak a bass reflexet tudnám állítani, vagy a mélynyomót is?

    Thornadoj:
    Ez mindenképp bíztató! Én viszont most megint megkeveredtem, mert 2 frekvencia értéket látok:

    Frequency response: 62Hz-24Khz
    illetve
    Low Frequency extension: 54 hz

    Ezt hogyan kell érteni? Elméletben 54 hz, gyakorlatban minimum 60? ;)

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz lezso6 #33896 üzenetére

    :)

    1. Miért ne?
    2. Értettem, hogy nem ez a lényeg. Hagyom is akkor... csak furcsáltam, hogy 2 minimum értéket is megadtak.
    3. Rendben, nem szórakozok vele. - Esetleg majd veszek egy normális mélynyomót később.

    Bocs, ha fárasztóak a kérdéseim, de még csak ismerkedek a témával...

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz thornadoj #33899 üzenetére

    Köszi, thormadoj! Ilyesmi választ vártam...

    Nekem ilyenem van, de már nagyon régi...Biztos több, mint 10 éves

    http://www.cnet.com/products/logitech-x-540-5-1-powered-speaker-system/specs/

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    Pár napja megjött a hangfal. Már elsőre is nagyon szépen, tisztán szólt. Durván két nap járatás után előjött a basszus is. Szerintem mély és közép kiemelés van, néha már-már az ember képébe vágja a hangokat. A magasak kissé távolinak tűnnek, de nagyjából kiegyenlített a hangzás. Tartottam tőle, hogy hiányzik majd az alsó tartomány, de szerencsére nem. Teljes pompájában jelen van, a basszus gitár és a lábdob is. Több arca is van a hangfalnak, egészen halkan is tisztán szól, kvázi háttérzeneként, ellenben nagyobb hangerővel igazi koncert élményt ad. A szobám pedig pont akkora, hogy nem kell hozzá mélynyomó, az már overkill lenne. Összességében nagyon elégedett vagyok vele...

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz Ferdzsoo #33937 üzenetére

    Jaj bocs, a lényeg lemaradt :) Végül a Klipsch mellett döntöttem (r15pm).

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz PuMbA #33950 üzenetére

    Komolyan? Pedig mindenhol 15-20 centi távolságot írnak optimálisnak. Neked milyen messze van a faltól?

    Sokat változott a hangja egyébként így estére... A mélyek kevésbé öblösek, pontosabban inkább hozzá emelte a közepet. Már a magasak sem távoliak, szépen csilingelnek. Hihetetlen amit a zenékkel művel, teljesen olyan, mintha zenekar lenne a szobában. Igazából olyan életteli hanghullámok cikáznak a szobában, hogy kedvem lenne beléjük harapni, vagy megszimatolni... :) Ráadásul magasabb hangerőn sem torzít, és egyáltalán nem fárasztó hallgatni. Imádom! :) Szerintem kb most járatódott be.
    Ami még érdekes, hogy a szobában marad a hang nagy része. Hiába hallgatom hangosan, a szomszéd szobába már kevésbé halltaszik, a földszinten meg már egyáltalán. Szóval ha vendég jön, akkor se zavarok senkit...

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    Két kérdésre tudtok még válaszolni?

    1 A jobb oldali (aktív hangfal) hátulja melegedik. Nem forró, de langyos - kell emiatt aggódni?

    2 Ha az usb kábelhez veszek hosszabítót, akkor romlik majd a hangminőség?

  • vinczepeter2

    csendes tag

    Danecay:

    Igaza van a többieknek, nem érdemes ilyet venni, mert a zenéhez nem sok közük van. Az pedig, hogy van rajta optikai kimenet sovány vígasz.
    Nekem is olcsó 5.1-em volt. A hangoknak se közepe, se teteje, ellenben pontatlanul brummog a mély, amibe megfájdul az ember feje.
    Ráadásul az is vicces, hogy egy normális sztereo jobban betölti a teret és durvább térhangzást prudkál, mint 5!!! olyan hangszóró mélynyomóval.

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz Danecay #34022 üzenetére

    Van az az angol mondás, hogy “you get, what you pay for.” (a jót meg kell fizetni.) Ez ebben az árkategóriában különösen igaz lehet. Durván 30-ért vettem anno azt a logitech 5.1-et. Azt hittem jól szól, egészen addig amíg nem vettem egy ipod-ot és hozzá normális fülhallgatót. Hirtelen életre keltek a zenék, egy csomó részlet előjött, amiről eddig fogalmam sem volt. Nem beszélve arról, hogy már megérte jó minőségű fájlokat hallgatni, mert kvázi volt mivel “kipörgetni” azokat. Na onnantól nem bírtam a hangfal mellett megmaradni. Döbbenet, hogy mennyi mindenről marad le az ember…
    Természetesen mindenki a saját szemszögéből nézi a hangfal vásárlást, ezért ne haragudj meg senkire. Ha te nem akarsz zenét hallgatni, főleg filmet néznél és fontos, hogy a mélynyomó nagyot ropogjon ha elsütsz egy fegyvert, akkor lehet, hogy ez a te hangfalad. - bár lehet, hogy akkor a helyedbe inkább a mostani logitech 5.1-ben gondolkoznék, noha az drágább.
    Én vásárlás előtt a topik elején lévő ajánlóval kezdtem. Ott olyanokat találsz, amikkel ár/tudás tekintetében nem nagyon lőhetsz mellé.
    Nekem az jött le, ahogy nézegettem ezeket az 5.1-eket, hogy csúnyán kiemelik a basszust, ami elnyomja a közép és a magas hangokat. Nagyon nem vagyok otthon ebben a témába, de lévén, hogy az én 5.1-em is ezt csinálta és az annál drágább logitech-ről is ez az általános vélekedés; megkockáztatom, hogy 50 000 Ft alatt az ember 5.1-ből ilyeneket kap. Ezek szerintem jók lehetnek filmekhez, játékokhoz, mert "durván szólnak" de hangzás tekintetében csúnyán elvéreznek. Nagyon hiányosan képesek visszaadni a felvételt: ott is dübörögnek ahol nem kéne, ott meg nem szólnak ahol kéne...

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    Legtöbben nem foglalkoznak ilyenekkel. Nem tudják, hogy vannak szintek, vagy hogy egyáltalán mi számít jónak. Leragadnak annál, hogy hangfal - hangfal (abból is minől több és minél nagyobb adatokkal). Vagy tv - tv, autó - autó… Az egyik elvisz A-ból B-be, a másikon filmek mennek, a harmadikból meg hang jön ki. Őket nem győzöd meg arról, hogy a zene nagy részét nem hallják, nekik a lényeg, hogy dübörögjön. Elég széles ez a réteg, hogy legyen létjogosultsága az ilyen hangfalaknak.

    Pár napja pl volt nálam a nővérem, és csak legyintett a hangfalra, hogy oké szépen szól, de a másik is jó volt. Ez azért is meglepő, mert elvileg Ő nem botfülű, csak igénytelen ;) Anyám viszont rohadtul az, de határozottan hallja a különbséget. Azt viszont már neki se lehet elmagyarázni, hogy nem mindegy hogy vannak elhelyezve a hangfalak és te hova ülsz. Mert “mindenhonnan hallom”

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz benfolds #34307 üzenetére

    Az a baj, hogy ezt mindenki a saját rendszerén hallgatja, így nem jön ki hogy ténylegesen milyen?

    Basszuscsapdákról tudtok nekem írni jókat, esetleg linkelni, hogy milyet érdemes? Ha rakok fel képet a szobáról akkor az elhelyezésben is tudtok segíteni? A baloldali hangfal csinál egy-két zavaró kiemelést... Valószínű az sem segít, hogy radiátorcső van mögötte.

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    Az árthat a hangfalnak, ha zoknival betömöm a reflex portot? Tudom, gyermeteg megoldás de így csökkent a búgás és kiegyenlítettebb a hang. Csak így nem tudom, hogy tud-e szellőzni rendesen, nem lehet belőle baja?

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz PuMbA #34341 üzenetére

    Szia Pumba!

    Én erre gondoltam, erről mi a véleményed? Ennél többet nem szívesen költenék rá - van hasonló árban jobb választás?

    http://hitspace.hu/adam-hall-hangfal-monitor-allvany-univerzalis-35-kg-terhelhetoseg-fekete.html

    A 23X23-as nekem jó, mert nem sokkal kisebb a hangfal. A súlya pedig 4,67 kg.
    A mosatani szoba túl pici neki. Csak a sarokba tudom rakni, így jön csak ki a sztereó kép. Ellenben búg és közel van a falhoz és én is a hátsókhoz. Sajnálom mert egy csomó doboz meg polc van itt, így a többi szemontból ideális lenne - nem lenne visszhang pl. Ezért is gondoltam arra, hogy bedugom a hátsó nyílást. A gyártó honlapjáról vettem az ötletet ezt írja:

    Try to keep the speakers—especially rear vented models—at least two feet from the surface behind it, unless you use a vent plug.”
    (http://www.klipsch.com/education/surround-sound)

    Ha ebben a szobában marad, akkor sarkos elhelyezés aktuális, így ha jól értem egy “vent plug-ra” lenne szükség. A kérdésem, hogy ez pontosan micsoda, mert magyar megfelelőjét nem találtam. Próbáltam, hogy bedugtam egy-egy zoknit a lyukba és sokat javult a helyzet, de igazából úgy szeretném használni, ahogy azt a gyártók is elképzelték. Szóval most nagyon hajlok arra, hogy áthelyezzem a szomszéd szobába, ami kb 25 négyzetméter. Így viszont állvány kéne...
    Mögötte így lenne elég hely, de nagyon távol (5 méter) ülnék tőle. A hangfalak között pedig 1,8 m lenne. Mögötte ablak, függöny, raadiátor. Előtte kis asztal és sarok kanapé, jobbra szekrénysor, míg alul parketta és szőnyeg. Szerinted ebben a szobában jobb lenne?

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz PuMbA #34343 üzenetére

    óóóh :) Ez a rövidítés megzavart... leragadtam ennél az ádám csarnoknál

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz PuMbA #34343 üzenetére

    Máshova nem tudok ülni sajnos. Megrendeltem viszont az állványt, mert ez a reflex tapasztós módszer nem az igazi... Majd inkább költözöm a szomszéd szobába. Itt csak egy hatalmas virágtartó van útba, abból lesz majd a vita a családban :) És köszi a linket - így olcsóbban jöttem ki!

  • vinczepeter2

    csendes tag

    Ti milyen szögben döntöttétek a hangfalakat? Ha egy-egy képzeletbeli vonalat meghosszabítatok a tweeter-ektől, akkor azok hol keresztezik egymást? Illetve hivatalosan mi az otimális, fülre vagy orra kell "nézniük"?

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz dudika10 #34720 üzenetére

    Azt vettem észre, hogy ha fülre irányítom akkor szélesebb a színpad és több részlet van, de a zene kissé szétesik. Ha pedig befordítom és orrnál keresztezem, akkor beszűkül a színpad és folyékonyabb az összhatás... Viszont fura, hogy ha egy kicsit megmozdítoma fejem, akkor már látom a külső szélét. Már egy ideje ezzel szórakozok, hogy 1-2 mm-t mozgatom és mindig kissé más lesz. Nem tudom eldönteni, hogy mi a jó... Már hülyét kapok lassan :D

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz .DLL #34728 üzenetére

    Jó pár órát szórakoztam az elhelyezéssel. Elég nagy szórásúak a tölcsérek, így közelről élvezhetetlen. Az elhelyezés nem lenne nagy ördöngősség. Annyi, hogy legalább 2 méterre kell ülni, mert közelről belefulladok a hangokba. Nem baj viszont, ha nincs egymagasságban a tweeter. Azért szórakoztam annyit a pozíciókkkal, mert szerettem volna, ha sok apró részlet előjön és a hangszerek a helyére kerünek. Végül arra jutottam, hogy a klipsch nem tudja leképezni normálisan a színpad képet. - biztos ahhoz jobban a zsebbe kell nyúlni! :( Cserábe nagyon meleg a hang, sok a mély, míg a magasakat lágyra színezi. Az összhatás nagyon kellemes és baromi jó, de ugyanakkor nem jönnek ki az apró rezdülések. Szóval a legkevésbé sem felvétel hű, és rohadtul nem studio hangfal. Összességében tetszik és szeretem, mert minden zeném kicsit szebb, jobb, élethűbb, de azért csalódás is valamennyire! Lehet, hogy csak élvezni kéne és nem agyalni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    PuMba: Van tér, sőt elég széles a színpad, de nem tudsz minden hangszerre határozottan rámutatni. A szólózó hangszereket poziciónálja balra/jobbra/középre. Ráadásul erőteljesek, élethűek ez adja az egésznek a dinamizmusát - ettől lesz érdekes. A zene többi része viszont úgy folyik egybe, mintha sűrű szirupot öntenél a szobádba. A karatere mélytónusú és a magasakat lággyá színezi. Az összhatás nem mondom, hogy rossz, de olyan mintha önkényesen döntené el, hogy mit emel ki, és mit rak a háttérbe. Főleg olyankor tűnik ez fel, ha ismerős zenét hallgatok. Tudom, hogy másképp szól, mint ahogy azt eltervezték.

    .DLL: Igen, ebben lehet valami. Pedig elvileg ez kicsi és közepes szobákba való. Nagyobb hangfalat nem is vennék, pont az elhelyezés miatt. Próbáltam másik szobában is, ott viszont sok volt a csörgő hang. Lehet, hogy azért mert azok a szobák minimalista stílusúak, kevés bútorral. Szóval a házban még mindig ebben a kis szobában a legjobb hallgatni. A legjobb lenne egy külön szobát kialakítani zenehallgatáshoz, már annyiszor elképzeletem. :) Na majd a saját lakásomba…

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz PuMbA #34756 üzenetére

    Most hirtelen kerestem egy két számot:

    https://www.youtube.com/watch?v=dnUivavym1c

    Pl ha ezt a számot nézzük, akkor az eleje nagyon jól indul. Jobbra van egy alap gitár dallam, balra a pengetés közelebbről jön és távolabb cseng le. A cintányér és a dobseprű is távolabbról jön. 1 perc környékén megszólal a dob középről és olyan közeli, mintha a fejemet ütnék. Innentől megváltozik a zene karaktere, mert a dob az énekes és a végén a basszus gitár elviszi a hátán az egészet. Hallani akkordokat balról is jobbról is, a cineket is. A lényeg, hogy ez is sokkal durvábban szól, mint egy akusztikus rock. Nem igazán kiegyensúlyozott...

    Vagy pl:

    https://www.youtube.com/watch?v=WgxjElvllCs&list=PLeKr2LW-LgvRlJAr72IMgOKysoqHIj7O5&index=18

    Itt az énekes van nagyon kiemelve. Gyakorlatilag a fülembe ordít és kvázi középen áll, talán kissé balra. A zongora az egészen balról szól időnként jobbra. A dobseprű pedig végig jelen van. Talán az énekes mögött?
    És itt is indokulatlanul hangsúlyos az énekes...

    https://www.youtube.com/watch?v=a4-zbV4ox_E

    Itt a basszus szemből és balról hullámzik. Ez is van kiemelve. A lihegés fülbe jön, nem háttérzene. A gép hangok itt jól elkülönülnek és szintén hangsúlyosak. Itt a jobb oldalról nem sok hang jön. Néha a reférénnél hallható suttogás...

    https://www.youtube.com/watch?v=D-h6MoF7HLA

    Ennél a számnál pl a teljes színpadon nagyon mély morgás dominál, arra építették a gitárokat és az énekest. Itt elég jól szétválasztja mondjuk a hangszereket, de nincs is sok ráadásul itt is durván színez.

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz .DLL #34759 üzenetére

    Más hangfalat nem próbáltam, látatlanban/hallatlanban :) rendeltem. Nem mondom, hogy megbántam, csak hogy vegyes érzelmeket táplál. Van amikor másnál hallgatok zenét és azt gondolom nagyon erőtlen, hiányzik belőle az energia, dinamika. Jó rajta hallgatni zenét, mert olyan mintha a kedvenc együtteseid a szobádba zenélnének. Míg máskor pont túl sok és úgy vagyok vele, hogy bár háttérzene jelleggel is lehetne hallgatni. Ennyire nem volt durva korábban egyébként, és azt hiszem most az volt a baj, hogy a bal oldali nagyon be volt forgatva, így felerősödhettek a hangok. Most jobban beállítottam és kiegyensúlyozottabb lett.

    Ezen a klippen jót röhögtem, köszi!

    A színpadot szerintem ezzel a számmal jól lehet tesztelni.. [link] Ennél a számnél nálam durván 3 méter széles a színpad, és a két szélén végig vannak hangok, míg belül is össze-vissza dobálja.

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz PuMbA #34761 üzenetére

    Végül addig szórakoztam a dőlésszögekkel, míg sikerült normális színpadot beállítani. Így most előjönnek a korábban hiányolt apró rezgések és sokkal kiegyensúlyozottabb lett a hangzása.
    Az Ákos megsebezve száma alatt különösen nagy a tér. Inkább a 4 m a színpad. PuMba A hangfalak egymástól valamivel több mint 2 méterre vannak. A leírásban az volt, hogy minimum 1,8 m - maximum 4 méterig helyezzük el. A 4 méternél már biztos szétesik a sztereo, de ha túlzottan be vannak forgatva, akkor meg összeszűkül. Szerintem ez volt a baj, így most újra meghallgattam a linkelt számokat. Ég és föld.

    Nem részletezném,A zenétől függően 3-4 méteres területen szórja a csilingelő magasakat, miközben ebben a távolságban összefüggő lágy hanghullámokat és méyeket terít el. Sokkal kellemesebb magas hangok, több helyről csilingel és kevésbé agresszív a mély tartomány. A színezettség megmaradt, de nem olyan tömény. Talán a kürt miatt csinálták ilyenre, hogy ne legyen harsány. Ez viszont így már egyáltalán nem zavaró vagy fárasztó!

    Hasonló jelenség zajlott le a fülhallgatómnál is. Már majdnem el akartam adni... Először túl kicsi fülpárnát használtam, és a mély elnyomta közepet/magasat. Aztán megtaláltam az ideális méretet és mindenből annyit kaptam amennyit terveztek. Az is hasonló felismerés volt… Rögtön minden a helyére került… Itt is olyan drasztikusan változott meg a hangkép… Komolyan, mintha egy másik hangfal lenne. :)

    Tanulság: Üssetek el egy napot azzal, hogy állítgatjátok a hangfalat, mert megéri! :)

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz PuMbA #34763 üzenetére

    Az a baj, hogy a klasszikus sztereo elhelyezésről szóló tippek maximum mankónak jók. Ezekre a hangfalakra meg aztán pláne nem vonatkozik. Azt hittem ennél jobbban be kell őket fordítani, de most olvasgatom a külföldi fórumokat és vannak akik simán szemből használják. Mondjuk az is hülyeség mert akkor a zene felét a fal kapja. Ha pedig úgy állítod merőlegesen, hogy közelebb rakod egymáshoz, akkor meg középen mosódik össze a két “parabola antenna” :)
    Sajnos még így is eltudom képzelni, hogy miben nyújt többet egy drágább hangfal. A palladium klipsch-et is elfogadnám pl [link] Valószínű a sistergős cinek és háttérhangok is kikristályosodnának. Ezen így viszont már nem tudok változtatni - valahol kompromisszumot kell kötni.
    Hajlandó lennék évekig gyűjteni egy hangsugárzóra, sőt hamár itt tartunk előbb vennék hangfalat, mint autót, és ez kb mindent elárul. :) Sajnos azonban a szóbák akusztikája nem jó, kevés a diffúz felület, így overkill lenne bármi, ami nem polcsugárzó. :( - legalább emiatt nem kell bánkódni! :D :D

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz dudika10 #34765 üzenetére

    Nem akartam stúdió hangfalat. Tölcséreset akartam, azt hiszem még egy jbl jött szóba nálam. Ha azonban elolvastad a kommenteket, akkor láthatod, hogy ezt akkor írtam, amikor még nem voltak jól elhelyezve a hangfalak. :))

    Kíváncsi lennék, mondjuk a jbl hogyan szól, de nem hinném, hogy annyira mellé lőttem volna ezzel. Ár/tudás arányban elég jónak számít. Az más kérdés, hogy vannak drága klipschek és mellette jók is. Ez azért nem az a kategória, hogy csak a márkát fizete meg... aka Bose pl Beats Akik ha fele annyit költenének fejlesztése mint marketingre, már jó termékeket gyártanának.

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz dudika10 #34767 üzenetére

    "Tudom mit tud az a Klipsch. Maradjunk annyiban, hogy azért a 150 000 forintért, amiért most épp vesztegetik, "az a hang messze nem üti meg nálam az ajánlható szintet."
    Ilyen árban sok hangfalat nem hallgattam. Az, hogy neked nem tetszett a hangja… Az ízlés szubjektív dolog, azon kár vitatkozni.

    "Hát ez borzasztóan erős túlzás. Az ár harmadát csak és kizárólag a névért fizeted, a másik harmada elmegy a bluetooth-ra, a távirányítóra és a digitális bemenetekre. Számold ki, mennyi marad hangminőségre."
    Nem annyira, ha elvonatkoztatsz egy percre a klipsch előítéletedtől! Kiszámoltam, számoljuk ki együtt! 150 a keret, na most ha a harmada a márka, akkor 100 ezerért nézünk hangfalat. Olyat, amin lehetőleg kürt van. A jbl jött még szóba, ami kategóriájában állítólag verhetetlen votl pár éve. Darab ár 50, tehát 100-nál vagyunk. Kell még hozzá kábel, bluetooth, Dac/hangkártya… Átléptük a keretet és egyébként mennyit fizettem a jbl márkáért? Szerintem is elszállnak a klipschnél az árakkal, főleg a premium kategóriában - bár ott más gyártó is, de ez nem jelenti azt, hogy egyik terméküket sem érdemes megvenni. Eleve ugyan ennyiért van beépíttett Dac, kábel, normális erősítő. Megértem, hogy nem ajánlod én sem ajánlanám. De nem azért mert túlárazott/rossz, hanem mert más a hangképe. A Refrence hangzás már ismerős volt, korábban tetszett, ezt szerettem volna kapni!

    "Értem, de Te tudod, hogy miért? Mert racionális ok nincs rá. :N"
    Már hogyne lenne! Teltebb hangokat ad, mint a dome tweeterek. Nem near field, tágabb a hang spektruma, főleg a magasak - ha normálisan van hangolva, akkor nem is harsány. Szélesebb a sweet spot… Semmi uri-muri ez racionális döntés következménye volt.

    "Nyugodtan mondhatom, hogy én már hallottam ezt-azt, de meggyőzni ennek ellenére sem foglak abban biztos vagyok. Megvetted, használd egészséggel, csak mindig felbosszant, amikor valaki kérdez aztán homlok egyenest a tanáccsal szembe megy és utána mégis visszajön. Nem látom az értelmét, ha először nem hallgattál ránk, másodjára miért hallgatnál? :F"
    Nem értelek! Miért kéne meggyőznöd? Nyitott voltam a véleményedre, és alaposan átgondoltam, majd választottam ezt. Bocsánatot kérek, hol a problémád? Én fizettem érte, én hallgatom, nekem tetszik! Nem az lett amit te mondtál, és még van pofám visszajönni, hogy kérdezzek tőletek? Érdekes… Másnak is problémája van ezzel, vagy csak te vagy paraszt?

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz dudika10 #34769 üzenetére

    Tehát ugyan ennyiért lehetett volna jbl, ami Szerinted két ketegóriával feljebb van. Én nem hallottam a jbl-t, így ezt nem vitatnám. Azért gondolom, hogy ez a szubjektív véleményed, mert a kritikusoknak meg pozitívak a tapasztalataik. És elvileg ők is sok hangfalat hallgattak, ergo van összehasonlítási alapjuk. Még mindig ízlésen akarsz vitatkozni, persze most majd megint megkapom, hogy makacs vagyok és védem az igazam.

    Ha beírod, hogy horn loaded tweeter vs dom tweeter rengeteg Objektív irományt fogsz találni. Persze bélyegezheted marketing dumának… Attól még tény, hogy pl lesugározza a magas hangokat vagy hogy 4 méter széles a színpad.

    Én meg azt látom, hogy te (mint a topik gazdája!) nem tudod elfogadni más döntését. Abból indulsz ki, hogy én makacs vagyok, védem az igazam és nem racionális, mert nem az ajánlott közül választottam. És tudod EZÉRT nincs értelme ezt folytatni. Egyébként meg nyertél: Meguntam és le is iratkozom innen!

  • vinczepeter2

    csendes tag

    dudika10:
    Én nem akarok veled veszekedni, de szerintem még mindig nem érted mi volt a gondom: Úgy döntöttem, hogy maradok, mert semmi rosszat nem tettem!
    Én kérdeztem valamit, amire választ kaptam. Sikerült beállítanom a sztereo képet és leírtam, hogy mennyire előnyére változott a hangja. Erre jöttél te a semmiből, hogy ugyan mit kérdezgetek/irogatok én itt, hogy ha nem az ajánlott hangfalat vettem. Hogy makacs vagyok nem hallgatok rátok, meg egyébként sem vagyok racionális… Holott én örülök a hangfalnak és most marhára nem kérdeztelek. És az a tény, hogy Te topik gazdaként ezt megléped, kvázi kiközösítenél, csakmert nem érvényesült az akaratod, nekem minimum fura volt. Részemről el van felejtve a dolog és túl léptem rajta. Ne gondold egyébként, hogy süket lennék a tanácsaitokra, hidd el mindent alaposan végig gondolok. Ha pedig szerinted valamikor is rossz döntést hozok, akkor nyugodtan írd le, de azt engedd meg és ne háborodj fel, ha végső döntést én hozom meg!
    És így a végére azért leírod, hogy szerinted mitől rossz az r15pm? Vagy miben volt sokkal jobb a jbl?

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz lezso6 #34773 üzenetére

    Most akkor az van, hogy ha valaki tőletek tanácsot kér, de nem azt veszi, amit az ajánlóba feltűntettetek, akkor le van ejtve? Ha később kérdése lesz és bizalommal fordul hozzátok (mert nagyon értetek hozzá) akkor elkülditek, hogy magára vessen, mert makacs. Már értem leesett!
    Ezzel csak az a baj, hogy úgy csináltok, mintha a ti pénzeteket költöttem volna. Nekem tetszhet ez a hangfal, vagy a nálam tapasztaltabb majd megmondja, hogy tetszen-e?

    Nem bizonygattam semmit, annyit írtam, hogy több helyen olvastam, hogy jó az ár érték aránya. Illetve, hogy nem halottam a jbl-t de ez tetszik. Aztán megkaptam, hogy ez egy túlározott vacak én meg hülye vagyok. :D

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    A pontok egyébként hátha megérted!

    1. És megköszöntem, de pro kontra a klipsch mellett döntöttem. (bemenetek, kürt, blutooth…)
    2. Ami nem ajánlott az nem NEM ajánlot = ROSSZ hanem szerintetek ár/érték arányban nincs a legjobbak között. Ergo nem AJÁNLOTT
    3.Igen, akusztika és a sztereó felől kérdeztem. Akkor is ezt tettem volna ha ajánlottat veszek. Aztán sikerült beállítani (talán azt kommentet el se olvastátok) most már SZÁMOMRA jó!
    4 Vannak drágább hangfalak amik jók. Csak kiderült, hogy a jbl is annyiba került volna. A hangzás pedig mióta nem szubjekív… Plána a klipsch esetén ami eléggé megosztó. Kinek higyjek? Ezt is vehetem egy véleménynek vagy az övé mindenek felett áll? Nem vitáztam, csak megkérdőjeleztem…
    5. Ezt meg már többször leírtam...

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz lezso6 #34776 üzenetére

    Tényleg enyire nehéz?

    Ilyen szentségtörést más még nem csinált? Nem vettem semmibe egyébként. 1 hétig bújtam a netet, és az összes kritikát elolvastam az ajánlottakról (már amelyikől találtam) köszönet érte, de bizonyos szempontok miatt végül mégis másikat választottam. Megtehetem? Jogomban áll! Inkább az a fura, hogy ezután besértődtök és összezár a kör - utána inkább nem segítetek a másiknak :) Szánalmas!

    Ezt most már tényleg unom…

    Nem érted, persze hogy nem, ahhoz értelmezni is kéne a leírtakat. dundihoz hasonló szakértőből dunát lehet rekeszteni és ők sok-sok kritikát írnak online. ott sokan vannak akik dícsérik (pont a dinamikát és a teret :D) mások lehúzzák - abban azonban közös az álláspont, hogy a klipsch tölcséreknek megosztó a hangzása. Ha a sok külföldi kritikus véleménye eltérő - akiknek van összehasonlítási alapjuk…. Na kezded érteni? Az mind szubjektív vélemény. Ugyan ez a helyzet a fórumokan is: Van akinek tetszik, míg mások harsánynak gondolják és utálják. - Ők többnyire azzal jönnek hogy túlárazott. Dundika véleménye nekem egy a sok kritikusé közül - nem több, nem kevesebb és ez teljesen függetlenül attól, hogy ez az első hangfalam és nem hallottam mást…

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz dudika10 #34780 üzenetére

    Először is sorry véletlenül lettél dundi :)

    Kár, hogy nem olvastál tovább. Mert után kiderült számomra, hogy rosszul volt elhelyezve, azért panaszkodtam. Segíthettél volna ebben is, mert te elvileg már használtál ilyet! Nem mondtam egy szóval sem, hogy ez a legjobb ár/érték arány tekintetében ami kapható, sőt biztos vagyok benne, hogy van amiben a jbl pl jobb, míg másban gyengébb. De most már annyira felcsigáztál, hogy el fogok menni és meghallgatom!
    Én a te véleményedet kérdeztem, hogy neked mi nem tetszett benne és miben volt jobb számodra a jbl?
    Ekkora szakadék lenne a klipsch és a jbl között, vagy most a klasszikus én a jbl-t preferálom over klipsch flém fog kibontakozni? ;)

    Még ha igazad is van, tudod ezt a megközelítést akkor sem fogadom el. Ó igen, a Te a tapasztalatod felülírja a többiekét, mert aki pozitívan nyilatkozik róla azt tuti lefizették. Én meg ha ezt megkérdőjelezem, akkor jösz a tapasztalatlanságommal, meg a forráskritikával. Sak matt igaz? Azért annyira tudom szűrni, hogy ha valki nagyon ömleng akkor az gyanús legyen. A paramétereket elszokták mondani (méretek), de nem dobálóztak adatokkal és kritikával is illették. Sőt gyakran összehasonlították: Leginkább az audioengine a5-tel Azzal említik egy lapon, gondolom arról is hasonló a véleményed. Meg azt hiszem valami drágább yamahával is…
    Én azt látom egyébként, hogy audiofil körökbe általában fújnak a klipsch-re és azt gondolom nálad is itt a gond. Főleg stúdió hangfalakat ajánlasz, mert azt szereted? ha hűen adja vissza a felvételt. Míg a klipsch inkább hifi hangfal és nem közeltéri. Ez konkrétan az r15m aktívvá alakított változata…

    Hát ha rajtad múlott volna… Érdekes, hogy azon akadsz ki, hogy nem az ajánlott közül választottam, és hogy ennek ellenére van pofám kérdezni. Mintha el kellene számolnom feléd! A többiek segítőkészek voltak. Ez csak rád és hű fegyverhordozódra lezso6-ra vonatkozott, ezért a többesszám.

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz lezso6 #34785 üzenetére

    Olyan dolgokat kérdőjelezek meg, amikről más, dudikához hasonló tapasztaltaknak fogalmuk van, de máskép látnak. A különbség annyi, hogy ők megindokolják a hangfal előnyeit-hátrányait és hogy hol fekszik a mezőnyben, milyen hangfalakkal van (szerintük) egy szinten…
    Érted, itt nem rólam van szó, vagy a tapasztalatlanságomról, hanem az információ szűréséről!!! Miért van az, hogy összességében ezt a kritikusok egy életképes versenyzőnek gondolják a közép kategóriában, míg dudika nem. Nem haragszom dudikára, csak azt várom, hogy profi módon Ő is indokolja meg, de hiába kérem!!!

    Mi van helyette? Egocentrikus flegmázás! Ő tudja Én nem! - megint miért én? Másokat biztos lefizették, mert ez “kategóriákkal lejjebb van, mint a jbl” + “én nem kezelem helyén a forráskritikát!” + autós példák konyhanyelven… és egyébként sem ajánlott…

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz flanki #34793 üzenetére

    Azért teszek fel kérdéseket, mert “nem vágom ennyire a pitét” Ha megnézed a kérdésem az akusztikával volt kapcsolatos, amire választ is kaptam. Először nem kérdeztem mi a véleménye a hangfalról, de leírta, hogy túlárazott és szar. Azóta arra várok, hogy ezt megindokolja. És nem, nem flame-elem a topikot, hanem lezso-nak válaszolok, hogy mit értett félre. Meg lehet győzni engem, nem vagyok menthetetlne, de ahhoz érvelni kell. A status quo kevés ide, és örülnék, ha jutnánk valamire…

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz thornadoj #34796 üzenetére

    Igen, konkrétan nem lett kimondva, csak kiszámolva... :) Nem tudtam elmenni, de nem is lett volna értelme, mert amiket kinéztem nem lehetett volna kipróbálni. Így úgy voltam vele, hogy megveszem ezt, és ha nem tetszik visszaküldöm, aztán választom a jbl-t. Az audioengine-ről meg ledumáltatok...
    Ha azt vettem volna, azzal is elégedett lennék, de most már marad ez, nekem megfelel... Biztos találnék olyat, ami tetszik hasonló árban, de drágábban vagy olcsóbban is!

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz mekker #34802 üzenetére

    Én voltam a bomba, de tudod okkal, és csak beigazolódik amit írtam, hogy összezár a kör, mert dudika haver, neki Te is elnézed, ha túlreagálja a dolgot - végtére is régóta vezeti ezt a topikot… Hát ez marha jó!
    További probléma, hogy Te IS az előtt írsz, hogy elolvasnád a kommenteket! Ellenben tudnád, hogy a hangfalat már megvettem és már egy ideje használom…unom, hogy emiatt ismételgetem magamat!

    De mind1, már befejezem és lezárom a témát, hacsak nincs valakinek ÉRDEMI hozzászólni valója..

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz gubabela #34818 üzenetére

    Ebben a környezetben gúnyos… Igérem nem fogom leharapni a fejed, de leírod hogy mi volt vele a baj, illetve, hogy melyiket hallgattad? Tényleg érdekel! Több minőségi fül/fejhalgatóm is volt, így van fogalmam arról, mi szól objektíven jól, vagy hogy eleve hogyan kéne szólnia a zenéimnek. A klipsch fülhallgatóhoz és fejhallgatójukhoz volt szerencsém, és nagyon megtetszett a hangzása, akkor hallottam róluk először. Kiderült, hogy a reference (beugró széria) hangzását adja vissza. - És szerencsére ez többnyire igaz…
    Ezt szerettem volna kapni és ez nagyban befolyásolta a döntésem. Elfogadom, ha másnak (szubjektív) nem tetszik, de jó lenne olvasni egy kultúrált ellenvéleményt is.

    [ Szerkesztve ]

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz dudika10 #34823 üzenetére

    Jó, rendben van dudika. Az a baj, hogy most is kiforgatod a szavaimat és erősen félreértettél, de akkor így a végére tisztázzunk pár dolgot!

    “Magyarázd el egy színvaknak, hogy egy jó IPS monitornak mennyivel szebb színei vannak, mint egy rossz TN-nek. Nem tudod, mivel nem látott még színeket.
    Nem tudom neked elmagyarázni, mert nincs nincs közös nyelvünk, amin megbeszélhetnénk, éppen ezért meg se fogom próbálni.”
    Írtam, hogy noha még hangfal szűz vagyok, van fej és fülhallgatóm közép, ill felső kategóriákból így sejtem kvázi mi számít jónak. Megkockáztatom, hogy a hangfalaknál is hasonlóan érvényesül a magas/közép/mély tartomány leképzése. A színpad tér nyilván más, de azért annyira nem vagyok analfabéta, amennyire itt beállítasz!

    “Kifejthetném például, hogy mennyivel pontosabb a basszusa a JBL-nek, de erre azt válaszolnád, hogy igen, de pont ezért vetted a Klipsch-et. De elképzelésed sincs, hogy miről beszélek, mivel nem hallottad a JBL-t”
    Kifejthetted volna és helyeselnék. Tisztában voltam vele, több helyen írták, hogy hiányzik az alsó frekvencia. Így indokolt lehet a mélynyomó… Ott a pont, sőt biztos a cinek is tisztábban szólnak és a hangszereket is levegősebben szólaltathatja meg ezt mind elfogadom… TE meg sem próbáltál kultúrált lenni!

    “A kettő közti objektív és szubjektív különbségről Te nem tudsz beszélni, hiszen különbség két dolog között van, Te az egyiket csak képen láttad (még a kinézetüket sem hasonlíthatod össze, hiszen azt sem tükrözik teljesen a képek).”
    Attól, hogy ÉN nem tudok különbséget tenni, MÁS kritikus még igen. Miért kéne a Te véleményedet hitelesebbnek gondolnom az övükénél - pláne, hogy nem fejtetted ki? Én annak tudok hinni aki meggyőző, nem annak aki azt mondja magáról! Sajnálom, ez az én hülyeségem… Te azokat a kritikusokat bértollnokoknak bélyegzed, mert nekik pozitív volt a véleményük. Ergo a Te véleményed felülírja mindenkiét! Ők nem lehetnek objektívak? Esetleg Te szubjektív? :) Ezeket a dolgokat kérdőjeleztem meg és egy normális válasszal vagy a saját tapasztalatoddal (írtad, hogy hallgattál ilyet) tudtam volna valamit kezdeni. Már gubabela 2 mondata is többet ért a tiedeknél… Teljesen szubjektív, nem tetszik a nyomulós hangja.

    Ha azzal jössz, hogy "leszartam mit tanácsoltatok, megvettem a Klipsch-et, mert tetszik kinézetre, hogy állítsam be?" akkor segítünk (megjegyzem így is...). Ezzel szemben Te azzal jöttél, hogy "megvettem a Klipsch-et, és milyen jó vásárt csináltam, mert jobbat biztos drágábban kapnék". Ami a tipikus hozzáállás a döntésed alátámasztására. Ez az én zsebemben kinyitja a bicskát egy szakmai fórumon (ez lehet az én gyengeségem, vállalom).

    Ez aranyos! Már megint teljesen hülyének nézel, és szartál arra, hogy mit írtam feljebb (többször is), milyen szempontok szerint választottam. És nem, nem azzal jöttem, hanem hogy több helyen írták, hogy ár/tudás arányban jó, ami igaz is. A Te alternatívád ugyan ennyibe került volna, ha részletekbe vettem volna meg és nem lett volna rajta phono bemenet… Ár-tudás, nem hangzás… Csak annyi kellene ám, hogy először elolvasod amit írnak, majd átgondolod és utána reagálsz!

Új hozzászólás Aktív témák