Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    válasz Ibituba #18621 üzenetére

    Nem az, hogy nem felelt meg, csak ugyanannyiért volt olyan aktív rendszer ami sokkal inkább kielégítette az igényeimet. Azért 1 milláért már vannak elvárásai az embernek, és ha bármi miatt húzom a számat az nem túl jó dolog. De leírom konkrétan hogy mi volt az, nincs benne titok. Pl. Szegeden hallgattam az ATC-nél Jungson JA2 előfok - 2 Jungson JA50 monoblokk - Swans M6 hangfalpár, meg előtte valami fél milliós CD játszó volt. Itt nyilvánvalóan nem az elektronikákkal volt gond, azok még jóval többe is kerülnek mint 1 millió, de maga a Swans M6 is 600 ezer Ft volt azt hiszem itthon (németeknél meg 4000 euro ha jól rémlik), ami elég bárhogy is nézzük kell erősítés, meg DAC. A hangja gyönyörű részletes tiszta stb volt. Csak elindítottunk rajta egy Metallicat és a fülem vérezni akart olyan rossz volt. Ez a nagy problémám a legtöbb hifi termékkel, egy bizonyos árkategória felett már mindenki a hifishowra meg a bemutatótermekbe gyárt hangfalat Diana Krallra meg Alan Taylorra. Persze ez alól biztosan vannak kivételek, és össze lehet rakni jó komponens rendszert is, csak én nem találtam meg. Aztán meghallottam a Genelecet és azt mondtam, hogy na igen, ez az ami nekem kell. Amúgy AVX-en kifejtettem ezt hosszabban, ha érdekel: [link]
    A másik vesszőparipám pedig az aktív hangváltás. Passzív rendszertől olyan sztereó teret nem hallottam még ami közelítené egy aktív rendszer terét. Én párhuzamot vélek felfedezni a kettő között.

    (#18623) schawo: ezzel sokan vitatkoznak, azt lehet. Mutass nekem jó passzív rendszert :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák