Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    Egy élmény IC-n utazni. Bevettem a vitaminom (sima Daily One), erre mindenki megbotránkozva figyelte. Ré volt írva az arcokra, hogy egy "koxos barom"-nak néznek...

    Itt van a kezemben az Inter City magazin és van benne egy cikk a street workoutról. Hadd idézzek pár sort (ezen röhögök 10 perce). "Magyarország sportnagyhatalom, nem kérdés." Ő, nem is tudtam. Vannak sikeres sportolóink, persze, de nagyhatalom... "A street workout az erő művészete, ami a lehető legtávolabb áll a cirkuszi súlyemelők világától, avagy éppen attól, amikor hegyomlás jellegű izomemberek targoncákat megszégyenítő módon mázsányi traktorkerekekkel rohangálnak, kamionokat huzigálnak, autókat borítgatnak. Ez a sportág mellőzi a fentiekhez hasonló látványelemeket, azonban az ordítva erőlködés helyett sokkal inkább a komoly összpontosítást, koncentrációt igénylő, minden izomcsoportot megmozgató mozdulatsorokra helyezi a hangsúlyt..." Mert egy hegyomlásnak nem kell komoly koncentráció egy komoly súllyal végzett elemeléshez, tényleg... "... a sportág további nagy előnye: az edzőtermek fülledt levegőjét sem kell tovább szívni, helyette irány a város egy kellemes parkja vagy egy a gombamód szaporodó erdei "tornautak" közül." Ja, télen rohadtul kellemes a város kinti parkja, meg a jeges, sáros erdei edzés is csudimudijó (csináljuk eleget a tisztin, tudom miről beszélek, igaz, télen a fagyban nem visznek ki, csak havat lapátolni). A továbbiakban fényesre nyalja az amerikai és a volt kommunista tömb országainak seggét a szerző, hogy milyen ügyesen nyomják, majd beszél a street workout vb-n 3. helyezést elért Szarka Ákosról (aki szokott teremben is edzeni, vannak videói a YouTubon). Komoly egy firkálmány. Minden tiszteletem Szarka Ákosé, ahogy minden sportolóé, aki ilyen sikereket ér el a sportágában. Sőt, a sw szerintem tök jó. Látványos és nem árt, ha az erősödni, izmosodni vágyó sportolók megtanulnak pár elemet, bármikor jól jöhet, ha tudtunk terem és súlyok nélkül is edzeni egyet. De ez a megfogalmazás... És akkor ilyenek vannak benne, hogy a Kettlebellt "cattle bell"-nek hívja...

    Szerk.: Persze előhoz ilyeneket, hogy természetes izomzat, meg stb. baromságok... De hát mint tudjuk, súlyzóval csak műizmokat lehet építeni. Mert ugye az edzés építi az izmot. Meg különben is, a fehérje az kox és káros. Meg aki súlyzóval edz, az csak buta izomagy...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák