Milyen vasat rakjak a Hitman (2016) alá?

Eltérő VGA-k sebessége

Figyelembe véve, hogy a DirectX 12 milyen kismértékű eltéréssel teljesít a Hitman ezen verziójával, a több videokártya átfogóbb teljesítményét bemutató méréseket már csak DirectX 11-ben végeztük el. Az eredmények egészen hihetetlenek, de a mérést többször is elvégeztük, az előző oldalon a GTX 980 Ti és az R9 Fury sem a megszokott erősorrendben helyezkedik el, valamint a külföldi tesztoldalak mérései is megerősítik a mieinket. Bizony, itt az egy-egy kategóriával lentebbi Radeon liheg a GeForce-ok nyakában – nem kicsit kedveli ez a játék az AMD videokártyákat, ez rögtön világossá is vált. Nem is véletlenül, a Hitman ugyanis az AMD Gaming Evolved programban szereplő címek egyike.

A GTX 950-en már ezekkel a beállításokkal nem az igazi, ott mondjuk az SSAO-t kikapcsolva máris folyamatos futást kaphatunk, vagy visszább kell vennünk egy egységgel a minőségi szintet, Ultra helyett csak High beállítást alkalmazni. A GTX 780 Ti eredménye akár a (képzeletbeli) GTX 970 szemüveggel is nézhető, ezek még mindig szinte egy teljesítményt préselnek ki magukból. Legnagyobb sajnálatunkra a tesztben a legkisebb GM204-es kártya ezúttal sem tudott szerepelni.

Gyengébb gép a minimumnál

A hektikus rendszerkövetelmények miatt kíváncsiak lettünk, mi is az igazság. Azt tapasztaltuk, hogy a leggyengébb videokártya, ami tesztlaborunkban a modernebbek közül fellelhető volt, még képes a játék futtatására. Az R7 240 1 GB-os verziója hiába GDDR5-ös, messze gyengébb a HD 7870-nél és a GTX 660-nál.

Annak ellenére, hogy Radeonról van szó, a DirectX 12 használata itt már egész sokat lassított. 1366x768-ban kikapcsolt SSAO-val egyértelműen játszható a sebesség, 1600x900-ban pedig kis jóindulattal. A minimum gépigény videokártyájának láttán tehát ne kapjon az se a szívéhez, akinek gyengébb van csak a gépében. Ha a grafikus részletességtől nem is fog hanyatt esni, a játékélmény lehet, hogy neki is megadatik.

A CPU-limit és a DirectX 12

Ahogy az Ashes of the Singularity esetében, itt is szépen megmutatkozott a CPU-limites környezetben az explicit API előnye. Csökkentve a magszámot és az órajelet, nyílt az olló a DirectX 11 és a DirectX 12 sebessége között. Mindez egyben arra is enged következtetni, hogy a fejlesztők kellő gondot fordítottak a DirectX 12-es változat megalkotására is, alapos munkát végeztek, és szépen megmutatkozik a processzoridővel kevésbé pazarlóan bánó API előnye. A minimum gépigény viszont a CPU terén aggasztó. A 2 GHz-re és Hyper-Threading nélküli 4 magra butított i7-5960x processzorunk biztosan jóval erősebb, mint a hét év körüli Phenom II a maga 3 GHz-ével. A CPU limit viszont megmutatkozott már ilyen nagy felbontásban is, szerintünk gyengébb VGA mellett és kisebb képméretet alkalmazva sem lenne sokkal jobb a helyzet.

Nagy meglepetést a memóriacsatornák száma, illetve azok csökkentése nem okozott. Ha a játéknak van elegendő operatív tár, akkor futni fog. Az egycsatornás üzemmód kicsi FPS csökkenése a kapacitás feleződése miatt is lehetett, ott csak 16 GB-ot tudtunk két foglalatba, egy memóriacsatornára pakolni, hiszen a kitünk négy modulból áll.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt