Lawn Mowing Simulator teszt

A szimulátor műfaj legújabb tagjában a zöld gyepre gurulhatunk, hogy Nagy-Britannia elburjánzott kertjeit szépen rendbe tegyük, és ebből csináljunk karriert.

Vágjunk bele

A fűnyírás egy olyan tevékenység, amellyel kapcsolatban a többségnek valószínűleg inkább negatív élményei vannak. Vagy azért, mert csinálni kell, és akkor egy monoton, vontatott munka, vagy azért, mert más csinálja, mi pedig halljuk. Amikor a szomszéd vasárnap reggel áll neki a kertjét lenyírni, vagy amikor a közterület-fenntartók az éjszaka közepén érkeznek a villamossínek közötti zöldterületet karbantartani (mindkettő valós tapasztalat). Akárhogy is, ez nem egy olyan műfaj, amelyből könnyű videójátékot elképzelni, márpedig pontosan ez érkezett PC-re és Xbox Series X|S konzolokra.

A fejlesztést végző brit Skyhook Games egyébként otthonosan mozog a szimulátorok között – vonatos játékokhoz rendszeresen adnak ki új tartalmakat például. Szóval amikor először értesültem a Lawn Mowing Simulator létezéséről, én is mosolyogtam, azt hittem, valami troll produkció, mint mondjuk a kecskeszimulátor, de aztán rá kellett jönnöm, hogy egy komolyan vehető címről van szó, amit egy megbízható csapat hozott tető alá. Akármennyire is banális a téma, a végeredmény egészen figyelemre méltó lett.

A játék sava-borsa és egyben fő célja a Karrier mód, amelyben saját vállalkozást indíthatunk, hogy egy brit kisvárosban és környékén a fűnyírásból csináljunk pályafutást. Karakterünk létrehozása után megadhatjuk az új cég nevét, logóját, de még azt is, milyen színű legyen az egyenruhánk. Az indulótőkéből egy darab modern fűnyíró gépet vásárolhatunk, amivel aztán luxusvillák és családi házak kertjeiben nyírhatjuk le a gyepet. Kéziszerszámok itt nincsenek, csakis benzinmotoros, ráülős, csúcstechnikájú gépek, valódi gyártóktól. Az egész játékot áthatja egyébként egy letisztult, modern, kellemes hangulat, ami rögtön sejteti, hogy azért ennek a sokat gyűlölt tevékenységnek is van egy nyugati, fejlettebb szintje.

Innen aztán karrierünk a szimulátorokban már látott módon ível felfelé: a különböző megbízásokért pénzt kapunk, amiből fejleszthetjük a cég főhadiszállását, új gépeket vehetünk, sőt alkalmazottakat is vehetünk fel, akik további reputációt és pénzt hajtanak a számlánkra. Minél magasabb szintet érünk el, annál több, nagyobb és bonyolultabb helyszín nyílik meg, amik értelemszerűen még több bevételt és lehetőséget kínálnak. A játékban összesen 12 fűnyíró és 31 helyszín található, ami egy vadonatúj franchise első tagjaként nem rossz felhozatal. Természetesen oda kell figyelni, hogy az alkalmazottak heti bért kapnak, ezt pedig ki is kell tudni fizetni. Még banki kölcsön felvételére is van lehetőség, szintén heti törlesztéssel. A karrier felépítését egyébként úgy kell elképzelni, mint az Euro Truck Simulator 2-ben, a fejlesztők a legtöbb ötletet valószínűleg onnan lesték el.

Lawn Mowing Simulator Xbox

Természetesen nekünk is dolgozni kell folyamatosan, az adott nap csak akkor indul el, ha magunkat beosztottuk valahová. Ironikus módon az alkalmazottak pihenhetnek, mi nem. Sőt az én első emberem a második munkanapján beteget jelentett. Ki is rúgtam, és felvettem valaki mást – nálam aztán nincs betegszabi. Arra tehát nincs lehetőség, hogy kizárólag a menedzsmenttel foglalkozzunk, mindenképp fűnyíróra kell ülni, és melózni a többiekkel együtt, bármennyire is jól megy a vállalkozásnak. Nem ez az egyetlen unikum a szimulátorral kapcsolatban, és sajnos vannak ennél komolyabb problémái is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Microsoft Flight Simulator teszt

    PC után Xbox Series konzolokra is megérkezett a Microsoft forradalmi szimulátora, a rég várt Flight Simulator pedig ezeken a gépeken sem okoz csalódást.

  • Train Sim World 2 teszt

    Tovább száguldanak a vonatok a Dovetail Games szimulátorában, amiben most már akár londoni metrót is vezethetünk, és kaptunk néhány érdekes újdonságot is.