Hungry Shark World bemutató (Android, iOS)

Mobilos szemmel nézve nem ma kezdte pályafutását a Ubisoft által felkarolt Hungry Shark, viszont korántsem véletlen, hogy amikor május 5-én letölthetővé vált a sorozat legújabb része, akkor néhány nap alatt 10 millió ember töltötte le, ezzel pedig a vonatkozó alkalmazásboltok toplistáinak előkelő helyeit foglalhatta el. A Hungry Shark ugyanis egy roppant jól sikerült mobilos akciójáték, aminek Windows Phone-os változatáról már írtunk korábban, és mindenki számára van egy jó és egy rossz hírünk: az új verzió nem sokat változott a korábbiakhoz képest, ami az újdonságra vágyók szívét nem dobogtatja meg, de az alapkoncepció annyira jó, hogy nem csak most, három év elteltével, hanem még több év múlva is megállja majd a helyét.

Hiszen ki ne akarna a tengerek és óceánok csúcsragadozójának, a hírhedt fehér cápának a bőrébe bújni, hogy aztán mindenkit levadászhasson a napi betevőért. Ám nem kezdhetjük azonnal a csúcson, egy kis szirticápával kezdjük a pályafutásunkat, majd szépen haladunk a rókacápán és a kékcápán át egészen addig, amíg a legnagyobb vadat meg nem szerezzük. Összesen 6 méretosztályban, 17 féle állattal próbálkozhatunk, és bár egy egyszerű, de nem olcsó tranzakcióval azonnal megvehetjük a cápák cápáját, aki így tesz, az jó eséllyel megfosztja magát az élvezetek jelentős részétől.

Ezek a tollak sem a cápa hátáról hullottak le.
Ezek a tollak sem a cápa hátáról hullottak le. [+]

A játék legelején ugyanis tényleg nem mi vagyunk a tengerek királyai, kisebb halakkal, esetleg gyanútlan fürdőzőkkel próbálkozhatunk, de mindenképpen a túlélésért játszunk, már egy átlagos búvár is belénk vágja a rozsdás bökőt, nem is beszélve az elképesztő veszélyességi faktorral bíró polipokról és medúzákról, akiknek csípései nem csak az ember számára járnak kellemetlenségekkel. Mindemellett ott van az időfaktor is, ha túl sok ideig nem juttatjuk elemózsiához a cápánkat, akkor éhhalál lesz a vesztünk oka. Amíg nincs túlságosan jó állóképességgel és zsákmányszerzési képességekkel rendelkező állat a kezünkben, addig nem is érdemes túlságosan mélyre úszni, mert a vesztünkbe rohanunk, legjobban a strandolókkal, a víz fölött néhány méterrel repülő madarakkal és a kisebb halacskákkal járunk, később pedig egy teljesen új dimenziót jelent majd, hogy az óceán sötétebb, eldugottabb tájait is bejárhatjuk.

Valószínűleg ez az, amit senki sem szeretne élőben látni.
Valószínűleg ez az, amit senki sem szeretne élőben látni. [+]

Három, nyílt világú helyszín áll rendelkezésünkre: a napfényes turistáktól hemzsegő, csendes-óceáni Pacific Island, az elhagyatott, egykori titkos katonai bázisokkal ellátott környék a Jeges-Tengeren és az Arab-Tenger vidéke. A játék során nem csak az életben maradásért küzdünk, hanem különböző módokon kell kihívásokat teljesítenünk, érdekes áldozatokat gyűjtenünk, pontokat vadásznunk, betűket kiraknunk, röviden összefoglalva mindent megkapunk, amiért tartós szórakozást nyújthat egy ennyire egyszerű játék.

Itt minden bizonnyal el fogjuk rontani egy néni napját.
Itt minden bizonnyal el fogjuk rontani egy néni napját. [+]

Ahol pedig baromi nagyot lépett előre az játék, az a grafika. Nagyon gyenge grafikai teljesítményű mobillal fölösleges lesz próbálkoznunk, ha viszont komoly hardver dolgozik a mobilunkban, akkor tényleg meglepő, hogy mennyire jó részletességgel, alapossággal dolgozták ki a környezetet, élővilággal és természeti jelenségekkel, de még reklámtáblákkal és kisebb parti épületekkel együtt is. A 12-es korhatárkarikát természetesen nem véletlenül sütötte rá a PEGI, bár a megjelenítés nem brutális, a vízben szétszaladó vér és a fürdőzők, búvárok, rendőrök felzabálása nem feltétlenül az, amit a legfiatalabb generációnak látnia kell, noha az irányítás pofonegyszerű: a kijelző bal oldalánál fogva, virtuális joystick segítségével tudjuk mozgatni a cápát, a jobb oldali virtuális gomb pedig az időről időre feltöltődő boost elhasználására szolgál, ez akkor jöhet jól, ha fel kell gyorsítanunk ahhoz, hogy gyorsabbak legyünk az áldozatnál.

Kis cápával nem vadászhatunk nagyobb zsákmányra, érdemes összegyűjteni valami komolyabbra.
Kis cápával nem vadászhatunk nagyobb zsákmányra, érdemes összegyűjteni valami komolyabbra. [+]

Örömteli, hogy Facebook segítségével szinkronizálhatjuk a játék állását eszközeink között, hiszen ez legalább annyira jó szórakozás egy iPad óriási kijelzőjén, mint a mobilunk apróbb megjelenítőjén. Aki tehát várta az új Hungry Sharkot, az boldogan járulhat az alkalmazásboltok virtuális polcaihoz, Android-felhasználók ide, iOS-készülékkel rendelkezők pedig ide. Az újdonság szót nehéz lenne ráaggatni, viszont egy biztonsági folytatásnak remek, ráadásul mindkét platformra ingyenesen letölthető, némi reklámot persze fogunk nézni cserébe, viszont ha bármit vásárolunk a játékhoz, akkor az egyébként kötelezően megnézendő hirdetésektől megszabadulunk. A kiadó természetesen meg akarja fogni valahol a pénzt, így ezek a kiegészítők nem olcsóak, szerencsére az élvezetes játékhoz nem kell gyakorlatilag semmit venni, elég ha türelmesen kivárunk és játszunk addig, amíg megszerezzük a legjobb pályákat és vadakat.

szentkuti11

Előzmények