Coffin Dodgers teszt (Xbox One)

Mi lehetünk a kertváros legmenőbb nyugdíjasai, csupán a halált és a többi szépkorút kell magunk mögé szorítani a turbós kerekesszékkel. Bottal ütni, lövöldözni ér!

Piszkáljuk meg a gépészetet!

Elég a játékmódok taglalásából, nyomás a pályára! Már amennyiben pályának lehet nevezni azt a néhány kertvárosi utcát, amiket a lelkes öregek kartondobozokkal, használt autógumikkal és csomó hasonlóan profi eszközzel zártak le, és aminek rajtvonalát kiteregetett ruhákkal jelölték ki. A hagyományos versenyekben nyolc versenyző küzd egymás ellen, a küzdelem pedig nem csak a benzines kerekesszékek közötti viaskodást foglalja magában, hanem jól kell használnunk a feszítővasat, a sodrófát, az esernyőt vagy a botot is, ezzel ugyanis szó szerint kiüthetjük a pályáról azt, aki ellenünk dolgozik.

Hiába állunk utolsó helyen, büszkén száguldunk a szépítésért!
Hiába állunk utolsó helyen, büszkén száguldunk a szépítésért! [+]

A közelharci fegyvereken túl felvehetünk mindenféle tárgyat, ha szerencsénk van, akkor akár lőfegyverrel vagy rakétával is oszthatjuk az előttünk haladókat, de hagyhatunk egy kellemes olajfoltot magunk mögött, felszedhetünk védelmi csomagot és egy kis gyorsítóval is felpörgethetjük a gépet. Ha kellően előrehaladtunk a játékkal, akkor a fészerben komoly tuningnak vethetjük alá a kis lélekvesztőt, adhatunk neki új fényezést, mintázatot, erősebb motort és jobb váltóáttételt is, egy bizonyos szint után ez utóbbira mindenképp szükség is lesz, hiszen a többi szépkorú sem a tévé előtt tölti a versenyen kívüli perceket.

Ez a kép még Need For Speed paródiának sem lenne rossz.
Ez a kép még Need For Speed paródiának sem lenne rossz. [+]

A játékban sok dolog történik automatikusan, fegyverrel céloznunk nem kell, akár a gyorsítást is megoldja a program, mindazonáltal egyáltalán nem könnyű jól szerepelni, ez pedig komoly részben az irányításnak köszönhető. Nem mintha bonyolult lenne, pofonegyszerű az egész, de a sokszor kifizetődő finom irányváltások nem mindig sikerülnek jól, ha pedig akár csak pár másodpercre is elveszítjük a kontrollt, szinte biztosan elbukjuk a helyezést. Előfordul, hogy véletlenül mindent szerencsésen csinálunk, és az első helyen csettegünk, ám szinte biztos, hogy ekkor érkezik a hátsónkba egy rakéta vagy néhány fegyverlövés, esetleg egy kis olajfolt lesz a hibás, de ha mindent hibátlanul akarunk teljesíteni, akkor elég sokszor fogunk próbálkozni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Doom teszt (Xbox One)

    Pokoljárás a Marson, avagy a démonok ismét visszatértek, és csak mi állíthatjuk meg őket. Vajon az új Doom visszahozza az 1993-ban indult sorozat varázsát? Megérte 12 hosszú éven át várakozni?

  • Dark Souls 3 teszt (Xbox One)

    A kínok és gyötrelmek digitális kivetülésének harmadik felvonása gyilkos penge módjára hasított bele nyugodt hétköznapjainkba: megérkezett a Dark Souls 3.

  • Battleborn teszt (Xbox One)

    Az univerzumban már csak egyetlen csillag pislákol, megmentésére pedig valószínűtlen társaság verbuválódott össze a Gearbox Software új lövöldözős játékában.

  • Mystery Castle teszt (Xbox One)

    Ravasz fejtörők, kedves humor, és a klasszikus videojátékok hangulata lengi át a Runestone Games fejlesztését, ami az okostelefonok után most Xbox One-ra is ellátogat.