Telepítés és beállítások
Előszó:
Mielőtt belefognék a Castlevania: Lords of Shadow 2 című játék ismertetésébe, úgy éreztem, kötelességem elmondani egy-két fontos körülményt a teszttel kapcsolatban. Először is: bármily sajnálatos, én nem játszottam az első résszel, így az esetleges visszautalásokat nem értettem, valamint a játékmenetet, grafikát és miegyebet sem tudom ahhoz hasonlítani.
Másodszor: a játék kifejezetten kontrolleres irányításra lett tervezve, ennek ellenére nélküle is játszható. Sőt, azt kell mondjam, hogy a Castlevania: Lords of Shadow 2 című játékot még egérrel és billentyűzettel is kimondottan jól lehet vezérelni, így azok is tehetnek vele egy próbát, akik hozzám hasonlóan nem tudják megszokni a kontrollerrel történő irányítást. A demót bárki letöltheti Steamről, így, mielőtt vásárlásra kerülne a sor, kipróbálhatjuk, hogy tudunk-e a játékkal kontroller nélkül is játszani.
A tesztet a játék hazai forgalmazója, a PlayOn által rendelkezésünkre bocsátott sajtópéldány alapján készítettem, ezúton szeretném megköszönni nekik a lehetőséget. A Castlevania: Lords of Shadow 2 című játék PC-re, PS3-ra és XBOX360-ra jelent meg, a bemutató a számítógépes kiadásról készült, melyet a Steam kínálatában lehet megvásárolni. Telepítést követően 6,47 GB helyet foglal el a merevlemezen, ami egyáltalán nem vészes.
Ahogy fentebb írtam is, az irányítást elsősorban kontrollerre tervezték, így a játék rögtön indulást követően ellenőrzi, van-e csatlakoztatva a számítógéphez irányító. Amennyiben nem talál, úgy felhívja a figyelmünket, hogy a megfelelő játékélmény érdekében ajánlott beszerezni egyet. Bár akinek nincs, az se csüggedjen, egérrel és billentyűzettel is elfogadhatóan lehet vezérelni a játékot. Viszont ebben az esetben hátrányban leszünk a többiekhez képest, mert a kombókat nagyon nehéz így előhozni, ennélfogva a skilljeinket nehezebben tudjuk majd fejleszteni.
Menet közben az F1 billentyű lenyomásával hozhatjuk elő a billentyűzetkiosztást. Sajnos a játék még a kontroller hiánya esetén is annak gombjait rajzolja ki a képernyőre segítség gyanánt, így sokszor rákényszerülünk az F1 gomb használatára, míg meg nem szokjuk az irányítást. Szerencsére testreszabható a billentyűzet kiosztása, így mindenki kiválaszthatja a számára legmegfelelőbb gombokat. Maga a játék alapvetően egy hack & slash akció, melyben javarészt ellenfelekkel küzdünk meg és platformokon ugrálunk, bár néha akad logikai feladvány is, melyet teljesítenünk kell.
FIGYELEM! A leírás többi részében szereplő képek és információk spoileresek lehetnek! Csak azok olvassanak tovább, akik már végigjátszották az első részt, vagy nem zavarja őket az ilyesmi! A többiek lapozzanak az utolsó oldalra.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!