Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikus

    tag

    Sziasztok! (bocsi a monológért!) :U

    Előre szeretném jelezni, hogy nem vagyok egy nagy mogul, de azért megtudok csinálni ezt-azt. Így kérem ha segítesz, akkor ezt vedd figyelembe! :U

    Elakadtam és nagyon nem tudom mihez kezdjek, totál tanácstalan vagyok már nagyon sokfelé olvasgattam, de egyszerűen nem bírok előrébb lépni. Win 10-et szeretném telepíteni, viszont meghajtó választásánál a következő hibaüzenetet kapom:

    „Nem sikerült sem új rendszerpartíciót létrehozni, sem meglévőt találni. További információt a telepítő naplófájljában talál”. – Amit persze nyilván nem tudom hol keressek.

    Kicsit a körülményekről:
    Van egy kb. 6-7 éves Notebookom. Samsung NP700Z5C. Anno Win 8-al volt telepítve. Egy ideig használtam, de nagyon nem jött be az a csempés felület, ezért lepucoltam és pendrive-ról felraktam egy win 8.1-et. Így tisztább volt. Ezt már az idő folyamán párszor eljátszottam. Egy jó ideig nem is volt vele gond, de mivel egyre több program, vagy frissítés igényelné a Win 10-et, ezért gondoltam váltok. Mivel elég sok „szemét” volt már a gépen, ezért gondoltam teljesen újrarakom a rendszert. Készítettem rufus-al egy bootolható telepítőt pendrive-ra. Újraindít, majd telepítő elindul, ezek után jelzett, hogy GPT formátum kellene, mert nem tudja felrakni. Mivel teljesen mindegy volt a tartalomnak és gondoltam nem volt semmi érdekes a gépen, ezért SHIFT + F10, parancssor, Diskpart, clean, convert GPT, exit és telepítő folytat. Ezek után kaptam az adott hibaüzenetet.

    A merevlemezről annyi, hogy elméletileg egy „normál” 1 terrás meghajtó van benne, elvileg egy 16 Gigás SSD gyorsítóval. Legalábbis így emlékszem. Bár mondjuk nem is tudom mennyire, vagy mire jó az a gyorsító, de mindegy. Mikor előszedtem a DISKPART parancsot és kilistáztam a meghajtókat, akkor a következőt mutatta:

    Disk 0 – online – 931 Gb – Free 0 B
    Disk 1 – online – 14 Gb – Free 0 B
    Disk 2 – online – 14 Gb – Free 0 B

    Nyilván nekem a DISK 0 kellett, ezért azt választottam ki. (amúgy nem értem mi az a két darab 14 gigás rész, de ez mindegy :F ) Majd telepítésnél a következőt listázta nekem:
    0.meghajtó – 931.5Gb – szabad – 931.5 Gb
    1 Partíció – 1 meghajtó 14.9 Gb – szabad – 0 B

    A 0-s meghajtót kiválasztottam, kettéosztottam, majd formáztam telepítővel mindegyiket így a következő lett belőle:

    0.Partíció – 1 meghajtó - ### Gb – Elsődleges
    0.Partíció – 2 meghajtó - ### Gb – Elsődleges
    1.Partíció – 1 meghajtó – 14.9Gb – Elsődleges (ezen 0.0Mb szabad ugye)

    És itt állt meg a tudomány. :U
    Hogy tetézzem a dolgot, sajnos a BIOS-ba se tudok belépni. Nem tudom miért, de mikor bekapcsolom a gépet, akkor hiába nyomkodom veszettül az F2-őt, csippan egyet és újraindul. :U Egyedül amit tudok az F10-el előhozni a boot menüt, hogy miről szeretnék boot-olni. Itt ki tudom választani a pendrive-ot, de amúgy ha nem hozom elő, akkor is bekapcsolásnál, igaz egy kis gondolkodás után, de elindítja a pendrive-ról a telepítőt.
    A BIOS-ba csak úgy tudtam belépni, mikor volt még rajta windows, ott parancssorba beírva a „shutdown /r /o” parancsot, mikor újraindult, akkor F2-vel zokszó nélkül belépett. Gondoltam rá, hogy DISKPART-ba visszakonvertálom MBR-re a dolgokat, de semmi.

    Próbáltam másik pendrive-al, hogy Win 8.1 vissza, de az se. Abból is próbáltam 2 verziót. semmi. Egyszerűen nem tudok tovább lépni. Gondoltam már arra is, hogy nem is lehet win 10-et felraknom, mert a samsung support oldalán is max win 8.1-es driverek vannak, de gondolom a 10-es csak megoldaná magának nem? 1000 éves gépekre is láttam felmókolták már a 10-est. De mindegy is, mert a 8.1-el is ugyanúgy megáll a telepítés.
    Most egy kőkorszaki laposon tudok csak „alkotni”, amin XP fut. Próbáltam esetleg felrakni egy újabb rufus-t hátha frissebb és több opció van, és így csinálni egy másik boot drive-ot, de 2.7-es a max ami elmegy XP-n, az újabb verziók már el sem indulnak. Legalábbis a 3.0 feletti tuti. Bár nem tudom számít-e ez a gondolatmenet szál.

    Mindenesetre elakadtam és totál tanácstalan vagyok ezért is fordultam hozzátok, hátha valaki tudna segíteni ebben az ügyben. :U . Pls help me!! :( :( :(

  • Vikus

    tag

    Próbáltam simán, hogy nem osztom fel a meghajtókat, , csináltam úgyis, hogy nincs ott az "elsődleges" címke, vagy úgy hogy törölve, és "újat" lehetne létrehozni a partíciók között, gondolva arra, hogy majd megoldja magának de azt is figyelmen kívül hagyja.
    Ugye nincs most semmi a gépen, se recovery-ből vagy bárhonnan nem tudom előhozni a windowst, szóval az ottani beállításokat vagy onnan elérni a biost sem tudom. Tudom, hogy a gyorsindítás manipulálással lehetne, de most erre nincs opció, mert nincs oprendszer a gépen. A gépet simán bekapcsolva nem tudom elérni a bios-t. Nem tudom miért. Szóval nem tudok ott állítani most semmit. Gőzöm sincs mi van ott most beállítva, de biztos, hogy eddig ment a telepítés penről.
    Egyszerűen a meghajtó kiválasztásától nem tudok továbblépni.
    Ugye most az XP-s gépen tudok tevékenykedni, mert nincs más. Viszont sajnos rájöttem hogy miért nem használom már nagyon rég, mert egy idő után úgy felmelegedik, hogy se kép se hang, kikapcsol. Aztán várhatok, míg lehűl.. :U Szóval ameddig tudtam vele dolgozni, addig próbáltam leszedni ezt az MCU-t, és azzal próbálni kiírni pendrive-ra. Sajna próbáltam 2 verziót is leszedni, de XP-n nem indul el a program. Így maradt a rufus.
    Ott a beállításoknál az NTFS formázás volt megadva MBR particiós séma BIOS-os vagy UEFI-CSM-s gép(ek)hez. Egy 16Gb-s pendrive-on.
    Így lett kiírva az ISO. Eddig ment így a win 8.1 telepítés, de most az se. Most majd megpróbálom kiírni megint egy másik Pen-re, ha újra bekapcsol. Lehet az lenne a gond? Vagy a partríciót hogyan tudnám felosztani, hogy valamelyiket elfogadja telepítő helynek?
    Vagy van rá valami parancssor amivel megoldható?

    Sorry, hogy amúgy full béna vagyok, de nem áll össze ez az egész.. tudom sok türelem kell hozzám.. :U :(

  • Vikus

    tag

    Sziasztok!

    Friss telepítés után vagyok. Lenne egy kérdésem.
    A tálcán variáltam egy kicsit az ikonokat.
    Az mitől van, vagy mit kellene átállítanom, hogy amit kihúztam a tálcára, akár az asztalról vagy akár a start menüből "rögzítés a tálcára" opcióval, amiket kiraktam progikat, vagy parancsikonokat, csak jobb klikkel indítható, ha a bal klikkel indítanám folyamatosan mindegyik elődob egy hibaüzenetet, hogy:
    "Ehhez a fájlhoz nem tartozik társított alkalmazás ennek a műveletnek az elvégzéséhez. Telepítsen egy alkalmazást, vagy ha már telepítve van egy, hozzon létre társítást az Alapméretezett alkalmazásbeállítások lapon."
    Megnéztem az útvonalat, a parancsikonnak is, minden ok. És ugye jobb klikkel az alkalmazásra kattintva is működik. :F
    Elég zavaró, hogy egy kattintással nem akarja engedni.. :(
    Van erre valami megoldás? Vagy beállítási lehetőség? A legelején ment rendesen, csak miután elkezdtem őket "szanálni" és leszedni ami nem kell és felrakni, amit használok, azóta megkergült. :U

  • Vikus

    tag

    Sziasztok!

    Sorry, ha volt már, de egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy:
    Win 10 Pro. Lehetséges olyat csinálni, hogy egy adott mappát, lekorlátozzak egy gépen lévő felhasználónak, vagy "AD"-ban felvett user-nek mondjuk "x Gigára"? Mappát, és nem a meghajtót. Meghajtót tudom hogyan lehetne, meg win server-en is, de win 10 pro van a gépen. Azzal nincs gond, hogy az a bizonyos felhasználó mehet csak bele, akit szeretnék, csak az lenne az érdekes, hogy egy adott mappát korlátozzak, hogy ne pakolja tele minden cuccal, és ha "elfogyna a tárhelye", akkor ne engedjen többet. Vagy van rá esetleg valami kerülő megoldás? külsős progi vagy bármi? Tudtok nekem ebben segíteni? :U

  • Vikus

    tag

    válasz tordaitibi #145124 üzenetére

    Én is arra gondoltam ha nincs más választás, akkor berakok egy új vinyót, és azt particionálom szanaszét. :U Csak mert azért 15-20 felhasználónak kellene leosztani... :U
    Nyilván egyszerűbb lenne ha adott mappákat korlátoznék le, bizonyos adatmennyiségre ha lehetne...
    De akkor ezek szerint nincs nagyon más út.. Azért köszi ;)

  • Vikus

    tag

    válasz tordaitibi #145133 üzenetére

    Köszi! Ez jó lehet lényegében. Megpróbálom. Bár ugye itt a meghajtó betűjele miatt lehet korlátozott a lehetőség nem? Na mindegy, lényegében jó lehet. ;)
    + @King Unique köszi neked is!

Új hozzászólás Aktív témák