Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkFater

    tag

    válasz nubreed #60022 üzenetére

    Nekem a faxom tele van a win10-el.

    Tavaly nyár óta nem sikerül normális működésre bírni EGYETLEN EGY GÉPEN SEM. Se a cégben se otthon.

    Cégben jellemzően 2-6 éves gépek vannak Intel i3 /i5 és AMD APUS asztali gépek. Dell és Toshiba notik.

    Mindegyikkel van valami gáz.

    Remegő képernyő, torz hang, driver miatt fekete képernyővel kifagyó monitor, lassú (15 perces) boot, nem leálló dell noti, erőforrás hiány (általánosságban win7-hez képest mindenből proci, memória, videokártya több.. kell), Office, Skype, hang és videodriver problémák

    Amint lesz idő visszaállunk Win7-re.... vagy véget ér végre a béta fázis és kidobnak valami működő build-et ami legalább a win7 szintjét hozza. :D

    Eddig minden frissítéssel valami megoldódott és jött helyette egy másik dühítő apróság.

    Ami aktuálisan kiverte a biztosítékot nálam:

    Gigabyte A1 sniper alaplap AMD APU-val: Ez speciel otthon mocorog(na)

    Azon nem csodálokozm, hogy frissítések után rendszeresen random hibák jönnek elő: Múltkor a párom felhasználói fiókja volt zárolva 2 hétig, aztán alvó állapotba nem lehetett berakni, mert mindig újra indult, tegnap meg lejött egy frissítés, ami után az alvó állapotba lekapcsolt gép mellett (!!!) hajnal 4-kor BIOS risztásra ébredtünk mert a proci 80 FOKOS volt! SOHA nem láttam még ilyet pedig Win3.1 óta szokom a Microsoft környezetet. Bekapcsoltam a gépet, hogy hűljön vissza, majd 40 foknál hagytam bebootolni, rögtön frissített még egyet és azóta kék halállal kifagy.

    Sakk-Matt. :DD

    Istenem! Hogy Rohadna le a Microsoftos menedzsment keze-lába mikor ezt a szarkupacot piacra engedték :W

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz fuze #60025 üzenetére

    Persze, hogy nem válaszol.

    MERT NINCS RÁ MAGYARÁZAT. Ilyen a win10.

    Ahogy az angolok mondják: Welcome to the Club!

    Viszont kérdéseim:

    - Céges asztalim miért bootol mostanában 10-15 percig?

    - Céges asztalimon a vadiúj AMD APU procit mióta beraktam azóta fekete képernyővel kifagy a gép ha BÁRMELYIK AMD drivert felrakom. Csak basic Intel driverrel megy. Ha reggel megy a gép, de fekete a képernyő, akkor tudom, hogy frissített AMD driverre.

    - Dell Noti miért nem kapcsol le ha lecsukom?

    - Toshiba Notin miért hajtotta non-stop a vinyót?

    - Kolléga gépén miért remegett flash tartalom alatt a kép?

    - Kolléga gépén az USB portba dugott bármi ötletszerűen fel-le jelentkezik. Miért?

    - Skype miért fagy ki?

    - Thunderbird miért lassul be és/vagy fagy win10 alatt?

    - Hang miért torz / szétesett?

    Ahogy látod a WIN 10 felér egy komplett X akták sorozattal.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz SP4C3 #60029 üzenetére

    :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

    ahhhh..... fáradt vagyok, bocs. Hajnal kettőig dolgoztam.

    Igen. Természetesen a kiváló Microshit driverre gondoltam. :B

    [ Szerkesztve ]

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz SP4C3 #60031 üzenetére

    Ugyanezek a gépek win 7 alatt a felsorolt problémák egyikét sem mutatták.

    1. Semennyire. kb 1 hónapja vagy 2 jött egy frissítés, azóta csinálja.

    2. Nem vegyok gyenge kezdő rollerbajnok, viszont kitartó egy balf****. Az ÖSSZES Crimson drivert kipróbáltam, előtte persze mindig DDU-val leírt, felrak alap, majd új. Így mentem időben visszafele, de egyik sem volt jó. A Crimson előttieket meg nem engedte felrakni.

    3. Azon már mindent csináltunk. Dell szervíz azt mondja tudják a megoldást, ismert jelenség win10 alatt, DE nem mondják meg a megoldást..... adjuk be és megcsinálják :)

    4. vagy valami hasonló. Ha jól rémlik valami Inteles drivert tüntettem el, meg 2 szolgáltatást lelőttem örökre és akkor abbahagyta. Microsoftos haver segített, neki ugyanezt csinálta a notijával és az SSD-jét leamortizálta 86%-ra 100-ról....

    5. Nem az.

    6. az a port a jelek szerint win10 alatt halott

    7. stimmt

    8. Agreed.

    9. Win10 és driver inkompatibilitás a gyártó - én - MS háromszögben mindenki esküszik rá, hogy nem ő a hibás :))

    10. Nem vettem magamra, csak kiakaszt, hogy a picsába lehet valami ennyire szar. Kicsit megijedtem hajnalban mikor megláttam, hogy főzi a gép a procit. Lásd leírás feljebb.... Na itt gurult el a gyógyszer..

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz King Unique #60036 üzenetére

    1. Ahogy már írtam. A gép teljesen okés volt addig a napig, a bootolási sebességet egyszer mértem az 18 másodperc volt. Aztán jött ez a frissítés és kész. Azóta valami megzakkant a fejében.
    Nem vizsgáltam mélyebben a problémát. HD sentinel és CCcleaner azt mondja okés a gép. Másra nem volt időm.

    2. A srácnak folyamatosan álló nap írta az SSD-jét a gép amíg fel nem tűnt neki, hogy valami nem kerek.

    3. Egyetértek, pontosan ezért fáj nekem is dolog. Vagy visszaállunk vagy továbbszenvedünk. Egyik sem az igazi. Tekintettel arra, hogy a hardver sem friss, így a visszaállással lehet jobban is járunk.

    Mivel még mindig mennek gépek XP alatt gond nélkül azt mondom, hogy nem baj az ha nincs támogatás, csak jól legyen bevédve a rendszer. Hardveres tűzfal, vírusvédelem, stb.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz iPetras #60049 üzenetére

    Kedves iPetras kolléga,

    A win10-nek végre lenne 1-2 olyan extrája, kényelmi szolgáltatása ami miatt azt mondom érdemes lenne használni.

    Én speciel rendkívül örülök annak, hogy a profilok végre úgy vannak kezelve, hogy a két profil az teljesen szeparált, így pl a böngészőben a nejem által keresett, használt, nézett dolgok azok nem jelennek meg az én böngészési előzményeimben. Ez a szétválasztás nem volt tökéletes win7 alatt.

    A csillogó külcsín pl a szép hátterek tetszenek, de nem tetszik, hogy nem dönthetem el melyiket lájkolom, melyiket nem, így aztán tolják a pofámba az egyenízlést.
    Szóval szép kis lakkozott szarhalom ez, DE...... DE..... DE..... vissza fogok menni 7-re előbb-utóbb.

    A win10 olyan mint egy Hollywood-i film: Nagyon látványos, de nulla sztori. Felejtős....

    A Micro Shit nevű szoftverkezdeményeket gyártó és béta állapotban piacra dobó saját magát MicroSOFT-nak merészelni nevező kétballábas töketlen barmok gyülekezete cég meg elmehet a kisf****mba.

    Tudom, hogy nem az alkalmazottakon múlik. Biztos vagyok benne, hogy a programozó srácok vért izzadnak, hogy működőképessé tegyék ezt a szarhalmot és házon belül sírnak, hogy mekkora gáz ez. Azt sem csodálnám ha felállna kompletten egy fejlesztő csapat azzal, hogy "Ehhez mi nem adjuk a nevünket".

    Az én átkaim elsősorban a Redmondi menedzsment felé szállnak, hogy rúgnák őket seggbe minden reggel egy 56-os vazelines gumicsizmával, hogy csak annyit szóljon, hogy "slupppp"

    Nem érdekel, hogy mennyi új fícsört produkál az új build amikor a win10 olyan alap dolgokat nem tud, hogy FELISMERNI egy rohadt pendrive-ot amit beledugok!!!!!

    Hát a jó édes anyátokat ott Redmondban!

    Már a windows Xp is tudta, hogy mikor beledugtam a pendrive-ot, akkor kiírta, hogy ez egy KINGSTON USB DRIVE vagy ADATA USB meghajtó, stb stb.

    A win10 azt mondja "USB meghajtó" és látom, hogy az USB3-as pendrive-ot USB2 üzemmódban használja az USB2-est meg USB1 módban. Aztán orrom alá dörgöl egy hibaüzenetet, hogy ez az eszköz gyorsabb üzemmódra is képes lenne, ha a megfelelő slotba dugnám. Na ne mondd! A win7 nem pofázott, hanem lekezelte....

    Legújabb: A hétvégén monitort cseréltem és az LG monitorom helyett bedugtam egy win10 átállás óta nem használt Samsung SA350 monitoromat a gépbe, hogy járassam kicsit.
    Ez egy Full HD monitor. Anno Win7 felismerte, kezelte, win8 ugyanígy. Win Xp alatt voltak gondjaim emlékeim szerint, de ott manuálisan beállítottam az értékeket és ment.

    Win10?
    Nem ismeri fel. "Ismeretlen, nem PnP monitor"
    Felbontás 1024x768.

    Manuális beállítás?? NINCS! Nehogy már a kis hülye juzer megmondja a nagyon okos win10-nek, hogy mi a tutti.

    Azt ŐŐŐ a nagyságos OS úristen JOBBAN TUDJA. Ja hogy nem tud semmit? AKKOR IS Én vagyok a hülye, a monitor meg szar.

    Ez a fő bajom a win10-el. AZ, hogy kurvára okos akar lenni és megmondja helyetted a tutit. Te ne akard beállítani a dolgokat, nem is állíthatod sok helyen. NE szólj bele! Te vagy a hülye felhasználó, ő jobban tudja.

    Namármost ha ez egy korrekt oprendszer lenne még rá is hagynám. Elvégre a lustaság nagy úr. :D

    DE mivel hülye, hülyeségeket beszél, hülyeségeket csinál, alap dolgokat nem tud.....

    Az ILYEN nekem NE dumáljon és NE mondja meg nekem a tutit!

    Ha a win10 pasi lenne, már régen kint lennénk a havon és pofán csaptam volna párszor. :)

    Szóval a nagyságos Microsoft bekaphatja.
    Amíg ez megy Nálam tuti jó helyen van a PR-juk.

    Csak napi 8-10 ügyféllel konzultálok IT ügyekben.
    Ha felteszik nekem a win10 kérdést akkor lebeszélem őket, ha vacillálnak, akkor mutatok nekik egy-két "apróságot". Vinnyogva röhögnek, mekkora balf...ék egy társulat az MS és nem váltanak.

    Nem egy céget visszafelé migrálunk.

    Éljen, éljen éljen a XXI. század......

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz CirrMee #60727 üzenetére

    Kedves Cirmi,

    Azért az élet nem ilyen egyszerű.
    Nagyon kemény vagy, mert még nem szopatott be töményen a win10. Nyugi, ami késik az nem múlik.
    FOG téged is.
    Utána remélem kicsit megértőbb leszel.

    Pont pár bejegyzéssel előbb olvastam, hogy valakinél zsinórban a HP notiknál shutdown problémák vannak. Csodálkoztam, mert úgy tudtam eddig hogy ez DELL exkluzivitás :) Nálunk sorozatban ez jött elő.
    Nem öreg, régi hardvernél ... csak 1-2-3 éves notiknál.

    Én nagyon sok win10 hibába futok bele ügyfeleknél és privátilag is láttam már pár érdekességet. Pontosan ezért, ahol nem lényeges és/vagy védett helyen van, ott rakom vissza a dolgokat w7-re, w8-ra.

    Ami a fanyalgást illeti, már leírtam, de a kedvedért leírom még egyszer:
    Az, hogy egy oprendszernél service-eket kell tiltani és a registryt kell hackelni FOLYAMATOSAN az nem normális.

    Az XP-t azért szerette mindenki, mert ha jól beállítottad, atomstabil volt. Ha valamit kellett mókolni rajta, akkor azt vagy beállítottad menüből valahol vagy volt rá jó segédprogi. Ha emlékszel még akkor volt az a kis progi amivel checkboxokat pipálva ki lehetett lőni, hogy milyen service-ek és adatvédelmi beállítások álljanak le. A registryhez ritkán kellett nyúlni, de ha ott egyszer beállítottad akkor az be volt állítva.

    Ezeket egyszer megcsináltad és kész.

    A win7-et azért szidták sokan érkezésekor, mert amíg az Xp-t lehetett jól egyedire gyúrni, a hetes már nagyon sok mindenhez nem engedett hozzáférni. Már a hetes is elkezdte ezt az "ÉN JOBBAN TUDOM" című dolgot. Engem aki szeret "állítgatni" ez eleinte nagyon zavart, mert úgymond "lekorlátoztak", de mégis egy idő után megnyugodtam, mert igaz, hogy a win7 már sok helyen nem engedett beleszólni a dolgokba, de ahol ő beállította a dolgokat az MŰKÖDÖTT.

    A win8 ról inkább nem szólok, mert egy elég nagy tragédia volt, nem véletlenül nem volt népszerű.

    A win10 esetében a legnagyobb gáz, hogy alapból kizár dolgokból. Ne szólj bele, ne pofázz bele, mert ő tudja a tutit. DE NEM. Hülyeségeket csinál és te csak fogod a fejedet.

    Vagy nem csinálsz semmit vagy próbálod a gépet és/vagy a registryt hackelni.
    EZ nem normális.

    Mesélek egy piti esetet:
    Bútorgyártó ügyfelünk, win10 lett minden. Beesik egy VIP partner, kellene neki valami kicsi, de bosszantó meló, de kiba' gyorsan mert vészhelyzet van.

    A helyben skiccelt rajzot mobillal lefotózták és jpegben átküldték a bútorosok főnökének. A JPG fájl azonban a főnök gépén nem megnyitható, mert a windows 10 képnézegető folyamatosan összeomlik.
    Emberem síkideg.
    Éppen ott vagyok, gyorsan felnyomok a gépére egy ingyenes, de jó Irfanview-t.
    Az első indításnál a win10 hibaüzenettel letiltja az Irfant, mert "Megbízhatatlan harmadik fél által készített alkalmazás" és visszaállítja a windows alapértelmezett szart.
    Ami persze megint összeomlik.
    Bemegyek ugye az alapértelmezett programok beállításokhoz és azt mondom neki, hogy DE CSAK AZÉRT IS Irfanview. válasz "A windows nem engedi ennek a külsős programnak a használatát, mert problémákat okozhat a gépen. Kérjük használja a beépített saját alkalmazást."
    Sakk-matt.

    Gyorsan átléptünk egy másik dolgozó gépére, ahol probléma nélkül megnyitódott a fájl és mindenki relative boldog volt.

    A főnököt a win 10 még 3-4 napig szivatta az állandó összeomlásokkal, aztán egyik reggel szó nélkül megnyitotta a csatolt állományt és az azóta eltelt 6 hónapban is működik. Nem tudom mi történt és más szaki sem akit kérdeztem.

    Vagy amikor otthon a feleségem felhasználói fiókja 2 hétig nem ment, mert egyszer csak: "A fiók nem elérhető" meg "hibás jelszó" meg "sérült fiók" . Mondom neki várjunk a törléssel, ne siessük el. Aztán kb 2 hét múlva jött egy frissítés és hirtelen megjavult. :)))))

    Ezek azok a dühítő dolgok, amiket nem ért az ember a win10-ben és felrobban az agya az idegtől.

    Na ezért légy egy kicsit megértőbb.

    Te is bármikor belefuthatsz.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz Wolfskin #60735 üzenetére

    Hááát kolléga saját tapasztalataim alapján azt kell mondjam, hogy hardver inkompatibilitás lesz az.

    Tanult és tapasztalt fórumozó kollégák fognak neked itt javasolni mindenféle driver és BIOS frissítést, meg hogy lépj magasabb verzióra az adott szoftverrel, de egyáltalán nem biztos, hogy működni fog.

    A jelek szerint egy biztos megoldás van:

    - teljes hardver csere új vasra
    - progikból új verzió beszerzése

    és még ekkor is lehetnek problémáid.

    Tudom, megint meg fognak kövezni a többiek, de szerény véleményem szerint a legbiztosabb, ha visszaállsz win7-re. :(((

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz quailstorm #60741 üzenetére

    Félreértetek.
    Olvassátok el még egyszer.

    Én nem azt mondtam a kedves Wolfskin kollégának, hogy azért fogtok megkövezni, mert azt mondom, cseréljen le mindent.

    Hanem AZÉRT mert azt javasoltam neki, hogy álljon vissza a win7-re.

    Nem fröcsögök, hanem olyan hibákkal találkozom naponta ügyfeleknél, ami piti, idegesítő és őrjítő, olyan ALAP dolgok amelyek 10 évvel ezelőtti windows verziókban gond nélkül működtek.

    Amúgy szerintem nem DPI scaling lesz az. A csíkozódás driver problémára utal.
    Ennek ellenére reméljük, hogy megoldódik.

    Amúgy szerintem tévedsz abban, hogy a Win10 nem felhasználóbarát.
    Szerintem a felhasználóbarátsággal semmi baj nincs. Ott pont előrelépett a win10.
    Csilivilibb, látványosabb, több fícsör és extra.
    Határozottan pofásabb és tök jó dolgokat tudna.

    HA működne. DE NEM működik.
    Tele van bugokkal és emiatt rengeteg problémába fut bele az ember.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz quailstorm #60749 üzenetére

    Na erről beszélek Storm.

    Wolf szív a TC-vel egy 9.0-s verzióval, ami szerinted már okés elméletileg.

    Eközben egyik emberem azért használ egy őskori 6.52-őt mert az legál neki.

    Érdekes módon az az ősállat csont nélkül fut fullHD-ban. Nem túl nagy, nem túl kicsi.

    Miről is beszélünk??

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz quailstorm #60746 üzenetére

    Tök jó, hogy ugyanazt mondjuk és ezen vitatkozunk:

    Ezt írod:
    "A UX-nek nagyon sok része. Hiába van eye-candy, ha az egész egy átláthatatlan, többszörösen tanulandó káosz gépházastul, kiherélt vezérlőpultostul, kezedből kitépett irányításostul, ami ráadásul még szar is, akkor az minden csak nem felhasználóbarát.
    Az tény, hogy eye-candy-ben javult. Meg van pár hasznos újítás mint az ablakok közös határának együttes átméretezése."

    Egyetértünk.
    Pontosan ezért mondom, hogy felhasználóbarátabb!

    A Microsoft ugyanis NEM rád és NEM rám gondolt, meg a hozzánk hasonlókra.

    Ők a mai átlag felhasználókra lőtték be a gépet, akiknek már fogalma nincs, hogy mi van a dobozon belül.

    Nekik "felhasználóbarát", mert a win10 beállít és kezel helyettük mindent.

    Nem is lenne gond ha ezt jól csinálná. A gond ott van, hogy sokszor nem teszi.

    Ekkor jössz te meg én meg itt a fórumban a többiek akiknek bele kellene nyúlni ..... és téped a hajad az idegtől.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz quailstorm #60799 üzenetére

    Kedves Storm,

    Imádom, hogy milyen okos vagy és szellemi fölényed magasságaiból milyen finoman fik..... izé ... dorongolod le a másikat.

    Nos csak azért nem jelentkeztem eddig, mert tegnap mattot adott nekem a gépem az általad említett nem létező hardver összeférhetetlenség miatt. Mivel felidegeltem magam a dolgon, gondoltam megoldom hardvercsere nélkül.

    Pedig a jelek szerint létezik az összeférhetetlenség, mert ez történt.

    - Az egyik irodai gépem egy AMD APU ami tök jól elvolt Win7 alatt, aztán tavaly nyáron átraktam Win10-re.

    - A win10 átállás után folyamatos erőforrás problémáim voltak. A win 10 felzabálta a memóriát és a processzor sem volt nagyon 80% alatt ha csináltam valamit.

    - Megnéztem a kompatibilitási listát, BIOST frissítettem és levettem a polcról egy vadiúj A10-es procit

    - A következő AMD driver frissítés után indításkor kifagyott fekete képernyővel a rendszer és semmilyen módon nem sikerült AMD driverrel életre lehelni.

    - Safe módban minden oké volt, de normálban nem, így AMD drivert leírtottam DDU-val és a frissítést letiltottam, de azért kb 2 hónapig még heti egyszeri átlagban visszarakta a win10 az AMD drivert :)

    - Alap MS driverrel tök jól elment full HD-ban a gép, igaz elvesztettem a 3D támogatást és a többmonitoros támogatást

    - Aztán e hét hétfő után minden indításkor visszavette a felbontást 800*600-ra és feljebb sem tudtam menni 1024*768-nál

    - Tegnap próbáltam meghekkelni a rendszert, de nem sikerült, így vettem egy nagy levegőt és felnyomtam a Creators-t.

    - Persze felrakta az AMD drivert... fekete képernyő.... ezekután még SAFE módban IS ugyanúgy kifagyott

    - Este gyorsan vettem egy régebbi AMD APU-t és ma reggel beraktam a gépbe.

    Mit tesz isten megy a gép és minden rendben, semmi fagyás.

    ááááááááááá BIZTOS NEM HARDVER összeférhetetlenség volt.

    ááááá nem!

    Ilyen nem létezik, hiszen te megmondtad......

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz quailstorm #60822 üzenetére

    Leírtam, de sebaj. :)

    Anno az ÖSSZES Crimson drivert felraktam, a még régebbi Crimson előttieket nem engedte.

    AMD-vel is beszéltem. Nyomták a bullshitet. Tudod a szokásosat: Frissíts BIOS-t, OS-t, drivert és indítsd újra és akkor jó lesz. :D

    és igen Legacy státusban a régi.

    Részemről a tanulság továbbra is ez, hogy akinek öreg hardvere van és felrakja a win10-et ott kétesélyes a dolog:

    - Ha csont nélkül megy, mint kollégám asszonynak és gyereknek közprédára kirakott 7-8 éves gyári HP "netező" gépe..... AKKOR használja.

    - Ha mindenfajta misztikus hibával küzd, lassabb, akad és a fórumokon sem tudnak rá érdemi megoldást, akkor lépjen vissza a régebbi OS-re.

    A másik tanulság, hogy win10 alatt keverni a régi és új hardvert nem biztos, hogy jól sül el.

    Bár van egy ügyfelem ahol 6-8 éves gépek vannak és a win 10 átállás után az alaplapi videokártya már nem volt elég, ezért minden gépbe VGA kártyát kellett tenni. Szerencsére gond nélkül mennek.

    A lényeg, hogy jelen állás szerint az öreg procival megoldódott minden probléma és a win 10 rendben működik.
    Ha jól viselkedik, akkor megtartom.

    [ Szerkesztve ]

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz qqcqqc #60827 üzenetére

    Félreértetted.

    A jelek szerint a gondot az öreg ASUS FM2 A88x-Plus alaplap és az új proci párosítása okozta.

    Ha jól emlékszem eredetileg egy A6-5400K volt benne. Minden rendben volt csak win10-el lassú.

    Ez lett ki cserélve egy A10-7850K-ra. Itt jöttek a komoly gondok és a misztikum.

    Most belekerült az eredetihez hasonlóan egy régebbi A10-5800K. Ezzel megint minden rendben megy.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz D4v3 #60900 üzenetére

    Na srácok akasztják a hóhért.

    Ma reggel megint meghülyült a win10-em. Ezúttal a hálózatkezelés őrült meg. Mindaddig láttam a cégnél a hálózati meghajtókat, amíg meg nem nyitottam egy fájlt, akkor elszállt az egész hálózatkezelés. Teljes géplefagyás, majd hibaüzenetek, meghajtók és szerver elérhetetetlenek.

    Megpingettem szervert rögtön Timeout lett. Szenvedtem vele 2 órát, hogy megjavítsam, de semmi.

    Mérgemben beváltottam fenyegetésemet és ma délben 10 hónap win10 után visszamentem win 7-re.

    Hááát működik, működik.... de olyan fura gagyi érzés a win10 után :D
    Most az a legfőbb kérdés, hogy minden működik-e majd csont nélkül 7 alatt mint régen.

    Nagy volt a pofám, úgyhogy most nagyon kíváncsi vagyok, hogy így a csilivili win10 után nem vágyom-e mégis majd vissza win10-re.

    Aztán legfeljebb hamut szórok a fejemre és megkövetem Storm kollégát. :N

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz DarkFater #60901 üzenetére

    Ja igen.

    Fontos infó azoknak akik variálni szeretnének.

    Hivatalosan már nem lehet win10-re upgradelni. Nemhivatalosan meg gyönyörűen megy.

    Másik irányban is ez a helyzet. Hivatalosan már nem lehet win10-ről lefele downgradelni. Különösen akkor nem ha clean installt csináltál és nem upgradeltél.

    Gyakorlatilag meg "Nemhivatalosan" gond nélkül megy.

    Megkérdeztem MS ügyfélszolgálatot, azt mondták, hogy ha valakinek komoly gondjai vannak win10 alatt ami persze "hivatalosan nincs" hiszen senki nem panaszkodik az ügyfélszolgálaton a windows 10-re, csupa probléma mentes, elégedett felhasználó van körülöttünk. :D

    Szóval ha valakinek mégis..... akkor nem fogják keresztre feszíteni ha visszalép az eredeti verzióra.

    Nekem most azt mondja a gépem, hogy a legál win 7 pro ami volt win10 előtt az még mindig legál.
    Ugyanakkor van egy olyan megjegyzés is valahol, hogy "Az Ön gépe elő van jegyezve win 10 -re"

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

Új hozzászólás Aktív témák