Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geth

    addikt

    válasz Kékes525 #98213 üzenetére

    A Windowsnál sem látod, hogy pontosan milyen cuccaidról ad információt a Microsoftnak és azt sem, hogy mikor mit csinál egész pontosan.
    Egyrészt ne keverjük össze az OS-el együtt szállított dolgokat (OS része) és a külső programokat :)
    Másrészt de, az MS ad eszközt amivel a megnézheted, hogy mikor milyen adatot közöl a telemetria, utána lehet nézni, soksok cikk született a témában.

    És ezt az összes programról el lehet mondani.
    Mármint kivéve a nyílt forráskódú programokról.
    De itt újból történt egy kis csúsztatás. Ugyanis amíg pl. egy Picardnál / Audacitynél / paint.net-nél nem zavar, hogy miket rak a registry-be, mert user módban fut csak, ergó nem is tud hozzáférni a rendszert érintő részekhez, addig gondolom a képen látható program már adminként fut és így bármit át tud írni.
    Szóval van igazság abban amit írsz a megbízhatóságról, de én már csak olyan vagyok hogy sokkal jobban zavar, ha admin módban nem tudom mit csinál egy program, mint egyébként :)

  • #54072192

    törölt tag

    válasz Kékes525 #98213 üzenetére

    A képen látható program nagyon rossz. Egyrészt a "DLL törlése memóriából" nem arra utal, amit a tooltip ír, ráadásul elég magyartalan a fordítás: "Memória növekedése lapozófájl használat NTFS fájlrendszerben", másrészt egyáltalán nem magyarázza el, hogy mit művel. Az addig rendben lenne, hogy pontosan tudod, hogy mivel mit csinálsz, és ha kell, kézzel vissza tudod állítani, de ebben az esetben ez egyértelműen nem így van.
    Ugyanígy a Shutup10 sem írja le sehol, hogy mit csinál, néhány pontban meg csak riogatja a felhasználót, hogy hasznosabbnak tűnjön (pl. Bluetooth-reklámok).
    Az is jó, hogy naponta készül mentés a rendszerről, de ha nem azonnal okoz valami hibát, akkor honnan fogod tudni, hogy melyik mentést kell visszarakni?

    Én is csak azt tudom mondani, amit mások. Egy olyan hiba esetén, ami nem gyakori, először a telepített programokat próbálnám kizárni. A Windowst adminként nagyon könnyű szétbarmolni, és nagyon nehéz ezt utólag megfejteni. Ha pedig nem használod azokat a programokat, akkor inkább töröld őket.

    Az UAC jogosultság-emelésnél jelenik meg, onnantól a programod rendszergazdai jogokat kap, törölhet, módosíthat rendszermappákat és beállításokat, plusz új folyamatokat is létrehozhat ugyanilyen jogokkal.

    (#98203) Sub-ZeRo: Ja, az OldNewExplorer például csinált már érdekes dolgokat, a sötét témával nagyon szépen összeakadt valakinél, aztán az volt a kérdés, hogy miért fehér egy része az Explorernek, és mikor fejezik végre be... :D

Új hozzászólás Aktív témák