Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz King Unique #9593 üzenetére

    Megcsináltam a fentieket, azaz leszámítva a wsus resetjét mert ahoz van tool-om.
    Bios clear megvolt és a secure boot-ot is ki be kapcsolgattam, illetve a certeket is töröltem a biosból.
    .net 3.5 nem volt engedve ami furcsa tekintve hogy visual studio is fent van és annak mintha kellett volna, mindegy engedélyeztem. De nem válltozott a helyzet.
    Windows 11 upgrade nem lehetséges mert a legújabb build van fent. (22000.795)
    Szerintem én mintha egyszer beléptem volna az insiderbe csak azért mert abban tudtam upgradelni a 10-est. (TPM modul miatt) Annyi változás történt hogy procit cseréltem de az is támogatott 11-esre(Xeon gold 6138 ES-ről silver 4215R-re ami sokkal újabb), illetve biost frissítettem legújabbra.) TPM hiánya miatt már írtam a lap supportjának hogy biosba tegyék lehetővé tehát most nincs a gépben TPM modul valamit a proci tudja de nincs mód engedélyezni.
    Azt hiszem megvan a hunyó:
    Secure Boot Forbidden Signature Database
    Ez a valami megakadályozza hogy uefi modulok töltődjenek be, igen ám de nekem uefi boot menüm van linuxos grub a többi rendszer miatt és valószínű az kavar be hogy betölti és úgy hiszi nem biztonságos a rendszer. Maga a biosom is írt egy uefi driver hibát a logjában valószínűleg ezért.
    Mindegy a lényeg hogy ebből most kimaradok, csak ezért nem borítom meg a boot menümet.

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák