Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Rexdemon #203 üzenetére

    Én már korábban kifejtettem a véleményem, hogy a HH sorozat minőségileg nagyon hullámzó, történetvezetés szempontjából brutális hibákat vétő és sok téren gigászi plot-hole (történet-lyukakkal) bír. Én először azt hiszem a Prospero Burn-ig jutottam, de annyira botrányosan rossz volt, hogy ott abbahagytam (tudni kell, hogy anno Space Wolf sereget gyűjtöttem, szóval tetszik/szeretem a rendházat, de még így sem tudtam egyszerűen végigolvasni), aztán tovább olvastam, de továbbra is tele van brutális hibákkal, logikátlanságokkal, és olvasmányosnak sem nevezném őket.

    Ian Watson írta anno az Wh40k antológiájának előszavába, hogy írótársai, akik a WhF-et kapták meg maguknak, könnyebben boldogultak, mert csak "behelyettesítték" a világba való dolgokat egy fantasy regény sablonba. Neki viszont nulláról kellett indulnia. Na Watson zseniális novellákat hozott össze (igaz a minőség és a következetesség nála is elindult a lejtőn, talán jobb, hogy nem is fojtatta...), ellenben a HH írói még jobb napjaikban is csak közepeseket.

    De ha valamennyire emlékezeteseket akarom megemlíteni:

    Pozitívabbak:

    -Horus Rising
    -The Flight of the Eisenstein
    -Mechanicum
    -Legion
    -Fallen Angel

    Amik viszont olvashatattlan fércművek:

    -Fulgrim
    -A Thousand Sons
    -Nemesis
    -Prospero Burns

    Néhány kiragadott plot-hole:

    -Annyira idióta az egész Nikaea-zsinat vonal, hogy a falnak megyek tőle... (A Császár ezer más dologban kikérhette volna a "fiai" véleményét, nem tette soha. A Pszi-használatnál viszont hirtelen demokratikus szavazást tart, WTF?!?! :F )

    -"There are no wolves on Fenris". Pont. Az írók sem tudnak vele mit kezdeni, azon túl, hogy jól hangzik. Ja, eredetileg Leman Russ története az eredeti Wh40k-ban megvolt már. Leman Russ-t egy Thunderwolf nevelte fel. Szóval ezek a bestiák már az előtt ott voltak, hogy egyáltalán a Primarch-ok szétszórodtak. De nincsenek farkasok Fenris-en...

    -A HH előtt a Császár maga volt a lángoló tűzoszlopa az emberiségnek. Egy pozitív mintakép. Ebben a verzióban Horus sem volt idióta, vagy hülye, egyszerűen a káosz megfertőzte a tudatát, és emiatt fordult szembe a császárral. A HH-ban a Császár egy tökkelütött félnótás, aki lényeges dolgokat halgat el a "fiai" előtt, ha nem ért egyet valamelyik tettükkel, lerombolja egyik bolygójukat és letérdelteti őket, a legerősebb Pszi-jének pedig megparancsolja, hogy ne használja többé a képességét, és hazaküldi. Amikor elviekben megszegi ezt a parancsot, azt a Légiót küldi ki utána, amelyik a legrosszabb viszonyba van vele, annak a vezetésével, aki előtte a Nikaea-i zsinatot kvázi kiharcolta, és ráadásul Horus még őket is félre tudja vezetni.

    -Néhány Légiónak, hogy-hogy nem, nem csak száma, de elnevezése is volt, Imperial Heralds (később Word Bearers), Dusk Raiders (Death Guard), War Hounds (World Eaters). Míg másoknál külön kiemelik, hogy amíg a Primarch-ukra rá nem akadtak csak számmal hivatkoznak. Miért? Nem kötjük az orrodra, azért... :W

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák