Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phobion

    őstag

    válasz Cifu #5 üzenetére

    Igaz-igaz, jó lesz az úgy. :K :P

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

  • Crytek

    veterán

    válasz Cifu #3 üzenetére

    Google azt dobta rá hogy MMO lesz azokat meg bottal se :(

    Next PC Upgrade: 2022

  • Phobion

    őstag

    válasz Cifu #8 üzenetére

    Nem tudom bétára(!) mennyit változik a grafika, de jelen pillanatban - szerintem, ne kövezzetek meg - , de a jó öreg Space Marine jobban néz ki, mint most Pre-Alpha(!) Eternal Crusade, szóval remélem ez még csak a jelen verzió miatt van így. ;)

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

  • Crytek

    veterán

    válasz Cifu #13 üzenetére

    Semmi nem érdekel ami multis.Single párti vagyok.

    Next PC Upgrade: 2022

  • Phobion

    őstag

    válasz Cifu #18 üzenetére

    "Neki áll egy felkiáltásos-demokratikus páholy-politikát csinálni az egészből. "

    Igazán ez az, amit én se értettem. Neki kellett volna azt mondani, hogy pont és kész, elbeszélgetett volna Magnussal a jövőről mi egymásról, és most biztos nem a Planet of the Sorcerers-en tanyázna Magnus :DDD

    "Nem, letépjük a szarvaikat, majd haza küldjük őket, sőt, még, "szemet" sem hagyok rajtuk, ahogy tették ezt például a Word Bearers-el a Monarchiai letérdeltetés után. Csak mert azért."

    Ez azért nem teljesen igaz, mert a Császár hagyott ott "szemeket", nevezetesen egy pár Custodian-t csak ugye nem lett szép vége annak a történetnek sem ;]

    "Megszegem az Ő parancsát, és személyesen szólok neki telepátiával."

    Igen, ezen én is vakargattam a fejemet, hogy ugyan biztos lett volna más módja ennek. Pl. ha Magnus tudott volna a Káoszról, akkor biztosan nem az Immatériumon keresztül próbált volna kontaktálni a Császárral, mert ugye Tzeentch által tudott kontaktálni vele

    "Mi történik mindez után? A Császár odaküldi az Űrfarkasokat és Russ-t magát, hogy hozza elé Magnus-t. Azt a légiót és azt a Primarch-ot küldi, akik pont komoly ellenszenvvel vannak a Thousand Sons-ok iránt."

    Azt olvastam, hogy elvileg az Űrfarkasok már jóval a prospero-i konfliktus előtt már harcoltak űrgárdistákkal, így ebből kifolyólag a Császár részéről - "valahol" - jogos volt, hogy őket küldte. Plusz ugye a Császár azt mondta Russnak, hogy élve hozzá vissza Magnus-t, csak aztán Horus volt az, aki azt mondta Russnak, hogy a Császár meggondolta magát, és inkább végezzen Magnussal.

    de egyetértek veled, azért sok helyen kicsit torzít a dolog, de ugye ha így meg úgy lett volna, akkor most nem lenne WH40k :D

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Cifu #16 üzenetére

    Igen, tudom, hogy kusza az egész univerzum a többszöri újraírások miatt. (ez még úgyis lejön, hogy nem ismerem az eredeti szabályrendszereket, mint te)
    És hát igen, az egész teli van ellentmondásokkal :K

    A Space Wolfs első omnibusnál csomót vakartam a fejem, mert egyfolytában az az érzésem volt a sztori alapján, hogy Ragnaron és a többieken kb soha nincsen sisak (ha már szóbakerült a sisakrostély :) )
    Néha úgy írják, hogy rajtuk van, de máskor meg mintha nem is hordaná senki :F

    Ami még zavar ebben a témában, hogy többször elkövetik azt a hibát az írók, hogy a mariksák akkor is látják a felvillanó rúnákat, taktikai infókat, amikor nincs rajtuk a sisak. Tudom hogy apróság, de engem idegesít, mert tudtommal nincsenek ilyen jellegű beültetéseik, kapcsolatban vannak ugyan a páncéllal a feketehámon keresztül, de az csak a motorikus funkciókat intézi, sisak nélkül nincsen HUD-juk.

    A HH sorozatnál még nem járok, elég távol van, de én sem halottam róla jókat, kár volt belepiszkálni, számomra az az egyik erénye a világnak, hogy ezek a régi történések, amik az egész jelenét meghatározzák, annyira régen történtek, hogy csak mítosz (volt) az egész, nem lehetett pontos dolgokat tudni róluk.

    Amúgy én katonásan kezdtem neki a lore-nak, fogtam ezt listát, és szépen lekezdtem a legelejéről beszerezni mindent könyvet (ahol lehet, értelemszerűen az omnibus kiadásokat szerzem meg)
    Brutál mennyiségű cucc van, eltart majd egy darabig, amíg mindent elolvasok.

    Jelenleg éppen a Soul Drinkers omnibust gyűröm, és azt kell mondjam tetszik :K

    Spoiler!!!

    Jól kijön, hogy a hajthatatlan büszkeségük, ami kvázi a vesztüket okozza, egyben a legnagyobb erényük is, mert ezáltal válnak igazán szabaddá, ugye a sztorijuk szerint szembefordulnak a birodalommal, amikor az adeptus mechanikus elviszi az orruk elöl az ereklyéjüket, aztán amikor kiderül, hogy mindez a káosz munkálkodása volt, és egy démon nagyúr felajánlja, hogy szolgálják a káoszt, hiszen más lehetőségük nincs már, a már mutálódott, tehát kvázi káoszgárdista rend, még ehhez is túl csökönyös, inkább nekiesnek a démonnak, és le is győzik, mondván, ők senkinek nem lesznek szolgái, sem a korrupt birodalomnak, sem a káosznak, csakis a császárnak. Badass.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Cifu #21 üzenetére

    Túl sokat bővült az univerzum, és túl sokan írnak sztorikat, hogy konzekvens tudjon maradni. (gondolom a GW meg nem nagyon figyel arra, hogy ne legyenek ellentmondások)
    Például azt konkrétan halottam, hogy a marvelnél, van egy szupergeek alkalmazott, akinek konkrétan az a dolga, hogy ne legyen ellentmondások az univerzumban, hanem egységes legyen (amennyire lehet)
    Bizonyos szint felett erre már szerintem külön ember kell.

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Cifu #23 üzenetére

    A lista, amit írtam 2000-től indul, kicsit feljebb vannak a Watson féle könyvek, gondolom az újrakiadásuk dátuma alapján kerültek bele.

    A sisakoknál nekem is az a logikus, hogy az egész belső felük egy képernyő, és a szemnyílások nem "funkcionálisak" de sisak nélkül tényleg max "érezhetnek" dolgokat az idegrendszeri kapcsolat miatt, de a grafikus infók szemen kersztül nekem nem jön át, mert olyat eredetileg sem tud a szemünk :N
    Alapból az egész páncél dolog nincs egységesen kezelve, vannak könyvek, ahol azt éreztetik, hogy kvázi abban "élnek" de vannak olyanok is, ahol leírják, hogy azért nem feltétlenül hordják éjjel-nappal, csak ha bevetés van (utóbbi nekem logikusabb)

    A termi pálncél érdekes téma, esetleg az lehet benne a logika, hogy az "alap" ugyanaz, csak egyszerűen az extra páncélzat miatt nem olyan agilis, mert ugyanaz a "motor" dübörög alatta.
    Valahol emlékszem is egy hivatkozásra, ahol taglalták, hogy például a hatalmas váll-részek miatt nem is tudják teljes szögben emelni a kezüket benne.

    Más: írtad a bevezetőben, hogy igazán használható WH40K film nincsen, gondolkoztam rajta, hogy vajon lesz -e valaha, de kicsinek tartom az esélyt.
    Túl ismeretlen a világ, ahhoz, hogy autentikus legyen, kb full CGI alapon kéne megcsinálni, ráadásul, ha tartani akarják a világ eszmeiségét, erőssen 18+ besorolású lenne, ezt meg nem nagyon vállalja be senki, pláne, úgy, hogy alapból ismeretlen a világ a nagyközönségnek.
    Ráadásul ahhoz, hogy érthető legyen a háttér, hogy mi miért történik, igencsak bő lére kéne ereszteni...

    24#:

    mindenki másként értelmezi a világot, én jónak tartom Abnettet, de például a Gaunt's Ghost szériában néha a guta kerülget, hogy a maroknyi IG csapat obliteratorokat küzd le :Y
    Túlzottan szabad kezet kapnak az írók, (ez persze betudható, hogy maga a lore is tök kusza, ha az alap rendezetlen, akkor mihez igazodjon az ember...)

    [ Szerkesztve ]

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • Phobion

    őstag

    válasz Cifu #28 üzenetére

    " Nesze neked. Alapvető probléma egyébként velük, hogy Horus-ról, aki ugye áruló, és minden megrontója, a Császár gyilkosa, mindent tudunk. Vagy ott van az Age of Apostasy, vagyis a Vandire-felkelés.
    Kétlem, hogy ennél nagyobb eretnekség létezik... Szóval emiatt is kell a misztikum. Mert maguk az írók se nagyon tudnak mit kezdeni a két kisatírozott légióval.
    "

    Igaz-igaz, hiába jön elő néha, pl. amikor Magnus beszélget Lorgarral, Lorgar egyből csendre inti Magnus-t, hogy ne szegjék meg az esküt, amit letettek velük kapcsolatban, a Császárt képesek voltak elárulni, de ezt az esküt "nem szegik" meg azzal, hogy beszélnek róla, tehát tényleg valami brutál dolog "lehetett" (csak ugye ezt még maguk az írók sem tudják :DDD )

    másik téma ami kiakasztó néha - számomra -, az Alpharius és Omegon, néha már azon is elgondolkodtam, hogy a Legion könyvben egyáltalán szerepeltek ők? :DDD lehet még a szereplők felsorolásánál is helyettesítették őket :DDD náluk megint annyi a kérdőjel mint másik két légiónál összesen :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

  • Phobion

    őstag

    válasz Cifu #33 üzenetére

    Azért azt tegyük hozzá, hogy a WH40k sosem a népszerűségéről volt híres, és ezt meg is lehet érteni, mert tényleg beteg-brutál az univerzuma, de talán nem is a brutalitása miatt nem terjedt el, hanem a gond inkább az - szerintem -, hogy akármelyik ismerősömnek/barátomnak mutatnám be, itt nem az van, mint pl. Mass Effect, Gyűrűk Ura, Trónok harca, hogy van egy pár Xezer oldalas könyv, hanem itt van több száz Xszáz oldalas könyv és ez már a T.H.H.-ra is igaz, 40k-ról már ne is beszéljünk, meg szabály könyvek, szóval aki esetleg nem olyan elborult mint mi, azoknak ez túl sok.
    Az meg már csak a hab a tortán, hogy nálunk még inkább nem fog elterjedni, főleg úgy, hogy a tetves G.W. vagy B.L. visszavonta a könyvfordítás jogokat. Anno de jó is volt, hogy szukits-on elkezdték magyarul forgalmazni. :W

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Cifu #37 üzenetére

    Upsz, a cosplayt akkor benéztem (mentségemre legyen szólva, csak a linkelt képet néztem, a többit itt bent melóhelyen nem tudom megnézni)

    Amúgy a Star Warsban pont azt nem szeretem, hogy a fél galaxis, sorsa dől el pár szereplő kezében, még az EU-ben is mindenki éppen übertáp.

    Warhammerben legalább érződik, hogy a legnagyobb harcos is egy jelentéktelen porszem a mérhetetlen galaxisban.

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • Phobion

    őstag

    válasz Cifu #37 üzenetére

    " Szerintem nem feltétlen kell Happy-End a mainstreamhez sem, a Game of Thrones esetén is sötét, vérgőzös az egész, és a főhősi eposz könnyedén megy át trancsírozásba (pl.: Red Wedding), oszt éppen ezért népszerű. "

    Game of Thrones-ba ha jól emlékszem azért van egy pár pozitívabb történés, de a "happy end"-ek száma az Imperium részéről eléggé a nulla fele konvergálnak, ha történik ugye valami olyasmi, az meg borzasztó áldozatokat követel, meg ugye ez a Gótikus stílus is lehet nehezen emészthető lenne :F

    [ Szerkesztve ]

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

  • BoB

    veterán

    válasz Cifu #54 üzenetére

    Pontosan ez az én bajom is a Dawn of war sorozattal... A space hulk-ot próbálta már valaki?

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Cifu #54 üzenetére

    Ebben egyet tudok érteni, legyen akkor stratégia. Én is szeretem a körönkéntit.
    És ezzel gyakorlatilag vissza is kanyarodtunk a táblás játékhoz, csak pécén :)

    Amúgy kinek mi a kedvenc könyve a témában? lehet novellagyűjtemény, regény, omnibus, mindegy.

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Cifu #57 üzenetére

    Nem rosz választás, bár watson a késöbbi könyvdömpinget jó 10 évvel megelőzően írta meg, de brutál jól elkapta a nyomasztó, gótikus atmoszférát. Ha késöbbi könyvek is olyan szintűek lettek volna, igencsak magasan lenne az a bizonyos léc.
    Mint sokan mások, én is a teljes Warhammer univerzum nagykönyvvel szerettem meg a témát :K

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #60 üzenetére

    :DD

    [ Szerkesztve ]

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Cifu #66 üzenetére

    Igen a 90-es években, még csak ismerkedett az ország az olyan kapitalista dolgokkal, mint szerzői jogok, nem véletlenül születtek csomókban akkor az álnéven írt Terminátor/AvP könyvek itthon :K

    Most végeztem a Soul Drinkers omnibussal, és tetszett, végre egy könyv ahol a mariskáknál is bevállalják, hogy biza tökéletlenek tudnak lenni.
    Most Gaunt szellemei kötet jönne újra, elgondolkoztam rajta, hogy azt is összeszedem angolul, jó kis Omnibusokban, de mivel már elkezdtem magyarul, és a Szukits az összes máig megjelentet kiadta mielött a GW megálljt parancsolt, ezért annál az egy sorozatnál marad a magyar kiadás (na jó, az is nyomott a latba, hogy az angol omnibusok jóóó drágán beszerezhetőek csak :P )

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #66 üzenetére

    Tiszta sor, nem is üzletileg érdekel ;) /GW meg bekaphassa'/ Majd megkeresem a "jó öreg" Kornya Zsoltot, kíváncsi vagyok, hogy mit mondd. ;)

    Cifu: Amazon.de-n csak 14,12EUR a Souldrinkers omnibus, ha van odakinn élő ismerősöd,akkor neki sztem kiviszik ingyér', anno a Felix & Gotrek omnibusokat rendeltem így, kb annyiba jött ki egy (azaz három könyv) mint hazánkban az 1 részt tartalmazó könyv.

    [ Szerkesztve ]

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #85 üzenetére

    Mérsékelten offtopic: (nem WH40k, de kiadók témájába vág)
    Azér' az nem sokat segített,h az ED-hez kiadott modulok és kanonizált timeline pl teljesen zsákutcába vitte Barsaive világát. S akkor még nem is említettem az ED-hez kiadott regények ISZONYATOS szintjét. (sem a sokszor minden jóízléssel és kritikai érzékkel szembemenő illusztrációkat, amiknél lassan két éves kislányom is szebbet rajzol) Shadowrun regények dettó, ott meg a világ lett sztem kicsit "out of date" amit lassan reagált a FASA. (Mert p ugye a 2000-es években már mindenhol minden wifiről megy, de a SR jövőjében semmi sem. Pocok sámán van, de 54Mbps net nincsen)

    [ Szerkesztve ]

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #88 üzenetére

    Cifu:A másik oldalról nézve meg ma még mindig nincs például IRL halálos kézi lézerfegyver...

    Fel is vagyok háborodva... ;) Legalább egy nyavalyás rippert lehetne beműtetni az sarki cyberdokinál, vagy egy smart fegyvert.... :)

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #101 üzenetére

    Annyira igaz,h mi pl tabletop rpg-ben hol WH 40k-t hol WH fantasy-t játszunk :) És szó szerint: egyik jobb, mint a másik! (minden írónia nélkül, mindkettő csodásan őrült és sötét és veszélyes és ...és...és!!!)

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Cifu #106 üzenetére

    Ennyi, fantasy világból dunát lehetne rekeszteni, sci-fi világból jóval kevesebb van, és a WH40K még azon belül is egyedinek számít a cybergót/extrasötét/nagyonajövőbenjárunk stb. settingjével.
    A saját (sokkal erősebb) mezőnyében a WH fantasy közel sem számít ilyen kiugrónak. :N

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • Phobion

    őstag

    válasz Cifu #106 üzenetére

    Rainbow warlords, tejóég :DDD :DDD

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #106 üzenetére

    Rainbow mother-f***ing warriors :K Bár a Silver Skulls bácsi vállára hegesztett orkfej is figyelemre méltó :D

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #118 üzenetére

    Némelyik nagyon durva :) Mondjuk a pocakos inkvizítor odab*sz :D

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Cifu #127 üzenetére

    Na igen, jól leírtad, sok lehetőség ezek közül eléggé behatárolja a szóbajöhető ellenfeleket, körítést.

    De inkább arra próbáltam utalni, hogy mennyire sokszínű csak maga a birodalom, és mennyi lehetőség lenne benne szinte bármilyen stílusra.

    Kicsit fárasztó már a mariska-ork párosítás.

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #129 üzenetére

    Sztem ha már nem az UM/Dark Angles/Blood frakkin' Ravens háromszögben mozognak a Mariskák, az is komoly előrelépés lesz ;) Logikusan gondolkodva; Neocore eddig amit én ismerek, rts strategiát (King Arthur, kimondottan tetszett) meg Diablo szerű akicórpg(?)-t (Van Helsing) gyártott, sztem ezek közül lesz valamelyik a game stílusa. Vagy nem, ha pl vmi új irányba akarnak elmenni, amilyet eddig nem hoztak ki. ;) Ebből még bármi lehet. A sokszínűségről; sztem is hiba lenne a készítők részéről, ha nem a Birodalom oldaláról közelítenék meg; a rajongók nagy része egyértelműen erre kíváncsi, ugye filmek/könyvek döntő hányada is ezen szempont alapján jött létre, naná' hogy ezek a populáris "frakciók".
    Én nagyon remélem,h valami hangulatossal rukkolnak elő, ami fluff barát és jól játszható, érdekes game lesz, drukkolok nekik!

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • sagajr78

    tag

    válasz Cifu #133 üzenetére

    Majd meglátjuk lesz vagy sem GW kiadásában Dark Mechanicus. Forge World jóvoltából tuti lesz, ők már készítik az Imperial Knight kódex káosz megfelelőjét (a chaos knight-juk gyönyörű).

    A cult mechanicus meg csak pár egység, amik a második kiadásból illetve a Rogue Trader-ből köszönnek vissza. Így az electro-priest-ek, meg a kastellan robot. Került még bele lánctalpas servitor azt lényegében ennyi.

    Hasonló módon tér vissza nemsokára a genestealer cult is, bár elsőként nem kódex formájában, hanem társasjátékként lesz elérhető (ahol a GC lesz az ellenfél és marine-ok a hős takarítók). Valami olyasmi formában mint az assassin-os társasjáték csak több figurával.

    Az általam belinkelt képen a színsémájukról is ismert rendek vannak. Ennél több a névről ismert rendek száma (ezek egy része ráadásul kipusztult már - többnyire nida hatásra - vagy átállt a káoszhoz), ám még így is hatalmasak az üres foltok, van még hely az új és érdekes ötleteknek. Én az 1000 rendház helyett inkább az 1 millió mariska létszámot tartom mérvadónak, elvégre pont a kódex szabályok lefektetői tesznek magasról a szabályokra és lépik túl az 1000 főben meghatározott maximális létszámot. Na meg persze a farkasok és a templar-ok is (bár ők annyira szét vannak szórva flottáikban, hogy a létszámukat csak becsülni tudják, de nem ismert).

    A Rites of War anno nagyon kellemes felüdülést hozott a mariskáktól és birodalmi erőktől zsúfolt játékkörnyezetbe. Eldák kaptak egy jó kis sztorit, volt egység átképzés (de szép is volt sima eldar guardian/storm guardian tapasztalatgyűjtés utáni átképzése aspect warrior egységgé) és fejlődés, piszok jó kis csatákkal. Sajna mivel nem voltak benne marine-ok, így nem volt anyagilag érdemi siker, még ha a játékélmény kifejezetten jó is volt.

    Ha meg befejezték volna a káosz kiegészítőt a Final Liberation-höz, na az üthetett volna még egy nagyot, de félbehagyták és nem készült el. Persze lehetett így is orkokat hadba vezetni skirmish csatában, de sztoriban ott is birodalmi erők, elsősorban IG játszotta a szerepet (első csatában Ultramarines egységekkel, utána IG végig).

    Most meg a sokadik kiegészítő után (utoljára a Glory of Macragge, egy Ultramarine kampányt tartalmazó kiegészítő érkezett nem is olyan régen, amit megelőzött egy Blood Angel kampányos és egy Salamander kampányos kiegészítő, az előtt meg plusz scenariók jöttek többek között orkokkal) már az Armageddon-ban is van lehetőség orkokkal scenariókat lenyomni Birodalom ellen.

  • sagajr78

    tag

    válasz Cifu #135 üzenetére

    Azért az SM már a kezdetek kezdetén is több dolgot takart, mint a mechanicus vagy épp a skitarii (sőt a kettő együttvéve). Volt ott scout, kismillió karakter féleség, motorosok, sokféle jármű. Na ezek mind hiányoznak a kettécsapott mechanicus sorból (a kettéválasztás is elég értelmetlen volt, mert egy seregként jobban működnek és ezt felismervén a GW is gyorsan kiadott olyan formációt nekik, ami kombinálja a knight-skitarii-cult "kódexek" tartalmát).
    Igazából nem a szűkösség, hanem az egységek átgondolatlanul történő egymás mellé dobálása az, ami elveszi a "sereg" mivoltát az Ad. Mech. "kódexektől". Se egy csapatszállító, se egy rendes jármű nincs a két kódexben (a cult-ban egy jármű sincs, a skitarii-ban két walker van). Ezzel szemben a Forge World által kiadott Ad- Mech. sereglisták tényleg seregek, jól felépítve, átgondolva, támogató és egyéb egységekkel kiegészítve, ellátva a támadó és védő csapatok mellett. A GW-s változat annak koppintása csak rengeteg dolgot kihagytak belőle.

    A Knight-ok időközben átestek egy bővítésen, így ott vannak új típusú monstumok, ráadásul kaptak egy rahedli extra fegyver és kiegészítő opciót amivel a látszólag kevés egységből elég sokféle kombináció összeállítható. De alapvetően az eredetileg mindössze két knight típus helyett immáron 5 van a palettán (az újak között van egy új lövész egy méretes gatling ágyúval, van egy tisztán lövész mindkét karján ágyúkkal és vagy egy bunyós egy jókora lánckarddal meg egy ököllel). Kevesen vannak (az egységek típusait tekintve) ám mégsem érződik rajtuk, hogy hiányozna valami tőlük vagy épp nem lennének teljesek. Gyorsak,, az új típusoknak és felszereléseknek köszönhetően most már bármely szituációt tudják kezelni, így kiteljesedtek. Aki kevés figurával akar játszani annak elméletileg ez a sereg jó lenne, csak ugye borzasztó drága a figura. Meg a szállítása sem egy leányálom, hiába áll egy 1500 pontos sereg mindössze 3 ilyen gépből.

    A centurion-ok nem annyira új keletűek, ez már a második kódex amiben vagánykodnak. Ráadásul most már még többször fognak feltűnni, köszönhetően a drop pod-ba rámolásuk lehetőségének (illetve a korábbi korlátozás eltörlésének) és olcsóbbá is váltak. Nem mint ha olyan nagy szükség lett volna rájuk valaha is. Ámbátor az új kódex sztárjai még így sem ők, hanem az assault és devastator egységek kombinációjára építő formáció, ami kivételesen azt a hatékonyságot és pusztítóerőt hordozza amit a SM sztorikból az ember megszokott. Azaz istentelenül erősek és olcsón letudhatóak. Igazi Movie Marine hangulat, amiért már oly sokat sírtak a SM játékosok (bár szükségtelenül).

    A GW vezetősége tényleg hülye volt, hogy kinyírta az Epic-et. Ráadásul maguknak köszönhették, hogy nem ment a szekér, mivel kis seregkészletekkel dolgoztak, nem újítottak, nem adtak ki új figurákat, így 1-2 alkalmi vásárlással elérte mindenki amit akart és nem volt szüksége több figurára. Emiatt, mivel nem volt folyamatos vásárlás, nem frissítettek, ami miatt viszont nem volt érdemes vásárolni. Ördögi kör.Pont mint a Dark Eldák esetében volt és van még most is az Adepta Sororitas esetében sima 40K-ban.
    Mindezektől függetlenül azonban mind a mai napig köszöni szépen, jól elvan és virágzik az Epic és a közössége is. Figurákat lehet találni a korábban nem létező seregekhez is (nekron, dark elda, tau, nida) és aki akar tud játszani. Mi több, egyfajta fellendülés is tapasztalható mostanság, hogy egyre több játék jelenik meg azzal a méretaránnyal.
    Én egyébként amondó vagyok, hogy a Knight-ok még bőven beleférnek a sima 40K méretezésébe, jól beilleszthetőek. Inkább voltak furák Epic-ben, annyira aprócskák voltak ott (meg nagyon bumfordiak). A nagyobb titánok (warhound-reaver-warlord-emperor) már valóban nem ide valók. Ettől függetlenül az Emperor kivételével már mind behozható a játékba és megvásárolható (a legújabb a warlord hol a modell maga 4 láb magas összerakva).

    A RoW sikertelenségében biztosan közrejátszott az is amit írsz, hogy TBS volt a stílusa nem pedig az akkor felfutóban lévő RTS, ugyanakkor a 40K rajongók körében a népszerűtlenségének oka a SM seregek hiánya volt (már ha hihetünk a GW saját felmérésének amit valamelyik White Dwarf-ban publikált).

    A Final Liberation hangulata valóban jól eltaláltra sikeredett és a játék része is nagyon rendben lévő volt. Az élőszereplős videók sokat dobtak a játék hangulatán, bár akkoriban kb minden játékhoz élőszereplős videók voltak. :)
    A tervezett chaos kiegészítő alapjai (az egységek adatai, a képeik és megjelenítésük) már benne voltak az alap játékban is, csak nem voltak elérhetőek. A tervek szerint meg ugyanúgy kampány és átvezetők jártak volna hozzájuk is mint az orkokhoz. Azt a dologból jól nem lett semmi. :(

  • sagajr78

    tag

    válasz Cifu #137 üzenetére

    Na igen, a nagy öregek, akik még játékot csináltak nem pedig figurákat amik eladásához kellett a szabályokat kreálni. Nekem is pihen még a polcon pár régi White Dwarf meg Citadel Journal tele az agymenéseikkel és leírásaikkal, opcionális szabályaikkal, Vehicle Design Rules-al. Olykor határozottan jó dolog elővenni és újra elolvasni azokat. Vagy előkapni a 2nd edition-t azt nyomni ráérősebb játékot kevesebb figurával, sok röhögéssel (főleg ha orkokkal vagy ellenük megy az ember).

    A knight-ok kinyírása egyáltalán nem nehéz. Még orkoknak sem, sőt még a nidák is simán lelövik azokat méretes lépegetőket, mert páncélzatuk az nem nagyon van (egy az egyben egy SM ostrom drenya értékeit kapták csak van meleltte egy adott irányba állítható pajzs ami esetleg lefog pár lövést). Pláne ha az oldalába/hátába kerül egy ork csapat rakétákkal. De szemből átütheti a vértjét a kannon is, meg zzap gun vagy egyéb vicces ork játékszerek (amikből igen szép tárháza van a ződeknek).
    Oldalról még a loota csapatok is átütik, szemből meg elkoptatják. Közelharcban meg bár ott fog pusztulni a brancs ami megtámadja (a megsemmisülő knight akkorát durran hogy úgysem éli túl az őt berohamozó csapat azt a 10" átmérőjű blast marker-t ami a megsemmisült gép helyére kerül), de ettől még leverik ha sikerül elszeparálniuk a társaitól.
    A tankbusták meg ha igazán köcsögök akarnak lenni akkor elengedik a durranós squig-jeiket, azok nagyobb eséllyel eltalálják és károsítják a mini titánt. :D
    De kelléktárukban ott figyel a knight ellenlábasa a stompa és tesókája, valamint az "új" gorka és morkanaught-ok (ez utóbbiak ugyan nem titán kategória csak felhizlalt lépegetők de megvan bennük a potenciál hogy leszedjenek egy knight zsebtitánt).

    Ha nem engedik el a terminátorok kapcsán a létszámi kötöttséget (nem csak deathwing tudott kiállítani a háttér és a szabályok szerint sem egy komplett századot, ami asztalon egy sereg, terminátorokból, hanem több SM sereg is), akkor nem lehetett volna a 1st company-k után nyafogók száját befogni és eladni az új műanyag terminátor készleteket... :(((
    Nerfhammer meg nem csapta fejbe a kazánlemezekbe burkolt srácokat egyszer sem (vagy csak szimplán nem tudom mi volt a nerf náluk).
    Az ő tovább combozásukra született ez a tauk suit-ok ihlette szörnyeteg, hogy egyszerre több fegyverrel lőhessenek a figurák és ne lehessen egy sebzéssel lekaszálni őket. Teljesen feleslegesek, a taktikán nem változtattak semmit, nem adtak új taktikai elemet hozzá a sereghez ami ne lett volna meg már eddig is. Egyetlen céljuk a SM seregek tápolása volt.
    A kinézetük meg tényleg béna. Azok a kőzúzók a közelharcosok kezén, illetve a mellvértbe épített standard rakétavetők egyenesen röhejesek. Főleg ez utóbbiak, mert hol a fenében van a marine a páncélban ha a teljes hosszon átnyúló rakéták sokasága meredezik a mellvért kvázi közepén? :(((

    Az Epic valóban egy más világ. Az általa modellezett harcok a háborúk valódi csatáit, hadjáratok fontosabb jeleneteinek megvívását teszik elérhetővé a játékosok számára kompakt méretben, míg a 40K inkább egy csata egy leszűkített részletének modellezése mindössze. Mondjuk eleve ennek is készült, egy kis modellszámú skirmish játéknak csak aztán a 3rd edition által behozott pontszám csökkentés és lecserélt GW vezetés ezt az egészet felborította és azóta sem sikerült belőni a pontértékeket rendesen.
    40K epikus csatákra ha valakinek kedve támad, arra ott az Apocalypse (újkori nevén Escalation) ami igen jól visszahozza a nagyobb pontszámú harcok hangulatát. Nagyobb távolságok (eleve vagy nem egy asztalon vagy pedig nem sima 4x6 láb méretben mennek a bunyók) hangulatfokozó szabályok, gyorsító szabályok egész tárháza áll a játékosok rendelkezésére és így még egy 20K pontos csata is lezavarható pár óra alatt, míg ugyanez normál 40K szabályokkal napokig tartana. Csak maga a felpakolás tud hosszú lenni ha valaki képes ide gyalogos sereget hozni (a leszedésük egyszerű, csak le kell söpörni a brutális veszteségeket amiket a super-heavy kategóriás gépszörnyek és bio-titánok prezentálnak elképesztő méretű sablonjaikkal).
    A super-heavy tankok marha lassúak itt és akárcsak epic-ben, így azok mozgása nem probléma. A titánok gyorsak (gyorsabbak mint a sima super-heavy tankok, az elda titánok meg pofátlanul mozgékonyak), jól tudnak manőverezni normál 40K-ban is egy asztalon, hát még a méretesebb Escalation játéktéren. Ami azt illeti jobban mint Epic-ben. Repülők is simán integrálódtak a normál játékba még ha sokan nem is szeretik őket és azok aztán tényleg gyorsak, mégis probléma nélkül jól használhatóak standard asztalméret mellett is. Még az olyan szörnyetegek is mint mondjuk a SM thunderhawk.

    A Final Liberation szép számmal tartalmazott olyan egységeket, amik le voltak tiltva a normál kampány és skirmish játékokban, míg az információk róluk, a modellek és minden más mechanika bele volt építve a játékba. Mindössze nem voltak aktiválva. Volt valami fan made mod próbálkozás ami ezek egy részét aktiválta de csak skirmish-ben. Így lehetett a káosz egységeket kipróbálni, meg a knight-okat is.

  • sagajr78

    tag

    válasz Cifu #139 üzenetére

    Ismerem a kérdéses kerge gobbókat a fantasy-ban. A hatásuk mindig fenomenális és pusztító, csak épp azt nem tudni soha, hogy kire nézve lesz az. Náluk a doom diver (csúcsos sisak, bőrből eszkábált sárkány a siklás segítése végett a gobbó hátára és egy nagy csúzli amiből kilövik őkelmét) a másik ilyen nyominger, kiszámíthatatlan, ön és közveszélyes egység. Talán még zakkanttabbak is mint a fanatic-ok. :C

    Knight-ok esetében én is elsősorban kézifegyverekkel (rakéta, squig, gránátok, kézi fegyverek és közelharciak) számoltam még ha a példámba egyéb módokat is bevettem a leírás színesítése végett, de alapvetően nem csak ez szokott egy seregben lenni.
    Semmi járműre pakolt cucc nem szükségeltetik a legkisebb titán tönkretételéhez, csak kézi és gyalogságnál lévő sima nehézfegyverekkel. A kannon is lehet gyalogságnál már régóta, ráadásul orkokhoz képest pontos is, mert gretchin-ek kezelik a kerekekre szerelt cuccot. Shoota boy valóban nem nyomja le a zsebtitánt, mert semmi eszköze nincs erre alapból és nem is ez a dolga.
    Ám amint hozzácsapjuk az egység opciókat is a képlethez, úgy mindjárt más a leányzó fekvése, elvégre több spéci fegyver (rakéták) és kis főnök is befigyel ilyenkor olcsóért. Már pedig ha ott van velük egy nob, főleg ha van nála power klaw is, akkor az kis szerencsével robbantani tudja a knight titánt probléma nélkül közelharcban egyetlen rohamból amennyiben túlélte a titán taposási támadásait és nem lett elnyomva mint egy cigicsikk.
    Azonban egy valódi titán (warhound a legkisebb ami jogosan viseli a titán nevet) esetében ezen fegyverek csak úgy pattognak lefelé a gépről, köszönhetően a void shield-nek és a komolyabb páncélzatnak.

    Nem csak a terminátorok kapták meg ezt a lassítást (én nem tartom nerf-nek, ahhoz a fegyverhez ez jár, ha már a háttér szerint is lassú fegyver), hogy 1-es kezdeménynél ütnek power fist-tel, hanem minden más egység is ami ezt a fegyvert használja vagy ehhez hasonlót. Mivel nagyon erősen páncélozottak (azért vicc, hogy tankokat és megerősített épületeket előbb tud kinyírni a játékban az ember mint egy terminátor páncélos marine-t), így nem gond, nem származik belőle hátrányuk. Kivételek persze vannak, így például a walker-ek (SM esetében ez a dreadnaught-ot jelenti), szörnyetegek, meg szokás szerint Marneus Calgar aki gyorsabb is mint egy normál marine (initiative 5-nél osztogatja a parasztlengőket 2 db power fist-tel a kékek vezére).
    Ha meg annyira közelharcba akarnak menni, akkor ott vannak a közelharci változatok, akár lightning claw-val, akár egyéb power weapon-nal (balta/kard/bot), netán thunder hammer és storm shield kombóval (na ez az alap, egy 5 fős egységben 3 kalapácsos és két karmos, így van aki gyorsan üt sokat meg van akit irgalmatlan nehéz leverni, utóbbiak mennek elöl és fogják fel a lövéseket, csapásokat). Sima terminátor egységben meg az őrmester rohangászik karddal és így gyorsan tudja osztani a pofonokat ha épp szükségét látja a dolognak.

    A snotling-ok és gretchin-ek meg az orkokat is beelőzik, mert olyan gyorsak mint az emberek, míg a terminátor a maga nehézkes páncéljában azért már nem olyan Villám Vili mint power armor-os társai. :N Valahol ezt hiányoltam mindig is a játékból, hogy a nehéz és mozgást gátló páncélzat ezen hátránya szabályok terén is jelentkezzen. Tehát ne legyen ugyanolyan gyors egy marine terminátor páncélban mint ugyanaz a legény power armor-ban vagy épp scout armor-ban ami bár kevésbé jó védelmet biztosít de a mozgást nem gátolja sehogy sem. Ehhez képest csak előnye van a páncéloknak, hátrányuk semmi.

  • sagajr78

    tag

    válasz Cifu #141 üzenetére

    A játék jelenlegi és korábbi változatában is alapvetően mindenki készült nagy erejű fegyverekkel és lehetőleg sokkal. Ezek pedig könnyen viszik a knight-ot, bár elsősorban nem járművek, hanem terminátorok és hősök legyilkolása miatt pakolja fel velük a játékos a seregét. Ezekből ugyanis a 3. kiadás óta folyamatosan egyre több van és egyre olcsóbbak. Még hogy a 2nd edition volt herohammer... :N
    Birodalomnál és káosznál ez sok meltát és esetleg lascannon-t, space marine esetében akár grav cannon-t jelent. IG esetében még befigyel a tüzérség is de nem túl jellemző, mert vagy nagy erejű a tüzérségük vagy jó páncéltörő de a kettő együtt nem jellemző.

    Orkoknál irgalmatlan mennyiségű rakétát (piszok olcsón veszik és sokat tudnak hozni) kell kibírjon és a garantáltan környéken lebzselő loota és artillery tüzét. Ha ez utóbbi páros kimarad, akkor speed freaks sereg jön fájdalmasan sok rakétával (buggy-k, kopták sokasága a maguk linkelt rakétáival) és rettentő gyors közelharci egységekkel.

    A nekron körberöhög minden járművet mert alap katonáinak alap csúzlija elbontja a legkeményebb gépet is könnyedén.

    Tau sereg számtalan eszközzel rendelkezik amivel nagyon messziről rommá lőheti és akkor nem is koncentrált nagyon járműbontásra. Komplett egységei vannak amik olyan lövésmennyiség kieresztésére képesek (broadside missile csomagokkal és nem nagy ágyúval, plusz rakétás drone-ok), amibe még egy komplett, rettentő drága IG szakasz is belesápadna, ráadásul ezt olcsón hozzák. A kérdéses rakéta átütni ugyan képtelen szemből a knight-ot, de el tudja koptatni. Az egység valami 36 rakéta kilövésére képes, újradobható találat és átütés halommal. A sikerhez pedig 6 "sebet" kell mindössze bevinni és elpukkan a pici titán. Pontértékben a két egység (knight és a broadside egység) egálban van.

    Eldák vagy a spéci lézer technológiájukkal rongyolják le pillanatok alatt (bright lance gyengíti a páncélt így a találatok 50%-a bizony kárt okoz a gépben), de ha kell akkor megszórhatják haywire gránátokkal és támadásokkal, meg ott vannak a fire dragon specialistáik is (akik most már még durvábbak mint régen, mert amit eltalálnak az fel fog robbanni, olyan sok bónuszt kapnak a dobásaikra). Azt akkor a wraith egységeik által hurcibált distorsion fegyverekről még szót sem ejtettünk, amikből egy is képes nullára amortizálni egy lövésből a sértetlen knight-ot.

    Dark eldar az eldához hasonló, csak itt nincsenek melták és distorsion fegyverek, akad helyette sokat lövő haywire ágyú amit a célpont közelében tud elhelyezni könnyedén vagy a dark lance és blaster sokaság lehet gyorsan gyilkosa a járművek bármelyikének. Mindkét fegyver olcsó és lance típusú mint a bright lance, így rontja a célpont páncélját.

    Tulajdonképpen csak a nidák maradnak akik nem olyan hű de jók lövésben. Cserébe pár átröppenéssel csúnyán megtépázhatják a gépmonstrumot, pár fegyverük még akár átütni is képes, vagy ha kell akkor haywire effekttel próbálhatja lassan leamortizálni a gépet a bogárvezér. Igazán brillírozni ők inkább közelharcban tudnak, ott viszont egy pillanat alatt letaposhatják a járművet. Elég ha 1 carnifex eléri rohamból, az nagyon fájdalmas és akár végzetes következményekkel járhat mielőtt a vaskolosszus barátunk egyáltalán reagálhatna.

    Ja meg a démonok. Na nekik feladja a leckét az biztos. Támogatás nélkül hozott a démonokon lazán keresztülsétál egyetlen Knight is. Csak arra kell figyeljen, hogy ne adjon esélyt Khorne nagy démonainak a közelébe jutni, mert azok némelyikének baltája egy csapással tudja kinyírni méretes lovagunkat. Lelőni tulajdonképpen nem is tudja a démon a knight-ot, mert van kemény 2 olyan egysége, amik nem mellesleg egymás elől viszik a helyet a seregben, ami rendelkezik kellően erős ágyúval ahhoz, hogy esetleg károsítsa. Még pszíből sem tud mit kezdeni vele.

    Tovább egy super-heavy egység borzasztó drága pontban. Így igazi tűzmágnes, amit megéri kilőni, főleg ha az ellenfél saját egységei is a közelben vannak mert ha megsemmisül mindenképpen robban, azaz jó eséllyel más egységeket is magával vihet a pusztulásba. A bio-titánok és gargantuan kreatúrák persze szokás szerint kivételek, azok nem robbannak csak a járművek. Ja és muszáj lelőni mihamarabb a knight-ot mert az legkésőbb a második körben már rohamozni fog és akkor onnantól már a megtámadottnak jobban fog fájni a titán leverése mint az azt elvesztő játékosnak a figura eltávolítása.

    A terminátor páncél nem a tömege miatt tartom és szeretném lassabbak, az az emberfeletti erő és a belső szervók miatt nem téma, hanem a szabad mozgást, annak lehetőségeit erősen behatároló mivolta miatt.
    A leírásokban, regényekben is sokszor megjelenik ez a hátránya, hogy lassan lehet vele fordulni, nem lehet benne hajlongani, a fej sem forgatható szabadon, bőven van holttere, nem kapható olyan gyorsan célra a fegyver ha nem pont a viselője előtt dekkol a célpont, nincs ugrálásra, gurulásra, vetődésre lehetősége a viselőjének és így tovább, és így tovább.
    Ha nem pont szemben van az ellenfél, akkor bizony egy power armor-os kolléga gyorsabban tudja lereagálni a helyzetet mint vaskosabban beöltöztetett társa.
    A fekete hám szerintem túlértékelt és félreértelmezett szerepű kiegészítő, értelme valóban nem sok van. ennek oka, hogy az inkvizítoroknak és kíséretüknek nincs ilyenje ahogy a Sororitas nővéreknek sem, mégis ugyanúgy power armorban rohangásznak ha akarnak és létszámilag, mennyiségileg nagyon sokkal többen vannak mint bádog legényeink. Sima emberek, mindenféle beépítések nélkül akik ugyanazon nehéz páncélkategóriát viselik.
    A fekete hám felmagasztolt szerepét amit még Watson történeteiben betöltött, már rég elvesztette. Mostanság inkább csak az érzékelők és visszajelzések terén fontos (gyorsabb adatátvitel, több szenzoros infó), de enélkül is lazán irányítható és használható gond nélkül egy power armor anélkül hogy akadályozná viselőjét, tehát nem szükséges a megléte. Sőt a terminátor páncélhoz sem kell (azt is tudja nem SM viselni mióta a világ kitalálásra került, például inkvizítor, de akár kismillió formában létező és felszerelhető testőrsége). Az első terminátor páncélos egységek egyébként lassabbak voltak a játékban mint power armor-os társaik. Mind mozgás mind kezdeményezés terén. Aztán ez elsikkadt.

    A power fist lassúsága a méretéből, ormótlanságából nem a tömegéből adódhat. Anno, még az első wargear könyvben (aztán a 4. kiadás alatt megjelent másodikban amit kb senki nem használt annyira hiányos volt) és háttéranyagban volt róla szó, hogy piszok lassan töltődik fel az az energiamező ami a tényleges rombolást okozza mikor eltalálja célpontját az ököllel a használója és amiatt nem lehet vele olyan gyorsasággal csapkodni mint más fegyverekkel. A chainfist-nél más a helyzet, ott az átvágás telik időbe (nem lezúzva hanem szétszaggatva/darabolva lesz általa a célpont), ezért lassú. A kalapács meg marha nagy, helyigényesebb és ezek miatt több odafigyelést követelő eszköz, ezért lassúcska. Lendületbe kell hozni hogy oda lehessen vele csapni úgy igazán.

    A power axe egyébként ugyanaz a lassú kategóriás fegyver mint a power fist/chain fist/thunder hammer (tehát az is 1-re redukálja a kezdeményezést) a játékban.

    A kardok, buzogányok, kések a normál fegyverek, míg a balták és öklök meg a TH amik lassúak. Seregtől függetlenül az egész játékban ez van minden seregre vonatkoztatva. Ha a fegyver az erőt jelentősen növeli és páncélt könnyen átüt akkor lassú lesz. Ami ezekben nem jeleskedik az normál sebességgel használható. Kivétel persze ha egyedi, relikvia kategóriás eszközről van szó vagy hiper-szuper hősről mint amilyen mondjuk Marneus Calgar.

    [ Szerkesztve ]

  • sagajr78

    tag

    válasz Cifu #143 üzenetére

    Igen, én is a 2nd edition kezdetekor léptem be a játékosok közé. :K

    Utoljára abban a kiadásban kellett tényleg meggondolni milyen fegyvereket és milyen mennyiségben pakol be a seregébe az ember, mert a pontkeret nagyon gyorsan szűkössé vált. Egy Sm tactical egység egy Heavy Bolter és flamer felszereléssel 325 pont volt, most ugyanez a brancs 150 pont. Így befér az általános 1500-1850 pont közötti harcokba szép számmal egység is és speciális meg nehéz fegyver is.

    Az assault cannon meg nagyon erős tankbontó volt akkoriban, mostanság már csak közepesen jó. Anno messzebbre is lőtt, 8-as erővel, akár 9-et (vagy felrobbant azt kinyírta az általában más módon szinte sebezhetetlen viselőjét :DD ), találatonként D6 sebet vitt be az eltalált figurának és akár a legnehezebb járművet (Baneblade, mert már akkoriban is volt az Armorcast jóvoltából hozzá modell) védő legnagyobb páncélvédelmet (30) is át tudta ütni ha a kocka is úgy akarta (páncélátütése d20+d6+8 volt). Mellé még a terminátor rakétavető is ha ott figyelt a figurán (Space Wolf Wolf Guard terminátort nem láttam akkoriban nem ezzel a két fegyverrel egyszerre felszerelve) akkor nem volt az a jármű amit egy lövési fázis alatt el ne söpört volna.

    Egyetértek, hogy sok egység ami jelenleg a SM kódexben megtalálható, szükségtelen és csak pénzgenerátor szerepű. Azért akadnak kivételek is, még ha ellenfélként ki nem állhatom is, a Drop Pod nagyon illik a sereghez, ahogy a kismillió land speeder variáns is. A semmiből előkerült, de azért a fluff szerint már réges-rég óta meglévő Centurion és légvédelmi tankok, meg repülők nem kellenek. A másoktól lenyúlt vagy épp régi könyvekből előkapart és erősen feltuningolt fegyverekről nem is szólva.

    Szerintem nem ugyanazt értjük általános sereg alatt vagy nem ugyanazon módon állunk a harcokhoz.
    Én ez alatt azt a helyzetet értem, ha mondjuk nem ismerem a leendő feladatot, nem tudom ki lesz az ellenfelem és milyen sereggel, csak a pontszámot ismerem. Nagyjából verseny szituáció, csak most nem azzal kalkulálok, mert az egy más világ, más szemléletmód. Adok esélyt az ellenfélnek felállásom 1500 pont környékén magában foglal általában 2-3 IG veterán egységet gránátvetőkkel és nehéz lángszórókkal (az egyikben lehet plazma puska gránátvető helyett), kiméra csapatszállítókban (multilézere a közepes járműveket is képes károsítani, szörnyeket szintúgy, sima gyalogságot meg nagyon könnyen sebzi még ha nem is üti át lényegében egyetlen egység páncélját sem, ha sok mentőt kell dobni akkor ott el is lesz rontva pár, a nehéz lángszórója meg könnyű járműveket/szörnyeket és gyalogokat lekaszál). Melléjük általában jön két olcsó Leman Russ variáns (autocannon-os Exterminator) amik közül az egyik megy páncélvadászatra (multi-melta sponson-ok és lascannon hull fegyver) a másik meg vegzálja a gyalogosokat (heavy bolterek elöl és oldalt, meg egy stubber a tetejére, így lő mozgás után 17-et). Gyors kíséret és kisegítő erő az általában 2 hellhound és 3 sentinel. vezérkar egy komisszár és 2 pszíker szokott lenni, illetve pontszámtól függően vagy wyvern tüzérségi egységet teszek be (ha emlékszel a thudd-gun-ra, na lényegében az van rajta, egy négycsövű mortar) vagy helyettük egy manticore-t (4 baromi nagy rakéta, cudar erősek, bár nem túl jó páncéltörők). Van itt létszám a foglaláshoz, védelem és támadóerő pszí terén, kezelni tudom a tömeget és a gépeket is egyaránt. 10+ egységgel pedig elég jól le tudom fedni a pályát, készíthetek kis task force-okat adott célok elérésére és a veszteségek nem viselnek meg, mert mindegy mi esik le, a többi gépem és gyalogom egymagában is tudja kezelni a felmerülő helyzetek többségét.

    Egy IG versenysereg ezzel szemben tömve van vendetta repülőkkel (sok sok lacannon), legfeljebb 2 egységnyi gyalogossal és a legdrágább plazmás és tankvadász tankokkal meg tüzérséggel.

    SM sereg lazán kiállít ugyanannyi gyalogost és tankot, mi több, az új kódexük extra szabályai és formációi által akár összehozható egy teljes század kiállítása is 1500 pontból úgy, hogy ingyen kapja minden egység a csapatszállító járművét (ez legalább 10 járgányt jelent ami lehet Rhino, Razorback vagy épp Drop Pod), bőven lesz benne nehéz és speciális fegyver minden ellenfél ellenében, különleges szabályok sokasága támogatja őket és akkor még tankot nem is vettek pedig futná pontból (mert van vagy 3-400 pont még elköltetlenül az említett 1500-ból úgy, hogy 6x5 tactical marine, 2x5 devastator, 2x5 assault marine, 1 kapitány és 1 káplán is ott figyel 8 speciális és 8 nehéz fegyver kíséretében, nem számítva a csapatszállítók fegyvereit).

    CSM esetében 5 fős egységek egy káosz rhino-val, speciális és kombi fegyverekkel 150 pont alatt kijönnek. Chosen (lényegében a veteránok a káosznál) egység 150-160 pontért ugyanúgy 5 fővel de itt mindenkinél lenne speciális vagy kombi fegyver és az osztag rhino-ban furikázna. 100 pont egy dreadnaught nekik meltával. 600 pont alatt tehát behozható 2 CSM egység, 1 chosen egység és egy nagyon felcicomázott dreadnaught azt ekkor a pontérték 40% van még csak eltapsolva, viszont van a pályán 7 egység ami akár tömeget akár tankokat képes elfüstölni könnyedén. Azt ezek nagyon alap egységek igazi különleges felszerelések nélkül. Semmi nehéz eszköz, mégis kevesebb mint 2 knight pontértékéért igen szép tűzerő és ütőerő amit felvonultatnak.

    Eldáknál mondjuk a fire prism pont jó megoldás lenne tömeg és tankok ellen is, a bright lance meg egy könnyen behozható, sok egységnek elérhető, olcsó eszköz, így akár indulhatna is az elda játékos gondolatmenete úgy, hogy akkor ebből tegyünk be 3-3-at. A játékban mégsem nagyon lesznek jelen, mert nincs szükség rájuk.
    Olcsóbban elvégzik ugyanazt a munkát a jetbike egységek (egyaránt veszedelmesek gépekre és gyalogos hordákra, midnezt egy Sm szívósságával és védelmével), ráadásul ők piszok gyorsan átcsoportosíthatóak bárhová a pályán és elkapni sem lehet őket. Aztán ott vannak a wraith egységek vagy épp a tüzérség amelyek mind distorsion fegyverekkel rohangásznak, rettentő szívósak és jól páncélozottak és támadásaikból elég ha 1 becsúszik, ha a kocka úgy akarja egy lövéssel fújja el bármelyikük akár a knight-ot is. Wraith Knight is egy olcsó, mondhatni must have egység, ami olcsóbb mint az Imperial Knight és nem jármű, hanem gargantuan creature, sok sebponttal, ugyanolyan mozgékonysággal, öngyógyító képességgel, distorsion fegyverekkel).
    Amennyiben pedig a klasszikus elda aspect warrior sereg témát szereti az elda játékos, akkor meg hozza a fire dragon-okat csapatszállító járműben és mondjuk tömeg ellen warp spider/dire avenger aspect, esetleg swooping hawk csapat. Ezek közül a spider és hawk csapat fegyverei között akad olyan, ami csúnyán tönkreteheti bármely jármű kedvét is, tehát nem csak a tömegekre veszedelmesek.

    Ezek csak példák voltak. A lényeg, hogy nem kell rákészülni a knight-okra, egyszerűen adják magukat az egységek és opciók amiket az ember betesz. Nagyon nehéz úgy összerakni sereget, hogy ne legyen benne kellő számban horda és gépezet elhárító fegyverzet kellő mennyiségben. Teljesen hétköznapi eset, hogy mindenre készülni kell, mert bármi jöhet. Sok repülő, rengeteg gyalogos, sok jármű vagy éppen szörnyeteg (rosszabb esetben mindkettő egyszerre mondjuk egy tau/grey knight sereg esetében, szuper nehéz gépek és lények, mert ezek már részei a normál játéknak, tehát ha csak nem akarod önmagadat hátráltatni, akkor teszel be ezek ellen több egységet is, így mindegy mi jön, nem ér készületlenül.

    Átolvastam kicsit a régebbi szabályokat és rá kellett jönnöm, van is és volt is lassúságot imitáló szabályzás a terminátor páncélokra és hasonszőrű társaikra, csupán nélkülöz a szabályozás minden átgondoltságot. Van ahol a lassítás (amit folyton hangoztatnak) kimerül annyiban hogy nem üldözhet a delikvens aki viseli, míg mások üldözhetnek de folyton lassan mozognak (mindig nehéz terepen mozogónak számítanak, azaz véletlenszerű mennyit mehetnek), megint másoknál csak a futást nem engedi. Nem ritkán előfordult hogy ugyanazon seregcsoport (SM és CSM) egyazon szabályrendszer alatt ugyanazt a vértet kódexenként más szabályokkal kezelte. Azt hiszem az átgondolt és egységes szabályozást hiányolom leginkább csak nem tudtam rendesen megfogalmazni a nyűgömet. :B

    A regényekben és háttéranyagokban találkozni valóban elegendő ellentmondással. Van ahol a terminátor olyan dolgokat megcsinál amikre fizikailag nem képes. Például teljesen oldalra fordítja a fejét a viselője mint ha nem is lenne rajta a vért, vagy épp felnéz amit szintén nem enged a páncél kialakítása (néhány regényben kimondottan erre építenek egyes ellenfelek), netán feltartja oldalirányba a karjait amit a vállpáncél miatt nem tud megtenni. Másutt a power armor gyalog kakukká teszi a hétköznapi embert isazt ebből sem látni semmit a szabályokban sajnos.
    A terminátor páncélban a vértezet tömege nem akadály a viselőjének mert a páncél önhordó, megáll az magában is és a benne lévő exo-skeleton a mozgást lehetővé teszi a nagy tömeg ellenére is, így erősnek sem kell lenni hozzá. Azonban a játékban nem igazán jelenik meg például, hogy a mérete miatt akárhová nem fér be (az hogy bulky az szinte sehol nem jelent hátrányt), akárhol nem közlekedhet mert beszakadna alatta a padló. A karok szabad mozgásának iszonyat nagy hátrányként kéne jelentkeznie, mert így verekedni, vívni sem lehet, hogy oldalirányban a karok mozgása nagyon erősen korlátozott az irdatlan nagy vállvértek miatt. Ennek kompenzálása azért időt vesz el a viselőtől, azaz lassítja őt a harcban. Persze szigorúan csak szerintem.

  • sagajr78

    tag

    válasz Cifu #145 üzenetére

    Bizony megkérik az árukat a figuráknak. Hogy simogatná végig őket pár slaanesh daemonette. ;]

    A 2nd edition mai szemmel nézve egy nagyon más szemléletmódhoz íródott. Akkor még érződött a korábbi kiadás szerepjátékkal rokon hatása (a rogue trader-nél a leadership tulajdonság még 4 külön karakterisztikára volt bontva). Az a kiadás még inkább egész délutános társasjátékot és sok nevetést ígért meg hozott.
    Az újabb, 3. kiadás utáni rendszer pörgős csatározásra helyezi a hangsúlyt és kevés figurával vívott skirmish játékból átlépett nagyobb léptékű taktikai játék szintjére.
    Mindkét szemléletmódnak megvan a maga varázsa úgy vélem. Mindkettő élvezhető, talán az egyén szabadideje és türelme a meghatározóak abban, melyiket tudja az adott helyzetben igazán élvezni.

    A kockákból tulajdonképpen az akkoriban divatos teljes D&d készlet használva volt a játékban. A d4-től a d20-ig a teljes paletta a 6-8-10 és 12 oldalú kockákat is ideértve. Kétségtelenül tudott bonyolítani ha az ember belelendült a kavarásba a fegyverek terén vagy nekiállt nagy erejű egységgel közelharcban gépet gyepálni. :DDD
    Az egyszerűsítés egyértelműen kellett, csak valahogy a megvalósítás nem lett az igazi.

    Sereg összeállítás igazából manapság már a seregbeszerzés előtt kezdődik, köszönhetően a drága seregeknek. Legalábbis új játékosok esetén. Sőt gyakran nincs is seregépítés, helyette netes listaböngészés van és a nyerő seregkombinációk egyben megvásárlása.
    Aztán mivel minden sereg minden egysége több fegyver opcióval bír, így mindegy ki és mit vesz, garantáltan lesz a kérdéses egység repertoárjában és dobozában is fegyver minden ellenfél típusra.
    Majd ahogy jön egy új, erősebb kódex akkor egy az egyben kerül eladásra a "régi" sereg és vásárlódik az új. Így olcsón juthat új figurákhoz a szemfüles és türelmes játékos és örül a mindig újdonsággal nyerni akaró játékos is mert nem bukta a pénzének egészét. :C

    Tehát nem is nagyon rendelkeznek több figurával sokan, mint ami az egyetlen, fix pontszámra összerakott "nyerő" seregükben található, mégis van már alapból is variálási lehetőségük. Esetleg felbővítik 2000 pontra a nyerő listát azt így bővül a variációk száma úgy, hogy a hobbi költsége kezelhető szinten maradt. Ezek a netes "nyerő brancsok" pedig könnyedén verik el a gépekre épülő seregeket.

    Még aki csak pár alap egység dobozt vesz meg (az abszolút minimumot amit fel kell rakni egy csatában tehát 2 egységet meg egy vezért), netán egy battle force alapdobozt (ez általában a minimum kötelezőt tartalmazza és valamit még extrában), az is megkap minden opciót a dobozban, csak vennie kell pár mini mágnest és akkor cserélheti a figurái fegyvereit amikor csak akarja anélkül, hogy egy kazal figurát kéne odahaza tartania/megvásárolnia. Szerencsére ma már nem blister-ben árusítják egyesével a spec fegyveres csókákat meg külön dobozban az eltérő fegyver opciójú tankokat.
    A járművek variálása is a mágnesezéssel, esetleg csapolással és alkatrészekkel könnyen megoldható plusz befektetés nélkül.

    Tehát nem kell sok figura és sok pénz elköltése a variáláshoz és kombináláshoz. 1500 pontos seregbe még ha csak egyetlen figura/jármű készlettel rendelkezik is az ember, mágnesezéssel igen változatos felszereltség és ütőerő érhető el, akár teljesen más egységgé avatva a meglévő csapatot. Azaz az alapból mindenesnek összeállított (tehát hordát és gépet is kezelni tudó) sereg pillanatok alatt átalakítható/átfegyverezhető más irányultságúvá és még a pontérték is variálható. Könnyedén túlléphető a korábban fixnek gondolt pontszám vagy épp az alá be lehet csúszni kis változtatásokkal és így más dolgokat belerakni mondjuk a karakterek számára hogy ne kelljen új figurákat vásárolni.

    Az átlagos sereg számomra attól átlagos, hogy bármi ellen bevethető, tehát minden egységét eleve úgy kell felszerelni, hogy mindegy mi jön szembe, azt lebírja de legalább károsítsa. Ha nem tudhatod mire kell készülnöd, akkor készülj a legrosszabbra, azaz sok kemény célpontra, így kelleni fog tömeg ritkító (lángszórók és minden ami robbant), illetve nagy erejű jármű vadász eszközök. Ez utóbbiak a szörnyeket is viszik bár lassabban, mert egy jármű egy lövésből is elfüstölhető, ám egy szörny csak akkor fekszik le, ha az utolsó sebpontja is elfogyott.
    Egy knight sereg annyiban különleges, hogy sereg szinten nem kiemelkedően jók semmiben (egyénileg és egyetlen ellenféllel szemben igen, de abból a pontszámból kiállítható vagy több egység vagy hasonló/jobb képességű egység ami ellen már nem szerepelnek olyan jól), mégis bármit képesek elfuttatni vagy elpusztítani, ugyanakkor elpusztításuk sem igényel rákészülést vagy éppen különleges felszereléseket, mert annyira nem nagy az ellenállásuk.

    A legnagyobb aduászok a variálhatóság terén a seregek egységeinek őrmesterei. Annyiféle kis vacakot lehet rájuk aggatni pár pontért (amik a dobozokban megtalálhatóak eleve), hogy az elképesztő és ezek az extrák akár esélytelenségből veszedelmessé is tehetik az egységet.
    Mondjuk egy SM őrmester egy olcsó 10 pontos kombi-bolterrel már lerobbanthatja egy knight fél oldalát (leveri a pontjai felét). Ha kap egy 5 pontos melta bombát akkor meg közelharcban fel is robbanthatja. Ugyanez igaz tulajdonképpen minden seregre ahol van az egységekben karakter és neki opciói. Az ő fegyvereiknek variálása képes egy korábban kimondottan gyalogos elhárító, tömegritkító egységet felruházni gyilkos járműelhárító eszközzel vagy épp eszközökkel avagy egy járművekre veszedelmes egység kap a vezetője által komoly horda kontroll eszközt a fegyvertárába.

    Repülők leküzdése szerencsére nem probléma, a játékban sokkal kevésbé zavaróak mint mondjuk a kódex lapjain. Megvan bennük a potenciál, de igazándiból csak a gépekre veszélyesek, különösen a drága gépekre. Minden más célpont ellen drasztikusan romlik a hatásuk. Én nem is szoktam készülni ellenük, nem volt még rá szükségem sosem, pedig nem egyszer kellett szembenéznem 3-5 repülővel rendelkező seregekkel is, mégsem éreztem a hiányát a légvédelemnek, mert ami pontot az ellenfél a repülőkbe ölt, annyival kevesebbet kellett levadásznom mielőtt ő behozhatta volna a gépeit, így nem egyszer már azelőtt nyertem hogy egy repülő a pályára tévedt volna.

    Bármely gyalogos és jármű rájuk lőhet, mindössze a találati esélye lesz kicsi ha nem kimondottan légvédelmi eszközzel teszi azt vagy nem repülő a támadó is. Ennek a pontatlanságnak az ellensúlyozására szerencsére van minden kódexben lehetőség nem is egy.
    Például amelyik seregnek van rakétavetője, annak opciói között ott van a légvédelmi rakéta is pár pont befektetésért, azaz máris lesz kimondott légvédelmi egysége, ami normál módon lőheti egy fegyverrel az égen suhanó gépezeteket és szörnyetegeket.
    Ennél van gyakoribb és kedveltebb megoldás is, ami akár egy kis modellezgetés által házilag is összeállítható. Ez az aegis defense line, mely bármely seregnek elérhető mellvéd, 50 pontért majd fél pályányi vonalon biztosít igen jó fedezéket. Kis farigcsálás után pedig kiállítható a hozzá vehető légvédelmi ágyúk valamelyike (ahogy a hivatalos ágyú kinéz, annál nem nehéz jobbat kreálni, az alternatív gyártók sokkal olcsóbb modelljei meg még a farigcsálást is feleslegessé teszik). Akár lézer akár autocannon. Ezért a pár műanyag darabért (8 db fal elem és egy ágyú talp meg 2 fegyver) nem kevés pénzt elkérnek a boltban, holott kis kreativitással és melóval pár óra alatt elkészíthető az otthon, meg a természetben megtalálható anyagokból is. Fegyver konverzió is megoldható meglévő fegyverekből.

    Kicsit több melóval járó (vagy egy kazal pénz elköltésével) épületek egész sora is van még, ami a frászt tudja hozni a repülőkkel játszó játékosra és bármely faj számára elérhető, sőt egész komplexumok építhetőek ha valakinek ehhez van kedve. De ez egyben pénzben és pontok terén is drága, egycélú befektetés.

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Cifu #148 üzenetére

    Nofene, afelett átsikottam.

    Nem baj a "kisajátítás" én szívesen olvasgatom. :K
    Bár én inkább a lore-ban mozgok otthonosan, de a szabályok is könnyen emészthetőek számomra, ahogy írtátok, d&d származék, onnantól meg megy mint a karikacsapás :D
    Annó nálam is felmerült, hogy nekivágok a táblás élvezeteknek, de azt a pénztemetőt, amibe kerülne egy sereg, nem vállaltam be, maradtak a szerepjátékok.

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • Phobion

    őstag

    válasz Cifu #148 üzenetére

    legalább van némi élet itt is! :D

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #154 üzenetére

    Sajnálattal hallom, elég "dreamjob"-nak hangzott :( Nincsen más hátra, mint hogy sok sikert kívánjunk nekik és drukkoljunk, hogy f***a játékot hoznak össze.

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • sagajr78

    tag

    válasz Cifu #151 üzenetére

    Cifu:
    Kicsit megkéstem a válasszal...

    1st edition-ben volt páncélátütés, már ha a járgányokra gondolsz. Igaz a vége felé volt szabály update is ahol meg szívóssága és sebpontjai voltak a gépeknek meg páncélmentőjük. Például a Land Raider-nek volt 8-as szívóssága, 6 sebpontja meg 3+-os mentője.

    A szabályok egyszerűsítése mindenképp kellett, ez vitathatatlan tény, bár ezt megtette maga a közösség is a 2nd edition életciklusának vége felé, elég sok játék gyorsító javaslatuk volt anno olvasható a White Dwarf magazinban és pár még hazánkba is begyűrűzött. Az egyszerűsítés mikéntje a rendszer reboot során, na az nem sikeredett túl jól és sajnos azokat a hibákat mind a mai napig görgeti maga előtt a rendszer. :(

    A műanyag készletek kezdetben elég drágák voltak az alkalmazott technológia miatt, ezért is érte meg sok gyártónak fém figurákat gyártani. Aztán a 2000-es évek közepe után jött egy jelentősebb javulás a technológiában és azóta jóformán már kivesztek a fém modellek a népszerűbb seregekből.

    A mire kell/van értelme készülni és mire nem dolog a pontértékek miatt jelenleg úgy működik, hogy bizony mindenre tudsz készülni, nem kell lemondanod semmiről ha nem akarsz. Egyedül a repülők azok amikkel nem kell foglalkoznod, mert magukban nem tudnak nyerni, nem tudnak célokat teljesíteni így ha kinyírsz minden mást (ami könnyű lesz ha te nem használod a repülő pontnyelőket így több pontod marad a játék kezdetétől használható egységekre), gyakorlatilag nyertél.
    Minden sereg rendelkezik számtalan egységgel és fegyverrel olcsón ahhoz, hogy teljesen mindegy mi jön szembe, azt kezelni tudja majd. Még a szélsőségeket is. A tyranidák és orkok miatt mindig is folyton használva voltak a lángszórók, minden más ellen meg plazmát és meltát hoztak a népek amik bármilyen célpontot kinyírnak, legyen egyszerű talpas vagy super heavy kategóriás monstrum. Azt ezen elhárító eszközökből a legszerencsétlenebbül összehányt listában is lesz 4-5 db 1000 pont alatt, külön egységekben és mindkét fő célcsoporttal szemben (tehát tömeg és elit kis létszámú vastag bőrű célpont ellenében). Szélsőséges esetekben összehozható olyan had is, ahol 1500 pontban van 20+ db lascannon, néhány plazma és 150+ gyalogos.

    A Hydra addig volt jó, míg nem érkezett meg az aktuális 7. kiadás és azt közvetlenül megelőzően az IG kódex. Addig a Hydra földre és levegőben is ugyanolyan jól lőtt és az ára nem volt vészes. Most már csak repülőket, skimmer gépeket (eldák és dark eldák meg tauk használnak ilyeneket) és röpködő szörnyetegeket tud normál módon lőni, felszíni célpontokat támadhat továbbra is, csak nem túl pontosan (D6-on 6-ra találja el az előtte álló gyalogost míg egy repülőt 4+-ra). Mondjuk 8 lövésével, amiket újradobhat, még így is be fog figyelni 1-2 találat legrosszabb esetben is nem repülő eszközökre, tehát nem teljesen elveszett, csak ennyi pontból meg hoz az ember simán autocannon-okat a gyalogjainak akiket egyébként is hoz a seregébe, azt ugyanott lesz tűzerőben, viszont olcsóbban letudja az egészet és ott a levegőbe lövés lesz kevésbé hatékony. Ámbátor ez is javítható, mert néhány küldetésben vannak olyan objektívák amik speciel tudják biztosítani csak úgy puszira a légvédelmi képességet bármely fegyvernek.

    Manapság már csak az rak be Hydrát aki az egyik kampány kiadványban leközölt formációt akarja használni amibe muszáj betenni egyet (ez egy alapvetően Leman Russ tank formáció egyébként csak amolyan tax gyanánt kötelezőre betettek egy darab Hydra önjáró légvédelmi gépet is). Inkább találkozni mini változatával a korábban említett aegis defense line quad gun-jában.
    Ott minimális ponttöbbletért (Hydra valami 75 pont az ágyús védvonal meg 100) kap az ember egy erős és nagy fedezékrendszert, meg egy ugyanolyan tűzerejű, de nehezebben elpusztítható ágyút, ami mögé berakhatja mondjuk a jobb lövészei egyikét és így még pontosabb is lesz mint az önjáró változat. Pedig nagyon szép modell a Hydra, csak jobban megéri a dobozából összerakható másik gép a wyvern (4 mortar egyidejű össztüze elég morálgyilkos tud lenni és piszok olcsó gépről van szó pontértékben ami még a szörnyetegek kedvét is elveszi a mókázástól).

    Rexdemon:
    Csöppet se sajnáld. Nagyon eszeveszett egy bagázs a GW. Volt már "szerencsém" dolgozni velük és közvetetten nekik, nem egy leányálom. Dream job maximum akkor lenne, ha szereted a hajtépést és a folytonos kötözködést jó ánglius nyelven. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #160 üzenetére

    Nekem sok nincsen, mert "nemvók pesti" hanem a nép egyszerű, falusi gyermeke ;) Viszont az 1995-ös bajai Rúna tábor alkalmával haverkodtam a két Trollbarlangos emberkével (szégyellem, de nem emlékszem a nevükre, az egyik asszem' Khaaled volt) akkor rendkívül jókat nevettem az agymenéseiken. :)

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • sagajr78

    tag

    válasz Cifu #162 üzenetére

    A pince úgy emlékszem inkább a Nyugati Pályaudvar közelében volt a körúton, nem az Oktogonnál (ott a Valhalla Páholy könyvboltja volt ahol amúgy szintén szép számban lehetett kapni WH cuccokat). Aztán később voltak több helyen is (Andrássy úton egy két szintes helyen, aztán a Nagymező utcában egy szintén nagy belmagasságú boltban ahová maguk alakítottak ki galériát, illetve az utolsó időszakban volt még Budán is egy bolt).
    A pincés időszakot nagyon kedveltem, remek társaság, príma és hangulatos helyszín még ha kicsit szűkös is.

    Rexdemon:
    Szintén nem vagyok fővárosi, vidékiként jártam fel én is a fővárosba tanulni.
    A '95-ös táborban tudtam, hogy ott voltak, de én nem futottam beléjük, valahogy sikerült mindvégig elkerülnünk egymást. Pedig vittem zsetont is magammal pár figura megvásárlását tűzve ki magam elé mert beharangozták, hogy lesz ott helyben árusítás azt ez elmaradt. Meg aztán akkor éppen lekötött hogy másokat szórakoztassak (Live RPG, kártyatesztelések és miegymás). :)

    [ Szerkesztve ]

  • Phobion

    őstag

    válasz Cifu #179 üzenetére

    Na majd ha ez lesz a 40K-val... huhúúú, ja, hogy arra már rég ráférne valami sztorit érintő változás... :W

    [ Szerkesztve ]

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

  • Phobion

    őstag

    válasz Cifu #179 üzenetére

    Ja igen, még ehhez fűzném hozzá, csak ez akkor nem jutott eszembe. Anno rengetegszer olvastam külföldi fórumokon hozzászólásokat, részletesen kifejtve, hogy a G.W. azért se akarja tovább görgetni a 40K történetet, mert hogy micsoda lázadást váltana ki a játékosokból, rajongókból! Azt erre tessék meglépnek egy ilyet, úgyhogy itt bizonyos szó sincs ilyenről, hogy esetleg a G.W. ilyentől tartva nem csinálni semmit, undorító sz@r bagázs :W

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #187 üzenetére

    Annak idején a TSR volt ilyen; a D&D-AD&D rpg-ket micsoda szemétté silányítva végighúzták a porban, majd elhagyták,h csőd/nem ér semmi - ezután vette meg "bagóért" a WoTC az egész miskulanciát és a D&D3.0-val fényes diadalt arattak. Csakhogy itt nem fogják eladni senkinek...

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • sagajr78

    tag

    válasz Cifu #187 üzenetére

    Szerintem az AoS nem reboot, nem az alapoktól változtat, hanem az egész játék léptéke és háttere is megváltozott olyan mértékben, ami már túllépi a reboot kategóriát számomra. Meg nem is így van reklámozva (a GW sem warhammer-ként jelöli és reklámozza a játékot). Pár ponton van egyezés de ez kevésnek tűnik az üdvösséghez.

    A WHFB hősök, az igazi hősök, aki tettek is valamit nem csak azért voltak, hogy legyen mindenkinél valami hozható delikvens, túlnyomó többsége meghalt az End Times során (volt egy összefoglaló a kampánykönyvek kapcsán ahol listázta egy lelkes olvasó a kinyírt hősöket), alig maradt életben néhányuk. Az egyik nagy rívás az End Times egy éve alatt pont azon volt, hogy milyen sok neves egyéniség pusztult el a kísérő könyvek oldalain leírt összecsapásokban.

    A Fantasy közössége sajnos nem volt elég számos és elég hangos, hogy kivívja magának az elvárt figyelmet. Ezek miatt a GW csak annyit tett bele a Fantasy megújításába, amennyit abból ki tudott szedni pénz formájában. Mióta a GW átalakult figuragyártóvá, azóta ez a sajnálatos a tendencia, azaz nagyjából 97-98 óta. Akkor volt arculatváltás, nagy céges átalakulás és akkor kezdtek el távozni a játék kitalálói és jöttek be a marketinges "szakemberek".

    40K-ban jelenleg az összes GW-s kódexben szereplő neves hős mennyisége: 103 (egyéb kiadványok nevesített egységeit is ide véve, plusz Forge World neves karaktereket ez a szám 140-re mászik fel, bár itt már olyan nevesített egyének is bele vannak számolva amik nem éppen karakterek, így a legfőbb fődémonok, vagy épp nevesített jármű parancsnokok). Tudom mert most számoltam össze őket (jó dolog is a seregépítő programocska). :)
    Százas nagyságrendű új hős biztosan nem érkezett a 40K-hoz a kérdéses időszakban, ellenben a régiek egész nagy része hosszú időre eltűnt aztán újra előkerült. De még velük együtt sem jönne össze a százas nagyságrendű új karakter mennyiség.
    Legtöbb neves karakter SM-nél van, mindennel együtt (tehát kampány kiegészítők, Forge World kreálmányok, supplement-ek és datasheet-ek) 26 (csak magában a kódexben 16), aztán jön a teljes káosz frakció több kódexének (CSM + démonok + Khorne könyv) és kiadványának összesítésével 20 hőssel (ezek jó részét a FW kreálta), majd a Space Wolf frakció 15 nevesített karakterrel.
    Az eldák még elérik a 10-et (mert van ott ugye eleve 6 főnix lord ami megdobja a számot), de a többiek a közelébe nem szagolnak ennek a számnak.
    A játék aktuális verziójából a GW ráadásul a régi karakterek egész sorát törölte a kódexekből, mert nem volt hozzá figura gyártva vagy már túl régi volt a figura (DE kódex esetében volt 8 neves karakter, most van 4, IG-nél eredetileg - tehát több kiadáson keresztül is képviseltette magát - volt 12, most van 7 úgy, hogy ezek közül 3 "új" jövevény azaz még csak 2-3 kiadás óta vannak jelen).

    Melyik 3 új fajra gondolsz?
    Teljesen új fajnak (tehát előtte a háttérben sem szerepelt, nem volt figura sem szabály hozzá korábban egyszer sem) a Tau jött be, a többi (Grey Knight-ok, Adeptus Mechanicus, mi több, még a Necron is) csak kibővítést kapott, de már a 2000-es évek előtt is része volt a 40K játéknak még ha csak pár egységgel is vagy WD listákkal. Talán még idevehetnénk a Dark Eldar fajt is, mivel a 3. kiadással jöttek be, de ők a régi eldar corsairs lista kibővítése, és még 2000 előtt megjelentek ('98-ban). A démonok szintén jelen voltak a 40K-ban külön listákkal is meg integráltan is, csak visszahozták a szeparációjukat. Azaz nem újak ők sem.

    A WHF Lore-ja valóban jó volt, de senki nem akart oda alkotni. Újdonságok nélkül meg elhal az egész. Alig készült regény és azokat is alig vették. Sajnálatos, mert tényleg jól kidolgozott világ volt. Az AoS meg nem rendelkezik saját világgal, nincs irodalma, nem világot teremt csak egy játékot kínál. Egyelőre. Azt ki tudja mivé növi majd ki magát, elvégre a WHF sem totálisan kidolgozva ugrott a játékosok elé, idő kellett mire kiteljesedett.

    Az AoS sikere alatt az eladásokat értem, mert a GW csak ezt nézi. Számukra csak ez a szempont a fontos és ez a siker fokmérője. Az új készletek állítólag nagyon szépen tejelnek nekik (és sajnos tényleg szépek azok a babák).
    Szerintem egyébként sok energiát nem fordítottak rá erre az új játékra sem. Az majd ezután jön ha a kezdeti lelkesedést követően is jól tejel a dolog. Lényegében két nagy figurakészletet kreáltak (a sigmari lovagok meg az új káosz figurák), meg összehánytak egy nagyon alap rendszert azt ennyi.
    Ennél még egy sima SM kódex update-be több energiát és pénzt beleöltek eddig mindig. Sőt egyes kampányaikhoz kiadott készletek és szabályok meg körítő szöveganyag is több melóval járhatott. De például az egész End Times 5 vaskos kötete és a számtalan gyönyörű figura és készlet ami ahhoz kijött az is nagyobb figyelmet kapott tőlük mint most az AoS.

    Az új Horus Heresy eléggé eltér a korábbitól, mert nem sima board game lesz, hanem a 40K-val megegyező méretarányú és kibővített szabályokkal megspékelt normál terepasztalos játék. Már a neten vannak az új műanyag készlet képei. SM mániákusok számára tuti vétel lesz (már abból, hogy a Forge World Horus Heresy cuccait milyen mennyiségben veszik), másoknak sok vizet nem zavar kategória.

    Az egész 40K kizárólag csak a SM-ről szól. A Birodalom is csak egy kirakat nekik ahol pozőrködhetnek, mindenki őket kell kiszolgálja vagy nekik kell áldozatul essen. Az egész háttér erre épül fel ami elég nagy hiba, mert pont ők azok a kik a legkevesebbet teszik az egész világ fennmaradásáért. A többiek (ideértve a nem módosított embereket és minden egyéb fajt is) nagyon el vannak hanyagolva mellettük. :(

    A GW vezetése sajnos magasról tesz a játékra (pedig olyan egyszerű lenne jól megcsinálni :O ), pontosabban minden általuk kiadott játékukra, ez már régen bebizonyosodott. A szabályok és minden más csak azért vannak, hogy eladhassák a figurákat amiket kitolnak és a lehető legtöbb pénzt gyűjtsék be ezért. Ez régóta érződik minden aktív játékukon. :((
    A specialist games kategória számára például csak jót tett, hogy a GW lemondott róluk, mert érdekes módon azóta is megvannak, számtalan gyártó készít hozzájuk figurát és aktív közösségeket is bőven találni még idehaza is.

    Én úgy tudom, hogy a WHFB-ről a legtöbben nem AoS-ra tértek át, hanem Kings of War-ra. Már azok akik nem skirmish game-et akarnak nyomni, hanem a megszokott tömeges harcot sok babával. Egy az egyben használhatóak a figurák, a szabályok jobbak mint a WHFB bármelyik formája. A világa szintén remek, a WHFB seregek mindegyike használható, szóval az érzés nem hogy romlott, inkább javult a váltás mellett döntők szerint.

  • sagajr78

    tag

    válasz Cifu #192 üzenetére

    Én utoljára a 6. kiadás során néztem bele komolyabban a WHFB játékokba, de már akkor is bőven megvolt a 2000 pontos alap határ, mert már akkor is csak ettől a pontértéktől jöhettek legkorábban a lordok. :D
    Csak akkor még valóban kevesebb figura fért bele ebbe az értékhatárba, aztán folyamatosan csökkent a pontértéke mindennek (a lordok kivételével) és még inkább áthelyeződött a 2000 pontra a buli.

    Ezek szerint mást értünk hős alatt. A sima kapitányok, papok szerintem nem hősök fantasy terén sem, csak a nevesített egyedi változataik akik külön sztorit és külön kategóriát kaptak. Tehát egy sima imperial captain nem említhető egy lapon mondjuk a birodalom neves főpapjával vagy épp Malekith-tel vagy épp Lord Croak-kal, vagy csak Bugman bácsival. Na ez utóbbiak hősök, az előbbi meg egy kiskarakter, 12 egy tucat kategóriában. :N

    Az a szép a webshopban feltüntetett karakter kategóriában, hogy az ott lévő karakterek egy része nem neves karakter, hanem sima HQ választás vagy még csak nem is az, hanem egy elit vagy épp troop kategóriába tartozó karakter figura. Így a nagy démonok (Great Unclean One, Bloodthrister variánsok, Keeper of Secrets és így tovább) sima karakterek (egy kalap alá esnek a sima őrmesterekkel), nem hősök. Itt meg róluk volt szó. Mitől lenne ugyanazon hős kategória egy egyszerű szerelő (techmarine) mint mondjuk Marneus Calgar vagy éppen Aun'Va a legfőbb Tau ethereal?
    Azt a webshopban ugyanúgy karakter kategóriában találhatóak. Ott egy kategóriában van az összes noname tucat karakter és az egyediek egyaránt. De a játékban jól elkülönül a hős és a tucat karakter. :) A tucat legények meg léteztek már korábban is, náluk bővülés nem volt.
    Ja és a shop-ban elég sok a duplázás is, mert van külön figura eltérő páncélzatra ugyanabból a noname karakterből, illetve ha motoron van az is külön dobozt kapott és így növeli a számot, meg ugyanez a helyzet ha kísérettel van egybe csomagolva vagy épp magában áll, illetve ha régi vagy új variáns ha mindkettő kapható (elda warlock-ból és SM techmarine-ból van vagy 4-4 típus azt csak a rajtuk lévő kis bizbaszokban térnek el, azt mégis 8 helyet elvisznek és nem ők az egyetlen ilyenek), meg olyan figura is van a boltban ami jelenleg egyetlen kódexben sincs benne. :W

    Neves dreadnaught jelenleg csak a Space Wolf-oknál van (mindjárt kettő is, Bjorn meg Murderfang). Eltérő típusúak (nem csak simán dreadnaught a nevük) azok vannak (leginkább FW kínálatában), de nem karakterek és nem is nevesítettek, pláne nem hős kategória (tudom a háttér szerint a legnagyobb SM hősöknek kijáró megtiszteltetés bezáródni a bádogkaszniba, de ettől még nem lesznek valóban hősök). Amíg régen volt drenya és kicsit később extraként bejött a venerable drenya, Blood Angel-eknél Furioso, azóta már született egy csomó egyéb típus is (amik jó része egyébként vicces módon már a Rogue Trader-ben is jelen volt, így például a deredeo ami jelenleg az idegeket borzolja, meg a contemptor, de már külön névkategóriát kapott az ostromra felszerelt, a dupla lőfegyveres, a dupla közelharci fegyveres dreadnaught is mert az olyan cool :N ).

    Amúgy ha már a webshop-ot vesszük alapul, akkor a fantasy terén még hajmeresztőbb karakter mennyiség lenne (papok, varázslók és hero kategória). Az új chaos egymaga 103 ilyet tartalmaz, a Death 56-ot, a Destruction 53-at, míg az Order 152-t. Azt akkor ebben a nevesített szörnyek még nincsenek is benne. Azt a FW ide is gyártott ám modelleket és szabályokat.

    Jaja, a nekronok jócskán megelőzték kódexüket, még anno kiegészítésként jelentek meg a sima gyalogjukkal és destroyer-rel (mondjuk ez lehet később jött és már a normál 40K-hoz lett elkészítve) először a Space Crusade-hez, aztán kaptak a nagy érdeklődés miatt kisebb kódexet és szabályokat WH40k 2nd edition-höz. Valahol nekem is van azokból a gatyába rottyantott nekron figurákból valamelyik dobozom mélyén, sőt egy fél destroyer-em is akad (a gép megvan, az ücsörgő nekron meg eltűnt még jó régen valahová).

    A megújulás hiányát én részint a profilváltásnak és szemléletváltásnak tulajdonítom ami lezajlott a 90-es évek végén, részint annak, hogy akkoriban a 40K változásai miatt (3rd edition "egyszerűsítéseit" elég sokszor hozták fel a játékosok érvként arra, miért lett hulladék játék a 40K és miért ászok a fantasy játékosok akik nem engedik lesilányítani a saját stratégiai játékukat :) ) a WHFB játékosok elég hangosan elleneztek minden szabályrendszeri tényleges változtatást. Erről elég sokat hallottam, bár én nem folytam bele a dologba anno.
    Az sem segített, hogy nem nagyon voltak rendezvények. A 40K versenyek, nyílt napok és rendezvények világszerte egy csomó érdeklődőt vonzottak, de a fantasy valamiért nem. Aztán 2006-7 környékén a GW kiszállt teljesen a szervezésekből, nem volt több GW támogatott esemény, így az akkor még nagy nehezen fellelhető kisszámú WHFB rendezvény gyakorlatilag teljesen eltűnt (manapság van az ETC itt Európában ami lényegében csapatverseny, meg nagy ritkán valami klub összehoz kínkeservesen pár 10 fős versenyt azt kifújt) , ugyanakkor 40K-s rendezvények pedig megszaporodtak hogy nem szólt bele a dolgokba a GW.

    SM ellenszenv egyébként a legtöbb 40K játékosban ott van, azt mindhiába, ők maradtak mégis a poster child. Mi sem mutatja jobban, hogy csak a SM változatoknak egymagukban van 5 kódexük (amiből az egyik lényegében pár kivételével mindegyik rendet tartalmazza) azt még bővítenék is az egyen massza repertoárját továbbiakkal (pár külön kiegészítő könyvecske már készült nekik, így az Imperial Fist és az Iron Hands is kapott saját külön supplement-et).
    Azt a teljes 40K világ szintjén még légypiszoknak sem lennének jók, olyan kevesen vannak (még a sisters of battle különféle rendjei is egymagukban túlteljesítik a teljes összesített SM létszámot). A fene nagy hadjárataik amikben győzedelmeskednek (miután valaki más annyira leredukálta már az ellenfelet, hogy ők be merjenek menni hozzájuk azt egy bunyó után elhúznak a helyszínről magukénak mondva a győzelmet, holott a meló nagyja akkor kezdődik) és amire épül az egész játék háttere, a galaxis összes harctéri eseményének és jelentőségének elhanyagolható részét teszi ki. A tényleges harc az orkok-tiranidák-emberek között zajlik (utóbbiak közé értendőek a lázadók/eretnekké nyilvánítottak és a tényleges káoszhitűek egyaránt, ahogy a mutánsok is). Azt róluk alig esik szó. :(
    Az egész rendszer ott romlott el, hogy ők lettek az alap/etalon, hozzájuk lett igazítva mindenki más. Talán majd egyszer javul a helyzet, ámbátor így, hogy lesz külön SM játék a Horus Heresy-ben ahol SM öl SM-et, így a fene tudja, lehet még jobban eldurvul a dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • Phobion

    őstag

    válasz Cifu #206 üzenetére

    " A HH előtt a Császár maga volt a lángoló tűzoszlopa az emberiségnek. Egy pozitív mintakép. Ebben a verzióban Horus sem volt idióta, vagy hülye, egyszerűen a káosz megfertőzte a tudatát, és emiatt fordult szembe a császárral. A HH-ban a Császár egy tökkelütött félnótás, aki lényeges dolgokat halgat el a "fiai" előtt, ha nem ért egyet valamelyik tettükkel, lerombolja egyik bolygójukat és letérdelteti őket, a legerősebb Pszi-jének pedig megparancsolja, hogy ne használja többé a képességét, és hazaküldi. Amikor elviekben megszegi ezt a parancsot, azt a Légiót küldi ki utána, amelyik a legrosszabb viszonyba van vele, annak a vezetésével, aki előtte a Nikaea-i zsinatot kvázi kiharcolta, és ráadásul Horus még őket is félre tudja vezetni. "
    Ezzel tökéletesen egyetértek :C

    (#205) Rexdemon - Nyugodtan hallgasd csak meg azt a könyvet, ott rájössz mi az igazság, és az egyetlen út ;]

    [ Szerkesztve ]

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #206 üzenetére

    Cifu: Eléggé lehangoló képet vázolsz fel, de érezhető, hogy igaz...az szomorú, h a Nemesis-t is a rosszabbak közt említed, reménykedtem,h az jobb lehet, mivel ua írta, mint aki a Flight of the Eisenstein-t, ami eddig a legjobban bejött nekem.
    Lassan kezdek arra gondolni,h akkor járok a legjobban, ha inkább a lexicanum vagy a wh40k wikia-t olvasom, a többit meg hozzáképzelem. (ember, de hiányzik az rpg...)

    PhobioNN7 I Know No Fear!!! ;)

    [ Szerkesztve ]

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #211 üzenetére

    Ez elég veszélyes ha vkinek chainsword van a kezében ^^ ;) Thx az infot!

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #209 üzenetére

    Azt a jó életbe... a Descent of Angels írója biztosan utálja a SM-eket és azon belül a Primarchájukat, mert ennyire idiótát nem gyárt az ember indok nélkül: a főszerepltő több száz másik társával együtt azért száműzi haza újoncokat képezni, mert engedték, hogy nukleáris robbanófejet csempészni a hajóra. Ott sem voltak és Zahariel & Luthor vette észre... :W Na és kikből lesznek odahaza warp-tainted árulók? Na? Tippek? /facepalm lvl critical

    [ Szerkesztve ]

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Phobion

    őstag

    válasz Cifu #222 üzenetére

    a semminél több, és mivel már angolul kénytelen voltam elolvasni azokat a Horus Heresy köteteket amik érdekelt, ezért ez már csak ilyen bónusz lenne, hogy sokkal könnyebben megérteném amit olvasok, plusz amúgy is régen (relatív) olvastam ezeket már

    ellenben 40k-s káosz könyveket kb. még egyet se olvastam, úgyhogy azokban nagyon bízok, pl. ez is nagyon érdekel :K

    sőt a legfontosabb Word Bearer trilógiát nem is említettem, a gond csak az, hogy annyi 40k-s könyv van, hogy kb. esélytelen az egész, és évente 12 regény, az is megosztva, igen így átgondolva nem sok, de jó irányba haladunk..

    [ Szerkesztve ]

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

Új hozzászólás Aktív témák