Új hozzászólás Aktív témák

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz tibcsi0407 #75966 üzenetére

    Bitang erős AIO-d van, ettől jobb eredményt - ahogy a többiek is mondják - alig tudnál elérni egy lényegesen drágább épített vízhűtéssel.

    Ha már eldőlt, hogy a víz a következő hobbi, akkor én nem beszéllek le róla, mert én is átmentem ezen a fázison.
    Nagyon jó móka a víz építés.
    Kicsit olyan mint egy kertes ház: mindig lesz vele mit csinálni, egy kicsit itt-ott csiszolni, újabb cuccokat venni hozzá.
    Kezdjük ott, hogy gépházat kell cserélned, vagy a jelenlegivel a külső radiátor lenne optimális, mert nincs túl sok helyed bent.
    De ha fél/egyévente cserélgeted a CPU/GPU-t, akkor viszont már nem annyira móka egy 6+ órás szerelés minden alkalommal.
    (gyorscsatlakozók (kuplung) nem jók, 2 golyós csap az egyetlen járható út, de annak sok hely kell ha 1-1 blokkhoz be akarod rakni)

    Ha a mostani setup-ban a hőfokokkal lesz gond, akkor még mindig le tudod korlátozni a CPU max teljesítményét 200W körülre, és még akkor is jobb leszel mint a 12900K.

    Ha szabad kérdezni, melyik az a mérnöki feladat, amihez a 12900K -> 13900K neked jelentős előrelépés? Valamelyik építészeti SW-nek van ilyen brutál CPU igénye?
    Én CAD vonalon mozgok (Creo, Catia, Solidworks), ott inkább az egyszálas teljesítmény számít sajnos még mindig.

Új hozzászólás Aktív témák