Új hozzászólás Aktív témák

  • Nokedli92

    aktív tag

    válasz Dr V #64317 üzenetére

    Már nagyon késő volt, eléggé benéztem. Sorry. Végül meglett a hiba ami sajnos eléggé összetett volt.
    Ma 06:00 kor úgy döntöttem atomjaira szedem a gépet, amit utólag úgy érzem hogy jól is tettem. Először is elkövettem azt a nagy hibát hogy az újonnan szerzett GPU blokkot nem mostam át. Szétszedtem és be volt szorulva a lamellák közé mindenféle mocsok fémforgács stb, szétszedtem, kipucoltam, és még arra lettem figyelmes hogy az egyik csavar ki volt lazulva, bár erre figyelmeztetett az Alphacool hogy ellenőrizzem. Amikor mostam az alkatrészeket, gondoltam mindegyiket megjáratom a szivattyúval hogy mégis szétszedés után nem-e szivárognak az alkatrészek. Mivel tesztelésnél ioncserélt vizet használtam ami átlátszó akkor vettem észre hogy a szivattyú puffertartályában akkor örvény volt hogy nyitott fedélnél levegőt szívott. Na akkor jöttem rá hogy egy szörnyű hibát követtem el.. Fogtam visszaraktam az EK lógót a cső helyett, és módosítottam a bekötésen, most így néz ki: szivattyú-->CPU-->240 radi-->GPU-->chipset-->szivattyú ami egybe van a tartállyal.
    Most jónak tűnik a dolog és javultak a hőfokok. :) Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

    Üdv, Csaba

Új hozzászólás Aktív témák