Új hozzászólás Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Pista0001 #10207 üzenetére

    Tudom, hogy nem olcsó, de nekem ezek a fan-coil-ok nem tetszenek, mert ezek is inkább csak sugárban hűtenek, és ezen az se segít, ha tesznek elé egy motoros terelőlapot... A mások problémám -bár ezt a mennyezethűtés sem oldjam eg teljesen. hogy nincs légcsere. Hűvös, de elhasználódótt levegő lesz. Plusz ott van a fan-coil-okban a szűrő, ami igencsak be tud rohadni, ha nem használják a cuccost...

    Természetesen kívül. Nem lenne értelme a szobát fűteni, és helyet se akarok elvenni. De ez persze csak elmélkedés, mert úgy se fogok ennyi pénzt beleölni egy panellakásba...

    Nyilván nem mindegy. Nálunk -amennyire tudom- mindenütt ugyanolyanok vannak. Szóval ide szemrebbenés nélkül tették be azt a 10 tagos radiátort, amit a földszintre is. Megjegyzem a földszintre 20-ast kellett volna tenni, ide meg kb 3-ast... Műanyag nyílászárók vannak, szigetelés nincs. Drága jómunkásemberek annyira siettek, hogy alul ki se nyomták purhabbal. De végül is 10 óra alatt végeztek hárman 120k-ért. Az fejenként 4k-s órabér... Szerszámokat, eszközöket mind "a cég" adta, ők csak összelegózták az előre gyártott elemeket és beépítették. :W A másik problémám, hogy műanyag az egész falam. Itt gyárilag acélmerevítéses "műfal" volt fából, amibe nem lehet ilyen műanyagos cumót tenni. Az új műanyag fal nagyon rugalmas, hogy a ragya verje ki, aki kitalálta... Mikor megnyomja a nyugati, északnyugati szél, a közepe úgy 3-4cm-el lesz beljebb. Ez önmagában nem lenne baj, csakhogy a 210 magas erkélyajtó már nem követi le a mozgást, aminek az eredménye az ajtó sarkainak 3-4cm-es elállása a toktól... A levegő meg nem kérdez, főleg ha nyomja a szél, bejön a 2 centis résen... :W A harmadik bibi, hogy feltehetőleg ettől a mozgástól, és amit ez a zsanérokra kifejt az ajtó gáztöltetű üvegének a belső táblája szépen eltört...

    A ház anyagi helyzetéről annyit, hogy nálunk csak azok nem fizetnek közös költséget, akiknek legalább 2 autó van a családban... De ők is csak addig, míg meg nem jön a jogerős végzés, aztán fizetni fognak visszamenőleg is, mint a katonatiszt...

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák