Új hozzászólás Aktív témák

  • Pista0001

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #10205 üzenetére

    Értem nagyjából hogy mit szeretnél, de rohadt drága lenne. Szerintem. A folyadékhűtő tényleg nem mai találmány, de nem csak légkezelőkhöz használják (sőt ezekhez többnyire sima hűtőgépet használnak inkább tudtommal), inkább kiépítik a vízrendszert és fan-coil-okat kötnek rá. Ha sok kis helységet kell hűteni (pl szálloda) akkor jobb mint a légkezelő, mert egyszerűbb a kivitelezés. Hőszivattyúsat mondjuk még nem láttam ("pár" éve nem követem ezt már, az autóklímából is kiestem másfél éve), a kétkörös fan-coilok fűtő ágát kazánra vagy távhőre szokták kötni.. A Stadion szállóban például két csavarkompresszoros McQuay folyadékhűtő van, elég komoly jószágok. A metrómegálló felőli beüzemelésében vettem részt. A kondija ott van a lépcső alatt, érdemes megnézni ha érdekel az ilyesmi. Amikor bepörgettük az összes ventit odébbfújtunk vele egy nénit. :B

    Visszatérve a tervedre, az a szabad hely ahova a hűtőgépet tennéd, az kívül van vagy belül? Helyismeret nélkül nem vágom hogy hol van a szárítókötél. :P

    Látom szerkesztetted azt a hsz-t. Rohadtul nem mindegy az sem hogy milyen radiátorok vannak. Nálam (2. em.) melegebb volt mint barátnőmnél (6. em., ua. strang - asszem így hívják), szintén sima átfolyós rendszer volt. Azóta bekerült átkötés, meg radiátorszelep, a bérlőm a múlt télen ki se nyitotta a radiátorokat. A szomszédok megoldották ;] A(z egyik) legfontosabb ha javítani akarsz a panel hőháztartásán az a nyílászárók cseréje (ha még nem történt meg. Ja, a padlófűtés... biztos van nálatok is évente tájékoztató a ház anyagi helyzetéről. Nálunk ebben benne szokott lenni az is hogy ki hogyan áll a közös költség fizetéssel. Sokaknak még az is meghaladja az erejét, de a többinek is van jobb ötlete elverni a pénzt valószínűleg. Egy panel nem ér ennyit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák