Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #5514 üzenetére

    Ez egy egész jó összefoglaló volt, különösen a vége tetszik. Amit Jézusról írtál, aki az utat mutatja az embereknek.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • önállóság

    csendes tag

    válasz kymco #5514 üzenetére

    "Majd nézzük meg pár fejezettel arrébb. Véres áldozatot kell bemutatni a bűnért rendszeresen. Az Isten választott embere, a közvetítő Isten és ember között, akinek ez a hivatása, a főpap csak úgy mehet a szentek szentélyébe, hogy megtisztulási folyamaton vesz részt."

    Az ide vonatkozó igehelyet tudnád prezentálni?

    "tényleg minden rendben van... talán itt indul a javulás?"

    Még is közel ezer év volt az ember élete abban az időben! Noé 600 éves elmúlt mikor meghalt! Ha elhisszük! Azért én szkeptikus vagyok ezekkel a legendákkal kapcsolatban! Semmi az ég adta világon nem igazolja ezeket az állításokat!

    "Hol van itt az emberi természet bűntelensége, ártatlansága?"

    Ott, hogy maga Isten azt mondja, hogy.. és látá isten, hogy jó...! Isten szavát akarod megcáfolni? Isten megátkozta a világot e miatt? Hallottad? Ott voltál? Honnan veszed, hogy tényleg így történt? És mi van ha nem is átkozott meg semmit?

    "őt képviselje (képére és hasonlatosságára)"

    Hol olvastad ezt a képviselet dolgot? A hasonlóság nem azt jelenti, hogy képviselni valakit! Hanem, hogy olyannak lenni! Jónak, teremtőnek, kreatívnak, élőnek...
    Isten nem képviselőt teremtett, hanem ahogyan mondja.. hogy a teremtményeimnek valami zsengéje legyen! Az ember előtt létező világ jó folytatása! Valami zsenge "friss, új hajtás"! Nem üzletkötőnek lettünk alkotva! És ha képviselő, akkor ki előtt kellene képviselni? Vagy,... nem is értem ezt!

    "(jó és rossznak tudása). " de nem a képviselet miatt, hanem mert a maga képére és hasonlatosságára teremtett! Tehát rendelkeznünk kell azokkal a képességekkel amivel teremtőnk rendelkezik! Ez vitán felül áll, maga Isten állítja! Vagy csak a biblia állítja azt, hogy ezt állítja Isten?

    "de még keresztelő Jánosnak is kellett Jézus kereszthalála."

    János jóval Jézus előtt halt meg! Nem is volt lehetősége megtérni, lévén, hogy ő maga merítette be, keresztelte meg Jézust! Majd ezután börtönbe került, és lefejezték! Vagyis János nem nyert bűnbocsánatot? Bűnös volt valamiben? Miben? Pusztán azért bűnösnek ki kiáltani valakit mert ember, ezt ma antiszemitizmusnak nevezik!

    Nem jelent az újszülött számára semmit! Egy újszülött nem bűnös! A igazságos Isten igazságába nem fér igazságtalanság! Ez is tévtanítás! Nem lehet bűnös aki még nem is élt ebben a világban! Ha ez igaz lenne, akkor Jézus is bűnben született, pusztán emberi mivoltánál fogva, akkor pedig nem igaz, hogy bűntelenül halt meg a bűnösökért!

    [ Szerkesztve ]

  • önállóság

    csendes tag

    válasz kymco #5523 üzenetére

    "az idő inkább igazol, nem cáfol :)"

    Arra reagáltam ezzel, hogy azt írod, nem javult semmi Noé idejében, én erre mondom, hogy de mégis sokkal nagyobb volt az életidejük abban az időben, ha igaz! Noé volt ugye az az ember, vagy az a jellem, aki Isten számára megfelelt! A többiek pusztulni való senkik voltak! Tehát ha Noé idejében sem volt Javulás, akkor mikor? És hát arról most ne is beszéljünk, hogy Noé három fia és három fia, hogyan szaporította be a földet újból, vérfertőzés nélkül, mondjuk ez már Ádám és Éva sztorijában is kardinális kérdés!

    "8De Noé kegyelmet talála az Úr elõtt. 9Noénak pedig ez a története: Noé igaz, tökéletes férfiú vala a vele egykorúak között. Istennel jár vala Noé. 10És nemze Noé három fiat: Sémet, Khámot és Jáfetet. 11A föld pedig romlott vala Isten elõtt és megtelék a föld erõszakoskodással. 12Tekinte azért Isten a földre, és ímé meg vala romolva, mert minden test megrontotta vala az õ útát a földön. 13Monda azért Isten Noénak: Minden testnek vége elérkezett elõttem, mivelhogy a föld erõszakoskodással telt meg általok: és ímé elvesztem õket a földdel egybe. 14Csinálj magadnak bárkát gófer fából, rekesztékeket csinálj a bárkában, és szurkozd meg belõl és kivûl szurokkal"

    Tehát a szent és tiszta Noé, aki az úrral járt, kegyelmet talál az úrnál, aki azt mondja, hogy megsokasodott a bűn a földön, ezért "és ímé elvesztem õket a földdel egybe." Tehát nagy fordulat történt! Elveszíti a bűnösöket, a földdel együtt! Vagyis mind a kezdetekkor kimért átok a földdel együtt megsemmisült! Vagyis mentesült a föld a bűntől, és annak következményeitől is, és az egész projektet Isten újrakezdi Noéval, aki az úrral jár, és családjával! Az már csak mellékes kérdés, hogy honnan ismerte Noé a szurkot, mert az nem csak úgy magától van, hanem megfelelő technológiai metódus szerint le kell gyártani :DD Hát a biblia nem szól Noé ilyen irányú ismereteiről!

    "e mivel az etikai értékrendet az ember relativizálta, és maga akarja eldönteni, hogy mi jó és mi a rossz, "

    Van itt egy kis fennakadás! Az Isten teremtette a tudás fáját, és ő adott szabad akaratot az embernek! Vagyis logikusan Isten tervének a része az, hogy az ember tudással rendelkezzen! A tudásvágy, nem bűn! Sőt Istenismeretről is beszél a fáma! Tehát az Ismeretszerzés vágya benne van az emberben! És nem az ember rakta magába! Tehát az ember bűnéért az a felelős, aki lehetővé tette ennek a bekövetkeztét, aki megteremtette a bűnt ha ez igaz! Szerintem pedig az van amit írtam is korábban, hogy nincs semmiféle bűn, hanem vannak erkölcsi tételek, amit ha betart az ember, él, ha nem tartja be, akkor élet nélkülivé válik! Bár ez komolyabb kérdés, mivel a halál, az élet hiánya, de, hogy mi is történik az emberrel a halála pillanatában, és azután, azt nem tudjuk!

    "gyártó jót készített, esetleg igen jót, csupán a nem megfelelő használat okozott kárt.."

    Ez a példa abban sántít, hogy nem csak a mosógépet gyártotta Isten, hanem az azt használó embert is, amiről azt állítja, hogy igen jó! Tehát mindent ő teremtett! Ha az embert rossznak teremtette, az nem az ember hibája! Tehát Isten hibát követett el, akkorát, hogy aztán el is kellett pusztítania a teremtését özönvízzel? Neeeem! Nagyon sántít ez a bűn dolog! És ahogy gondolkodom az írásaitokon, egyre inkább erről győződök meg!

    "képviselet: A képére és hasonlatosságára ezt jelenti. Az ókori népeknél pld a helytartók a császár képének jelenlétében hozták az ítéletet, mert ez jelezte a képviseletet... de az 1Móz 1.28-ban az uralkodás szóval ezt még pontosítja is, hátha van valaki, akinek ez nem világos :)"

    Ez káosz! Erre hivatkozol: "28És megáldá Isten õket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon. "

    Mi köze ennek a képviselethez? Itt egyébként óriási fordításból, vagy szándékosságból eredő csúsztatás van! biztos vagyok benne, hogy Isten nem uralkodásra, hanem a természettel való együttműködésre teremti az embert! Szó nincs uralkodásról! Nem tulajdonul adja Isten a földet, hanem élettérül!

    "Vagy te úgy gondolod, hogy Isten fizikailag néz úgy ki, mint az ember? Ezt jelenti a saját kép és hasonlatosság?"

    Természetesen nem fizikai tulajdonságokra gondolok, bár benne van ez is, hiszen még senki nem látta istent, tehát csak elképzelése lehet az embernek róla! De klasszikusan nem fizikai megjelenésre gondolunk, hanem tulajdonságok és képességek meglétére! Bár ha maga hasonlatosságára gondolunk, akkor bizony esélyes, hogy fizikai megjelenésre is gondolni kell! Sőt gondolj csak Jézusra, aki nem más, mint maga az Isten fizikai megnyilvánulása! Hoppá! Hogyan is lehet valaki a saját fia?

    "az igazságérzetedet lehet, hogy bántják a tények, de ennél többet nem tudok tenni"

    A tények valóban bántják az igazságérzetemet! Érdekes ám ez a szó is, Isten a maga hasonlatosságára teremtett minket pl olyan lénynek, aminek van igazságérzete! Tehát érezzük, hogy mi igaz és mi nem az! Mi fér a szeretet koncepciójába, és mi nem! De ami ennél is fontosabb! ne csapd be magad azzal, hogy elképzeléseket ténynek tekints! A hitnek pont az a legfőbb ismérve, hogy olyan dolog a tárgya, amit nem tudsz igazolni! Vagyis az én igazságérzetem engem arra vezet, hogy azt higyjem, hogy a gyerekek bűntelenek! Te hiheted, hogy bűnösök persze, de ebből csak annyi igaz amennyit igazolni tudunk! Logikusan rendszerbe helyezve a dolgot 1000%-ig azt gondolom, hogy az újszülöttek és a gyerekek, akik még nem is ismerik a jó és rossz fogalmát, nem lehetnek bűnösök! Nem logikus! Márpedig Isten logikára épülő világot teremtett! És mégegy nagyon fontos dolog! Amíg Mózes nem kapta a tíztiltást, mert nem parancsolat, hanem 10 olyan dolog ami meg van tiltva! Ne lopj, ne ölj stb... addig bűn sem volt! Ezt maga Isten mondja, hogy amíg törvény nem volt bűn sem lehetett, hiszen, hogy mi bűn, és mi nem az, csak a törvény tükrében lehet megállapítani! Tehát a vízözönnel való pusztítás ilyen alapon totális igazságtalanság volt, ha tényleg így volt, de persze ezt sem igazolja semmi!

    Tehát egyre inkább megvagyok győződve arról, hogy ez a bűn mizéria, nem Istentől való, hanem kizárólag manipulatív céllal használja a bűnt az egyháznak nevezett varázslók gyülekezete!

  • önállóság

    csendes tag

    válasz kymco #5524 üzenetére

    Hé hé hé! Most akkor Mária bűnös volt, vagy nem? Mert ha nem, nincs eredendő bűn, ha igen Jézus örökölte ezt, tehát nem lehet bűntelen, igaz, tökéletes áldozat!

    Áhháááá :DD Ne hátrálj ki! A bűn szimbolizmusáról beszélünk, nem alkoholistákról, meg drogosokról! Persze ez fontos, és sokaknak ez óriási segítség, de nem erről beszélünk!

  • önállóság

    csendes tag

    válasz kymco #5635 üzenetére

    A hívő aki szereti az okkultizmus varázsvilágát:DD

  • önállóság

    csendes tag

    válasz kymco #5638 üzenetére

    Tolkien nem Jézus, és nem is tölt be hasonló szerepet a világban ha jól tudom!

  • önállóság

    csendes tag

    válasz kymco #5642 üzenetére

    Az a zsidó aki annak születik! Apai ágon mindenképpen Zsidó származásúnak kell lennie, de anyai ágon is zsidónak számít természetesen!

    Mária semmiképpen nem származik Dávid házából!

    "kkor TELJES JOGÚ gyermekemmé válik"

    Így van teljes jogú, de nem vér szerinti! Miért fontos a vérségi kapcsolat? Istennek miért fontos ez? Ezek szerint lehetne pusztán jogra alapozva felépíteni egy-egy társadalmat! Nem! A vérségi és a jogi kapcsolat a két világrendszert szimbolizálja! A formális, tehát szándékosan szervezett formai, uniformizált zárt rendszert, és az önszerveződés útján létrejövő nyitott rendszert! Mi a különbség nyitottság és bezárkózottság között? Jézus milyen volt? Zárkózott? Nem! Befogadó volt, nyitott mindenki felé! Kik voltak zártak? Akik semmit nem voltak hajlandók elfogadni? Akik megölték? Össze lehet keverni ezt a két dolgot? Jézust pont azért nem fogadják el a zsidók messiásnak, mert Jézus a világ megváltója a zsidók meg olyan megváltót várnak, aki csak őket váltja meg és más népek fölé emeli a zsidóságot! Örökbe lehet fogadni egy gyereket, sőt ha teheti valaki tegye meg, de nem erről van szó pusztán, hanem sokkal nagyobb dologról! A két világrendszer nem vegyíthető, és nem helyettesíti egyik a másikat! Az örökbefogadás szép dolog, de ha utána születik saját gyereked mindig ott lesz a gondolat, hogy ez bizony nem a tied, hanem csak egy jövevény akit befogadtál!

  • önállóság

    csendes tag

    válasz kymco #5645 üzenetére

    Egyébként én is szeretem a fantasy világát! Érdekes lehet más emberek világszemlélete, illetve annak a megjelenítése, esetleg még meríthetek is belőle, ahogyan meg is teszem a mindennapjaimban! :)

  • önállóság

    csendes tag

    válasz kymco #5648 üzenetére

    A zsidót tette zsidóvá, de Jézus nem zsidó! De nemis értem, hogy miért ragaszkodsz ennyire a zsidó mivoltához?

    Isten lelke nemzette (ami egyenlőre szintén fantasy), és egy nem zsidó anya szülte meg! hogy lehetne zsidó? Mitől zsidó? Ha megosztanád velem ezt az információt, megköszönném!

  • önállóság

    csendes tag

    válasz kymco #5648 üzenetére

    És hát Jézus származásának kutatása, nem egyenlő a szaron való csomó kereséssel!

    Te fel sem fogtad amit a világrendszerekről írtam! Ennyire elmenni egy ilyen jelentőségű dolog mellett! Azt hiszem inkább én szállok ki a veled való diskurzusból!

    [ Szerkesztve ]

  • euchi

    aktív tag

    válasz kymco #5666 üzenetére

    Már megint jössz ezzel az önteltséggel. Én nyitott vagyok és kíváncsi, a legkevésbé sem öntelt. És szomorúnak tartom, hogy így elzárkóztok az általam fölvetett kérdésektől. :( Engem például a te véleményed is érdekelne.

  • euchi

    aktív tag

    válasz kymco #5672 üzenetére

    Miért szerinted volna okom lenézni titeket? Mert, ha úgy érzed, hogy igen, akkor te is lenézed önmagad. :U Ha pedig nem érzed úgy, akkor nincs okom titeket lenézni, és megsúgom, nem is ez a helyzet.

  • önállóság

    csendes tag

    válasz kymco #5661 üzenetére

    Az a baj, hogy nyilván benne vagy a vallási komfortzónádba, és bizony tudom én, hogy nehéz onnan kinézni, és főleg kimozdulni! De van az ember fejlődésmenetében olyan, hogy amit ideig-óráig evidenciának gondol az ember, arról később kiderül, hogy bizony nem az, és újra kell gondolni a dolgot! És még olyan is van, hogy egy elképzelést fel kell adni mert kiderül, hogy nem állja meg a helyét!

    "ki arról a környékről jött, így kiáltott: „Uram, Dávid Fia! Könyörülj rajtam! "

    Ebből nem következik Jézus származása! Az asszony idegen a számára, nem ismeri, az asszony is csak hallomásból, és Jézus a gyógyító nem válaszol neki! Miért nem? És nem erősíti meg Jézus sehol a bibliában, hogy ő Dávid házából való lenne!

    "Egyébként Jézus tanítványai között volt nem zsidó?"

    Ha jól gondolom, mind zsidó volt!

    Jézus melyik zsidó törvényt sértette meg? Még a templomadót is megfizette...."

    A törvényeket betartotta, ebből még mindig nem következik a származása! Ha elmegyek külföldre én is betartom az ottani törvényeket, attól még Magyar maradok!

    "Jézus szavai szerint egy vessző sem veszhet el az Atya törvényeiből..."

    Kérdés, hogy mik az atya törvényei? Nem a tízparancsolat nevű tiltásgyűjteményre gondolsz ugye?

    "egyenlőnek tekintette magát Istennel. " Ezt, hol jelentette ki Jézus? Nem emlékszek ilyenre tőle!

    "ezért szaggatták meg a főpapok a ruháikat" azért szaggatták meg mert pszichopata gyilkosok voltak és veszélyben érezték a hatalmukat, mivel a nép követte Jézust! Hatalmas tömegek jártak a nyomában! Új szellemiséggel fűszerezte a törvényt! Azt betartotta persze, csak sajátosan értelmezte! Ilyen az ember alkotta jogrendszer mindenhol a világon! Önkényesen magyarázható! Az egyik ügyvéd, így a másik úgy! Ez a formális zárt rendszerek nagy hátrányainak egyike! Jézusnak volt védőügyvédje? Csak vádlói voltak? Tényleg? Miféle kiválasztott nép az aki csak vádlókat állít? És ki a vádoló? Akkor hát milyen szellemiség is jellemezte őket?

    A császár elleni lázadás miatt ölték meg, illetve ezzel a váddal! Az Istenkáromlás nem nyert bizonyítást! Pilátus Római helytartó volt! Mit érdekelte őt a zsidók hatalmi harca! Valamivel motiválták Pilátust! Ja ha Jézus a császár ellen "lázít", akkor már Pilátus hatalma is veszélyeztetve van, na ez már jó ok arra, hogy ki adja az engedélyt Jézus megölésére!

    Le kell ám szállni a földre! Akkor pont ugyan ilyen hatalmi harcok folytak, mint manapság! Kőkemény politika, mert ugye a farizeusokról nem igen lehet elmondani,hogy korrektül intézték a dolgaikat! Minek kellett nekik júdás? Ha egyértelmű a bűnösség! Minek kellettek a kihallgatáson hamis tanúk? Semmi bűnt nem tudtak rábizonyítani, Pilátus meg római lévén magasról tett a zsidók dolgaira! Ahogy írva is van! össze-vissza küldözgette, megostoroztatta, mert nem talált semmi bűnt benne! És csak amikor császár elleni lázadással kezdték vádolni akkor adta ki a gyilkossági engedélyt! És mit ír Pilátusról? Pilátus kezeit mossa! Elhárítja a felelősséget, mert, hogy pont ő az aki kijelenti, hogy Jézusban nincs bűn! De miért akarják a farizeusok annyira megölni Jézust? Mi lehet az a fene nagy ok? Az, hogy nem zsidó megváltó! Nem zsidó származású, és egyenlő rangra akarja emelni a népeket! A zsidóktól így elvette volna a felsőbbségi komplexusukat! Ezért kellett megölni, mert szimbolikusan Jézus tagadja ezáltal, a kiválasztottságot, és a felsőbbrendűséget! Honnan származik az antiszemitizmus? A rasszizmus? Nem nem a Németek kiáltották ki magukat, az már Hitler marketingje volt, de a Német nép nem értett ezzel egyet! Ahogyan a Magyarságot sem kérdezte meg Szállasi, hogy akar e az ország fasiszta lenni 45-ben! Ráadásul Hitlert Rothschildok pénzelték, vagyis a 2. világháborút zsidó pénz hozta létre és működtette! Ki kellene lépni a bibliából és körül nézni az elrejtett történelem könyvekben!

  • önállóság

    csendes tag

    válasz kymco #5667 üzenetére

    Ez a néhány szmájli megint arra utal, hogy nem gondolkodtál valamin! Ahhoz, hogy Jézus Magyar ősi származása bizonyított legyen, egyetlen feltételnek kell csak megfelelni! Ha Mária Pártus, akkor Jézus Szkíta-Pártusok leszármazottja, vagyis Magyar ősiséggel rendelkezik, és ha ez bebizonyosodik, a kiválasztottság teóriája tökéletesen összedől!

    Miért kellene, hogy Zsidó legyen? Miért olyan elképzelhetetlen! Tudod te, hogy mekkora volt szkítia? És, hogy izrael nem létezett? Mindig jött-ment volt, sehova nem fogadták be a zsidókat, mindenhol gond volt velük! Azért kellett Jézusnak oda születni, mert ott volt az emberiséggel a legnagyobb probléma! Szmájlik helyett tájékozódj!

  • önállóság

    csendes tag

    válasz kymco #5702 üzenetére

    Nem baj! Maradj hazugságban, az azonos a blikkel! Ki sem kell hozzá mozdulnod!

  • önállóság

    csendes tag

    válasz kymco #5708 üzenetére

    Korrekt biblia magyarázatot szeretnének hallani az emberek? Az jó, akkor te nem tartozol az emberek közé ezek szerint! :DD

  • euchi

    aktív tag

    válasz kymco #5722 üzenetére

    Köszi, megvan. :R Bár itt sem említik JJános magocskáját. :)

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz kymco #5735 üzenetére

    Mihez pontosan? Hogy lefordítsunk szavakat? Nyilván nem lehet egy-egy kiragadott szót lefordítani, de a szövegkörnyezetet is értelmezve (kellhet az is, amiket írtál), bárki képes lehet rá.

    Egyébként lehet, hogy félreérthető voltam a Károli fordítással kapcsolatban. Nem a fordítással van a baj, hanem a régi magyar nyelvvel, hiszen azóta már rengeteget változott a nyelv. Annyira, hogy sok minden félreérthető.

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz kymco #5739 üzenetére

    Az a baj, hogy a magyar fordítás oldaláról közelíted meg, holott pont fordítva kéne. Ha látod az ógörög eredetit, benne az 'agape'-val ( αγάπη ), akkor nyílván az agape jelentését nézed meg a szótárban és nem a 'filia' vagy 'eros' szavakét. Nemde?

    Egyébként megragadnám az alkalmat, és bocsánatot kérek, ha bárkit is megbántottam. :)

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz kymco #5771 üzenetére

    Sosem volt, sosem lesz olyan vallás, hit, ami képes lenne a népekre, országokra szétbomlott emberiséget egy cél érdekében összefogni és ráterelni egy tényleg fenntartható életútra.
    Soha nem volt, nézd csak meg pl. a vallásháborúkat. Totális széthúzás és önérdek, biztos hit az igazukban.

    Visszatérve az emberekre. Nem vagyok fizikailag sem elég erős ahhoz, hogy szembeálljak több millió emberrel és azt mondjam nekik, rosszul csináljátok! Mert ki vagyok én, hogy megszabjam nekik, hogyan éljék az életüket?

    Ugyan így, kik azok a régen élt zsidó szerzők, akikre nekem, most a Biblia útján hallgatnom kellene? Emberek voltak. A maguk igazát, hitvilágát örökítették meg.

    A bolygó nélkülem és az emberi faj nélkül is, tökéletes.
    Nekem csak ez számít. Más nem.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • LEFTHORSE1

    őstag

    válasz kymco #5801 üzenetére

    Nem vagytok szégyen foltok ti hívők, én egyszerüen azt állitom hogy ti nem vagytok Istenhívők hanem Íráshívők. Minden írás embertől származik, főleg azok amelyek az Isten akaratát próbálják felvázolni, mert én azokban az emberi egoizmus durva megnyilvánulásait vélem felfedezni, pl. azt mondják a hivők hogy Isten elvárja hogy imádjuk őt, dicsőitsük és csak neki szolgáljunk, én ha teremtő lennék nem várnám el a teremtményeimtők hogy imádjanak vagy a nevemet hiába ne vegyék, azt viszont elvárnám hogy egymást ne rabolják ki, ne ártsanak egymásnak és értelmes dolgokkal foglalkozzanak a saját jólétük érdekében, nos akkor én nemesebb lelkü vagyok mint Isten? Persze hogy nem, de ha az irásokból kell megismernem Istent akkor én messze demokratikusabb vagyok nála.

    Cseberből vederbe

  • bronin7

    csendes tag

    válasz kymco #5801 üzenetére

    Te egy teljesen másmilyen kategóriába tartozol, kymco, veled nincs semmi gond.
    S a legtöbb hívővel sincsen bajom! Ezt fontos leszögezni!
    De, amit JJános barátunk csinált és tett az teljesen más tészta.
    Ahogy mások is írták, ezt az embert én is Íráshívőnek hívnám, nem pedig Istenhívőnek.
    A kereszténység egyébként képes megújulni, változni ezért maradhatott még fenn eddig.
    Sajnos az egyes emberek nem képesek változni.

    [ Szerkesztve ]

  • euchi

    aktív tag

    válasz kymco #5806 üzenetére

    Kicsit sportszerűtlen a részedről, hogy én leszögeztem, inkább félretenném a genetikát, erre te mégis keményen szembemész vele. Első emberek ennyire semmibe vették a nőket és vérfertőző viszonyt folytattak a közvetlen rokonaikkal? Tudod, hogy az ilyen kapcsolatokból csak ritkán születnek egészséges gyerekek? Isten nem tudta ezt? Mintha nem ismerné a genetikát. Ma már törvénytelen ilyet tenni. Nem hiszem, hogy mi jobban tudunk valamit Istennél.

    Ilyenkor úgy érzem, hogy a vallásos ember gondolkodása addig terjed, amíg nem áll szemben a hitével. Nem csoda, hogy a kereszténység oly csökönyösen ragaszkodik a teremtéstörténethez és a monogenezishez, mert alapvető hittételek épülnek rájuk. És, mint te is, összeférhetetlennek tartja a genetikát vele. Az a baj, hogy a genetika kísérleteken alapul és ellenőrizhető, a hit nem. A hívő mégis az ellenőrizhetőt veti el. Ádám és Éva esetét is le lehetne ellenőrizni, ha nem volna erkölcstelen és törvénytelen. Lehet tippelni, hogy hányadik generációig húzná a család, mivel a történelemben volt már dinasztia, ami a belterjesség miatt halt ki.

    JJános: Üdv újra itt. :C

    [ Szerkesztve ]

  • JJános

    addikt

    válasz kymco #6016 üzenetére

    Így van. :K

    Nagyon sok a névleges keresztény ember, aki elkötelezte magát. Akik Jézus nélkül nem akarnak élni. És sokan vannak tévúton is. Azt gondolják, hogy jó helyen vannak, és egy felekezetben telnek az évek, és lehet soha nem is jönnek arra rá, hogy csak névleg keresztények.

    Sokan pedig semmit sem tudnak az igazi kereszténységről, csak a magukat kereszténynek mondó embereket ismerik, és azt gondolják, hogy az a kereszténység, amit azokon az embereken látnak.

    2007-05-06 óta itt!

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #6027 üzenetére

    pont olyan, kiveve hogy nem ugyanazt jelenti a ket dolog es hogy neked nem lenne igazad.

    kar remenykedni, nem a hite miatt irtam, emiatt sajnos nem lesz belole martir. csupan egy artatlan Dosztojevszkij utalas volt amit irtam, mindossze a kollega tokeletesseget es termeszetesseget hangsulyoztam.

    nicht kompot

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #6030 üzenetére

    A fórumon nem tudom, mennyire van értelme a nagy egyetértésnek. Persze, sok dologban egyetértünk. Én is veled, és talán te is velem.
    De nem látnám sok értelmét annak, hogy hozzászólásokon keresztül ragozzuk az egyetértésünket.

    Lehet, hogy a vitának sincs több értelme. És néha jó felfedezni a közös pontokat. És a hit szempontjából tényleg mindegy, hogy nagy bummal kezdődött-e a világ, és hogy miképpen zajlott le az evolúció.

    Épp ezért nem értem, hogy JJánosnak miért van mégis szüksége erre. És különösen veszélyesnek tartom azt, hogyha úgy tüntetik fel a kereszténységet, mint ami a tudománnyal ellentétes, vagy ütközik vele. Ezt szóvá is teszem.

    Meg azt is, amikor valaki látatlanban, ismeretlenül minősíti az Istenbe vetett hitemet. Csak azért, mert pl. én elfogadom az evolúciót, a fizika törvényeit, és igen valószínűnek tartom, hogy a világegyetem az ősrobbanással jött létre.

    Ha ezek nüansznyi dolgok, JJános kollégának is elég lenne csak legyintenie, mint ahogyan te teszed ezt vele. Számára viszont ezek kardinális kérdések. És ebben nem vele értek egyet.

    Meg azt is tudom, hogy néha ól jön a fórumban is egy-egy szövetséges, és olyankor a kisebb nézeteltéréseket félre tudjuk tenni. Mert töbet ér, hogy van egy szövetségesünk annál, hogy a köztünk lévő különbségeken vitázzunk. De ez már fórumozás-lélektan, ha létezik ilyen ;)

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #6032 üzenetére

    De én nem a kegyelemről írtam, és mintha elbeszéltünk volna egymás mellett.

    A keresztény pedig nem egy annyira egzakt fogalom. Képzeld el, hogy van egy út. Van, aki csak most lépett erre az útra, valaki pedig már sokkal előrébb jár rajta. És mégis mindketten keresztények.

    Van, akinek könnyebb az úton maradnia, és van olyan is, aki le-letér, és csak nehezen tud rajta maradni.

    Keresztény az, aki Krisztus tanításai szerint él, és igyekszik megvalósítani az életében, hogy valóban a szeretet irányítsa a tetteit.

    De ennek is vannak szintjei. Ha csak hetente mész el templomba, és tartasz ott bűnbánatot, és legalább ott kicsit magadba szállsz, akkor is keresztény vagy.

    De értem, mit mondasz, az, hogy elhiszem, hogy Jézus az Isten fia, még önmagában kevés. De bármit is teszek, minden kevés lesz, mert mindig lehet még jobban. De ott van Isten a másik oldalon, hogy amihez én már kevés vagyok, azt megadja, megsegít.

    Ez lehet ugyanaz, mint amit írtál. Ha kinyitom az ajtót a Kopogtató Jézusnak, ő már be is jön. Van ,aki csak ajtót nyit, van, aki ünneplőt húz, mások még fejedelmi ebéddel is várják Jézust. De mindegyikük keresztény.

    A talentumos példabeszéd is hasonlóról szól. Mindenkinek más jutott, azokkal kell gazdálkodnia. Meg kell tennünk, amit tudunk, de akinek 2 talentuma van, attól nem várja el az Úr, hogy ugyanannyra megsokszorozza, mint akinek 5 van. Bár ez most lehet hogy annyira nem illik ide.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #6034 üzenetére

    Dehogyis nincs köze! Nem a külsőségekről beszélek! Szó sincs Krisztus tetteinek másolásáról! Félreértesz. Nem azt írtam, hogy Krisztus lelkületét másoljuk. Egyáltalán nem arra gondolok, hogy éljünk úgy, mint maga Jézus.

    Krisztus tanításai szerint élni mit jelent? Elég konkrétan fogalmaz maga Jézus is. Nem azért mondja ezeket, hogy ne így próbáljunk élni. És itt nem koppintásról beszélek. Hanem, hogy ott legyen bennünk a szeretet. És ez vezérelje a cselekedeteinket, minket.

    Krisztus lelkének befogadása magával kell, hogy hozza ezt. Ezek eléggé összefüggő dolgok.

    És emellett még van sok minden más is. A személyes kapcsolat, az Istenre hagyatkozás, a tényleges bizalom, stb.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #6036 üzenetére

    Valóban nem ezt jelenti, de nem is ezt mondtam. Krisztus követése nem egyenlő azzal, hogy tudjuk, mik a tanításai. De nem véletlenül vannak tanításai.

    Nem arról beszélek, amire gondolsz. Egy hitetlen ember is igyekzhetne Krisztus tanításai szerint élni, mégsem lenne keresztény. Gondolom valami ilyesmire gondolsz. Kell hozzá a hit, a személyes Istenkapcsolat.

    De ugyanígy az se működik, hogy beengedem Jézust az életembe, és nagy ívben teszek utána a tanításaira. Szerintem ilyen nincs is, mert a két dolog együtt jár. Ha hátat fordítasz a tanításainak, valójában be sem engedted őt.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #6036 üzenetére

    2x ment

    [ Szerkesztve ]

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #6039 üzenetére

    Persze, ez természetes. Én is ezt gondolom.

    Valamint az sem elhanyagolható, hogy ha tényleg a tanításait igyekszem megtartani, az nekem is a javamra válik, mert Jézus jót akar. És már itt a földön is meghozza a gyümölcsét.

    Azért is követem, mert megbízom benne, mert tudom, hogy igaza van, és hogy jót akar.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #6030 üzenetére

    koszonom hogy irtal.

    "Lehetsz jó fej ember, aki még erkölcsös is, de ha elutasítod Kr5isztust, mint a gazdag ifjú, akkor nincs mentség."
    ahogy szamodra teljesen irrelevans hogyha azt irnam hogy a kovetkezo eletedben ujra kell jarnod az utadat, hiszen nem a legoptimalisabban valasztottal a mostani eletedben, ugy a szamomra is az hogyha azt irod hogy szamomra nincs mentseg.

    hitem szerint a te celjaid ertelmetlenek, ez teny. elpocsekolod ezt a lehetosegedet azzal, hogy balvanyozol valamit a helyett hogy az igaz utat keresned nyitott szivvel es esszel. szembe fogsz majd ezzel nezni ha olyan szinten leszel ahol a valaszt megertheted. a jo dolog az, hogy lesz lehetoseged kiigazitasra. viszont mint taoista hozza kell tennem: egyreszt engem ez nem aggaszt, mivel ez a te sorsod, a te felelosseged, masreszt meg ki vagyok en hogy ezeket neked itt hangoztassam?

    a szentlelekrol szolva: a rozsaszin elefant nem tudja hitelesiteni a lila nyuszit. arrol hogy hiszel valamiben es egy masik valami amiben hiszel azt szamodra hitelesiti, kb a vak vezet vilagtalant mondast fogalmazod meg. az en hitemet a mindennapjaim hitelesitik.

    "Egyszer megéreztem Isten jelenlétét életemben, megéreztem, hogy akar tőlem valamit, és én igent mondtam rá...és onnan már megváltozott a helyzet..."
    nem tudom milyen trauma ert teged. egyszer mintha irtal volna errol, de elfelejtettem. a lenyeg hogy akarkivel beszelek ilyesmirol, mindig elojon ez a vonal. az, hogy valaki maga alatt van enyhen szolva nem biztos hogy hitelesit gondolatokat amik labilis erzelmi korulmenyek kozott a fejebe pattannak. az osszes trauma sztori lerombolja a hitelesseget a keresztenysegnek.

    a tao nem akar senkitol semmit, a tao van. es hiteles, mert barki szamara elerheto hasznalhato es kihasznalhato. nincsenek feltetelek, kotelezo irodalom, nincs mit rajta vitazni mert nem mond ellent, nem kell gyomoszkolni a sarkait idorol-idore, hogy beferjen a valo vilagba. mindenki magaert felelos, onallo egyen, nincs kozvetito reteg akik szertartasokat vegeznek ami altal megfelel a koveto a taonak, mert mindenki megfelel. nem kell hozza csodat latni (legfeljebb mindennapi csodat), es sohasem hallottam olyat hogy 'hirtelen megjon' vagy ilyesmi. a bizonysag lassan jon, fokozatosan, tapasztalat altal erosodik.
    ettol konnyu lesz az ut? nem, nem konnyu az ut. kitartas kell hozza, alazat, es nyitottsag hogy megtanuljunk oda figyelni ahova kell hogy kialakulhasson a taoista eletvitel.

    azt hiszem a szummaja a kulonbsegnek:
    a te hitedben az elhatarozas szuli a gyakorlatot, azaz csoda-vezerelt.
    az en hitemben a gyarkolat szuli az elhatarozast azaz tapasztalat-vezerelt.

    egeszen oszinten irom, guny nelkul:
    ha a te istened jutalmul azert mert egesz eleteben huen szolgalod azt adja, hogy jjanos fele gondolkodokkal leszel osszezarva egy orokkevalosagon keresztul, akkor tiszta szivembol sajnallak.

    nicht kompot

  • bronin7

    csendes tag

    válasz kymco #6076 üzenetére

    Tudtam előre, hogy ezt a részt még magyaráznom kell...
    Akkor én így gondoltam ezt az "ősemberes" dolgot:
    JJános -> elkezdett templomba/ gyülekezetbe járni azért (vagyis Jézus belépett az életébe), mert túlélt egy éjszakát egy sátorban, vagyis nem halt meg.
    Kérdem én:
    Ha agyonvágta volna a villám (de túlélte volna), vagy ha nem élte volna túl az éjszakát, akkor vége? Nincs Isten, mert nem neki kedvező dolog következett be?
    Csakis akkor kezdünk el hinni, ha valami jó történik velünk?

    Érdekes módon mindenki csak egy nagy tragédia esetén kezd el Isten felé fordulni...
    Ha minden rendben van, akkor érdekes módon nincs annyira szükségünk rá!
    Akkor jól megvagyunk nélküle...

    Ha rossz dolog történik, akkor mindenki ezzel kezdi: "Miért, Istenem? Miért!?"
    Az nem merül fel senkiben, hogy valami Istennek nem tetsző dolgot tett, s azért kapta a "büntetést"... Ilyenkor az emberek 95 %-a csak Istent okolja, viszont nem merül fel a saját bűnük számukra.

    S itt jön be az ősember dolog:
    Ha megölte volna az adott vihar / természeti katasztrófa / éhínség / stb. akkor már nem is imádott volna semmit? Akkor nincsen Isten, mert nem élte túl?
    Tehát csak a hálából, s az ismeretlentől való félelem (pontosabban az, hogy nem tudta megmagyarázni, hogy miért maradhatott életben) miatt kezdett a felhőkre nézni, s elmélkedni azon, hogy van-e esetleg ott fönn valaki?
    Ezért mondtam, hogy ez nem hitt, hanem vicc, hiszen ha túlélünk valamit, az nem jelenti azt, hogy Isten tett valami csodálatosat velünk...
    Ha egy hindu ember menekül meg egy katasztrófától, aki életében nem hallott Istenről, nem is ismeri a Bibliát, tehát JJános gondolkodásmódja szerint az ördögtől való (elvégre ugyanezt a gondolatmenetet alkalmazta a buddhista emberekre is, csak el kell olvasni a hozzászólásait), akkor az kinek a műve?

    kymco, te a normális keresztény emberek közé tartozol, bárcsak mindenki olyan lenne mint te!
    Egyébként mi a véleményed JJános 6068-as hozzászólásáról?
    Keresztény emberként egyetértesz vele? Nem zavar téged a stílusa, a hangvétele?
    Így kell beszélnie egy hívőnek?
    Mert azt gondolom, hogy JJános barátunk kezdte a személyeskedést és a "megdönthetetlen" érvek felsorolását...

    [ Szerkesztve ]

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #6076 üzenetére

    Tényleg bölcsebbnek képzelted? Vagy ez csak egy lealacsonyító kifejezés? Mások megbántására alkalmas eszköz, melynek semmi haszna nincs.

    Ennyire ismered JJánost? Ennyire tudod, hogy min alapszik a hite? Én nem tudom, min alapszik a hite. Azt tudom csak, amit leírt. Meg azt, amin ez én hitem alapszik. És te is azt ismered legjobban, ahogy ez veled kapcsolatban van. Ebből tudsz általánosítani, JJános felé is.

    A nem személyes jellegű része a hozzászólásodnak meg szerintem is így van, részben. Mert az azért tény, hogy egy szerelmet, bármit is az első nagy találkozás igencsak meghatároz. És persze ez idővel halványodik, ebből a kezdeti eseményből mindig lehet erőt meríteni, visszatérni hozzá, új lendületet venni.

    Furcsállom, hogy JJános azt állítja rólam, hogy hazudok. Furcsállom ezt a fajta személyeskedést.

    Apropó, neked mi a véleményed a nicknevemről? (tudom, provokatív vagyok, a gonosz hátsó szándékomról nem is beszélve, de most már ráadásul komolyan érdekel is a e válaszod)

    Lassan pedig átnevezhetnénk a topicot "JJános hite" névre. :))

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • kymco

    veterán

    válasz kymco #6113 üzenetére

    Sajnos ma reggel nem vettem észre, hogy nem működik minden PH szolgáltatás (nyomógombos idézőjel kiadás) a gépemen, az első sor idézet lenne attól, akinek válaszoltam....

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #6114 üzenetére

    Nagyon korrekt válasz volt, köszönöm.

    Én is úgy érzem, hogy nem ezek a lényegi kérdések, nem a teremtés mikéntje a kulcsa a kereszténységnek. Persze ezekről el lehet vitázni.

    Jézus azt is mondja: Aki nincs ellenem, velem van.
    És a buddhizmus, vagy lámaizmus szerintem sem a követendő út, félreértés ne essék. Viszont a hitem és Istenkapcsolatom minősége van olyan, hogy tudom, nem probléma egy ilyen nick név. És tegyük hozzá, 8 évvel ezelőtt nem vallási meggyőződésből választottam e nevet. Tisztelem a bölcsességét, tudását, emberileg nagyon is. És szerintem sokkal problémásabb lenne például egy pápa, vagy Isten nick névvel lenni. Isten nevű fórumtársat ki is bannolták pont a nickje miatt.

    JJános megtérésével semmi bajom sincs, sőt, mint írtam is, a személyes kapcsolatáról Istennel sem alkotok véleményt, mert az lehet nagyon tiszta, mély és őszinte. Még akkor is, ha szerintem félreismeri Istent.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #6124 üzenetére

    Lehet, hogy igazad van. Viszont lehet, hogy Jézus általánosabban gondolta, amit mondott. Azt mondja, hogy aki nem ellenük cselekszik -vajon a dalai láma Jézus követői ellen cselekszik?- az velük van. Nem azt mondta, hogy aki az ő nevében cselekszik az velük van, hanem aki nincs ellenük.

    "Sokan mondják majd nekem azon a napon: Uram! , Uram! Nem a te nevedben prófétáltunk, nem a te nevedben űztünk démonokat, és nem a te nevedben tettünk sok csodát? Akkor majd kijelentem nekik: Távozzatok tőlem ti, akik törvénytelenséget cselekedtetek! " Máté 7,21-23

    Ez azt támasztja alá, hogy nem biztos, hogy az a kulcs, hogy az Úr nevében cselekszik valaki. Ennek fényében érdemes újragondolni a dolgot.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #6129 üzenetére

    Ezen gondolkodtam az utóbbi fél órában.

    "És lehet számos helyet találni, ahol egyértelmű, hogy Jézus nem kerülhető meg Jézus szerint sem. Tehát vagy hiszek Jézusnak, vagy nem, de akkor nem nevezhetem magam Jézusban hívőnek."

    Azt hiszem, ez egyértelmű. És pont ez a nehézsége szerintem a Krisztus követésnek. Ez a teljes mértékű rá hagyatkozás. Nem könnyű ezt meglépni. Mint"És lehet számos helyet találni, ahol egyértelmű, hogy Jézus nem kerülhető meg Jézus szerint sem. Tehát vagy hiszek Jézusnak, vagy nem, de akkor nem nevezhetem magam Jézusban hívőnek." ahogy sok minden mást sem. Hívő kereszténynek lenni nem is olyan egyszerű. Főleg ha az ember egyre komolyabban gondolja, és ráteszi az életét. Még akkor sem, ha tudja az ember, hogy megéri.

    De erről talán pont te írtál, hogy akkor leszel igazán szabad, ha megteszed ezt a lépést, és rá hagyatkozol.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • fordfairlane

    veterán

    válasz kymco #6142 üzenetére

    Hát te meg ki vagy, csak nem maga a Dalai Láma? Engem nem fogsz letéríteni az igaz útról! :((

    x gon' give it to ya

  • fordfairlane

    veterán

    válasz kymco #6152 üzenetére

    és gondoltam, szeretnél tisztába lenni azzal, amihez hozzászólsz...

    Nem , ezután a bemutatkozásod után nem tartok igényt a te véleményedre, megtarthatod magadnak.

    x gon' give it to ya

  • fordfairlane

    veterán

    válasz kymco #6154 üzenetére

    Hiába pakolod tele szmájlikkal a förtelmedet, engem nem fogsz a bűnbe vinni!

    x gon' give it to ya

  • euchi

    aktív tag

    válasz kymco #6143 üzenetére

    "Én abban hiszek, ahol az Isten teremt... ez a tuti"
    Ez nem tuti, ezt te csak hiszed.

    Ami viszont tuti, hogy képesek vagyunk istent teremteni. Körülnézel a világban, és azt látod, hogy sok "egyetlen igaz isten" létezik, tehát nem lehet mind igazi. De, ha mégis mind igaziak, akkor valójában minden embernek létezik a maga Istene, a maga valóságában. Mindegyik igazi és egyben termetett isten is, függetlenül attól, hogy az embert egy isten teremtette,vagy sem. Tehát az ember képes istent teremteni. Ez tuti. :K Ellenben az, hogy minket isten teremtett, nem biztos, csupán hit kérdése.

    [ Szerkesztve ]

  • JJános

    addikt

    válasz kymco #6175 üzenetére

    Szenvedélyes vagyok, és elfogult is. Aláírom! Igaz!
    Mondhatnám, hogy Isten ilyennek teremtett, vagy azt, hogy Isten szereti, ha ilyen vagyok.
    Nem mondom.
    Szenvedélyesen elfogult vagyok, én már így születtem. Majd Isten kimunkálja bennem, remélem, hogy ezek a dolgok is helyre kerüljenek bennem. :D

    2007-05-06 óta itt!

  • cucka

    addikt

    válasz kymco #6203 üzenetére

    - Általában igaz, hogy a beteg emberek nem láthatnak dolgokat teljesen objektívan sokszor egyértelműnek látszó helyzeteket is értékelhetnek teljesen másképpen.
    Ez igaz, bár az eutanázia csak olyan esetekben merül fel, amikor a beteg tényleg gyógyíthatatlan és semmilyen szinten nem képes normális életet élni. Ez jelentheti azt, hogy hatalmas fájdalmai vannak, vagy akár azt, hogy csak gépek tartják életben, valójában annyira él, mint amennyire egy növény - vannak életfunkciói.

    A beteg emberre komoly hatással lehet az, ahogy a betegsége miatt látja szenvedni a közvetlen környezetét. Esetenként ez nagyobb teher is lehet, mint a betegség tüneteinek elhordozása.
    Nézd, ha olyan helyzetbe kerülnék, hogy miattam a szeretteim évekig, esetleg évtizedekig szenvednének, nélkülöznének, akkor lehet, hogy azt kívánnám, legyen inkább vége. Súlyos betegként szörnyű lehet ilyen lelki teherrel élni.

    Lehet, hogy a beteg hordozná a terheit, de a környezet metakommunikációja és esetenként direkt üzenetei miatt hoz döntést.
    Igen, ebben igazad van. Sajnos az eutanáziát nem lehet csak fekete-fehér színben megítélni és visszaélni is lehetne vele, ami súlyos erkölcsi aggályokat vet fel.
    Viszont ott a másik oldal, amikor a politika és az egyház a saját önös érdekei miatt lehetetleníti el az emberek életét. Nem is olyan rég volt a hírekben egy olasz lány, aki 17 éve kómában van, gépek tartják életben és az orvosok szerint az állapota visszafordíthatatlan. A lány édesapja kérte, hogy kapcsolják le a gépekről, de a (vallásos tömegek érdekeit képviselő) politikai erők és az egyház is hevesen tiltakozott, tüntetett ellene. Nálam ez pontosan ugyanannyira kiveri a biztosítékot, mint az általad vázolt eutanáziával való visszaélések.

    - A mai világban a beteg nyűg... felemészti a költségvetést stb. Nem tudunk mit kezdeni a fogyatékosokkal, betegekkel.
    A régi világban is nyűg volt, akkor is felemésztette a családi költségvetést, ilyen téren semmi nem változott, legfeljebb annyi, hogy a súlyos beteg ember régen hamarabb meghalt, a modern orvostudománynak köszönhetően ez most már nem így van. Kár belekeverni a modern világ kritikáját meg a fogyasztói társadalmat.

    Nem csoda, hogy önmagában korukhoz képest egészséges, de idős emberek is szeretnének sokszor meghalni....
    Igen, ez az ő döntésük, és én meg tudom érteni.

    Nos egy ilyen társadalmi háttérbe csöppenünk bele egy halálos beteg emberrel. Ha tudtok olyan biztos módszert, ami ezeket a torzító hatásokat ki tudja szűrni, akkor tovább beszélgethetünk....
    Nincs biztos módszer és nem tudunk olyan feltételrendszert kitalálni, ami alapján igazságosan el lehet dönteni, hogy az eutanázia helyes-e vagy sem.

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #6196 üzenetére

    "ez nem azonos a JÓ és ROSSZ tudásának fájával, amiről a Biblia is ír, és az erkölcsi kérdések megítélését jelenti, és tévedésből még te is beidézted....."

    erdekes modon a taoizmusban ez kulcskerdes. olyan vele-szuletett vagy osi erkolcsot allit a kozpontba ami nem azonos az 'erkolcs' mai altalanosan elfogadott fogalmaval. ugy szoktak mondani a taoistak hogy a kisbabak vele szuletett erkolcse. persze nehez a kinaibol forditani pontosan, de a sok korulirasbol egy osi forras bontakozik ki ami nekem megfelel a bunbeeses elotti allpotnak ha parhuzamot akarok vonni.

    ez az osi erkolcs a termeszetesseget, egyszeruseget, a tudomanytalan/tudatlan osztonosseget allitja kozpontba. olyannyira hogy egyenesen erkolcs nelkulinek nevezi ezt az allapotot hiszen az erkolcs megszuletese elotti idorol van szo. ez a taoizmus szerint kivanatos dolog, torekedni kell erre az eletben.

    a tanok szerint ez az osi pre-erkolcs allapot szuksegtelenne teszi (tenne) a szabalyokat, torvenyeket amik mind mind az osi allapotbol valo elszakadas miatt, mintegy kenyszerbol szulettek.

    itt egy idezet:
    Ahol a Taot megtagadják, ott felbukkan az erény.
    Ahol az erényt nem követik, ott felbukkan a szeretet.
    Ahol nincs emberszeretet, ott felbukkan az igazságosság.
    Ahol az igazságot megtagadják, ott felbukkan az erkölcs.
    Ez az úgynevezett erkölcs azonban csak
    látszata a hűségnek és szeretetnek
    és a bomlás kezdete.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • cucka

    addikt

    válasz kymco #6317 üzenetére

    A Biblia nem válaszol ezekre a kérdésekre... az ember bölcselkedik keres belőle pro és kontra érveket, de a Biblia nem ezért született...
    Ezzel tisztában vagyok, viszont itt (és a neten még rengeteg helyen) emberek elméleteket állítanak fel azért, hogy meggyőzzék a népet, a Bibliában leírtak 100%-osan valós történelmi eseményeket mutatnak be. Ebben a topikban csak JJános osztja ezeket a gondolatokat, viszont az Egyesült Államokban egyre inkább teret nyernek ezek az elvek, a nép és a vezetők körében is. És igen, ezt aggasztónak találom.

    Egyébként nem is kellett volna az egész Földet elborítani víznek, elég lett volna a mezopotámiai területeket...
    Ezt azért olvasd el mégegyszer. Ha nem látod a hibát, akkor tudok mondani két ősi megfigyelést, ami segít abban, hogy belásd, miért írtál butaságot:
    - A víz folyékony
    - A víz mindig lefele folyik, a Föld gravitációja miatt

    [ Szerkesztve ]

  • Alurion

    csendes tag

    válasz kymco #6324 üzenetére

    Comenius keresztény közegben nőtt fel, ám nem vált ettől kereszténnyé. Éleslátású és komoly gondolkozású fiatalként figyelte a világ eseményeit, értékelte tapasztalatait. Leginkább tudós, művelt körökben forgolódott, de figyelemmel kísérte az egyszerűbb emberek világát is. Már fiatalon sokat gondolkodott az élet értelmén és kereste a boldogságot, lelkének nyugalmát. Ezt azonban sem a tudományok művelésében, sem az egyházban, sem semmilyen mozgalomban nem találta meg. Bár ő maga is belekóstolt a világi gyönyörökbe, újból és újból csak kiábrándult azokból. A világ útvesztője és a szív paradicsoma című szatirikus művét 1623-ban írta, melyben kíméletlen őszinteséggel leplezte le korának visszásságait: a katonák kegyetlenségét, az egyházak képmutatásait, a tudósok gőgjét és a gazdagok önzését. Kiábrándulva mindenből feleleveníti gyermekkorának egyszerű hitét, a Krisztusról szóló evangéliumi tanítást. A lelkileg megcsömörlött, bűnbánat gyötörte fiatal Comenius nem lát más kiutat, mint a Krisztushoz való megtérést és az evangélium egyszerű, de mégis minden korban időszerű tanításaihoz való ragaszkodást. Saját bevallása szerint ekkor találta meg igazán azt, amit keresett: a lelki békét.
    (...)
    Csatlakozott a Cseh-morva Testvérek közösségéhez, melyet azonban kíméletlenül üldözött a katolikus inkvizíció. Comeniust nem rettentette el semmilyen üldöztetés, a Morva testvérek példájából kiindulva, hitéért bátran vállalta a nélkülözést és a szenvedést is.

    Számomra nem úgy tűnik hogy Comenius mögött ott állt az egyház....
    Jedlik Ányos pedig jóval később élt, akkora már az egyházi vezetők is felvilágosultabbak voltak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák