Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6079 üzenetére

    Alapban mindig meglep, mikor mások minket, keresztényeket primitív bunkónak tartanak, és kiragadnak valós vagy valósnak vélt momentumokat a hitünkből, és azon szórakoznak... Ennél bölcsebbnek képzelem a fórumozókat, de nem mindig igazolódik a hitem.

    Jjános komolyan veszi a hitét. Őt csak annyira ismerem, amit priviben és itt a fórumon megismertem belőle, és a szavai alapján olyan embernek ismerem, aki komolyan veszi Jézust és szenvedélyesen szereti. Ez érték, még ha a szenvedély időnként érzelmileg a vitában elragadja...
    Nem osztom maradéktalanul a kardoskodását a teremtéstörténet dolgai mellett, mert nem tartom ezeket lényegi kérdéseknek, sok esetben azért a vitapartnerek magyaráznak bele szavaiba ökörségeket, de én ezen nem vitáznék.

    Ellenben Jézussal vallom, hogy aki nem Jézussal gyűjt az tékozol.
    Lk. 11,23
    Aki nincs velem, ellenem van, és aki nem gyűjt velem, tékozol.”

    Én sem értem, de nem feszegetem nick név választásod. Korábban zavarban is voltam miatta, de mára elfogadtam, de ez nem jelenti azt, hogy nem gondolnám, hogy nomen est omen.

    Bizonyára meg van az okod, hogy kiállsz mellette, de látnod kell, hogy mi keresztények nem egy konkurens vallási vezetőt látunk benne, aki elég nagy szimpátiát ért el ebben a világban, hanem egy olyan személy képviselőjét, aki nem Jézussal gyűjt...
    Mindamellett, hogy sok megnyilvánulása már-már keresztényi, publikus indulatában akár Jézussal is összehasonlítható, de nem hogy nem keresztény, hanem olyan ember, aki nem szerintem csupán, hanem Jézus szerint is hamis utat mutat, egy Jézus mentes utat mutat...
    A Biblia ezt elég konkrétan néven nevezi.... hamis próféta.
    Emberileg lehet őt tisztelni, bár ezt alapból minden ember megérdemli. Sőt lehet mondani, hogy Isten is szereti őt, sőt értékesnek tartja, mert a teremtménye, de amit tanít, az nem Istenhez visz közelebb, hanem tévút.
    Elnézést kérek más világvallású fórumtársaimtól. Nem minősítelek benneteket, értékes emberek vagytok szerintem is és sokszor a hitetek melletti kiállás példa lehet számunkra. De nem osztom, hogy egy irányba tartanánk.
    A ti személyes vitátokba nem avatkozom bele, amikor védtem JJánost, azt a megtérése miatti támadás okán tettem alapvetően és nem veled szemben. Szerintem meg tudja magát védeni.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák