Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz emitter #943 üzenetére

    ''Hacsak nem vesszük a bűnbeesést is ''jelképesen'' [...]''
    Pedig sok keresztény ember éppen ezt teszi (nem értem, miért tetted idézőjelbe azt, hogy jelképesen), tehát nem abban hisz, hogy volt egy földrajzilag jól körülhatárolható ''kert'', abban kettő ember, aztán jött egy kígyó, stb., hanem csak a történet tanulságát tartja fontosnak és igaznak.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • Rive

    veterán

    válasz emitter #943 üzenetére

    Ez számomra teljesen világos, kíváncsi vagyok, hogy teista evós barátaink mit mondanak erre
    Amit mondhatnék, kimoderálnák.

    Mindenesetre köszönöm, hogy helyettem is ilyen aktívan demonstrálod, miféle szerencsétlen állapotba vezet ez a bizonyos fajta 'vallásosság'.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Palkó

    tag

    válasz emitter #943 üzenetére

    Szia !

    Az egyik ''teista evos barátod '' azt mondja erre, hogy az evolúcióra számtalan bizonyíték létezik ( legalább is számomra ), míg a Biblia, mint egyik hsz. -emben írtam, szerintem egy könyv, amelynek tartalmát mindenki a saját szájaíze, érdeke, világnézete stb. alapján magyarázza. De ez nem baj, így érdekes a világ, sokszínűen.
    Néha irigylem a hívő embereket, egy probléma, vagy tragédia esetén belenyugszanak a dolgokba, mondván, Isten akarata szerint történt.
    Jómagam sokat marcangolom magam, tépelődöm, keresem a válaszokat, de nekem nem Isten léte, vagy a Biblia adja meg ezeket.
    Most 42 évesen ilyen vagyok, szerintem így is temetnek majd el, bár az is lehet, hogy egyszer én is megvilágosodom, mint Eperjes Károly a színész.
    Addig is, amíg ez bekövetkezik, az 565-ös hsz-emben leírtak a mérvadóak számomra.

    Üdv: Palkó

    [Szerkesztve]

    Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

  • Viszlát

    addikt

    válasz emitter #943 üzenetére

    Már én sem értem, miért erőlteted ezt ennyire... A Biblia nem azért íródott, hogy azt mint egy jó jegyzetet használva x ezer évvel későbbi emberek által kitalált fogalmak és elméletek ellen passzintos ellenérveket nyújtson.

    3,14 De te maradj meg abban, amit tanultál, és amiről megbizonyosodtál, tudván, kiktől tanultad,
    3,15 mivel gyermekségedtől ismered a szent írásokat, amelyek bölccsé tehetnek téged az üdvösségre a Krisztus Jézusba vetett hit által.
    3,16 A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre;
    3,17 hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.


    Olyanokat akarsz meggyőzni, akik már számtalanszor kinyilvánították, hogy a Biblia egy jó könyv, ártani nem árt ha elolvasod, de alapozni rá bármit is merő ostobaság. Ezekután Te olyan fogalmakkal akarod meggyőzni őket, mint bűnbeesés, halálnélküliség, melyek csakis hittel megfoghatóak. Nem kritizálni akarlak, de szerintem ez nem túl bölcs dolog. A szó szerinti vétellel kapcsolatban is meg-megcsúszol, megkönnyítené a helyzeted, ha jobban ismernéd a körülményeket és kortörténetet.

    Az evolúció pedig egy próbálkozás, én ennyit látok benne, az ember keresi és kutatja a teremtés minkéntjét. Soha egy tudóstól vagy evolúcionista embertől nem hallottam még azt, hogy ez egy lezárt, teljesen körbeért elmélet lenne. Hatalmas lyukak vannak még, és valszeg jóideig lesznek is még. Reményeim szerint lesz egyszer magyarázat, de nem emberektől szeretném hallani :)

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák