Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz fordfairlane #7178 üzenetére

    Passz én csak kitaláltam. Xenu nincs benne :D Meg lelkek se. Meg lélekszívó se =)
    De egyszer komolyan elgondolkodtam rajta, hogy mennyire fiatal is a bolygónk, az élet stb... Igen, még ha a tudomány oldaláról nézzük, akkor is fiatal.
    Itt van 13,7 milliárd fényévnyi galaxis, naprendszer, csillagok, bolygók... A 13,7 milliárdból mi a ~ 3-4 milliárd éve jelentünk meg talán. Mint bolygó. Az azt jelenti, hogy az (ismert) univerzum több, mint 2/3-a előttünk jött létre. Már pedig az nem kevés. Nem kevés idő, nem kevés mennyiségű galaxis. Ha csak saccolunk is, az lehet akár 70x70 milliárd... Mindez mielőttünk. De ez csak sacc. És nem mind1 mit tippelünk, mert vannak becslések amik 300 milliárd galaxist számolnak, 300 milliárd csillaggal... Szal itt aztán lehet dobálózni a milliárdokkal, de tény, hogy rengeteg, iszonyatosan nagy szám.
    Ehhez képest, ha csak egy hasonló technológiai civilizáció is létrejött akár 5.000 évvel előttünk, akkor elképzelni is alig lehet mekkora fejlettségi szinten állhatnak most, ha csak a saját fejlődésünket is vesszük alapul.
    Ugye 50 év alatt eljutottunk a repcsitől az űrig. 1km magas épületeket építünk. Megjártuk a Holdat. Gépeink túljutottak a naprendszeren. Mindez 50 év alatt. És ma már térhajtóművet tervezgetnek, párhuzamos világokról, meg teleportációról, meg nanotechnológiáról vitáznak a tudósok... És ez csak 50 év... Mi lenne 100x ennyi idő alatt?
    Szal szerintem talán még el is képzelhető, de ezt csak halkan jegyzem meg :)
    Sry, hogy így elkapott a hév, megesik néha.

    @#7179) JJános : okés, de magyarázd, hogy miért. Magyarázd meg miért hiszed el jobban Istent, mint E.T.-t?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák