Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #4154 üzenetére

    "Vajon más vallások foglalkoznak az abortusszal? A katolikus egyházfőtől sokszor hallottunk kinyilatkoztatásokat, de ezekkel szerintem az a baj, hogy szintén kicsit egyoldalú és parancsoló."
    tudom hogy nem nekem irtad, de nagyon jol osszefoglalja ez a resz a gondolkodasbeli kulonbseget a nyugati es a keleti vallasok kozott.

    kereszteny hozzaallas: megmondja mit kell gondolni az abortuszrol (vagy barmirol).
    taoista hozzaallas: tedd helyre a gondolkodasodat az ertekekrol.

    nem hiszem hogy barmelyik taoista foglalkozna az abortusszal. nem hiszem egyebkent hogy barmely keleti vallas foglalkozna ezzel. miert is kellene?
    az abortusz nem vallasi tema. semmi ertelme elmerulni az elet minden reszleteben es szajbaragni a hivoknek hogy mit kell es hogy kell. a keleti vallasok nem a celokat hangsulyozzak hanem az utat ahogy odajutsz, nem eredmenyeket kovetelnek hanem iranyt mutatnak. nem mondjak meg minden lepesnel hogy mit kell tenni es gondolni, milyen 'parterdeket' kell kovetni (kulonben jajj neked), hanem a hivore van bizva.

    az abortusz (vagy mas kerdes) felelossegteljes kezelese nem egy cel amit el kell erni, nem parancs amit teljesiteni kell, nincs rola versike vagy idezet amit lehet felemlegetni. ez egyszeruen csak megtortenik... mintegy mellekesen. eszre sem veszi az ember hogy valaminek 'megfelelt' vagy 'elert' valamit, nem is torodik ezzel, ez vele jar az uttal. es epp ezert nincs tiltas sem. egeszen biztos vagyok benne. a taoizmusban nincsenek tiltasok es parancsok nincsenek dolgok amiket el kell itelni mert nincs erre szukseg. a taoizmusban alapelvek vannak, es azontul megfontolni valok, merlegelesek, konzekvenciak, millio pelda elethelyzetekre es karakterekre. ezek az alapelvek gyakorlati megvalosulasat mutatjak.

    no, most jol kipredikaltam magam :)

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák