Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Füleske

    addikt

    válasz borg25 #21488 üzenetére

    "Járj utána te, nekem nem éri meg." Nincs ilyen, egy sem, egyik vallásban sem. Kilyukadtunk oda ahonnan indultunk. A vallások fejlődésképtelenek.
    "Vannak dolgok, amik racionálisan beláthatók benne" Mazsolázgatásról már írtam.
    "sajnálod, hogy fájdalmat okoztál neki." És ha pszichopata vagyok ? Ha hibáztam de nem is tudok róla ? Ha nem is emlékszem már az összes hibámra ? Ha a halálom előtt (akár pár évvel is) már nem vagyok épelméjű ?
    "így akarok boldog lenni" Lelki drogfüggőség, önátverés.
    "hogyha rossz leszel, akkor az örök pokol vár rád" Ha meg jó akkor inkább a szűzlányokat kérném.
    "neked még így is megéri" Az ecseri piacon érzem magam.
    "Max ha kiderül, hogy mégis van" Érzelmi ráhatás, félelemkeltés.(az előző két idézett szöveged is) (Ezt nem érzed bűnnek ?)
    "Míg él, aki hisz": lelki drogfüggőség, önátverés.
    "Aki nem hisz": valós világ. Az élet nem habos torta.
    "Persze az is igaz, hogy életét nem szabja meg semmi,": legalábbis a vallás biztosan nem, a többit nem tudjuk, sok minden mástól is függ. (pl. neveltetés, környezet) Amúgy hány vallási fanatikusról hallottál komolyabb bűncselekmény (pl. robbantás) elkövetőjeként és hány olyanról amit "Éljen a tudomány !" felkiáltással követtek el ?
    "Ha kiderül, hogy van túlvilág" Test nélkül boldog se lehetsz és fájdalmat se érezhetsz. Ezt a vallások anno még nem tudhatták.

  • MageRG

    addikt

    válasz borg25 #21488 üzenetére

    Bocs, még valami, mert erre úgy látszik senki nem reagált:
    "Mindketten ha meghalnak, és kiderül, hogy nincs túlvilág nem fogják tudni. Ha kiderül, hogy van túlvilág aki hitt, az boldog lesz, aki nem..."
    Leírtad a Pascal-dilemmát. Ha nem lenne evidens, ez szintén egy hamis dilemma.
    Ezen kívül nem választhatod meg, hogy miben hiszel...de ez megint ilyen szabad akaratról szóló dolog.
    Ajánlom figyelmedbe...

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák