Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andrea.lois

    csendes tag

    Kedves Mindenki!
    Az elmúlt egy hétben olvasgattam ebben a topikban az írásaitokat. Sok érdekes dolgot tudtam meg, tapasztaltam...
    Ha nem haragszotok, csatlakoznék ehhez a "jól összeszokott" társasághoz! :-)
    Az én véleményem a vallásról...
    Ez a topik itt valóban vallás néven van jelen, tehát nem csak keresztény vallás, hanem minden egyéb.
    Úgy gondolom, mindenki jól meg van győződve a maga vallása területén. Mindenkinek megvan a maga elképzelése. Ha azt gondolom, bárkinek is lehet ugyanolyan a véleménye, mint nekem, tévedek. Hiszen a másik éppúgy mélyen meggyőződött azon a területen, mint én a magamén! Véleményeket cserélhetünk. A hiba ott van, ha a magam véleményét ráerőltetem másra. Ha belépek erőszakkal más magán szférájába.
    Alapvetően úgy gondolom, soha nem lehet csak nekem igazam. Ez nem jelenti azt, hogy nem vagyok elég erősen meggyőződött a magam vallásában, hanem azt, hogy jól tudom, nem lehetek tévedhetetlen, ahogy senki sem lehet az.
    Szeretek megismerni más vallásokat, közösségek, felekezetek felfogását, úgy szép a rét, ha színes virágokkal van tele... Ez nem befolyásolja azt, amit már én magam elértem.
    Attól, hogy meghallgatok mást, nem kell abban hinnem! De tisztelni lehet!
    Hát ennyit az alapelképzelésemről...
    Ti hogy gondoljátok?

Új hozzászólás Aktív témák