Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Dany007 #7309 üzenetére

    A génállomány kézben tartásának felvetése már csak azért is adja magát, mert mind Noé, mind a gyerekei nagyon sokáig éltek....
    Tehát ha a történetből indulunk ki, akkor biztos volt valami plusz az emberi génállományban, hogy sokáig éltek...
    Tehát ez nem az "amikor már nem tudok mit mondani" kategória...

    Az egyszerű ember, mikor elolvassa, az jöhet le neki, hogy "Nem átkozom meg többé a földet az emberért, mert az ember szívének gondolatja gonosz az ő ifjúságától fogva; és többé nem vesztem el mind az élő állatot, mint cselekedtem." 1Móz 8,21.
    Szerintem elég egyértelmű.

    A Biblia érdekes könyv... ha nincs meg bennünk a bizalom szikrája sem, akkor lényegi dolgok felett fog elsiklani a szem, és lényegi összefüggések maradnak érthetetlenek annak ellenére, hogy feketén-fehéren le van írva.
    Ezt én gondolom, ez az én megállapításom a ti hozzászólásaitok, a környezetemben tapasztaltak és a saját életemben megéltek alapján.
    Lehet kívülről fújni bibliai verseket, lehet versenyt nyerni a bibliai történetek ismeretével, de ha belülre nem engedjük az üzenetét, akkor nem ér semmit. Ennek pedig az egyik feltétele a bizalom. Csak azt engedem be az életem legbelsőbb részébe, akiben bízok.
    Most nem térek ki rá, nem részletezem, hogy önmagában a bizalom is kevés, de a lényeg, hogyha ez nincs, akkor semmi sincs. Akkor a Biblia egy mesékkel legendákkal megspékelt ősi törvénykönyv és kultuszi leírás, etikai útmutató...

    A döbbenetes számomra, hogy az egyszerűnél is egyszerűbb emberek (pld értelmi fogyatékosok) is hihetetlen pontossággal tudnak ráérezni egy-egy bibliai történet lényegére... sokszor az az érzésem, hogy a sok fától marad láthatatlan az erdő sok ember számára....

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák